شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۰۶

بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتونعکسهای لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون در تیم مرسدس ای ام جی پتروناس، به عنوان یک رانندهٔ بریتانیایی مسابقات فرمول یک شناخته شده است. وی بعنوان پرافتخار ترین راننده تاریخ با هفت عنوان قهرمانی فرمول یک جهان، شناخته می شود. او دارای ۱۷۴ سانتی متر قد می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی لوئیس همیلتون

نام کامل:لوئیس کارل دیویدسون همیلتون

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

بیوگرافی لوئیس همیلتون

لوئیس کارل دیویدسون همیلتون یک در تاریخ ۷ ژانویه ۱۹۸۵ در استیونج، هرتفوردشر، انگلستان دیده به جهان گشود. مادر همیلتون با نام کارمن لاربالیستر از سفیدپوستان انگلیسی است ولی پدرش با نام آنتونی همیلتون از سیاه پوست های انگلیس به شمار می رود. وقتی که لوئیس همیلتون، دوساله بود، والدینش از هم طلاق گرفتند و او درکنار مادر و خواهران ناتنی اش تا سن ۱۲ سالگی زندگی کرد. پس از آن زمان نزد پدرش رفت تا با افرادی مانند پدر، مادر خوانده اش به نام لیندا و برادرش زندگی کند. خواهران ناتنی لوئیس همیلتون به نام های نیکولا و سامانتا می باشند و نیکولاس همیلتون، برادر ناتنی اش بود که او هم به عنوان راننده مسابقات حرفه ای فعالیت دارد و بخاطر این که بیماری فلج مغزی دارد با ماشین خاصی مسابقه می دهد.

بیوگرافی لوئیس همیلتون,زندگینامه لوئیس همیلتون,تصاویر لوئیس همیلتونلوئیس همیلتون راننده مسابقات فرمول یک

لوئیس همیلتون وقتی که به سن پنج سالگی رسید در کلاس های کاراته شرکت کرد تا در مقابل افردی که در مدرسه به او زور می گویند، قوی و محکم باشد. فورد شلبی کبرا یکی از ماشین های مورد علاقه لوئیس همیلتون می باشد.

لوئیس همیلتون,تحصیلات لوئیس همیلتون,عکس های لوئیس همیلتونتصاویر اینستاگرامی لوئیس همیلتون

تحصیلات لوئیس همیلتون

همیلتون تحصیلات خود را در مدرسه جان هنری نیومن سپری کرد، که یک مدرسه راهنمایی داوطلبانه کاتولیک در استیونج، هرتفوردشر بود. او علاوه بر مسابقه، برای تیم مدرسه خود اشلی یانگ، ملی پوش انگلیس شد فوتبال بازی کرد. یکی از هواداران آرسنال، به نام لوئیس همیلتون بود و گفت که چناچه فرمول یک برایش مناسب نبود، او یک فوتبالیست یا یک کریکت باز می شد، بدین دلیل که برای تیم های مدرسه خود، هر دو را بازی کرده بود. او تحصیلات خود را در فوریه ۲۰۰۱ در دانشگاه علوم و هنرهای کمبریج( CATS) شروع کرد.

لوئیس همیلتون,عکس های جدید لوئیس همیلتون,زندگینامه لوئیس همیلتونعکس از لوئیس همیلتون

زندگی شخصی لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون در نوامبر ۲۰۰۷ با خواننده اصلی گروه دختران آمریکایی پوسی کت دالز به نام نیکول شورزینگر دوست شد و در ژانویه ۲۰۱۰ از هم جدا شدند ولی مجددا در سال ۲۰۱۳ با هم دوست شدند و در سال ۲۰۱۵ از هم دیگر جدا شدند. درمورد رابطه او با ریحانا و کندا جنر و وینی هارلو، شایعات زیادی پخش شد که تمامی آن ها تکذیب شد.

لوئیس همیلتون,نیکول شورزینگر,بیوگرافی لوئیس همیلتونلوئیس همیلتون و نیکول شورزینگر

فعالیت های لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون وقتی که به سن ۵ سالگی رسید تمرین های خود را شروع کرد. درواقع او در این سن آموزش دید که یک چرخه یا تک چرخ را چطور به حرکت دربیارد تا در مسابقات کارتینگ حاضر شود و به رقابت با نیکو روزبرگ در تیم مرسدس بنز پرداخت.

فعالیت های لوئیس همیلتون,تصاویر لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتونتصاویر لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون به ماشین سواری در سن ۶ سالگی علاقمند شد و پدرش یک ماشین اسباب بازی کنترلی از راه دور برایش خرید تا از این طریق بتواند در مسابقات ملی BRCA شرکت کند. لوئیس همیلتون در سن ۸ سالگی با عشق به این وسیله بازی در مسابقات کارتینگ سواری وارد شد. او در سن ده سالگی با ران دنیس که مربی مک لارن بود، آشنایی پیدا کرد و در همان زمان گفت “من می خواهم روزی راننده مک لارن شوم”. مک لارن و مرسدس، کم تر از سه سال بعد وقتی در پی رانندگان جوان بودند با او اشنا شدند.

لوئیس همیلتون در سال ۲۰۰۱ برای نخستین بار در مسابقات فرمولا رنو، رانندگی کرد و در پنجمین رده قرار گرفت، باتوجه به موفقیت هایش در همین سال به عضویت افتخاری کلوپ رانندگان بریتانیا در کارتینگ درآمد و او در سال بعد در مسابقات فرمولا رنو انگلستان حاضر شد و در این مسابقه موتور اسپرت راند. در سال ۲۰۰۲ لوئیس کارل همیلتون، یکی از جوانترین قهرمانان F1 در نوع خود شناخته شد و در هر ۴ گراندپری شرکت کرد و رکورد جدیدی را با کسب مقام برای خود به ثبت رساند.

لوئیس همیلتون,لوئیس همیلتون و همسرش,فعالیت های لوئیس همیلتونلوئیس همیلتون راننده ی معروف بریتانیایی

لوئیس همیلتون توانست در مسابقات شرکت کند با این که رانندگان و قهرمانان GP2 علیه او مخالفت کردند او توانست مهارت های خود را در پنجمین مسابقات به نمایش بگذارد و مقام قهرمانی را کسب کند. لوئیس همیلتون با تصادف در هر دو مسابقات فرمولا ۳ انگلستان، نتوانست توانایی هایش را نشان دهد و بعد از این که در دومین مسابقه اش تصادف کرد راهی بیمارستان شد. لوئیس همیلتون بعد از یک برخورد در نخستین مسابقه از دور رقابت کنار رفت. با این حال، خودش را در گراندپری های ماکائو و کره به عنوان با استعدادترین راننده شناساند. او در پیست کره، در نخستین تجربه رانندگی اش وقتی که در ۴ مسابقه F۳ شرکت کرده بود موفق به دریافت پل پزیشن شد.

لوئیس همیلتون,تصاویر لوئیس همیلتون,زندگینامه لوئیس همیلتونعکس های لوئیس همیلتون در اینستاگرام

لوئیس همیلتون با شرکت در مسابقات سری F3 در سال ۲۰۰۴در جایگاه پنجم قرار گرفت و یکی از مجلات اتواسپرت در سال ۲۰۰۵ از اسم او به عنوان یکی از برترین ۵۰ راننده سال یاد کرد و از این طریق به سری مسابقات GP2 راه یافت و در تیم ART وارد شد.

زندگینامه لوئیس همیلتون,زندگینامه لوئیس همیلتون,تصاویر لوئیس همیلتونعکس های لوئیس همیلتون راننده

در سال ۲۰۰۷ لوئیس همیلتون در نخستین فصل حضورش در فرمول یک، موفق به دریافت مقام دوم پس از کیمی رایکونن شد و در سال بعد برنده آن شد. در سال ۲۰۰۸ او توانست در فرمول یک با تیم مک لارن، اولین پیروزی و قهرمانی خود را به دست آورد و در سال ۲۰۱۳ با قهرمانی های مداوم به تیم مرسدس بنز پیوست و در دو سال متوالی یعنی در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمان فرمول یک را از آن خود کرد.

لوئیس همیلتون در سن ۸ سالگی یعنی از سال ۱۹۹۳، کارتینگ را شروع کرد. او با گذشت زمان در مسابقات Cadet( ۶- ۱۹۹۵)‎، جونیور یاماها( ۱۹۹۷)، جونیور اینترکانتیننتال A ۹- ۱۹۹۸ اینترکانتیننتال A ۱۹۹۹، فرمولا A ۲۰۰۰ و فرمولا سوپر A ۲۰۰۱ در رده بندی ۷ فصل بعنوان قهرمان اروپا با حداکثر آراء در سال ۲۰۰۰ شناخته شد.

لوئیس همیلتون و همسرش,فعالیت های ورزشی لوئیس همیلتون,عکسهای لوئیس همیلتونلوئیس همیلتون قهرمان فرمول یک

لوئیس همیلتون چندین سال بطور مستمر به موفقیت رسید و در سال ۲۰۱۶ مجددا موفق به کسب مقام دوم شد. او با شکست رقیب خود در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دوباره قهرمانی را کسب کرد و بالاخره در سال ۲۰۱۹ برای سومین سال پی در پی، قهرمان فرمول یک جهان را دریافت کرد. در واقع ، لوئیس همیلتون بار دیگر در فرمول یک با تیم مرسدس، یک فصل بی نقص را تجربه کرد و با هشت پیروزی در همان نیم فصل ابتدایی ۲۰۱۹، در صدر جدول رده بندی قرار داشت. هم تیمی لوئیس همیلتون به نام والتری بوتاس و رقیبان جوان و اعجوبه های فرمول یک به نام چارلز لکلرک و مکس ورستپن نتوانستند برای همیلتون، رقیب جدی باشند و او توانست ششمین قهرمانی جهان خود را در گرندپری آمریکا جشن بگیرد و اینک بیشترین قهرمانی های فرمول یک در جدول، با یک عنوان کم تر نسبت به مایکل شوماخر، در رده دوم با شش قهرمانی قرار دارد. او با کسب ۴۱۳ امتیاز، در یک فصل فرمول یک، رکورد کسب بیشترین امتیاز را شکست و قهرمان شد.

تصاویر لوئیس همیلتون و نیکول شورزینگر,عکس لوئیس همیلتون,لوئیس همیلتون و نیکول شورزینگرتصاویر لوئیس همیلتون درکنار نیکول شورزینگر

شاید بتوان فصل ۲۰۲۰ را بهترین فصل لوئیس همیلتون در سن ۳۵ سالگی دانست. فصلی که موفق به دریافت تمامی رکورد های تاریخی فرمول یک از مایکل شوماخر شد.

لوئیس همیلتون در فرمول یک ۲۰۲۰ در تیم مرسدس با والتری بوتاس، هم تیمی بود. لوئیس همیلتون در اتریش، مسابقه اول فصل ۲۰۲۰ فرمول یک را به هم تیمی خود واگذار کرد ولی نسبت به قبل با انرژی بیشتری به مسابقه دوم در همان پیست برگشت و توانست در این فصل، نخستین پیروزی خود را کسب کند و حتی در مسابقات بعدی، این روند خوب را ادامه دهد. وی در جدول قهرمانی با پیروزی در مسابقه اسپانیا، در فاصله ای نزدیک به ۴۰ امتیاز با رقبایش نظیر مکس ورستپن در رده دوم و هم تیمی اش والتری بوتاس در رده سوم قرار گرفت.

بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکسهای جدید لوئیس همیلتون,تصاویر لوئیس همیلتونلوئیس همیلتون در تیم مرسدس بنز

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش