پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۹۰

امیرحسین فیروز پور کشتی گیر ملی پوش ایرانی

امیرحسین فیروز پور,بیوگرافی امیرحسین فیروز پورامیرحسین فیروز پور
یکی از ستاره های نوظهور در کشتی ایران امیرحسین فیروزپور می باشد که توانسته است در رقابت های قهرمانی کشتی آزاد جهان زیر ۲۳ سال در اسپانیا مدال طلا را از آن خود کند. او اهل جویبار مازندران است و پیش بینی می شود موفقیت های چشمگیری را از آن خود کند. 

چکیده ای از بیوگرافی امیرحسین فیروز پور:

نام کامل: امیرحسین فیروزپور بندپی

تاریخ تولد: ۱۳۸۲

محل تولد: جویبار، مازندران، ایران

حرفه: کشتی گیر

دین: اسلام شیعه

فینال های ملی: ایران

امیرحسین فیروز پور,زندگینامه امیرحسین فیروز پوربیوگرافی امیرحسین فیروز پور

بیوگرافی امیرحسین فیروز پور:

امیرحسین فیروزپور بندپی متولد سال ۱۳۸۲ در جویبار مازندران می باشد. وی در عرصه کشتی آزاد به عنوان ورزشکار تیم ملی ایران شناخته می شود که در وزن ۹۲ کیلوگرم فعالیت دارد.  وی یکی از ستاره های نوظهور کشتی ایران است که سابقه حضور در رده نوجوانان و جوانان را دارد و چندی پیش موفق شد تا قهرمانی بزرگسالان آسیا را نیز به افتخارات خود اضافه کند، این جوان ورزشکار در مسابقات بین المللی و کشوری دارای مدال های متعددی می باشد.

امیرحسین فیروز پور در رقابت های قهرمانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال در اسپانیا توانست مدال طلا را به عنوان قهرمان جهان کسب کند، امیرحسین با محمدصادق فیروزپور کشتی گیر ملی آزاد ایران برادر هستند. 

سوابق ورزشی امیرحیسن فیروز پور:

این ورزشکار جوان در خانواده اهل کشتی در جویبار به دنیا آمد و برادر او نیز در همین حیطه فعالیت دارد و عضو تیم ملی کشتی ایران می باشد. این دو برادر تاکنون توانسته اند موفقیت های بسیاری کسب کنند به طوری که از کشتی گیران معروف مازندرانی شناخته می شود. 

امیرحسین فیروز پور,سوابق ورزشی امیرحیسن فیروز پوردرباره زندگی امیرحسین فیروز پور

وی در یکی از مصاحبه های خود عنوان می کند: 

با برادرم کل کل ندارم و خیلی هم او را دوست دارم. به نظرم او کشتی گیر بهتری است و از من بهتر است. تا الان و در این چند سال که من و برادرم در رده های مختلف قهرمان شده ایم

فیروز پور از زمانی که هفت ساله بود با مشورت و حمایت پدرش این فعالیت را آغاز کرد. وی درخصوص آغاز کشتی با پدرش عنوان می کند: از زمانی که از ۷ سالگی شروع کردم به کشتی گیری و این ورزش را انتخاب کردم، مدال هایم را مدیون زحمات والدینم هستم که تا به حال زحمات بسیار زیادی برایم کشیده اند.

در طول فعالیت کشتی خود از زمان کودکی تا کنون توانسته عناوین قهرمانی مانند؛ قهرمانی کشتی آسیا، قهرمانی زیر بیست سال جهان، مدال طلای مسابقات کشتی زیر ۱۷ سال جهان ۲۰۱۹ صوفیه بلغارستان و مدال طلای مسابقات کشتی آزاد آسیایی بزرگسالان در سال ۲۰۲۲ را کسب کرده است. 

امیرحسین فیروزپور کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم تیم جوانان، مدال طلای نوجوانان جهان را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است. 

امیرحسین فیروز پور,امیرحسین فیروز پور کشتی گیرامیرحسین فیروز پور کشتی گیر جوان ایرانی

ازدواج و همسر امیرحسین فیروزپور:

این ورزشکار جوان هنوز ازدواج نکرده است و مجرد می باشد. 

امیرحسین فیروز پور,تصاویر امیرحسین فیروز پورعکس های شخصی امیرحسین فیروز پور

قهرمانی سال ۲۰۲۲:

امیرحسین فیروز پور در وزن ۹۲ کیلوگرم مسابقات ۲۰۲۲  شرکت کرد که در دور نخست توانست نتیجه را ۱۱ بر صفر به نفع خود تمام کند در این دور آدیلیت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی های آسیایی از قزاقستان حریف ایشان بود. 

او در دور دوم یعنی در مرحله نیمه نهایی نتیجه را ۱۰ بر صفر از تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن از آن خود کرد و راهی دیدار فینال شد. 

در دیدار فینال این ورزشکار جوان توانست نتیجه را ۱۱ بر صفر به نفع خود تمام کند و اورگیلوخ داگوادورج از مغولستان را شکست داد و به مدال طلای مسابقات دست پیدا کرد. 

امیرحسین فیروز پور,قهرمانی های امیرحسین فیروز پورقهرمانی های امیرحسین فیروز پور

قهرمانی مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا:

امیرحسین فیروز پور کشتی گیر آازد در وزن ۹۲ کیلوگرم ایران رقابت های ۵ وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهانی ۲۰۲۲ در اسپانیا را از آن خود کرد و در دیدار نهایی در برابر جاکوب کاردناس از آمریکا روی تشک رفت و در ادامه نمایش بی نقصی از خود به اجرا گذاشت. 

در این مسابقه او در مدت ۲ دقیقه و ۵۰ ثانیه با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری دست پیدا کرد و توانست سومین مدال طلای کشتی آزاد ایران را در این رقابت ها از آن خود کند. 

در دور مقدماتی این مسابقات وزن ۹۲ کیلوگرم او توانست رضابک آیتموخان از قزاقستان را با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست دهد، بعد از آن هم نتیجه را ۱۱ بر ۱ از اردلان ویسخانوف از فرانسه از آن خود کرد. در سومین مبازره این قهرمان نتیجه ۱۲ بر صفر به نفع ایران تمام شد و تیویر بوال از کانادا شکست داده شد. بعد از آن هم ایشان وارد مرحله نیمه نهایی شد. 

در مرحله نیمه نهایی هم او در برابر فیض الله آکتورک از ترکیه نتیجه را در حالی که ۶ بر صفر عقب بود از آن خود کرد و تا پایان وقت قانونی مبارزه امتایز عالی ۱۷ بر ۶ را از آن خود کرد و راهی فینال شد. 

در این مسابقات محمدصادق فیروزپور برادر بزرگتر امیرحسین نیز حضور داشت و توانست مدال طلای وزن ۷۴ کیلوگرم دست پیدا کند. 

امیرحسین فیروز پور,افتخارات امیرحسین فیروزپورقهرمانی زیر ۲۳ سال امیرحسین فیروز پور

افتخارات امیرحسین فیروزپور:

امیرحسین فیروزپور دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان در رقابت های قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد. او در دیدار فینال ۱۱ بر صفر حریف مغول خود را شکست داد. فیروز پور درخصوص این مسابقات اعلام می کند: 

حریفان من زیاد قدرتمند نبودند و من به راحتی موفق شدم که آنها را شکست دهم. بسیار خدا را شاکر هستم که توانستم در سن ۱۹ سالگی توانایی اعطا شده به من را در آسیا مدال طلا کسب کنم. این تازه شروع کار است و امیدوارم بارها و بارها تکرار شود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم با کامران قاسم پور هم وزن می باشد و در این خصوص عنوان می کند:

در این وزن همشهری من حضور دارد که سال قبل توانست در همین وزن، قهرمان جهان شود و احترام زیادی برایش قائل هستم. من خیلی مشتاقم که با او کشتی بگیرم و بی صبرانه منتظر انتخابی هستم.

امیرحسین فیروز پور,تصاویری از امیرحسین فیروز پورافتخارات امیرحسین فیروز پور

افتخارات امیرحسین پیروزفر:

- در وزن ۹۲ کیلوگرم توانست مدال طلا آسیا قهرمانی در اولان‌باتور ۲۰۲۲ به دست بیاورد. 

- در وزن ۸۶ کیلوگرم قهرمانی زیر ۲۰ سال جهان مدال طلا – جایگاه اول اوفا روسیه ۲۰۲۱ را از آن خود کرد. 

- در وزن ۹۲ کیلوگرم توانست جایگاه اول صوفیه بلغارستان ۲۰۲۲ را از آن خود کرد. 

- در وزن ۸۰ کیلوگرم توانست مدال طلای مسابقات کشتی زیر ۱۷سال جهان ۲۰۱۹ صوفیه بلغارستان را از آن خود کند. 

- در سال ۲۰۲۲ توانست مدال طلا در مسابقات کشتی آزاد آسیایی بزرگسالان را از آن خود کند. 

- قهرمانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در اسپانیا

امیرحسین فیروز پور,عکس های اینستاگرامی امیرحسین فیروز پورعکس های اینستاگرامی امیرحسین فیروز پور

امیرحسین فیروز پور,تصاویر شخصی امیرحسین فیروز پورتصاویر شخصی امیرحسین فیروز پور

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش