پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۷۰

بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

هادی کاظمیهادی کاظمی
سید هادی کاظمی یکی از بازیگران معروف و محبوب ایرانی است که توانست با نقش آفرینی در سریال شب های برره به در میان مردم شناخته شود. وی فعالیت حرفه ای خود را از سن ۱۹ سالگی با تئاتر آغاز کرد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این بازیگر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی هادی کاظمی:

نام کامل: سید هادی کاظمی

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

بیوگرافی هادی کاظمیبیوگرافی هادی کاظمی

بیوگرافی هادی کاظمی:

سید هادی کاظمی در ۱۳ آبان ۱۳۵۵ در تهران به دنیا آمد. اصالت وی به شهر ترک مرکز دهستان کندوان شهرستان میانه آذربایجان شرقی برمی گردد. او در یک خانواده مردانه تورک زبان همراه با سه برادر دیگر به نام های مهدی، حامد و توحید زندگی می کرد. پدر از روحانیان می باشد که در قید حیات هستند اما مادرش از دنیا رفته است. 

همانطور که اشاره شد هادی کاظمی از سیدان است اما به دنبال ورود خود به عرصه هنر و کمدی این پیشوند را از کنار نام خود حذف کرده است. 

سید هادی کاظمی در رشته بازیگر از دانشگاه آزاد لیسانس خود را دریافت کرد و از ۱۹ سالگی وارد عرصه تئاتر شد. وی اکنون یک رستوران دارد و در سن ۴۱ سالگی هم با سمانه پاکدل ازدواج کرد. 

کودکی هادی کاظمیکودکی هادی کاظمی

آغاز هنرمندی هادی کاظمی در تئاتر:

از سال ۱۳۷۴ زمانی که یک نوجوان ۱۵ ساله بود، با عضویت در کانون پرورشی فکری توانست اولین تجربه تئاتر خود را ثبت کند. 

آغاز فعالیت هنری هادی کاظمی:

هادی کاظمی از همان زمان تحصیل و نوجوانی وارد صحنه تئاتر شد اما بعد از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته بازیگری به صورت حرفه ای تر فعالیتش را ادامه داد. او معتقد است در دوران تحصیل هیچ کمکی برای پیشرفت در بازیگری دریافت نکرده است به طوریکه در مصاحبه ها می گوید:

«من در دانشگاه هیچ چیز یادنگرفتم اما یک استادی داشتم به اسم آقای دامود که خیلی چیزها به من یاد داد ولی متأسفانه وقتی وارد دانشگاه شدم حس اینکه چیزی در آنجا یادگرفتم را نداشتم. دانشگاه بیشتر برای من محیطی بود برای ارتباط بیشتر، همین».

عکس های هادی کاظمیدرباره زندگی هادی کاظمی

ورود هادی کاظمی به تلویزیون:

هادی کاظمی از سال ۱۳۵۷ وارد قاب تلویزیون شد و با بازی در نقش نظام دوبرره سریال شب های ببره در میان مردم بسیار شناخته شد. با بازی در این سریال به عنوان یکی از اعضای ثابت گروه مهران مدیری شناخته شد به طوری که تقریبا در همه کارهای بعد از پاورچین، می توانستیم نام هادی کاظیمی را ببینیم.  

البته هادی کاظمی در تله فیلم و سریال های دیگری هم حاضر شد که از جمله آنها می توان به سریال درچشم باد در نقش عباس پذیرش هتل اشاره کرد. هادی کاظمی با بازی در قهوه تلخ و نقش آفرینی باباشاه جایگاه خود را در طنز محکم تر از قبل کرد. او در سریال علی البدل که در نوروز ۱۳۹۶ منتشر شد هم، نقش داشت. 

پدر هادی کاظمیهادی کاظمی درکنار پدرش

کارگری هادی کاظمی در نوجوانی:

زمانی که ۱۴ ساله بود در خیابان پامنار شاگرد یک چرخکار بود، یک پاکستانی در آنجا کار می کرد و مدام به وی زور می گفت. یک روز حسابی عصبانی می شود و به او الفاظ زشتی نسبت می دهد. این تبعه هم شاکی می شود وی را کتک می زند. 

زندگی شخصی هادی کاظمی:

ازدواج هادی کاظمی:

هادی کاظمی در سال ۱۳۹۷ زمانی که ۴۱ ساله بود به سمانه پاکدل ۳۱ ساله ازدواج کرد. این زوج در سل ۱۳۹۶ در مسابقه ۱۳ شمالی درکنار همدیگر جلوی دوربین حاضر شدند. 

فیلم های هادی کاظمیهادی کاظمی و همسرش در برنامه خندوانه

رابطه هادی کاظمی با پدر:

براساس آنچه هادی کاظمی عنوان می کند، پدرش برای او بهترین انسان دنیا است و هیچ فردی نمی تواند با این قدرت و انرژی نزدیک ایشان باشد به طوریکه در بدترین شرایط روحی هم کافی است یک تلفن با پدرش داشته باشد. 

همسر هادی کاظمیهادی کاظمی و سمانه پاکدل

خصوصیات اخلاقی هادی کاظمی:

براساس آنچه هادی کاظمی می گوید اصلا آدم زرنگی نیست و سعی می کند رفتارهای صادقانه ای داشته باشد. آدم رکی است و تلخ زبانی با درون مهربانش منافات دارد. او معتقد است این خصیصه همه آبان ماهی ها است.

آدم بسیار دست و دلبازی هستم و به خاطر همین موضوع ماشینم را از دست دادم، یکی از دوستانم از این دلسوزی من سوء استفاده کرد. من ماشین را به او قرض دادم و او با کلاهبرداری ماشینم را برد. 

عکس های شخصی هادی کاظمیعکس های شخصی هادی کاظمی

شغل دوم:

هادی کاظمی همراه با یکی از دوستان خود رستورانی به نام شب های لیالی را دایر کرده است. درصورتی که گذرتان به آنجا خورد متوجه خواهید شد که رستوران داری این بازیگر همراستا با بازی اش است. 

رستوران هادی کاظمی ، اصل طعم غذای ملل را دارد و در آن غذای هندی، ایتالیایی و لبنانی سرو می کند.

کتاب و فیلم مورد علاقه:

کتابی که خیلی دوستش دارم بار هستی از میلان کوندر است. انتخاب بعدی من بادبادک باز خالد حسینی خواهد بود. درباره فیلم هم می توانم به پدرخوانده و روزی روزگاری آمریکا اشاره کنم. 

علاقه به آکواریم و گل:

هادی کاظمی به آکواریوم بسیار علاقه دارد با این وجود درخانه آن را ندارد. او در زمان مصاحبه اعلام می کند که یک گل عجیب در خانه دارم و با آن زندگی ام را می گذرانم، ما کنار همدیگر حال خوبی داریم. 

عکس های اینستاگرامی هادی کاظمیعکس های اینستاگرامی هادی کاظمی

انتخاب نقش ها:

اولویت من در انتخاب نقش، شخصیت پردازی یک کاراکتر و فیلمنامه خوب است. منظور از فیلمنامه خوب کنش و واکنش ها و گره های داستانی هستند. کاراکتر خوب، آن است که جذابیت داشته و نو باشد. 

هنرمندان مورد علاقه:

در میان کارگردانان می توان به سرجیولئونه ، الیور استون ، کوبریک و دیوید فینچر و در بین بازیگران به هارولد لوید و از نسل جدیدتر جیم کری اشاره کرد. 

هادی کاظمی در فیلم قبله عالمهادی کاظمی در فیلم قبله عالم

فیلم شناسی هادی کاظمی:

آثار سینمایی:

بخارست۱۴۰۱
آهنگ دو نفره۱۳۹۹
فسیل۱۳۹۹
جوجه تیغی۱۳۹۹
قانون مورفی۱۳۹۶
به وقت خماری-
مصادره-
امیر-
من دیوانه نیستم۱۳۹۵
۵۰ کیلو آلبالو۱۳۹۴
ایران برگر۱۳۹۳

تلویزیون:

علی‌البدل۱۳۹۵
زعفرانی۱۳۹۴
بیدارباش۱۳۹۱
بهانه‌ای برای بودن۱۳۹۰
در چشم باد۱۳۸۲–۱۳۸۸
مرد دوهزارچهره۱۳۸۷
باغ مظفر۱۳۸۵
شب‌های برره۱۳۸۴
شبکه سه و نیم۱۳۸۳
مهمانان مادربزرگ۱۳۸۲
پاورچین۱۳۸۱

تله‌فیلم:

امضاء سفید۱۳۸۹
خواب‌فروش۱۳۸۸
بی‌تابی۱۳۸۸
گردان آب‌نبات چوبی۱۳۸۸
بمانی هفتم۱۳۸۷

شبکه خانگی:

آنتن۱۴۰۱
قبله عالم۱۴۰۰
شبهای مافیا۱۳۹۹
۱۳ شمالی۱۳۹۷
سال‌های دور از خانه۱۳۹۷
آسپرین۱۳۹۵
شوخی کردم۱۳۹۲
ویلای من۱۳۹۱
کار کاذب۱۳۸۹
قهوه تلخ۱۳۸۹-۱۳۹۰
شب به‌یادماندنی۱۳۸۹
گنج مظفر۱۳۸۶
فضانوردان۱۳۸۵

صداپیشگی:

مارال جلوه۱۳۹۵
فیلم پرندگان خشمگین۱۳۹۶
کارخانه هیولاها۱۳۸۱

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش