یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۸۵

بیوگرافی علی رمضانی، والیبالسیت

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,عکس های علی رمضانیعلی رمضانی
علی رمضانی یکی از اعضای تیم ملی والیبال ایران است که بازی بسیار تکنیکی و قوی دارد. رمضانی والیبال را به صورت حرفه از کلاس پنجم دبستان آغاز کرد و امروزه پیشرفت زیادی در این زمینه به دست آورده است.

چکیده ای از بیوگرافی علی رمضانی:

نام کامل: علی رمضانی

تاریخ تولد: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۷

محل تولد: رشت

حرفه: والیبالسیت

پست: پاسور

تیم فعلی: سفیر گیلان

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,تصاویر علی رمضانیبیوگرافی علی رمضانی

بیوگرافی علی رمضانی:

علی رمضانی در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۷ در رشت به دنیا آمد. خانواده وی بسیار اهل ورزش و تحصیل کرده بودند، پدرش احمد رمضانی والیبالیست سابق بود و مادرش کارشناس علوم تربیتی می باشد. دو خواهر بزرگتر از خودش هم دارد که یکی از آنها فوق لیسانس معماری و دیگری کارشناسی عکاسی و گرافیک دارد.

از همان دوران کودکی بسیار به ورزش علاقه مند بوده و دوران فراغت خود را با دوستانش به فوتبال می گذرانده است. از آنجایی که پدرش والیبالیست بزرگ رشت و استانشان بوده است، همچنین استعداد ذاتی این جوان در پنجه و ساعد زدن از کلاس پنجم ابتدایی به صورت جدی تحت نظر پدرش والیبال را آغاز کرد. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,علی رمضانی والیبالیستعلی رمضانی والیبالیست جوان تیم ملی

شروع حرفه ای علی رمضانی در  والیبال:

اولین حضور این بازیکن در مسابقات والیبال استان برمی گردد به دوران راهنمایی و دبیرستانش که همراه با تیم استان گیلان در مسابقات کشوری بازی کرد. 

سپس وارد آکادمی والبیال شهرستان رشت شد و با نشان دادن عملکرد خوب در این زمینه مورد توجه تیم سفیر گیلان قرار گرفت و عضوی از این تیم شد. بعد از آن برای ادامه والیبال به تیم ارتعاشات صنعتی تهران پیوست و تا سال ۱۳۹۹ برای این تیم بازی می کرد.

در سال ۱۳۹۹ زمانی که ۲۲ ساله بود، مجددا به تیم سفیر گیلان پیوست و اکنون نیز برای این تیم مشغول به بازی است.

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,تصاویر علی رمضانیشروع حرفه ای والیبال توسط علی رمضانی

شرکت علی رمضانی در بازی ملی:

علی رمضانی در رده های پایه تیم ملی ایران حضور پیدا می کرد و سال ۱۴۰۰ زمانی که ۲۳ سالگی بود برای اولین بار به اردوی تیم ملی بزرگسالان ایران دعوت شد. 

شرکت علی رمضانی در مسابقات قهرمانی نوجوان آسیا:

علی رمضانی به همراه دوستان خود در سال ۱۳۹۳ در سفری طولانی وارد سریلانکا شدند و در هتل آونرا گاردن شهر کلمبو مستقر شدند. بعد از گذشت دو روز تمرینات خود را در سالن بدنسازی مجموعه ورزشی مسابقات شروع کردند. 

پنج روز بعد یعنی در ۱۵ شهریور مسابقات آغاز شدند، که رمضانی همراه با تیمش توانستند قطر،هند و بحرین را ۳-۰ ببرند. در مرحله دوم گروهی هم ایران ۳-۰ کره‌جنوبی و ژاپن را شکست داد. در مرحله پلی آف این تیم در گام اول به دیدار استرالیا رفت و توانست این کشور را هم سه بر صفر شکست دهد. در دیدار بعدی ایران روبروی چین قرار گرفت که مجددا با همان نتیجه این تیم را هم شکست دادند. 

اوج درخشش این دیدار به بازی فینال برمی گردد که برتری ۳-۰ مقابل ژاپن برای اولین بار در تاریخ آسیا رقم خورد و علی رمضانی را همراه با دوستانش به مسابقات جهانی منتقل کرد. 

تجربه لیگ برتر با ارتعاشات صنعتی:

بعد از اینکه علی رمضانی با مدال طلا از مسابقات قهرمانی آسیا به تهران برگشت همراه با سایر هم تیمی هایش در تیم ملی نوجوانان با باشگاه ارتعاشات صنعتی قرارداد بست. فدراسیون تصمیم داشت بازیکنان تیم ملی نوجوانان را برای قهرمانی جهان آماده نگه دارد تا آنها را در برابر بزرگان والیبال ایران و جهان به میدان بفرستد. 

در پایان این دوره از مسابقات قهرمانی که به نام زنده یاد حسین معدنی برگزار می شد؛ علی رمضانی همراه با هم تیمی های خود با وجود پیروزی در برابر تیم‌های بزرگی همچون پیکان ، شهرداری تبریز و میزان خراسان در مرحله اول حذف شدند. این مسابقات یک تجربه ارزشمند برای روبرویی با تیم های دیگر در مسابقات جهانی آرژانتین بود. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,علی رمضانی در تیم ملی ایرانعضویت علی رمضانی در تیم ملی ایران

شرکت علی رمضانی در قهرمانی جهان:

علی رمضانی برای رسیدن به مسابقات قهرمانی جهان بیشتر از ۲ سال زحمت کشیده بود. رمضانی همراه با هم تیمی هایش به آرژانتین رفتند تا مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان با لهستان، بلغارستان، شیلی و چین ‌تایپه انجام دهند. 

در قدم اول باوجودی که ایران ست اول را با قدرت از لهستان برد اما ست های بعدی را به این کشور واگذار کرد، همین شکست تلنگری به شاگردان وکیلی زد تا در بازی های بعدی با جدیت بیشتری نقش آفرینی کنند. 

با درخششی که علی رمضانی همراه با هم تیمی هایش داشت ایران بازی‌های بعدی را ۳-۰ از شیلی و چین تایپه برد تا زمانی که رمضانی خود را برای شرکت در مرحله پلی آف آماده کرد. ایران در این مرحله هم پرقدرت وارد شد و توانست با نتیجه ۳-۰ ژرمن‌ها را شکست دهد و در یک چهارم نهایی در مقابل ایتالیا قرار گرفت. 

دو ست اول از آن ایران شد و در ست دوم علی رمضانی وارد میدان شد و در نهایت ایران نتیجه را ۲۰-۲۵ از آن خود کرد. در نهایت ایران بازی را ۳-۲ از ایتالیا برد و وارد مرحله نیمه نهایی شد. در مرحله نهایی باوجودی که ست اول را برد اما نتیجه را در نهایت به این کشور باخت.

در دیدار رده بندی این تیم در مقابل روسیه قرار گرفت و در بازی بعدی ایران ۳-۱ روسیه را شکست داد و علی رمضانی همراه با تیم خود توانست به برنز جهان دست پیدا کند. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,شرکت علی رمضانی در مسابقات جهانیشرکت علی رمضانی در مسابقات جهانی

مصاحبه با علی رمضانی:

اولین حامی:

پدرم احمد رمضانی از والیبالیست های خوب و معروف کشور و استان ما بود و سابقه حضور در تیم ملی را نیز داشت. علت اصلی حضور من در این رشته و رسیدن به این مرحله همگی مربوط به دلگرمی های پدر و خانواده ام بوده است. 

موفقیت با تحصیلات:

دوست دارم تاجایی که می توانم درسم را بخوانم و در کنار ورزش حرفه ایم به آن را هم ادامه بدهم زیرا اعتقاد دارم یه ورزشکار تحصیل کرده بیشتر میتونه موفق باشه. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,عکس های شخصی علی رمضانیعکس های شخصی علی رمضانی

توصیه به جوانان:

توصیه ای که به همه هم سن و سال هایم دارم این است که به علایقشان خیلی توجه داشته باشند و با پشتکار برای رسیدن ادامه دهند درصورتی هم که با شکست مواجه شدند صحنه را خالی نکنند. این شکست درنهایت به پیروزی می رسد. 

اهداف:

بزرگترین هدفی که دارم پوشیدن پیراهن تیم ملی بزرگسالان و شرکت و افتخارآفرینی در رقابتهای حساسی مانند لیگ و جام جهانی و همچنین سکوی المپیک است. 

الگوی ورزشی:

الگوی اولم در والیبال و اخلاق پدرم می باشد، بعد از آن الگوی ورزشی ام سعید معروف بود و اکنون نیز ایشان هست. همه تلاشم این است که روزی به جایگاه سعید معروف دست پیدا کنم. از بین بازیکنان خارجی هم دیوید لی (والیبالیست آمریکایی) را دوست دارم.

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,علی رمضانی پاسور تیم ملی والیبال ایرانعلی رمضانی پاسور تیم ملی والیبال ایران

وضعیت مالی:

علی رمضانی تنها یک ماشین معمولی دارد و درآمد وی تا کنون به قدری زیاد نبوده، اما در مصاحبه عنوان می کند که از درآمد و زندگی خود راضی است. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,زندگی علی رمضانیدرباره زندگی علی رمضانی

علایق و شخصیت علی رمضانی:

علی رمضانی پسری اخلاق، مودب، خوش تکنیک، سخت کوش، صبور و خونسرد است به درخت و جنگل و کوه و دریا علاقه بسیار زیادی دارد. سعی دارد بیشتر زمان خود را در طبیعت باشد و بین سایر ورزش ها فوتبال، بیلیارد، دوچرخه سواری، شنا و بخصوص موتورسواری علاقه دارد. 

علی رمضانی,بیوگرافی علی رمضانی,عکس های اینستاگرامی علی رمضانیعکس های اینستاگرامی علی رمضانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش