پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۹۸

بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

ایمان صفاایمان صفا

ایمان صفا یکی از بازیگران خوب سریال و فیلم های سینمایی ایرانی است که بسیار او را به دنبال بازی در آثار کمدی می شناسند. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این بازیگر بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

بیوگرافی ایمان صفابیوگرافی ایمان صفا

بیوگرافی ایمان صفا:

ایمان صفا در ۳۰ آذر ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد. وی در یک خانواده چهار نفری بزرگ شد و یک خواهر کوچک تر از خودش نیز دارد. فعالیت خود را به صورت جدی از زمان دانشگاه و با تئاتر دانشجویی آغاز کرد و در سال ۱۳۶۸ زمانی که ۲۴ ساله بود در فیلم قرنطینه به کارگردانی منوچهر هادی همراه با رضا عطاران و افسانه بایگان جلوی دوربین نقش آفرینی داشت. 

وی در رشته هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز لیسانس خود را دریافت کرد. در نوجوانی اش تکواندو کار می کرد و اکنون کمربند مشکی دارد اما دیگر ادامه نداده است. بعدها به سراغ کشتی گیری رفت و سپس دفاع راست فوتبال شهید فهمیده را به دست گرفت. او هرگز ورزش کردن را رها نکرده است و الان هم دروازه بان تیم هنرمندان می باشد. 

خواهر ایمان صفا ایمان صفا درکنار خواهرش

شهرت ایمان صفا:

ایمان صفا دومین تجربه تصویری خود را در سال ۱۳۸۵ با سریال عملیات ۱۲۵ به دست آورد و وارد قاب تلویزیون شد، چنان موفقیتی به دست آورد که در هر سه فصل این مجموعه را به نقش آفرینی پرداخت. 

براساس آنچه خود این بازیگر عنوان می کند، در تمامی نقش های با جان و دل و از ته مایه توان می گذارد. مردم را خیلی دوست دارد و مردم هم به وی عشق می ورزند. 

او بازیگری مردمی است که همیشه از کف بازار خرید می کند، مردم اطراف او را می گیرند که شاید حتی نیم ساعت وقت او را بگیرند اما این اصلا برای او مهم نیست.

سبک زندگی ایمان صفا:

رژیم غذایی سرسختی را دنبال نمی کند فقط یک رژيم ساده دارد برای اینکه بتواند سالم باشد و روی پای خود بایستد. همین موضوع سبب شده طی ۱۰ سال گذشته فقط دو کیلوگرم به وزنش اضافه شود و فکر می کند که اگر رژیمی نداشت به جای ۲ کیلوگرم ۲۵ کیلوگرم به مقدار قبلی اضافه می شد. 

تصاویر ایمان صفاشهرت ایمان صفا

عمل زیبایی ایمان صفا:

براساس آنچه در مصاحبه با این بازیگر به دست آمده دوستانش به او پیشنهاد می دهند که بینی اش را عمل کند اما او چهره اش را خیلی دوست دارد. وی می گوید بعد از امید، اعتماد به نفس برای هر انسانی بسیار ارزشمند است. 

عشق به بازیگری ایمان صفا:

بازیگری عشق این هنرمند است و برایش هیچ تفاوتی ندارد که در چه قالبی کار کند. این هنرمند در کنار تلویزیون تئاتر را هم در کارنامه خود دارد. 

بهترین دوست ایمان صفا:

کاوه خداشناس بهترین دوست و رفیق وی است و خیلی خوشحال می شود که برای کارهایش از او مشورت بگیرد. کاوه در بازیگری همیشه راهنمای ایمان بوده است. 

ازدواج ایمان صفا: 

ایمان صفا هنوز ازدواج نکرده و مجردی زندگی می کند.

عکس های شخصی ایمان صفاعکس های شخصی ایمان صفا

آثار ایمان صفا:

ایمان صفا در عملیات ۱۲۵:

اولین سریال ایمان صفا به عملیات ۱۲۵ مربوط است که با کارگردانی حسین لطیفی ساخته شد. این مجموعه زندگی چند دوست جوان در لباس آتش نشانی را نمایش می دهد که در ماموریت های پرخطر جان خود را برای نجات دیگران به خطر می اندازند. 

در این سریال ایمان صفا نقش حسین لطیفی پسری از محله پایین شهر بازی می کند که به عنوان آتشنشان وارد گروه می شود. این اثر اولین سریال صفا محسوب می شود که سه فصل دارد. وی توانست به خوبی در این سریال بدرخشد و از آن به بعد در فیلم و سریال های بسیاری نقش آفرینی کرد. 

فیلم های ایمان صفاآثار تلویزیونی ایمان صفا

خدا حافظ بچه:

خداحافظ بچه مجموعه ای تلویزیونی می باشد که در سال ۱۳۹۱ به کارگردانی منوچهر هادی ساخته شد و داستان زن و شوهری به نام مرتضی و لیلا را حکایت می کند که بچه دار نمی شوند و تصمیم می گیرند یک کودک را به فرزندی قبول کنند اما به دلیل سابقه زندان مرتضی اینکار قابل انجام نیست و درنهایت بچه را می دزدند. 

در این سریال نقش آفرینی ایمان صفا در کنار بازیگرانی مانند مهراوه شریفی نیا، شهرام حقیقت دوست ، بهنوش بختیاری، بهاره رهنما و... قابل مشاهده است. 

ایمان صفا در خداحافظ بچه نقش بهروز دوست مرتضی را دارد که بسیار بامعرفت است و با وجود آن که دوستش مرتضی دزدی‌های او را لو می‌دهد، اما بدون آن که از او دلخور شود هر وقت لازم باشد به او کمک می‌کند.

ایمان صفا در خداحافظ بچهایمان صفا در خداحافظ بچه

شنای پروانه:

شنای پروانه در ژانر اجتماعی به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی رسول صدرعاملی در سال ۱۳۹۸ ساخته شد و توانست جوایز بسیاری را از آن خود کند. 

در این فیلم هنرمندی ایمان صفا درکنار بازیگرانی مانند جواد عزتی، علی شادمان، طناز طباطبایی ، امیر آقایی و... قابل مشاهده است. ایمان صفا در شنای پروانه نقش محمد شوهرخواهر حجت و هاشم را دارد که یک جوان سرخورده در یک خانواده پسر بزرگ سالار می باشد. ایمان صفا به گونه این کاراکتر را به تصویر می کشد که در ابتدای فیلم شک و شبهه زیادی در ذهن مخاطب نسبت به نقش خود ایجاد می کند. او در اوج داستان به همراه حجت افرادی در محل که سابقه آدم‌فروشی داشته‌اند را می‌رباید و تحت فشار قرار می‌دهد.

بازی ایمان صفا در شنای پروانهایمان صفا در شنای پروانه

نیسان آبی:

نیسان آبی مجموعه طنز نمایش خانگی به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی پور است که داستان دو دوست قدیمی به نام های رضا و جمشید را که روزی روزگاری عاشق دو خواهر به نام های زری و پری بوده اند و با آنها ازدواج کرده اند را روایت می کند. 

ایمان صفا در این سریال همراه با بازیگرانی مانند حسین یاری ،مهران غفوریان، یکتا ناصر، بهناز جعفری، جمشید هاشم پور و... به ایفای نقش پرداخته است. او در این مجموعه ایفاگر نقش ممد چاخان یکی از دوستان رضا و جمشید است که مانند رضا، دارای یک نیسان بوده و در طول داستان دل باخته دختر رضا می شود.

بازی ایمان صفا در نیسان آبیایمان صفا در نیسان آبی

ایمان صفا در جوکر:

جدیدترین رئالیتی شوی ایرانی که به کارگردانی احسان علیخانی همراه با حامد میرفتاحی ساخته شده است. این مجموعه فضایی کاملا متفاوت و کمدی دارد و چهره های مشهور و شناخته شده ای مسئولیت خنداندن دیگران درکنار نخندیدن خودشان را برعهده دارد. چالش پیش روی آنها فضای بسیار پرانرژی ایجاد می کند که مخاطبان بسیار را به خود جلب کرده است. 

ایمان صفا در فصل دوم این برنامه با هنرمندانی مانند هومن برق نورد ، بهنام تشکر ، وحید آقاپور ، عباس جمشیدی فر ، سپند امیرسلیمانی ، شهرام قائدی و آرش نوذری به رقابت می پردازد. 

در یک ویدیو ایمان صفا با اعتماد به نفس خود را به عنوان برنده نهایی مسابقه معرفی می کند که جایزه برایش کنار گذاشته شده است. وی با وجود روحیه طنز و جدیت کامل مرحله اول را با موفقیت گذراند و با درخواست عباس جمشیدی فر در جوکر تایم شرکت کرد و با حرکات خنده دارش موجب خندیدن وحید آقاپور و سپند امیرسلیمانی و دریافت کارت زرد آنها شد.

ایمان صفا در جوکرایمان صفا در رئالیتی شو جوکر

کارنامه هنری ایمان صفا:

سریال تلویزیونی:

عملیات ۱۲۵۱۳۹۴ – ۱۳۸۷
مهمانان ویژه۱۳۹۰
خداحافظ بچه۱۳۹۱
خط۱۳۹۲
خوب بد زشت۱۳۹۳
تله فیلم رخنه۱۳۹۶
محكومين۱۳۹۶
سرگذشت۱۳۹۸
هم بازی۱۳۹۹
بچه محل۱۳۹۹
سرحال۱۳۹۹
نیسان آبی سریال نمایش خانگی۱۴۰۰
جوکر در نمایش خانگی۱۴۰۰

کار سینمایی:

قرنطینه۱۳۸۶
هیلانه۱۳۹۲
سفیر عشق۱۳۹۲
استخاره۱۳۹۳
باران تابستانی۱۳۹۴
ملاقات در تاريكی۱۳۹۴
کوتاه مثل زندگی۱۳۹۵
ماشین قشنگم۱۳۹۵
یتیم خانه ایران۱۳۹۵
داش آکل۱۳۹۶
پاگچی۱۳۹۷
یقه سفیدها۱۳۹۹
شنای پروانه۱۳۹۸
دم غروب، زعفرانیه۱۳۹۹

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش