جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۲۵

بیوگرافی آلیس والتون و رموز موفقیت او (+ تصاویر)

ثروتمندترین زن دنیا,تحصیلات آلیس والتون,زندگی نامه آلیس والتونلاما نخستین شرکتی بود که آلیس والتون توانست در سال ۱۹۸۸ تأسیس کند
آلیس والتون که یک تاجر و نیکوکار آمریکاییست، با دارایی خالصی معادل ٦٦/٧ میلیارد دلار در سال ٢٠٢١، در آمریکا به عنوان دومین زن و سیزدهمین فرد ثروتمند انتخاب شد. وی که از اعضای خانواده والتون است، به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت وال مارت مشغول به فعالیت می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی آلیس والتون

نام:آلیس لوئیس والتون

زاده:۷ اکتبر ۱۹۴۹

زادگاه:نیوپورت، آرکانزاس،  ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه ترینیتی

کشور:ایالت متحده

بیوگرافی آلیس والتون

آلیس لوئیس یا آلیس والتون در ۷ اکتبر ۱۹۴۹ میلادی در نیوپورت ایالت آرکانزاس دیده به جهان گشود. سم والتون نام پدر وی بود که شرکت وال مارت را در سال ۱۹۶۲ میلادی تاسیس و راه اندازی کرد و هلن رابسون نام مادرش بود. تنها دختر خانواده والتون، آلیس نام داشت. او علاوه بر خواهرش، سه برادر داشت که نام آن ها رابسون و جیم و جان بود. در سال ۲۰۰۵ جان والتون دراثر سانحه هواپیما فوت کرد.

آلیس لوئیس والتون,بیوگرافی آلیس والتون,زندگی شخصی آلیس والتونآلیس والتون موفق شد که مسئولیت شورای بخش شمال غرب آرکانزاس را بر عهده بگیرد

سم والتون که قبلا کارمند شرکت J. C. Penney بود یکی از شعبات فروشگاه Ben Franklin را در سال ۱۹۴۵ میلادی از برادران Butler اجاره کرد تا بتواند با سود کمتر، محصولات بیشتری را بفروشد و پس از گذشت پنج سال موفق شد که روند افزایش فروش را حفظ کند در حالی که وی بعد از عدم توافق با مالکان بر تمدید قرارداد اجاره، مغازه Walton’s Five and Dime را راه اندازی کرد که این مغازه امروزه به موزه وال مارت تبدیل شده است. او نخستین فروشگاه تخفیف دار وال مارت را در سال ۱۹۶۲ میلادی در شهر راجرز ایالت آرکانزاس به وجود آورد و تعداد شعبه های وال مارت در ۵ سال اول فعالیت به ۲۴ عدد در سرتاسر ایالت آرکانزاس افزایش یافت.

سم والتون توانست در تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۱۹۶۹ میلادی شرکت وال مارت را ثبت کند. او قصد داشت با انجام این کار از رقبایش پیشی بگیرد و تولیدکنندگان آمریکایی باقیمت ارزان تر برای تأمین محصولات فروشگاه خود پیدا کند. در تاریخ ۵ آوریل سال ۱۹۹۲ میلادی سم والتون به نوعی سرطان خون مبتلا شد و در اثر این بیماری فوت کرد و عاقبت همسر و فرزندان سم، مالکیت فروشگاه های وال مارت را برعهده گرفتند.

تحصیلات آلیس والتون

آلیس والتون تحصیلات خود را در دانشگاه بنتون ویل شروع کرد و در سال ۱۹۶۶ از این دانشگاه خارج شد. آلیس پس از آن توانست از دانشگاه ترینیتی سان آنتونیوی ایالت تگزاس، مدرک رشته مدیریت مالی و اقتصادی را دریافت کند و کار خود را پس از تحصیلاتش تمام شد ، بعنوان مدیر مالی شرکت “فرست کامرس” شروع کرد. پس از آن توانست فعالیت خود را بعنوان نائب رییس و سرپرست تمام فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری گروه بانک آروست شروع کند.

دلایل موفقیت آلیس والتون,سم والتون,فعالیت های آلیس والتونیکی از نخستین اعضای رسمی شورای نورث وست، آلیس والتون بود 

زندگی شخصی آلیس والتون

آلیس تاکنون دو مرتبه ازدواج کرده ولی در هر دو ازدواجش ناموفق بوده است. با وجود این که ثروتمندترین زن دنیا، آلیس والتون نام داشت ولی او انسان بسیار فروتن و متواضعی بود و در سن بیست و چهار سالگی با سرمایه دار و بانک دار لوئیزیانایی ازدواج کرد ولی زندگی این زوج خیلی پایدار نبود و دو سال بعد از هم جدا شدند. وی چند وقت پس از طلاق از همسر اولش با پیمانکاری که استخرش را ساخته بود ازدواج کرد ولی  با او هم مدت کوتاهی زندگی کرد و در آخر طلاق گرفتند.

والتون با اتومبیل خود تصادفات فراوانی داشته به حدی که حتی در سال ۱۹۸۹ در یکی از تصادفاتش در جاده فایتویل آرکانزاس شخصی به نام اولتا هاردین که پنجاه سال سن داشت را کشت. طبق گفته شاهدان عینی، سرعت والتون غیر مجاز بوده اما هیچ اتهامی به او وارد نشد. او با جیپ اجاره ای خود در جشن شکرگذاری سال ۱۹۸۳ به دره ای سقوط کرد و در اثر این تصادف استخوان پایش خرد شد. دوازده عمل جراحی بر روی پایش انجام شد و والتون تا چند وقت درد بسیاری را تحمل کرد. او در سال ۱۹۸۸ با ماشین خود به یک کنتور گاز برخورد کرد و در حد پول خرد ته جیبش یعنی ۹۲۵ دلار جریمه شد.

فعالیت های آلیس والتون

در ابتدا آلیس والتون با تحلیل سهام بازار بورس مشغول به فعالیت شد و تجربیات بسیاری در شرکت First Commerce Corporation  در شغل مدیریت سرمایه بدست آورد. وی پس از مدتی توانست مسئولیت فعالیت های سرمایه گذاری در بانک آروست را برعهده بگیرد. بانک آروست در ایالت آرکانزاس به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بانک محسوب میشد و اینک به عنوان یکی از بزرگترین بانک های آمریکا به شمار می رود.

لاما نخستین شرکتی بود که آلیس والتون توانست در سال ۱۹۸۸ آنرا تأسیس کند. لاما به عنوان یک بانک سرمایه گذاری محسوب میشد و آلیس والتون سه مسئولیت مدیریتی را بطور هم زمان برعهده داشت. از این مسئولیت های او می توان به مدیرعامل، مدیر اجرایی و رییس شرکت اشاره کرد .

بیوگرافی آلیس والتون,زندگی شخصی آلیس والتون,دومین زن آلیس والتونآلیس والتون از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ در موزه هنر آمون کارتر بعنوان عضو هیات امنا مشغول به فعالیت بود

برای نخستین بار آلیس والتون موفق شد که مسئولیت شورای بخش شمال غرب آرکانزاس را بر عهده بگیرد و بر توسعه فرودگاه منطقه شمال غرب آرکانزاس تأثير مدیریتی فراوانی گذاشت به طوریکه ساخت فرودگاه به مبلغ ۱۰۹ میلیون دلار هزینه نیاز داشت که والتون به تنهایی مبلغ ۱۵ میلیون دلار بودجه ی اولیه پروژه فرودگاه را تهیه کند. شرکت لاما در ابتدای دهه نود میلادی تعطیل شد. آلیس والتون در شهر فورت وورث ایالت تگزاس به یک مزرعه رفت و در آن جا ساکن شد. او در زمینه فعالیت های شرکت والمارت بر خلاف برادرانش مسئولیت زیادی را برعهده نگرفت، شرکت والمارت شرکتی بود که سام والتون موسس آن بود.

یکی از نخستین اعضای رسمی شورای نورث وست، آلیس والتون بود که در جهت توسعه فرودگاه منطقه ای نورت وست آرکانزاس اقدامات گسترده ای انجام داد. او برای ساخت این فرودگاه سرمایه اولیه را فراهم کرد و به پاس این خدمت، نام ترمینال فرودگاه به ترمینال آلیس والتون تغییر کرد. از دیگر فعالیت های او می توان به فعالیت در هیئت مدیره دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس و هیئت علمی مدرسه تجارت و مدیریت دانشگاه آرکانزاس نیز اشاره نمود.

تاسیس موزه پل های کریستالی آلیس والتون

آلیس والتون هنر را بسیار دوست دارد ، بگونه ای که در سن ۱۰ سالگی نخستین اثر هنری خود را خرید. او به خاطر این علاقه اش به هنر توانست با تاسیس موزه هنر آمریکا به نام “کریستال بریج” دامنه فعالیت های بنیاد خانواده را به بخش هنر توسعه و گسترش دهد و آثار هنری را از شرکت هایی مثل ساتبی که فعال در زمینه حراجی و خرید و فروش آثار هنری بودند، خرید کرد.

آلیس والتون در سال ۲۰۰۵ یک تابلو معروف از آشر براون خرید که این تابلو به تابلوی روح های مهربان شهرت داشت. مبلغی که والتون برای این تابلو در یک حراجی هزینه کرد ۳۵ میلیون دلار بود و این تابلو اینک در موزه هنرهای کریستال آلیس والتون قرار دارد. همچنین آثار متعدد دیگری خریداری کرده است که این آثار نظیر نقاشی های ویسنلو هومر و ادوارد هاپر می باشد.

یکی از تابلوهایی آلیس والتون تصویر پرتره ای از جورج واشنگتن بود که این اثر توسط چارلز ویلسون طراحی شده بود. وی تابلوی Rosie the Riveter را  در سال ۲۰۰۹ با ارزش ۴.۹ میلیون دلار از نورمن راکول خریداری کرد. آلیس والتون از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ در موزه هنر آمون کارتر بعنوان عضو هیات امنا مشغول به فعالیت بود و به این موزه به مبلغ۲۰ میلیون دلار کمک کرد. او همچنین به عنوان از اعضای هیئت مدیره موزه آمون کارتر تگزاس میباشد که در سال ۱۹۶۱ میلادی این موزه تاسیس شده است.

دومین زن ثروتمند آلیس والتون,دلایل موفقیت آلیس والتون,سم والتونآلیس والتون موزه هنر آمریکا را بدلیل علاقه اش به هنر تاسیس کرد

دلایل موفقیت آلیس والتون

- همیشه مخارجتان را در رقابت با دیگران، بهتر از سایر موارد کنترل کنید که این مورد برای شما مزیت رقابتی چشمگیر خواهد ساخت.

- برای پیروز شدن در این دنیا، باید دائما درحال تغییر باشید.

- به کسب و کار خود متعهد باشید. شما باید به کسب و کار خود نسبت به هر فرد دیگری بیشتر باور داشته باشید.

- تقریباً تمامی کارهایی که انجام داده ام، تقلید از فرد دیگری بوده است.

- کلید دستیابی به هر چیزی داشتن توقعات بالا می باشد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش