جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۳۳

بیوگرافی حمید هیراد خواننده ایرانی در سبک پاپ (+ تصاویر)

حمید هیراد,سرطان خون حمید هیراد,زندگینامه حمید هیرادتصاویر حمید هیراد
حمید هیراد خواننده خوش صدای کشورمان در سبک پاپ می باشد. او دارای فوق دیپلم رشته تأسیسات صنعتی میباشد که فعالیت هنری خود را با شعر و ترانه سرایی آغاز کرد. حمید هیراد به علت اجرای ترانه های تلفیقی از موسیقی سنتی و پاپ، محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی حمید هیراد

نام کامل: حمید حسین زاده

زاده: ۱ بهمن ۱۳۷۰

زادگاه: چابکسر، گیلان

ملیت: ایرانی

پیشه: پاپ، موسیقی تلفیقی، سنتی

تحصیلات: فوق دیپلم تأسیسات صنعتی

بیوگرافی حمید هیراد

حمید حسین زاده با نام هنری حمید هیراد، زاده ۱ بهمن ۱۳۷۰ در روستای ملک میان چابکسر گیلان خواننده سنتی و پاپ تلفیقی ایران است. وی علاوه بر خوانندگی به یادگیری پیانو، گیتار و انواع آلات موسیقی سنتی مسلط است. وی پیشینه چند سال خوانندگی دارد و در سبک خاص خود با اهنگ ها و فضای تلفیقی سنتی عرفانی و موسیقی شاد توانسته طرفداران خواسته خود را پیدا نماید.

بیوگرافی حمید هیراد,حمید هیراد,عشق حمید هیرادعکس کودکی حمید هیراد

شروع فعالیت هنری حمید هیراد

حمید هیراد از سن ۶ سالگی یعنی در سال ۱۳۷۶ به خوانندگی علاقه پیدا کرد و در سن ۱۵ سالگی یعنی پس از اتمام هنرستان با ترانه و ترانه سرایی آشنا شد و بعد از آن سبک موسیقی سنتی را انتخاب کرد و در کنار آن هم به ترانه سرایی پرداخت. بعد با چند کار نیمه حرفه ای با گروهی موسوم به داروگ فعالیت هنری خود را ادامه داد.

حمید هیراد به واسطه آشنایانش یکی از آثار سنتی خویش را به مدیر عامل شرکت «آوازی نو» ارسال و پس از پذیرفته شدن با این شرکت همکاریش را شروع کرد. وی بعد از یک سال در اواخر سال ۹۵ کار موسیقی را رسماً آغاز کرد.

تک آهنگ حمید هیراد,عکسهای حمید هیراد,حمید هیرادعکس حمید هیراد در کنار پدر و مادرش

عشق و علاقه حمید هیراد در کنار هدفش سبب شد تلاش هایش در عرصه موسیقی در نهایت دیده شود. نخستین آهنگ او با گروه پازل بند در کنار علی رهبری و آرین بهاری در ۱۵ اسفند ماه سال ۹۵ با نام بیتاب منتشر شد، در اردیبهشت ماه ۹۶ آهنگ مستقل او با نام مستم کن روانه بازار شد، در تیر ماه سال ۹۶ آهنگ دلارام را به همراهی گروه پازل بند منتشر کرد که مورد اقبال طیف گسترده ای از مردم قرار گرفت که طرفداران بیشماری را بخود اختصاص داد.

حمید هیراد در اجرای کنسرت مردادماه سال ۹۷ زمانی که تصور میکرد آهنگش به پایان رسیده است، از مردم تشکر کرد ولی یک دفعه پلی بک اجرا شد و این سبب جنجال در شبکه های اجتماعی شد و خیلی ها از این خواننده ایراد گرفتند.

حمید هیراد,زندگی نامه حمید هیراد,تصاویر حمید هیرادعکسهای حمید هیراد

ترانه سرایی حمید هیراد

اشعار حمید هیراد در قالب تغزل و بداهه سرایی با چاشنی تلفیقی اشعار شاعران بزرگ همچون مولانا، حافظ و سعدی است.

اسم هنری حمید هیراد

حمید هیراد در مورد اسمش گفت: حمید هیراد اسم هنری من است و اسم اصلی ام حمید حسین زاده است. هیراد را مردم انتخاب کردند و اگر من این جا هستم بخاطر مردم است. هیراد در حالت کلی نامی پسرانه با ریشه فارسی بوده و به معنی خوش خنده و خوشرو و کسی است که چهره ای مسرور و شاد دارد. اساس موسیقی من که تا امروز کار کردم، موسیقی سنتی بوده است. اساتید من منش و احترام را به من آموختند و سعی کرده ام پیوسته آنرا رعایت کنم.

تصاویر حمید هیراد,حمید هیراد,عکس حمید هیرادحمید هیراد خواننده محبوب کشور

اتهام سرقت ادبی حمید هیراد

تعداد زیادی از شاعران و منتقدان، حمید هیراد را مورد انتقاد قرار دادند از جمله شهرام سببی، علیرضا بدیع، مهتاب یغما این خواننده را به سرقت ادبی محکوم کردند. حمید هیراد از اشعار مولانا، سیمین بهبهانی و شهریار استفاده کرده ولی نام خود را روی ترانه ثبت کرده است.

عکسهای حمید هیراد,زندگی نامه حمید هیراد,حمید هیرادعکسهای اینستاگرامی حمید هیراد

در ۸ فروردین ماه ۱۳۹۷، چهل نفر از شاعران و ترانه سرایان سرشناسی کشور با انتشار بیانیه ای با موضوع «تضییع حقوق مؤلفین و حواشی ایجادشده توسط حمید هیراد» را منتشر کردند و او را محکوم کردند و خواهان رسیدگی این موضوع از مراجع ذیربط شدند. امضاکنندگان بیانیه عبارت اند از: اکبر آزاد، علی رضا بدیع، روزبه بمانی، محمدعلی بهمنی، سعید بیابانکی، کمال حسینیان، سعید دبیری، ایرج زبردست، سیامک عباسی، حسین غیاثی، نیلوفر لاری پور، امیرحسین مدرس، محمد مقتدایی، ایلیا منفرد، علی اکبر یاغی تبار، میثم یوسفی.

حمید هیراد در بیان نامه ای گفته که در بخش معرفی آثار، به ویژه در قطعات جدیدتر، منبع را ذکر کرده و سعی کرده از ترانه سرا اجازه بگیرد. وی در این بیان نامه «فقدان اعتماد کامل به صحت اسامی در محدودهٔ فضای مجازی» و «تردید اخلاقی در ضایع شدن حقوق صاحبان حقیقی آثار» را دلایلی برای ذکر نکردن اسامی ترانه سراها عنوان نموده است.

حمید هیراد,بیوگرافی حمید هیراد,عشق حمید هیرادحمید هیراد خواننده خوش صدا و معروف

عشق نافرجام حمید هیراد

حمید هیراد در برنامه دورهمی در خصوص این که آیا همسر دارد و ازدواج کرده است گفت: همه ذاتاً این اتفاق در زندگی هایشان رقم خورده است. بله، عاشق شدم، ولی بعنوان نخستین عشق تجربه خوبی نبود و متأسفانه ایشان فوت کردند.

ماجرای سرطان خون حمید هیراد

در اسفند سال ۹۸ خبر ابتلای سرطان حمید هیراد منتشر شد. بهمن بابازاده نوشت: متاسفم ولی حمید هیراد درگیر سرطان خون (چنگار خون) است و امانش را بریده است. زامبی هایی که در دو سال پیش به جانش افتاده بودند بدانند که در اوج حملاتشان، حمید هیراد در حال کیموتراپی نفسگیر بود و تا ابد عذاب وجدان داشته باشند. وی نیاز به امید دارد، برای مبارزه، برای جنگ با سرطان، برای زندگی مجدد …

تک آهنگ حمید هیراد,حمید هیراد,عکس حمید هیرادتصاویری از حمید هیراد

ویژگیهای شخصیتی حمید هیراد

حمید هیراد شدیداً ساکت و سر به زیر است و تا بحال هیچ گفتگوی مستقلی نداشته است و ان طور که گفته است دوست ندارد وارد حواشی شود. در واقع حضور حمید هیراد در دورهمی ۲۳ آذر ۹۶ نخستین گفتگوی رسمی وی است.

حمید هیراد بر خلاف دوری از حاشیه و سکوت و آرامش خاص خود، در کار هنری پرانرژی و با هیجان است.

عکس حمید هیراد,زندگینامه حمید هیراد,حمید هیرادعکس حمید هیراد

مهم ترین خصوصیت آهنگ های حمید هیراد را میتوان اشعار آن دانست. شعرهای مورد انتخاب حمید هیراد اکثرا دارای فضای تغزلی هستند. این در حالیست که موسیقی «هاوس» یا «ای دی ام» با حال و هوای پاپ ارایه دهنده این اشعار تغزلی هستند. همچنین نوع آواز حمید هیراد یادآور موسیقی تلفیقی (پاپ- سنتی) است.

حضور حمید هیراد در برنامه های تلویزیونی

حمید هیراد در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۹۶ در دومین قسمت از سری سوم برنامهٔ دورهمی بعنوان مهمان حضور پیدا کرد. همینطور دو بار حضور و اجرا بهمراه گروه پازل بند در برنامهٔ «فرمول یک» داشته است.

حمید هیراد,سرطان خون حمید هیراد,عکسهای حمید هیرادتصاویر حمید هیراد در اینستاگرام

تک آهنگ های حمید هیراد

تک آهنگ های حمید هیراد عبارتست از:

>> ۱۳۹۵ بیتاب 

>> ۱۳۹۶ مستم کن

>> ۱۳۹۶ فراموش کن

>> ۱۳۹۶ معشوقه

>> ۱۳۹۶ رسوایی

>> ۱۳۹۶ شب که شد

>> ۱۳۹۶ خدا

زندگینامه حمید هیراد,حمید هیراد,عشق حمید هیرادحمید هیراد

>> ۱۳۹۶ دلارام

>> ۱۳۹۶ عشق

>> ۱۳۹۶ شوخیه مگه

>> ۱۳۹۶ نیمهٔ جانم

>> ۱۳۹۶ یار

>> ۱۳۹۶ انفرادی

تک آهنگ حمید هیراد,حمید هیراد,تصاویر حمید هیرادعکسهایی از حمید هیراد خواننده ایرانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
سرطان داره راسته؟
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش