پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۱۲

بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زادهحجت اشرف زاده خواننده ایرانی
حجت اشرف زاده که خواننده ایرانی است از رشته مهندسی نرم‌افزار رایانه فارغ التحصیل شده است. وی نزد پدرش با لحن ها و آواهای موسیقی ایرانی آشنا شد. ترانه ی ماه و ماهی و همینطور مه دخت حجت اشرف زاده سبب شد تا او به شهرت برسد.

چکیده ای از بیوگرافی حجت اشرف زاده

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

بیوگرافی حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۵۸ در استان خراسان رضوی و شهر نیشابور به دنیا آمد. پدرش قاری قرآن و معلم بازنشسته ادبیات فارسی می باشد. حجت اشرف زاده کارشناس رشته نرم افزار است که علاوه بر آن در رشته موسیقی فعالیت پررنگ  تری دارد. وی می گوید از بدو تولدم موسیقی ایرانی را به عنوان لالایی شنیدم و از همان کودکی این علاقه در وجودم شکل گرفت. او سازهای كوبه ای را خیلی دوست دارد.

ازدواج حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده در همین موسیقی با همسر نوازنده اش آشنا شد و در فستیوال های موسیقی استادش، همسر خویش را دیده بود، درنهایت این رفت و آمد سبب آشنایی آن ها شد که در سال ۱۳۸۹ باهم ازدواج کردند و ثمره این ازدواج یک دختر می باشد. همسر او اصالتا قزوینی است و در رشته حقوق به تحصیل پرداخته است. همسر حجت اشرف زاده که یکی از هنرمندان ایران اسلامی به شمار میرود ، نوازنده دف می باشد.

زندگی نامه حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده,ازدواج حجت اشرف زادهحجت اشرف زاده و همسر و دخترش

حجت اشرف زاده در مورد عشق می گوید:من در نگاه اول اصلاً به عشق اعتقاد ندارم. بهتر است که آدم ها در سایه ی« شناخت» به« عشق» برسند، زیرا وقتی شناخت در عشق حضور نداشته باشد، آن عشق جدی نیست. به همین علت برخی از افراد با نیم کیلو طلا هم خوشحال نمیشوند. همسر من بیشتر غافلگیر شدن را دوست دارد ، برای همین در مناسبتها همیشه سعی می کنم غافلگیرش کنم و خوش بختانه خیلی از همدیگر توقع نداریم.

اظهارات حجت اشرف زاده درمورد ازدواج چنین است:ازدواج مثل یک هندوانه در بسته می ماند. خیلی چیزها زمانی مشخص می شود که آن زوج مدتی را در زیر یک سقف زندگی کنند. وی بر این باور است که انتخاب خیلی خوبی داشته و از زندگی اش راضی است به علت این که پیش از ازدواج در خانواده به منطقی درست رسیده است.

علاقه قلبی حجت اشرف زاده به امام رضا (ع)

حجت اشرف زاده نزدیک به ۱۰ سال است که در یک شاخه آکاپلا در اختتامیه جشنواره رضوی و بزرگترین جشنواره وزارت فرهنگ و ارشاد در مشهد اثری را تقدیم می کند. خیلی ها در این سالها آمده اند و رفته اند اما او ماندگار شده است. حجت اشرف زاده می گوید:وقتی هر سال تماس می گیرند و می گویند امسال چه برنامه ای داری؟ به این عقیده می رسم که یک دستی مرا این جا نگه داشته است.

ترانه‌شناسی حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده,زندگینامه حجت اشرف زادهعکس حجت اشرف زاده درکنار مادرش

سبک خاص حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده سبک غم و شادی را در کنار هم جمع می کند و به شنونده در آخر حس خوب و آرامشی عالی دست می دهد او پیشتر با تک اهنگ ماه و ماهی سراینده علیرضا بدیع شاعر همشهری اشرف زاده، در بین مخاطبانش محبوب شد. وی می گوید: خیلی از افردی که در ژانر موسیقی تلفیقی نظیر آقای علی زند وکیلی، گروه های پالت، نیوش، دنگ شو و چارتار کار می کنند، موفق بوده اند و توانسته اند در موسیقی داخلی اتفاقات نویی ایجاد کنند. بنظر او وقتی خوانندگان سنتی، جایگاهی در تکنیک ها کسب می کنند، میتوانند کارهای پاپ و تلفیقی بسازند.

حجت اشرف زاده,دوباره ایران حجت اشرف زاده,ماه ماهی حجت اشرف زادهعکس از حجت اشرف زاده

نظر خانواده حجت اشرف زاده در مورد خوانندگی

حجت اشرف زاده در مورد خانواده اش بیان کرد :خانواده ی من اوایل دهه ۶۰ احساس کردند که فرزندان پسرشان میتوانند در رشته هنر به تحصیل بپردازند. ولی هنر پیش از آن ساز و کار دقیقی نداشت و اگر کسی قصد داشت رشته هنر را بخواند، خانواده ی وی نگران آینده اش می شدند ولی آرام آرام اوضاع بهتر شد. بدین ترتیب بهتر بود در آن زمان حجت اشرف زاده در رشته فنی و مهندسی تحصیل کند.

بیوگرافی حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده,حجت اشرف‌زادهتصاویر اینستاگرامی حجت اشرف زاده

حضور حجت اشرف زاده در دورهمی

حجت اشرف زاده خواننده قطعه «کوچه باغ های نیشابور» در برنامه دورهمی، رو به مهران مدیری درباره نحوه شکل گیری و خاطرات اجرا و ساخت قطعه« ماه و ماهی» گفت:این قطعه حاصل دورهمی شاعر، آهنگ ساز و بنده است و به قدری این اتفاق خوب رخ داد که سبب شد همه آنرا دوست داشته باشند و در این شعر برخلاف اشعار تکراری، هر آدمی میتواند خودش را پیدا کند.

حجت اشرف زاده در خندوانه,حضور حجت اشرف زاده در دورهمی,حجت اشرف زادهاسب سواری حجت اشرف زاده

فعالیت حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده به سازهای کوبه ای از همان دوران نوجوانی علاقه پیدا کرد به همین خاطر شروع به دف زدن کرد و برای آموختن به تهران رفت و همزمان در نیشاپور برای کلاس آواز هم ثبت نام کرد. وی می گوید:من شاگرد استاد رضا شاکری در نیشابور بودم، یکی از دوستان استاد محمدرضا شجریان سال ۸۱ – ۸۲ من را پیش ایشان بردند و هر از چندگاهی برای یادگیری آواز نزد ایشان می رفتم. سپس بعداز آن پیش آقای نوربخش کلاس رفتم. پس از فارغ التحصیل شدنم در سال ۱۳۸۴ در تهران خانه گرفتم و همانجا ماندگار شدم.  

حجت اشرف زاده,حضور حجت اشرف زاده در دورهمی,فعالیت حجت اشرف زادهخوانندگی حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده تحقیق در موسیقی خراسان و ادبیات عرفانی را زیر نظر استاد مشکاتیان شروع کرد که در نتیجه ی آن آلبوم پریشانی را در سال ۸۷ تولید کرد ولی انتشار آلبوم با فوت این استاد دو سال بعد صورت گرفت. در سال ۱۳۸۵ نزد محمدرضا لطفی  با فنون آوازی و ردیف تحلیلی آواز ایران آشنا شد. همچنین از محسن نفر و پرویز مشکاتیان فنون تصنیف خوانی و هم آوایی را آموخت. وی پدرش را مشوق شروع کار خود می داند و همچنین استاد خود را در زمینه موسیقی پرویز مشکاتیان می داند. او در مرحله اول آواز را از پدرش آموخته و بعدها شاگرد رضا شاکری و حمید نوربخش بوده است.

زندگی نامه حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده,ازدواج حجت اشرف زادهحجت اشرف زاده خواننده قطعه کوچه باغ های نیشابور

بهترین خاطره حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده چند خاطره تلخ و شیرین از حضور استاد پرویزمشکاتیان در نیشابور تعریف کرد و از این دو اتفاق موسیقایی بعنوان مقدمه ای برای حضور رسمی اش در عرصه موسیقی یاد کرد. او در مورد بهترین خاطرات خود از فعالیت در حوزه موسیقی گفت:بهترین خاطرات شیرین و ماندگار من به دورانی در حوزه موسیقی برمیگردد که استاد پرویز مشکاتیان برای دیدار با خانواده ی من به نیشابور می آمدند و بنده و بسیاری از دوستداران موسیقی از محضر ایشان تلمذ می کردیم. در واقع این جلسات جمع دوستانه ای بود که استاد بطور مرتب در زمان حیات پربارشان به نیشایور سفر میکرد و ما هم در این جلسات، مشتاقانه حضور پیدا می کردیم. طبق همین جلسات، من با فراگیری از رهنمودهای استاد به فکر خوانش های جدیدی از موسیقی ایرانی افتادم.

سبک خاص حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده در خندوانه,حجت اشرف زادهعکس های حجت اشرف زاده در اینستاگرام

شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی

در سال ۱۳۹۴حجت اشرف زاده مدتی پیش از انتشار آلبوم ماه و ماهی، قطعه ماه و ماهی را که با استقبال گسترده مواجه شد، پخش کرد و شهرت وی به نوعی با این قطعه شروع شد. بسیاری از فروشندگان فروشگاه ها هم با توجه به ناشناس بودن این اثر و خواننده اش، از این بابت تعجب کرده بودند. ماجرا از این قرار بود که این قطعه به صورت اینترنتی منتشر شده بود و بعضی از شبکه های ماهواره ای بعد از این که این قطعه در فضای مجازی پرطرفدارشد با ساختن برخی ویدئوها روی این قطعه و پخش آن سبب شدند حواشی این اثر بیشتر شود و به مرور همین روند موجب همه گیری و استقبال از این قطعه و همچنین آلبوم ماه و ماهی شد.

حجت اشرف زاده,ماه ماهی حجت اشرف زاده,حضور حجت اشرف زاده در دورهمیعکس حجت اشرف زاده خواننده

حمایت حجت اشرف زاده از حسن روحانی

حجت اشرف زاده در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با آهنگ دوباره ایران به حمایت از حسن روحانی رفت، این آهنگ بسیار معروف شد و روحانی در اکثر کلیپ های تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفت.

فعالیت حجت اشرف زاده,حجت اشرف زاده,ترانه‌شناسی حجت اشرف زادهتصاویر حجت اشرف زاده

ترانه‌شناسی حجت اشرف زاده

۱۳۸۹ شرح پریشانی۱۳۹۴ ماه و ماهی۱۳۹۵ نسیم فروردین
۱۳۹۵ دوستم داری۱۳۹۵ کوچ۱۳۹۵ برف آمد
۱۳۹۵ خاتون۱۳۹۵ همین است زندگی۱۳۹۵ فقط عشق
۱۳۹۵ شیدایی۱۳۹۵ عقیق۱۳۹۶ مه دخت
۱۳۹۶ ایران جان۱۳۹۶ روزهای بدون تو۱۳۹۶ عشق دلم
۱۳۹۶ شال۱۳۹۶ سفر نرو۱۳۹۶ جست و جوی عشق
۱۳۹۶ وطنم۱۳۹۶ عشق را پایان نیست۱۳۹۶ پرسون پرسون
۱۳۹۷ عاشق توام۱۳۹۷ رفیق۱۳۹۷ نگاه آخر
۱۳۹۷ بی خبر از تو۱۳۹۷ عطر تو

بیوگرافی حجت اشرف زاده,زندگینامه حجت اشرف زاده,حجت اشرف زادهکنسرت های حجت اشرف زاده

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش