جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۶۱

بیوگرافی رافائل نادال مشهورترین تنیسور جهان (+ تصاویر)

رافائل نادال,زندگینامه رافائل نادال,بیوگرافی رافائل نادالسال ۲۰۰۵ شروع موفقیت های بزرگ رافائل نادال بود
رافائل نادال یکی از ورزشکاران معروف است که در ورزش تنیس در سطح جهان جایگاه ویژه ای دارد. رافائل نادال در سال ۲۰۰۱ وارد دنیای حرفه ای تنیس شد. او در سال ۲۰۱۸ دومین تنیسور مطرح دنیا بوده و «سلطان خاک» لقب گرفته است.

چکیده ای از زندگینامه ی رافائل نادال

نام کامل: رافائل نادال پاریرا

تاریخ تولد: ۳ جون ۱۹۸۶

محل تولد: ماناکور/مایورکا

نام پدر: سباستیان

نام مادر: آنا ماریا

قد: ۱/۸۵ سانتی متر 

تعداد عنوانهای قهرمانی: ۲۲ عنوان قهرمانی

تعداد جوایز گرند اسلم: ۳ مقام قهرمانی (هر سه= فرانسه)

بیوگرافی رافائل نادال

رافائل نادال پارٍرا (به اسپانیایی: Rafael Nadal Parera) مشهور به رافا (زادهٔ ۳ ژوئن ۱۹۸۶- خرداد سال ۱۳۶۵)  تنیس باز حرفه ای اسپانیایی در شهر ماناکور، جزیرهٔ مایورکا از جزایر بالئارس دیده به جهان گشود. پدر رافائل نادال، سباستین نادال، یک تاجر اسپانیایی و مالک رستوران ساپونتا و مادرش آنا ماریا پریرا نام دارد و خانه دار می باشد. نادال در یک خانواده کاملاً ورزشی چشم به جهان گشود. عموی رافائل نادال، میگل آنخل نادال می باشد که سال ها در تیم ملی فوتبال اسپانیا و نیز در تیم های باشگاهی مایورکا و همچنین بارسلونا فوتبال بازی کرد. عموی دیگر رافائل نادال، تونی نادال، از تنیسورهای حرفه ای کشور اسپانیا بود، که رافائل نادال را در حالی که در سال ۱۹۸۹ تنها ۳ سال داشت، ترغیب کرد که به ورزش تنیس روی بیاورد و از همان سالها بود که وی آموزش این رشته را زیر نظر عموی خود شروع نمود. رافائل نادال از طرفداران سر سخت باشگاه رئال مادرید اسپانیا می باشد. 

عکس رافائل نادال,رافائل نادال,تاریخ تولد رافائل نادالمسابقات تنیس رافائل نادال

رافائل نادال در سال ۱۹۹۴ قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال کشور اسپانیا شد. رافائل نادال در سال ۱۹۹۸ همزمان قهرمان مسابقات زیر ۱۲ سال اسپانیا و همچنین قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال اروپا شد. رافائل نادال تا آن سال هم زمان بطور حرفه ای فوتبال نیز بازی می کرد ولی از مسابقات اروپایی به بعد، فقط تمرکزش را بر روی تنیس قرار داده و فوتبال حرفه ای را عملا کنار گذاشت. 

در ماه می ۲۰۰۱ و زمانی که رافائل نادال در سال ۲۰۰۰ تنها ۱۴ سال داشت تنیسور افسانه ی استرالیا یعنی پت کش با او به یک بازی نمایشی در زمین های خاک رس پرداخت. این در حالی بود که کش اصلاً علاقه ای به بازی با رافائل نادال نداشت و دلیلش هم این بود که از اول قرار بود بوریس بکر تنیسور اسطوره ی آلمانی حریف کش باشد که چون او به این تورنمنت نمایشی نیامد رافائل نادال بالاجبار مجبور به بازی با او شد و جالب این که کش این داستان را به عنوان مضحک ترین رویداد زندگیش محسوب می کند! جالبتر این که رافائل نادال این بازی را با اختلاف اندکی بسود خود پایان داد و پت کش را حتی عصبانی تر از قبل کرد.

آغاز تنیس حرفه ای رافائل نادال

رافائل نادال در سال ۲۰۰۱ وارد دنیای حرفه ای تنیس شد. در سال ۲۰۰۳ برای نخستین بار در مقابل راجر فدرر در دور سوم مسابقات تنیس ویمبلدون قرار گرفت ولی شکست خورد ولی در سال ۲۰۰۴ در جام دیویس، توانست مقام دوم را کسب کند و برای اولین بار در مسابقات آزاد فرانسه در سال ۲۰۰۵ به مقام قهرمانی دست یافت. 

رافائل نادال ۱۹ گرنداسلم یک نفره، مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ در بخش یکنفره، ۳۴ قهرمانی مسترز یا تور انجمن تنیس حرفه ای هزار امتیازی و قهرمانی جام دیویس تنیس برای تیم اسپانیا را در سال های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ در کارنامهٔ افتخارات خود دارد. رافائل نادال از تاریخ ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تا تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۰۹ مرد شماره یک تنیس دنیا بود. رافائل نادال همچنین نخستین و تنها تنیس باز دنیا میباشد که یک گرانداسلم (آزاد فرانسه) را ۱۲ بار برده است.

مسابقات تنیس رافائل نادال,اینستاگرام رافائل نادال,رافائل نادالرافائل نادال تنیسور 

سال ۲۰۰۵، سرآغاز موفقیت های بزرگ

سال ۲۰۰۵ شروع موفقیت های بزرگ رافائل نادال بود چون در این سال موفق شد ضمن کسب کردن اولین گرند اسلم کارنامه ی خود، مقام دوم دنیا را هم بخود اختصاص دهد. همچنین دو عنوان مسترز اول دوران بازیگری خود را در رم و مونته کارلو کسب نمود. بعد از آن برنده ی مسابقه های گرند اسلم فرانسه و مسابقات بارسلونا شد و از همین جا بود که توانست رکورد بی شکستی خود را در زمین های خاکی شروع نماید.

رافائل نادال در زمان مسابقه های اوپن فرانسه در سال ۲۰۰۴، ۱۸ ساله بود که توانست پس از ۲۱ سال رکورد متس ویلاندر سوئدی را بشکند و رکورد جوان ترین مسابقه ها را به خود اختصاص دهد.

قد رافائل نادال,رافائل نادال,رافائل نادال و همسرشافتخارات رافائل نادال

شکست راجر فدرر و کسب عنوان نایب قهرمانی

رافائل نادال با ورود به نوزده سالگی در سال ۲۰۰۵ درست در روز تولدش، راجر فدرر را شکست داد و بعد از دو روز موفق شد عنوان قهرمانی مسابقات فرانسه را بخود اختصاص دهد ولی مسابقات پایان سال را که بعد از سپری شدن چهار سال مجدداً به چین و شانگهای برگشته بود، به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه ی پای چپ خود از دست داد؛ ولیکن با این وجود، این سال را با رکورد ۷۹ برد در یک سال، بعد از راجر فدرر که رکورد ۸۱ برد را داشت، با عنوان نایب قهرمانی به پایان برد.

زندگینامه رافائل نادال,بیوگرافی رافائل نادال,رافائل نادالعکس رافائل نادال تنیس باز حرفه ای

رافائل نادال در سال ۲۰۰۶ مسابقه های اوپن استرالیا را به دلیل همان مصدومیت آخر سال پیش از دست داد و در مسابقه های دوبی مجددا بطور کامل سال را شروع کرد و در یک فینال دراماتیک در مقابل راجر فدرر قرار گرفت. اکثر پیروزی های رافائل در برابر راجر فدرر در همین سال رخ داد. رافائل نادال در تمام مسابقات فینال رم، دوبی، فرانسه و مونته کارلو موفق شد فدرر را شکست دهد ولی در اواخر سال ۲۰۰۶ در مسابقه های چین، در مرحله ی نیمه نهایی در برابر راجر فدرر شکست خورد.

رافائل نادال در سال ۲۰۰۷ با دو شکست پیاپی در هندوستان (نیمه نهایی) و سیدنی (در مرحله ی نخست به دلیل مصدومیت) شروع کرد و در مرحله ی ۴/۱ نهایی اوپن استرالیا به فرناندو گونزالس شیلیایی باخت!

هنوز رکورد بی شکستی رافائل نادال امتداد داشت و وی توانست براحتی از عناوین قهرمانیش در مونته کارلو و رم و بارسلونا دفاع کند تا این که در مسابقه های مسترز هامبورگ که او امتیازی برای دفاع کردن نداشت شرکت کرد و بیشتر به دلیل خستگی زیاد در دیدار فینال و در حالیکه یک ست را برده بود به راجر فدرر واگذار کرد!

رافائل نادال,اینستاگرام رافائل نادال,قد رافائل نادالتصاویر رافائل نادال در اینستاگرام

رافائل نادال در سال ۲۰۰۸ بعنوان شماره ۱ جهان برنده شد و نخستین بار در سال ۲۰۰۹ استرالیا اوپن را به دست آورد. در سال ۲۰۱۰، رافائل نادال در فرانسه در اوپن و ویمبلدون پیروز شد و پیروزی بعدی او در ایالات متحده اوپن او را بعنوان بازیکن دوم مردان تبدیل کرد. 

ازدواج رافائل نادال

رافائل نادال اسپانیایی که ۱۹ عنوان گرند اسلم تنیس را در کارنامه خود دارد با دوست نزدیکش به نام ماریا پررلو که از سال ۲۰۰۶ با هم در رابطه بودند ازدواج کرد تا زندگی تازه ای را شروع کند.

بیش از ۳۰۰ نفر در مراسم عروسی نادال حضور داشتند که من جمله میتوان به داوید فرر و مربیان او اشاره کرد. راجر فدرر که ارتباط خوبی با نادال دارد، در این مراسم حضور نداشت.

بیوگرافی رافائل نادال, رافائل نادال,مسابقات تنیس رافائل نادالرافائل نادال و همسرش ماریا پررلو

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش