دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۷۳

بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اسگروه بی تی اس
شاید شما هم نام گروه کره ای بی تی اس را شنیده باشید؛ این گروه از هفت پسر از اهالی کره جنوبی در سال ۲۰۱۰ تشکیل شده است و از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه کار خود را ابتدا به عنوان گروه هیپ هاپ شروع کرد و سپس سبک های دیگر را نیز به رزومه خود اضافه کرد. در این مطلب سرپوش با بیوگرافی همه اعضای گروه BTS آشنا خواهید شد.

چکیده بیوگرافی گروه بی تی اس:

نام اصلی: BTS یا بَنگتَن بویز

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

گروه بی تی اس,گروه BTS,اعضای گروه بی تی اسبیوگرافی گروه بی تی اس

بیوگرافی گروه بی تی اس:

بی تی اس در سال ۲۰۱۰ در سئول کره جنوبی تشکیل شد و در سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه با نام بَنگتَن بویز نیز شناخته می شود و زیر نظر کمپامی بیگ هیت اینترتینمنت فعالیت خود را شروع کرد. این گروه از هفت پسر تشکیل شده است که نام های آنها جین، شوگا، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی و جونگ‌کوک می باشد. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی اعضای گروه بی تی اسگروه هفت نفره بی تی اس

وظیفه ترانی سرایی و تهیه بیشتر آثار این گروه بر عهده خود این اعضا قرار دارد. بی تی اس فعالیت خود را با هیپ هاپ آغاز کرد اما با گذشت زمان سبک های دیگر را نیز به حیطه فعالیتی خود اضافه کرد. متنی که برای ترانه های خود انتخاب می کنند اغلب از دغدغه های شخصی و اجتماعی صحبت می کند و سلامت روان، مشکلات دوران مدرسه، فقدان، عشق به خود و فردگرایی از جمله موضوعات مورد استفاده در ترانه های این گروه هستند. 

ادبیات و مفاهیم روان‌شناختی از جمله سرچشمه های آثار گروه بی تی اس هستند و خط داستانی آنها مربوط به جهانی جایگزین می باشد.

گروه بی تی اس,گروه BTS,زندگینامه گروه BTSعکس های اینستاگرامی گروه بی تی اس

معنی اسم گروه بی تی اس:

گروه بی تی اس مخفف؛ Bangtan Sonyeondan می باشد که نامی کره ای است و به معنای پسران ضد گلوله است و بنابر گفته جی هوپ به مقاومت در برابر انتقادات و انتظارات بی جا از نوجوانان اشاره می کند.

انتشار اولین آلبوم گروه بی تی اس:

بی تی اس با آغاز کار در سال ۲۰۱۳؛ تک آهنگ خیلی خفن برای مدرسه را منتشر کردند. در سال ۲۰۱۴ اولین آلبوم استادیویی خود را با نام تاریک و وحشی به زبان کره ای و اولین آلبوم استادیویی به نام بیدار شو که ژاپنی‌زبان بود را منتشر کردند. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,عکس های گروه BTSآغاز فعالیت گروه بی تی اس در سال ۲۰۱۳

ادامه فعالیت گروه بی تی اس:

این گروه بعد از دوسال در سال ۲۰۱۶ دومین آلبوم استادیویی خود را به نام بال ها منتشر کردند، این آلبوم در کره جنوبی یک میلیون کپی خورد و فروخته شد. 

در سال ۲۰۱۷ بی تی اس توانست به عنوان یک پیشرو در کره، وارد بازار جهانی شود و رکوردهای فروش بسیاری را شکست. 

بی تی اس نقش آفرینی در اولین های کره:

- این گروه توانست خود را به اولین گروه کره ای تبدیل کند که گواهی‌نامه انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا (آرآی‌ای‌ای) را برای تک آهنگ «مایک دراپ» دریافت کند. 

- بی تی اس توانست اولین گروه کره ای باشد که برای انتشار آلبوم استودیویی عاشق خودت باش؛ اشک در سال ۲۰۱۸ در صدر جدول ۲۰۰ قرار بگیرد. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,تصاویر گروه بی تی اسگروه خوانندگان بی تی اس

- بعد از بیتلز، بی تی اس اولین گروهی بود که در کمتر از دوسال از فعالیت خود چهار آلبوم شماره یک از خود منتشر کند. 

- بی تی اس توانست برای آلبوم عاشق خودت باش: پاسخ در سال ۲۰۱۸ گواهی نامه پلاتین را در ایالات متحده دریافت کند و این برای تاریخ کره اولین بار می باشد که رخ داده است. 

- بی تی اس اولین گروهی است که در صدر جداول ۱۰۰ آهنگ داغ و ۲۰۰ آهنگ جهانی بیلبورد با تک‌آهنگ «دینامیت» و ریمیکس «عشق وحشی» قرار گرفت.

- انتشار «زندگی ادامه دارد»؛ بی تی اس را به اولین گروهی در تاریخ تبدیل کرد که دوتا از تک آهنگ هایش بلافاصله بعد از انتشار در  ۱۰۰ آهنگ داغ شماره یک قرار بگیرند. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,جدیدترین عکس های اعضای گروه بی تی اسفعالیت های مختلف گروه بی تی اس

فعالیت های مدلینگ بی تی اس:

گروه بی تی اس برای برندهایی مشهور مانند؛ لویی ویتون، هیوندا، زایلیتول، Coway ، FILA و برند مشهور بستنی بسکین رابین فعالیت می کنند و به عنوان نمایندگان آنها شناخته می شوند. 

همکاری بی تی اس با یونیسف:

بی تی اس فعالیت های خارج از موسیقی نیز دارد که یکی از آنها همکاری با یونیسف در ضد خشونت Love Myself

می باشد. همچنین آنها در ۷۳ و ۷۵ مین مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کردند.

تاثیر بی تی اس در صنعت گردشگری کره:

بر اساس آمار به دست آمده این گروه به صورت سالیانه بیشتر از ۵ میلیارد دلار برای کشور خود درآمدزایی دارند، به طوری که عنوان شده است از بین ۱۳ گردشگر یک نفر از آنها برای گروه بی تی اس به این کشور سفر می کند.

از آنجایی که این گروه در کره تاثیرات مثبتی گذاشته اند از طرف رئیس جمهور حکم لیاقت اجتماعی دریافت کردند و به عنوان جوان ترین افراد دریافت کننده این حکم تبدیل شدند.

گروه بی تی اس,گروه BTS,زندگینامه گروه BTSدریافت جایزه توسط گروه بی تی اس

بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس:

کیم سوک جین:

کیم سوک جین که با نام جین در ۴ دسامبر ۱۹۹۲ در کره جنوبی متولد شد یکی از اعضای بی تی اس می باشد. این هنرمند تحصلات خود را در رشته بازیگری دانشگاه کنکوک و دانشگاه هانیانگ به اتمام رساند و از سال ۲۰۱۰ زمانی که ۱۸ ساله بود وارد کمپانی شده و اکنون به عنوان خواننده و ویژال گروه شناخته می شود.

قد جین ۱۷۹ سانتی متر و وزن او ۶۳ کیلوگرم می باشد. جین بزرگ ترین فرد بی تی اس بر اساس سن می باشد.

گروه بی تی اس,گروه BTS,کیم سوک جینگروه بی تی اس؛ کیم سوک جین

مین یونگی:

دومین عضو گروه بی تی است مین یونگی می باشد که با نام هنری شوگا شناخته می شود و در ۹ مارس ۱۹۹۳ در کره جنوبی به دنیا آمد. او مدرک تحصیلی خود را در رشته پخش و سرگرمی از دانشگاه جهانی سایبر دریافت کرده و در یک خانواده فییر بزرگ شده است و اکنون به عنوان ترانه سرا فعالیت می کند. 

مین یونگی ۱۷۴ سانتی متر قد و ۵۹ کیلوگرم وزن دارد و از لحاظ سنی دومین فرد بی تی اس می باشد. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,مین یونگیگروه بی تی اس؛ مین یونگی

جانگ هوسوک:

جانگ هوسوک که با نام هنری جیهوپ شناخته می شود در ۱۸ فوریه ۱۹۹۴ در کره جنوبی به دنیا آمد. او در رشته مدیریت بازرگانی تبلیغات و رسانه از دانشگاه هانیانگ مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد. این عضو از بی تی اس به عنوان رقصند شروع به کار کرد و اکنون به عنوان رپر و رقصنده این گروه شناخته می شود.

جیهوپ با ۱۷۷ سانتی متر قد و ۶۵ کیلوگرم وزن سومین عضو بی تی اس از لحاظ سنی می باشد. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,جان هوسوکگروه بی تی اس؛ جان هوسوک

کیم نامجون:

کیم نامجون با نام هنری آر ام شناخته می شود در ۱۲ سپامبر ۱۹۹۴ در کره جنوبی به دنیا آمد. او در رشته پخش و سرگرمی از دانشگاه سایبر فارغ التحصیل شده است و از زمانی که ۱۳ ساله شد خوانندگی را آغاز کرد. او اکنون به عنوان رپر و لیدر بی تی اس شناخته می شود. 

کیم نامجون با ۱۸۱ سانتی متر قد و ۶۷ کیلوگرم وزن به عنوان نفر چهارم بی تی اس از لحاظ سنی شناخته می شود. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,کیم نامجونگروه بی تی اس؛ کیم نامجون

پارک جیمین:

پارک جیمین پنجمین عضو بی تی اس است که در ۱۳ اکتبر ۱۹۹۵ در بوسان کره جنوبی متولد شد. او در دبیرستان خود را در  هنرهای کره گذراند و از دانشگاه سایبر جهانی فارغ التحصیل شده است. او در کنار خوانندگی، رقصندگی را هم برعهده دارد.

پارک جیمین با داشتن ۱۷۴ سانتی متر قد و ۶۰ کیلوگرم وزن به عنوان پنجمین عضو بی تی اس از لحاظ سنی شناخته می شود. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,پارک جیمینگروه بی تی اس؛ پارک جیمین

کیم تهیونگ:

کیم تهیونگ که با نام هنری وی نیز شناخته می شود در ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵ در کره جنوبی به دنیا آمد. وی دوران دبیرستان خود را در رشته پخش و سرگرمی در دبیرستان هنرهای کره‌ ای گذراند و ادامه تحصیل خود را در دانشگاه مجازی هانیانگ در رشته مدیریت ارشد کسب‌ و کار در تبلیغ و رسانه طی کرد.

کیم تهیونگ با داشتم ۱۷۹ سانتی متر قد و ۶۸ کیلوگرم وزن به عنوان ششمین عضو بی تی اس از لحاظ سنی شناخته می شود. 

گروه بی تی اس,گروه BTS,کیم تهیونگگروه بی تی اس؛ کیم تهیونگ

جئون جونگ کوک:

جئون جونگ کوک آخرین عضو بی تی اس در ۱ سپتانبر ۱۹۹۷ در کره جنوبی به دنیا آمد. او در رشته پخش و سرگرمی از دانشگاه سایبر جهانی فارغ التحصیل شد و کار خوانندگی را در سال ۲۰۱۳ به طور رسمی با بی تی اس آغاز کرد. 

جئون جونگ کوک با داشتن ۱۷۸ سانتی متر قد و ۶۶ کیلوگرم وزن به عنوان کوچکترین عضو بی تی اس از لحاظ سنی شناخته می شود.

گروه بی تی اس,گروه BTS,جئون جونگ کوکگروه بی تی اس؛ جئون جونگ کوک

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش