پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۸۴

بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکیتصاویر مهدی کوشکی
مهدی کوشکی، نمایش نامه نویس و بازیگر سینمای ایران است که از جامعه تئاتر دانشگاهی به تئاتر حرفه ای معرفی شده و بعد وارد سینما شد، علاوه بر بازیگری، تدریس و کارگردانی هم میکند. مهدی کوشکی فعالیت اصلی اش در تئاتر شکل گرفت. 

چکیده ای از بیوگرافی مهدی کوشکی

نام: مهدی کوشکی

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

بیوگرافی مهدی کوشکی

مهدی کوشکی متولد ۱۳۵۹ در خرم آباد، نمایش نامه نویس، کارگردان، بازیگر تئاتر و بازیگر سینمای ایران است. او فارغ التحصیل رشته نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده سینما ـ تئاتر دانشگاه هنر است. وی همچنین فعالیت اصلی اش در تئاتر شکل گرفت.

مهدی کوشکی با بازی در فیلم سینمایی لانتوری وارد سینما شد. مهدی کوشکی در خانواده ای شش نفره متولد شد و یک برادر به نام مصطفی که کارگردان است و دو خواهر به نام راضیه و عاطفه دارد. او را تمامی اهالی دنیای هنر بعنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده تئاتر می شناسند و این هنرمند کشورمان با فعالیت در تئاتر به دنیای هنر راه یافت و پس از آن تجربه بازی در سینما و نمایش خانگی را هم بدست آورد.

ازدواج مهدی کوشکی,مهدی کوشکی,فیلم شناسی مهدی کوشکیمهدی کوشکی بازیگر و کارگردان ایرانی

فعالیت های مهدی کوشکی

مهدی کوشکی بصورت جدی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ زمانی که ۱۶ ساله بود با تئاتر شهرستان خرم آباد شروع کرد تا این که تصمیم گرفت نویسندگی و کارگردانی هم بکند. وی با تشکیل گروه تئاتری لیو به سرپرستی حسین معجونی فعالیت خود را در آن جا حرفه ای تر ادامه داد که این گروه بعدا موفق ترین گروه نمایش کشور شد. مهدی کوشکی در سال ۱۳۹۲ زمانی که ۳۲ ساله بود با فیلم سینمایی مهمونی کامی به کارگردانی علی احمدزاده نخستین تجربه بازی خود در جلوی دوربین را به دست آورد.

بیوگرافی مهدی کوشکی خرم اباد,زندگینامه مهدی کوشکی,مهدی کوشکیعکس های مهدی کوشکی

دومین تجربه بازی مهدی کوشکی با فیلم لانتوری سال ۱۳۹۴ به کارگردانی رضا درمیشیان بود که سبب مشهور شدنش شد. مهدی کوشکی در سریال دل ایفاگر نقش مهران، عاشق رستا و خواستگار سابق او است که در شب عروسی رستا پیدایش شد و با ناپدید شدن رستا و به هم خوردن ماجرای ازدواجش داستان های پر فراز و نشیبی در این مجموعه تلویزیونی رقم خورد. این بازیگر کشورمان در سریال دل بازی قابل قبولی را در کنار هنرمندانی چون حامد بهداد، ساره بیات، یکتا ناصر، افسانه بایگان، بیژن امکانیان، سعید راد، نسرین مقانلو و دیگر بازیگران این سریال ارائه داد.

مهدی کوشکی,تصاویر مهدی کوشکی,عکس های مهدی کوشکیعکس مهدی کوشکی

مهدی کوشکی یکی از بازیگرانی بود که در مجموعه تلویزیونی کرگدن به ایفای نقش پرداخت و در نقش کوروش همسر دوم گیتی مقابل دوربین رفت و با بازیگرانی مانند مصطفی زمانی، سارا بهرامی، هدی زین العابدین، بانیپال شومون، پانته آ پناهی ها، ستاره پسیانی، الهام کردا و… هم بازی بود. مهدی کوشکی با نقش ملک در فیلم لانتوری مقابل دوربین رفت. ملک عضو گروه لانتوری بود که پاشا با بازی نوید محمدزاده رئیس آن و باران با بازی باران کوثری و بهرام با بازی بهرام افشاری دیگر اعضای آن بودند و این فیلم در مورد اسیدپاشی است.

بیوگرافی مهدی کوشکی,مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکیمهدی کوشکی فیلمنامه نویس

مستند حمام میمون مهدی کوشکی

حمام میمون عنوان مستندی به نویسندگی مهدی کوشکی و کارگردانی محمد دارایی است که با بازی ریحانه پارسا و مهدی کوشکی مقابل دوربین رفت و تجربه ای متفاوت برای ریحانه پارسا و مهدی کوشکی به حساب می آید که روایتی از درد را به تصویر میکشد.

تصاویر مهدی کوشکی,عکس های مهدی کوشکی,مهدی کوشکیتصاویر مهدی کوشکی در اینستاگرام

اظهارات مهدی کوشکی در مورد کار با هنرمندان آماتور

مهدی کوشکی میگوید: بازیگران حرفه ای بیشتر من را اذیت می کنند. ذاتاً من دوست دارم با هر دو گروه حرفه ای و جدید کار کنم اما حرفه ای ها درست سر تمرین های نمایش حاضر نمی شوند و با کار شما درست قاطی نمی شوند ولی با یک بازیگر آماتور راحت تر می شود کار کرد.

مهدی کوشکی,بیوگرافی مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکیتصاویری از مهدی کوشکی بازیگر سینمای ایران

ازدواج و طلاق مهدی کوشکی

آرسام تنها پسر مهدی کوشکی است. مهدی کوشکی تجربه سه زندگی مشترک را در طول سالهای زندگی اش داشته که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم:

- ازدواج اول مهدی کوشکی:

مهدی کوشکی در نخستین تجربه زندگی مشترک با خانمی به نام مینا شمس ازدواج کرد ولی این زندگی چند سالی بیشتر دوام نداشت و او و همسرش از هم جدا شدند و همسرش در لندن زندگی میکند.

گروه لیو مهدی کوشکی,مهدی کوشکی,بیوگرافی مهدی کوشکی خرم ابادهمسر اول مهدی کوشکی و پسرش

- ازدواج دوم مهدی کوشکی:

صحرا فتحی (متولد فروردین ماه ۱۳۶۱) بازیگر و کارگردان کشورمان همسر دوم مهدی کوشکی است که این ازدواج هم به سرانجام نرسید و این زوج هنرمند به علت عدم تفاهم از یکدیگر جدا شدند. صحرا فتحی از دانش آموختگان دانشگاه سوره تهران است که در یک دهه گذشته، چهره های متعددی را به جامعه سینمایی و تئائری کشور معرفی کرده است. صحرا فتحی در شهریور ماه سال ۹۷، تئاتر شب کار به کارگردانی خودش، بهنوش بختیاری و سام درخشانی را در کانادا روی صحنه برد. صحرا فتحی در نمایش های فراوانی در سالن های نمایش تهران، نقش آفرینی کرده که کارهایی چون: تهران بلگراد، ولپن، پشت بام، دکلره و جنوب از جمله نمایش هایی است که صحرا فتحی برای آنها روی صحنه رفته است. صحرا فتحی سابقه کارگردانی برخی از تئاترهای پایتخت را نیز دارد.

زندگینامه مهدی کوشکی,ازدواج مهدی کوشکی,مهدی کوشکیمهدی کوشکی و همسر دومش صحرا فتحی

- ازدواج سوم مهدی کوشکی:

ریحانه پارسا همسر مهدی کوشکی متولد ۴ اسفند ماه ۱۳۷۷ است و بازیگری را با سریال پدر و نقش لیلا شروع کرد و با درخشش در این نقش در بین مردم به شهرت رسید. این بازیگر جوان دیپلم رشته نمایش را در هنرستان تئاتر گرفت و پس از شهرت با سریال پدر در چند نمایش و فیلم سینمایی ایفای نقش کرد. مهدی کوشکی و ریحانه پارسا ۲۲ اسفندماه سال ۹۸ ازدواج کردند که پس از ازدواج به یکی از زوج های پرحاشیه دنیای هنر تبدیل شده اند و انتقادهای زیادی به رفتار آن ها وارد شده است. ریحانه پارسا همسر سوم مهدی کوشکی است و این زوج اختلاف سنی حدود ۱۸ سال با یکدیگر دارند. در آخر در شهریور ماه ۹۹ هر دو بازیگر با پاک کردن عکس های دونفره خود در صفحه شخصی خود خبر از جدایی و طلاق دادند.

مهدی کوشکی,فیلم شناسی مهدی کوشکی,تصاویر مهدی کوشکیمهدی کوشکی و همسر سومش ریحانه پارسا

فیلم شناسی مهدی کوشکی:

- فیلم های سینمایی مهدی کوشکی:

 • مهمونی کامی (علی احمدزاده - ۱۳۹۲)
 • پدیده (علی احمدزاده - ۱۳۹۴)  
 • لانتوری (رضا درمیشیان - ۱۳۹۴)
 • فروشنده (اصغر فرهادی - ۱۳۹۵)
 • شاه کُش (وحید امیرخانی - ۱۳۹۶)    
 • مسخره باز (همایون غنی زاده - ۱۳۹۷)  
 • مورچه خوار (شاهد احمدلو - ۱۳۹۸)    
 • بی سر (کاوه سجادی حسینی - ۱۳۹۸)    
 • دابلند (ابراهیم ابراهیمیان - ۱۳۹۸)    

ازدواج مهدی کوشکی,مهدی کوشکی,فیلم شناسی مهدی کوشکیعکس های اینستاگرامی مهدی کوشکی

- سریال های نمایش خانگی مهدی کوشکی:

 • کرگدن (کیارش اسدی زاده - ۱۳۹۷)    
 • دل (منوچهر هادی - ۱۳۹۷)  

زندگینامه مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی,مهدی کوشکیتصاویر مهدی کوشکی در کنار پسرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

 • 13
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش