یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۸۴

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتوتصاویر ریکاردو ساپینتو
یکی از مهاجمان فوتبالی که در حال حاضر بازنشسته شده و به عنوان سرمربی پرتغال، فعالیت دارد ریکاردو ساپینتو میباشد. شهرت او بخاطر روحیه جنگنده اش بود که در دوران فوتبال از آن استفاده میکرد. در این مطلب از سرپوش بیوگرافی ریکاردو ساپینتو را خواهید خواند با ما همراه باشید.

چکیده ای از بیوگرافی ریکاردو ساپینتو

نام و نام خانوادگی:ریکاردو ساپینتو

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو

ریکاردو مانوئل آندره سیلوا سا پینتو، زاده ی دهم اکتبر ۱۹۷۲ در پورتوی پرتغال می باشد.

همسر و فرزندان ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو درحال حاضر متاهل میباشد و دو فرزند دارد.

ریکاردو ساپینتوعکس خانوادگی ریکاردو ساپینتو

بازی های فوتبالی ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو برای تیم سالگیروش، نخستین بازی رسمی خود را انجام داد و از این طریق به تیم ملی زیر ۲۱ سال پرتغال راه یافت به عنوان نایب قهرمان مسابقات جام ملت های اروپا زیر ۲۱ سال ۱۹۹۴ بهمراه این تیم، انتخاب شود. ریکاردو ساپینتو برای نخستین بار در تاریخ ۳۰ اوت ۱۹۹۲ در لیگ برتر پرتغال بطور رسمی بازی کرد و در نیمه ی دوم بعنوان یار تعویضی وارد زمین شد.

ریکاردو ساپینتو در فصل ۹۵–۱۹۹۴ با اسپورتینگ قرارداد بست و پس از این که در این تیم، عملکرد درخشانی برجای گذاشت؛ نظر رئال سوسیداد در لالیگا را به خود جلب کرد و قراردادی چهار ساله در ژوئیه ۱۹۹۷ به ارزش ۴۰۰ میلیون پزوتا امضاء کرد اما با محرومیت جهانی بمدت یک سال، قبل از انجام نخستین بازی خود مواجه شد. ریکاردو ساپینتو در نخستین بازی رسمی خود برای باشگاه جدیدش موفق به گلزنی شد و در ۳۰ اوت ۱۹۹۸ در مقابل رئال اویدو بازی کرد و این بازی با نتیجه ی تساوی ۳–۳ به پایان رسید.

تصاویر اینستاگرام ریکاردو ساپینتو,ریکاردو ساپینتو کیست,عکس همسر ریکاردو ساپینتوتصاویر اینستاگرام ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو پس از ۷۰ بازی و شش گل در اسپانیا، مجددا با اسپورتینگ قراردادبست. او قبلا در این تیم بمدت شش سال، بازی کرد؛ با این که مصدومیت های فراوان در این مقطع، برایش دردسر بزرگی بود ولی در نهایت بازوبند کاپیتانی تیم را بدست آورد. او به سرژیو کونسیسائو در فصل ۰۷–۲۰۰۶، در استاندارد لیژ پیوست و همان جا کفش هایش را در حوالی ۳۵ سالگی آویخت.

دوران سرمربیگری ریکاردو ساپینتو

ساپینتو در تیم زیر ۱۹ ساله های اسپورتینگ در سال ۲۰۱۲ به عنوان مربی انتخاب شد و هدایت ستاره سرخ بلگراد را در سال ۲۰۱۳ تجربه کرد. او در دو تیم باشگاهی یونان از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مربیگری کرد و با بلننسس پرتغال در سال ۲۰۱۵ همراه شد و هدایت الفتح عربستان را در سال ۲۰۱۶ بر عهده گرفت. او با مربیگری آترومیتوس در سال ۲۰۱۷ به آتن بازگشت. او نیز به استاندارد لیژ بلژیک از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ رفت و این تیم را در لیگ بلژیک به مقام قهرمانی رساند. لگیا ورشو از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ تحت هدایت او بود. وی مربیگری تیمهای براگا پرتغال، واسکودوگاما برزیل و غازی عینتاب ترکیه را به ترتیب در سالهای ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و۲۰۲۱ بر عهده گرفت. ریکاردو ساپینتو در سال ۲۰۲۲ در موریرنسه پرتغال به عنوان مربی انتخاب شد و این تیم در زمان حضورش در این فصل، به دسته یک پرتغال سقوط کرد. ریکاردو ساپینتو، سابقه ی مربیگری تیمهای بسیاری بمدت کم تر از یک سال را داشت و حتی از یکی، دو تیم هم اخراج شده است.

لقب ریکاردو شیردل

ریکاردو ساپینتو به خاطر حضورش در اسپورتینگ و روحیه ی جنگندگی که داشت؛ لقب« ریکاردو شیردل» را از جانب هوادارانش گرفت. ریکاردو برای رئال سوسیداد در اسپانیا به مدت دو سال فعالیت کرد.

ریکاردو ساپینتو,عکس های ریکاردو ساپینتو,زندگینامه ریکاردو ساپینتوریکاردو ساپینتو فوتبالیست

افتخارات ریکاردو ساپینتو در دوران بازیکنی

ریکاردو ساپینتو سابقه ی بازی کمی را به دلیل محرومیت و مصدومیت های پی در پی داشت؛ به این صورت که در لیگ برتر پرتغال، ۲۳۰ بازی انجام داد و موفق به زدن ۵۱ گل شد. او در دو دوره جام ملت های اروپا بهمراه تیم ملی پرتغال حضور داشت و مقام سوم را در یورو ۲۰۰۰ بدست آورد.

ریکاردو ساپینتو و بازی با کریس رونالدو

ریکاردو ساپینتو در فصل ۲۰۰۲- ۲۰۰۳ در تیم بزرگسالان اسپورتینگ لیسبون به عنوان کاپیتان این تیم در کنار رونالدو بازی کرد.

افتخارات ملی ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو یکی از بازیکنان مطرح و ملی پوش در پرتغال محسوب میشد که با انجام ۴۵ بازی برای پرتغال توانست ۱۰ گل را به ثمر برساند. ریکاردو ساپینتو تاکنون در تیمهایی بازی کرده که از آن ها می توان به اسپورتینگ لیسبون و رئال سوسیه و استاندارد لیژ بلژیک اشاره کرد.

تصاویر ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,ریکاردو ساپینتو کیستعکس ریکاردو ساپینتو مربی فوتبال

ریکاردو ساپینتو و مربی گری ۱۰ ساله در ۸ کشور

ریکاردو ساپینتو در سال ۲۰۱۲ در تیم اسپورتینگ به عنوان مربی انتخاب شد و پس از آن هدایت تیمهای مختلف را در هشت کشور خارجی برعهده گرفت.

آشنایی ریکاردو ساپینتو با فوتبال ایران

ریکاردو ساپینتو در لیگ پرتغال بهمراه تیم موریرنیزه بازی کرد و با فوتبال ایران به واسطه ی برخی از بازیکنان در این لیگ، اشنا شد که از آن ها می توان به مهدی طارمی، علی علیپور، پیام نیازمند اشاره کرد.

علاقه ریکاردو ساپینتو به فوتبال تهاجمی

ریکاردو ساپینتو در پست مهاجم نوک در دوران بازیکنی قرار داشت؛ به همین علت با هدایت اغلب تیمها ، فوتبال تهاجمی را به نمایش می گذارد.

حضور ریکاردو ساپینتو در پرسپولیس

ریکاردو ساپینتو بعنوان مربی تیم پرسپولیس تا پیش از حضور کالدرون در این تیم فعالیت کرد ولی این انتقال در نهایت ، شکل نگرفت.

افتخارات ورزشی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتوعکسهایی از ریکاردو ساپینتو

سقوط ریکاردو ساپینتو همراه موریرنسه به لیگ دسته یک

ریکاردو ساپینتو، هدایت تیم موریرنسه را در آخرین تجربه مربیگری خود برعهده گرفت و به لیگ دسته یک پرتغال با این تیم، سقوط کرد. سوابق فعالیتی ریکاردو ساپینتو در فوتبال به اینصورتست که او عملکرد متوسط یا ضعیفی را در اکثر باشگاه هایش داشته است و در هیچ تیمی به مدت طولانی فعالیت نداشته است.

گزینه سرمربی تیم استقلال

پس از این که فصل بیست و یکم لیگ برتر فوتبال، تمام شد و فرهاد مجیدی از این تیم، جدا شد؛ استقلال در پی بهترین سرمربی بود که یکی از گزینه های احتمالی هدایت استقلال تهران، ریکاردو ساپینتو می باشد. استقلال با بازیکنانی همچون جواد نکونام و الکس نوری به توافق نرسید و در حال حاضر ، نزدیک ترین گزینه به او، ساپینتو می باشد.  ریکاردو ساپینتو در حال حاضر هدایت باشگاه استقلال تهران را برعهده دارد.

آشنایی پینتو با فوتبال ایران

ریکاردو ساپینتو با بازی در لیگ پرتغال و تیم موریرنیزه و به واسطه بازیکنان ایرانی شاغل در این کشور توانست فوتبال ایران را بشناسد. از جمله ی این بازیکنان ایرانی می توان به مهدی طارمی، علی علیپور، پیام نیازمند و… اشاره کرد.

ریکاردو ساپینتو مربی فوتبال,عکس ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتوریکاردو ساپینتو مربی تیم موریرنسه

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش