سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۱۰۴

بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زادهعلی قلی زاده
علی قلی زاده یکی از فوتبالیست های حرفه ای ایران است که اکنون در پست مهاجم برای تیم رویال شارلوا در لیگ برتر بلژیک بازی می کند. وی در کارنامه خود بازی در تیم ملی فوتبال جوانان و نوجوانان ایران را هم دارا می باشد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این فوتبالیست ایرانی خواهیم پرداخت.

چکیده بیوگرافی علی قلی زاده:

نام کامل: علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,تصاویر علی قلی زادهبیوگرافی علی قلی زاده

بیوگرافی علی قلی زاده:

علی قلی زاده در ۲۰ اسفند ۱۳۷۴ در تهران به دنیا آمد، وی بازیکن فوتبال ایرانی است که در حال حاضر از اعضای رویال شارلوا در لیگ برتر بلژیک می باشد. فعالیت ورزشی او از کودکی اش آغاز شد و در همان زمان وارد آکادمی سایپا شد و اکنون در دوران اوج فعالیت فوتبالی خود می باشد که توانسته به اعضای تیم ملی و لژیونری بپیوندد. قلی زاده عنوان کرده است که عاشق دریبل زدن است و از انجام حرکات تکنیکی خوشش میاید.

علی قلی زاده اصالتا اهل یکی از روستاهای اردبیل به نام نوجه ده است اما در تهران به دنیا آمده است. مانند تمام بچه ها فوتسال را با یک توپ پلاستیکی از کوچه و خیابان ها آغاز کرد و بعد از آن به شکل جدی فعالیت خود را از سر گرفت، در نهایت با پیشنهاد بردارش رشته ورزشی خود را از فوتسال به فوتبال تغییر داد.

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,زندگینامه علی قلی زادعلی قلی زاده بازیکن تیم ملی فوتبال ایران

ورود علی قلی زاده به تیم ساپیا:

جریان ورود قلی زاده به آکادمی آسیا مربوط به ۱۰ سالگی وی است که در یک رده پایین تر از نونهالان بازی می کرد، این زمان دقیقا معادل سالی است که علی دایی تیم بزرگسالان سایپا را قهرمان لیگ برتر کرد.

قلی زاده بین سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ در رده های مختلف سایپا بازی کرد و بعد از آن بین سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱ در تیم دوم سایپا مشغول به کار شد. در سال ۲۰۰۷ وی توانست وارد تیم جوانان سایپا شود و در نهایت با بازی در رده های مختلف نشان داد یک سر و گردن از سایر بازیکنان هم قد و قواره خود بالاتر است. در همان سال علی قلی زاده به عنوان بهترین بازیکن تیم جوانان سایپا انتخاب شد و سه سال بعد زمانی که در هنوز در سن نوجوانی بود به تیم اصلی سایپا اضافه شد.

در سال ۱۳۹۱ وی به شکل رسمی به تیم بزرگسالان سایپا پیوست و در لیگ برتر بازی خود را آغاز کرد. 

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,تیم علی قلی زادهعلی قلی زاده در کنار سایر بازیکنان تیم ملی ایران

خانواده علی قلی زاده:

قلی زاده در یک خانواده ورزشکار به دنیا آمد، پدر او از فوتبالیست های قدیمی تیم راه‌ آهن قبل از جنگ ایران و عراق بوده که با شماره ۱۱ برای این تیم فعالیت می کرده است، به همین دلیل علی هم از این شماره برای پیراهنش استفاده می کند. برادر علی قلی زاده هم در باشگاه استقلال اهواز بازی می کرده اما به دلیل مصدومیتی که از ناحیه پا به او وارد شد، فوتبال را به طور کلی کنار گذاشت.

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,پدر علی قلی زادهعلی قلی زاده و پدرش

ورود علی قلی زاده به تیم ملی ایران:

همانطور که اشاره شد؛ کادر فنی تیم سایپا تصمصم گرفت که این بازیکن را وارد ترکیب اصلی تیمش کند، البته این بازیکن هم در این زمینه درخشید و به یکی از بهترین بازیکنان در پست مهاجم سایپا تبدیل شد، همین موضوع سبب شد که حتی مسئولان تیم‌ های ملی ایران از بازی حرفه ای او برای تیم نوجوانان، جوانان و امید ایران بهره بگیرند.

علی قلی زاده در سال ۲۰۱۰ برای تیم ملی نوجوانان ایران  ایفای نقش کرد و با شرکت در ۱۳ بازی ۴ گل به ثمر برساند، بعد از این درخشش تیم جوانان ایران هم از او دعوت کرد که وی توانست در هر دو بازی یک گل به ثمر برساند. در رقابت های مقدماتی جام جهانی در سال ۲۰۱۸، قلی زاده به عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی بزرگسالان بود که با دعوت کارلوس کی روش به تیم ملی اضافه شد. 

این بازیکن با بازی های خود تواسنت نظر کارلوس کی روش سرمربی وقت تیم ملی ایران، به جهت حضور در ترکیب ۲۳ نفره ایران برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به سمت خود جلب کند، همین موضوع سبب شد که در اردوی تیم ملی ایران حضور داشته باشد و توانست در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.

علی قلی زاده مجموعا در ۶ بازی دوستانه برای تیم ملی ایران شرکت کرد و تواسنت ۳ گل را هم به ثمر برساند.

علی قلی زاده,عکس های علی قلی زادهعلی گلی زاده در شادی بعد از پیروزی

الگوی علی قلی زاده:

طبق گفته قلی زاده؛ نیمار الگوی ورزشی او است . همیشه سعی دارد حرکات او را یادگرفته و سپس اجرا کند، همچنین اضافه کرد؛ دریبل زدن او تخریب سایر بازیکنان نیست و به حرکات تکنیکی علاقه مند است.

انتخاب به عنوان پدیده لیگ برتر:

علی قلی زاده توانست در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به عنوان پدیده لیگ برتر ایران انتخاب شود.

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,برادر علی قلی زادهعلی قلی زاده در کنار برادرش

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زادهعلی قلی زاده و دوستش

لژیونری لیگ برتر:

مسئولان باشگاه شارلوا که در لیگ برتر بلژیک حضور داشتند در سال ۱۳۹۷، این بازیکن را به عنوان لژیونر این تیم انتخاب کردند تا برای اولین بار این تجربه را هم در اروپا تجربه کند. در تابستان ۱۳۹۷ قلی زاده به باشگاه فوتبال رویال شارلوا بلژیک با قراردادی ۲۵۰ هزار یورویی پیوست و اکنون در این کشور اروپایی بازی می کند.

ازدواج علی قلی زاده:

خبر رسمی ازدواج علی قلی زاده و یاسمن فرمانی در ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ منتشر شد. یاسمن فرمانی از جمله بازیکنان تیم فوتبال ملوان است و در لیگ برتر بانوان کشورمان بازی می کرد، البته در حال حاضر به نظر می رسد که ایشان فعالیت ورزشی خود را بعد از ازدواج کنار گذاشته و از دنیای فوتبال کناره گیری کرده است.

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,همسر علی قلی زادهعلی قلی زاده در کنار همسرش

ماجرای آشنایی این زوج ورزشکار بنابر آنچه در رسانه های اجتماعی منتشر شده است به دیدار آنها در تیم بانوان ملوان برمی گردد، زمانی که آقای قلی زاده برای توضیحات فنی به این تیم رفته بود و در کلاسی توضیحاتی را ارائه می دهد، در نهایت زمینه آشنایی این زوج فراهم شد.

یاسمن فرمانی در ۲۳ بهمن ۱۳۷۳ در اردبیل بخ دنیا آمد و از اعضای تیم ملوان انزلی، همیاری اورمیه و پارس جنوبی بوده است، همچنین باید اشاره کرد ایشان در پست تخصصی دفاع وسط بازی می کند.

علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,یاسمن فرمانیازدواج علی قلی زاده با یاسمن فرمانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش