سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۵۷

علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زادهعلی فتح الله زاده
علی فتح الله زاده یکی از مدیران فوتبال ایرانی و مدیر عامل باشگاه فوتبال استقلال می باشد. وی از بازی در پرسپولیس تیم خوی شروع کرد و حالا یک دو آتیشه استقلالی می باشد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ایشان بیشتر اشاره شده است.

چکیده ای از بیوگرافی علی فتح الله زاده:

نام کامل: علی فتح‌ الله ‌زاده خویی

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,تصاویر علی فتح الله زادهبیوگرافی علی فتح الله زاده

بیوگرافی علی فتح الله زاده:

علی فتح الله زاده در ۱۹ دی ۱۳۳۷ در خوی به دنیا آمد. او در یک خانواده متوسط اجتماعی بزرگ شد، مادرش خانه دار و پدرش نظامی بود، آنها چهار دختر و سه پسر بودند که فتح الله زاده فرزند چهارم خانواده خود محسوب می شد. به دلیل ماموریت پدرش بخشی از دبستان خود را در پیرانشهر طی کرد تا اینکه مجددا به شهرستان خوی در آذربایجان غربی برگشتند و تا دوران دبیرستان خود در همین شهر تحصیل می کرد. 

در سال ۱۳۶۷ لیسانس مدیریت بازرگانی خود را از دانشگاه آزاد دریافت کرد. وی در حال حاضر دارای مدرک دکتری در رشته اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان می باشد.

علی فتح الله زاده,زندگینامه علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زادهدرباره زندگی علی فتح الله زاده

شروع فوتبال علی فتح الله زاده از پرسولیس:

فوتبال را از نوجوانی و جوانی با تیم پرسپولیس خوی آغاز کرد. وی یکی از اعضای تیم منتخب آذربایجان محسوب می شد که در سال ۱۳۵۶ -۱۳۷۵ به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد اما فوتبال را از نوجوانان و جوانان، تیم پرسپولیس خوی شروع کرد حشمت مهاجرانی؛ مربی وقت این اسم فتح الله زاده را از حاضران تیم ملی خط زد. 

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,فعالیت های علی فتح الله زادهشروع فعالیت های علی فتح الله زاده

از ورازت ارشاد تا تئاتر:

در سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱ بعد از انقلاب در روزنامه اطلاعات استخدام شد، سپس در وزارت ارشاد وزیر آن سید محمد خاتمی بود مسئول اجرای تئاترها شد. وی در زمان فعالیت خود در این حیطه توانست انجمن منتقدان تئاتر را تاسیس کند.

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,سابقه های علی فتح الله زادهعلی فتح الله زاده در دفتر باشگاه های استقلال

تاسیس مجله:

در سال ۱۳۷۲ ایشان مجله روزهای زندگی را تاسیس کرد و بعد از آن به دلیل استقبالی که از مجله روزهای زندگی بچه ها را هم راه اندازی کرد. وی بعدها توانست مجله فوتبال و روزنامه استقلال جوان را هم تاسیس کند.

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,مدیر باشگاه استقلالعلی فتح الله زاده در کنار یکی از دوستانش

شروع همکاری علی فتح الله زاده با استقلال:

در سال ۱۳۷۱ براساس درخواستی که هئیت مدیره استقلال از وی داشت، همکاری او با این باشگاه برای تاسیس روزنامه استقلال جوان آغاز شد، تا اینکه بعد از سه سال به وی پیشنهاد منصب مدیرعاملی شد. 

در سال ۱۳۷۴ علی فتح الله زاده که در آن زمان ۳۷ ساله بود و هیچ تجربه ای در خصوص مدیریت فوتبال نداشت، از طرف محمدجواد ایروانی رئیس هیئت مدیره استقلال به عنوان مدیر عامل این باشگاه معرفی شد. فتح الله زاده به طورکلی بعد از چند رفت و برگشت در بازه ۱۰ ساله مدیریتی خود در این تیم توانست  ۳ قهرمانی در لیگ برتر، ۴ قهرمانی در جام حذفی و یک نائب قهرمانی آسیا را بدست آورد.

علی فتح الله زاده اکنون به عنوان محبوب ترین مدیرعامل تاریخ باشگاه استقلال شناخته می شود. 

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,علی فتح الله زاده و فرهاد مجیدیعلی فتح الله زاده در کنار فرهاد مجیدی

ازدواج علی فتح الله زاده:

علی فتح الله زاده در سال ۱۳۶۳ زمانی که ۲۶ ساله بود ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو یک دختر و یک پسر بود. دختر ایشان دارای مدرک فوق لیسانس در رشته کارآفرینی و پسرشان مهندس عمران می باشد. 

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,زندگی شخصی علی فتح الله زادهزندگی شخصی علی فتح الله زاده

در سال ۱۳۹۱ از فتح الله زاده دعوت شد که به مرکز تحقیقات و نوآوری مدیریت اروپا در بروکسل سفر کند. ایشان توانست در یک مراسم ویژه لوح شوالیه فوتبال ایران را کسب کند.

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,زندگی شخصی علی فتح الله زادهعلی فتح الله زاده در مشهد

سابقه های علی فتح الله زاده:

علی فتح الله زاده دارای مدرک دکتری در رشته اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان است. وی به کار روزنامه نگاری در روزنامه استقلال جوان مشغول بوده است. 

او در یک بازه بیشتر از ده سال مدیریت باشگاه فوتبال استقلال تهران را برعهده داشت و توانست سه بار به مقام قهرمانی در لیگ، چهار عنوان قهرمانی در جام حذفی و یک دوره به مقام نائب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا برسد.

علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های اینستاگرامی علی فتح الله زادهعکس های اینستاگرامی علی فتح الله زاده

لیگ فوتبال ایران (۳) که شامل ←(لیگ آزادگان و لیگ برتر): لیگ آزادگان ۱۳۷۶، لیگ آزادگان ۸۰-۱۳۷۹ و لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱

جام حذفی فوتبال ایران (۴): جام حذفی فوتبال ایران ۸۰–۱۳۷۹، جام حذفی فوتبال ایران ۸۱–۱۳۸۰، جام حذفی فوتبال ایران ۸۷–۱۳۸۶ و جام حذفی فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰

جام باشگاه‌های آسیا (۱ نائب‌قهرمان): جام باشگاه‌های آسیا ۹۹–۱۹۹۸

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش