چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۰۸

بیوگرافی مجید خراطها یکی از خواننده های پاپ ایرانی (+ تصاویر)

مجید خراطها,اهنگ های مجید خراطها,آهنگ مجید خراطهاتصاویر مجید خراطها
مجید خراطها خواننده پاپ، آهنگ ساز، ترانه سرای ایرانی که شدیداً احساسی است و در اواسط دهه شصت در خانواده ای پرجمعیت متولد شد. طرفدارانش او را با لقب "سلطان احساس" خطاب میکنند.

چکیده ای از بیوگرافی مجید خراطها

نام:مجید خراطها

تولد: ۷ مهر ۱۳۶۴ ایرانی

ملیت:ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ

ساز( ها): انواع سازهای زهی، بادی، کوبه ای، کلید دار و الکترونیکی

سال های فعالیت: ۱۳۷۵ تا کنون

بیوگرافی مجید خراطها

مجید خراطها در تاریخ ۲۷ شهریور ماه ۱۳۶۴ در تهران متولد شد. او چهار برادر و یک خواهر دارد. نام برادر وی وحید میباشد که از او بزرگتر است. وی نیز در حوزه موزیک سال های متعددیست که فعالیت دارد و خوانندگی می کند.

زندگینامه مجید خراطها,مجید خراطها,تصاویر مجید خراطهاعکسهای اینستاگرامی مجید خراطها

تحصیلات مجید خراطها

مجید خراطها دارای مدرکی معادل دکترای موسیقی است، به این علت که در کارنامه خود سابقه یادگیری بیش از ۴۵۰۰ ساعت موسیقی را دارد. طبق شنیده ها می توان گفت که مجید خراطها مدرک دکترای افتخاری از کشور ترکیه نیز دارد.

تصاویر مجید خراطها,زندگی نامه مجید خراطها,مجید خراطهامجید خراطها ترانه ساز ایرانی

مشکل بینانی مجید خراطها بر اثر خطای پزشکی

در آذر ۹۷ خبری شوکه کننده برای طرفداران مجید خراطها در حال دست بدست شدن بود که شایعاتی مبنی بر کوری مطلق و نابینایی مجید خراطها بود .او به علت ابتلا به یک بیماری نادر موسوم به التهاب اعصاب بینایی در آن دوران در بیمارستان بستری شد. بعضی از نشانه های بیماری او شامل درد چشم، تاری مطلق و سردرد های زیاد بود. تنها راه درمان مجید خراطها طبق نظر عجیب کمیسیون پزشکی، دوری از پارازیت و امواج رادیویی است. وی با انتشار پستی در اینستاگرامش از مشکلی که برای چشمش ایجاد شده بود خبر داد. چشمان مجید خراطها قربانی خطای پزشکی) دو هفته بعد در پستی دیگر از وخامت بینایی چشم چپش و لزوم مصرف داروهای همیشگی نوشت) شد و چشم چپ وی نابینا شد!  درنهایت وی با انتشار ویدیویی دیگر، این خبر را تکذیب کرد و از بهبود نسبی وضعیتش گفت.

مجید خراطها,کنسرتهای مجید خراطها,عکس های مجید خراطهامجید خراطها خواننده

ورود عجیب و غریب مجید خراطها به عرصه خوانندگی

جدای از فعالیت مجید خراطها در حوزه موسیقی، از علائق دیگر وی می توان به نقاشی، کاریکاتور و داستان نویسی اشاره نمود که از زمان کودکی( حدود ۵ سالگی) شروع شده و با استقبال خانواده همراه بوده است ولی پروسه یادگیری انواع سازها، شاخه های موسیقی و البته ترانه سرایی برای مجید خراطها به صورت عادی طی شده بود، ورود او به همان اندازه به دنیای خوانندگی با اتفاقی عجیب و غریب کلید خورد. او در این مورد گفت:

عکس های جدید مجید خراطها,آهنگ های مجید خراطها,مجید خراطهاعکس از مجید خراطها

“من برای یکی از هنرمندان بسیار مطرح کشور که خیلی موفق هست و خواهد بود، آهنگی بنام مسافر را ساختم( مجید خراطها تا کنون نامی از ایشان نبرده و اسم او را فاش نکرده است) ایشان گفتند که این آهنگ خوبی نیست. من آن آهنگ را به اصرار پدر، خواندم و بعد روزی در تلویزیون دیدم که به عنوان آهنگ زنگ موبایل از آن استفاده نموده اند ، بعد ها این آهنگ زیاد دست بدست شد و خیلی بولد شد.”

مجید خراطها,آهنگ های مجید خراطها,عکس مجید خراطهاتصاویر مجید خراطها در اینستاگرام

شایعه تجاوز و ممنوع الکار شدن مجید خراطها

بر اساس اخباری که در اواخر سال ۹۵ منتشر شد، قضات دادگاهی، یک خواننده پاپ با نام اختصاری “م… خ” را به اتهام تجاوز به دختری جوان، به ۹۹ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید و ۵ سال محرومیت از فعالیتهای فرهنگی و خوانندگی محکوم کردند، که همین دردسر بزرگی را برای مجید خراطها ایجاد کرد و به سرعت آنرا تکذیب کرد.

بیوگرافی کامل مجید خراطها,مجید خراطها,عکس هایی از مجید خراطهاعکس مجید خراطها خواننده پاپ

فعالیت های مجید خراطها

" مجید خراطها" از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۱ مجاز به انتشار رسمی آلبوم شد و نخستین آلبوم رسمی خود را در آخرین روزهای اسفند۹۱ به نام« دیگه میرم» منتشر کرد. وی  پس از سه سال در سال ۱۳۹۴ آلبوم دارم میرم و موزیک ویدیو دارم میرم را با مضمون« مبارزه با بیماری سرطان» منتشر کرد که خودش با تراشیدن موهای سر و ابرو در این کلیپ بازی کرد. آخرین ترک منتشر شده مجید خراطها با مشارکت وحید خراطها به اسم زندگیمی بابا می باشد.

عکس هایی از مجید خراطها,بیو گرافی مجید خراطها,مجید خراطهاعکسهای مجید خراطها

اکثر آهنگ های مجید خراطها غمگین هستند که او در این مورد می گوید:من از غم ترسی ندارم و غم جزیی از وجودم هست و تمایلی به خواندن آهنگ های کوچه و بازاری ندارم و خودم نیز خواننده کوچه و بازار نیستم. ولی همه اینها دست به دست هم داده تا مجید خراطها مزید علتی برای تیپ مردمی نیز باشد؛ به دلیل آن که او در هر حادثه اجتماعی با انتشار یک شعر چند بیتی از خود در پیج اینستاگرامش، مردم را همراهی می کند و خودش را تافته جدا بافته نمیداند. بعضی از این موارد شامل حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و مسئول نالایق، فقر،  کودکان کار و… اشاره کرد.

مجید خراطها,بیوگرافی مجید خراطها,اهنگ های مجید خراطهاتصاویر مجید خراطها

مجید خراطها به صورت حرفه ای به نواختن سازهای سه تار، تار، دف، تومبار،  گیتار ، لید گیتار، گیتار باس،  پیانو و آهنگسازی مشغول می باشد.

البوم های مجید خراطها

آلبوم تنهاترین تنها، نخستین آلبوم حرفه ای مجید خراطها میباشد که در سال ۸۴ با همکاری( مهدی ابراهیمی) به بازار ارائه شد و پس از آن در زمستان ۸۵ آلبوم زخم زبون منتشر شد. آلبوم سوم خود را پس از ساخت تک موزیک ها و موزیک و تنظیم آلبوم برای سایر هنرمندان، با نام وداع به بازار عرضه کرد و در زمستان ۸۷ آلبوم آواره را عرضه نمود. مجید خراطها در سال ۸۹ آلبوم “کنسل” را که مضامین اجتماعی دربرداشت را با همکاری وحید خراطها منتشر کرد که حاشیه های زیادی حاکی بر انتشار آهنگ “کنسل ” در پی داشت و با استقبال فوق العاده همراه شد.

بیوگرافی کامل مجید خراطها,مجید خراطها,عکس هایی از مجید خراطهامجید خراطها خواننده مشهور ایرانی

مجید خراطها در ادامه تک ترک کنسل۲ و آهنگ های دیگری چون( جوابم کردن) و کارتن خواب را نیز با این مضامین عرضه کرد. نخستین کنسرت رسمی و مجاز وی در سالن میلاد در تهران برگزار شد.آخرین ترک منتشر شده ی او با همکاری وحید خراطها به نام زندگیمی بابا می باشد.

اهنگ های مجید خراطها,کنسرتهای مجید خراطها,مجید خراطهاتصویر مجید خراطها ترانه ساز

جایزه پر سر و صدا مجید خراطها

مجید خراطها مدعی شد که برنده جایزه گلدن سانگ در کانادا شده است. برخی از سایتهای داخلی در این رابطه نیز این خبر را پوشش دادند. طبق گفته مجید خراطها، به جهت جلوگیری از ایجاد حواشی، او از دریافت این جایزه منصرف شد.

برخی از تک آهنگ های معروف مجید خراطها

> خدا نگهدار

> دلیل رفتنت

> زندونی

> کنسل ۲

> هنوز خالیه جات( با همکاری برادرش وحید خراطها)

> کارتن خواب

> کی اومده به جای من( با همراهی وحید خراطها)

> عطر تلخ

> دارم میرم

> امشب

> اعتراف( با همراهی نسرین مقانلو)

> زندگیمی بابا( با همکاری وحید و مجید خراطها)

> آس و پاس

> سلفی

عکسهای مجید خراطها,مجید خراطها,عکس های جدید مجید خراطهاعکس اینستاگرامی مجید خراطها

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش