چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۶۰

زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسکایلان ماسک، کارآفرین موفق
ایلان ماسک که ریاست شرکتهای بزرگ و نوآوری مانند اسپیس ایکس و تسلا را برعهده دارد، از معروف ترین کارآفرینان دنیای فناوری است. زندگینامه ایلان ماسک نمونه خوب و ملموسی از روش دستیابی به موفقیت در زندگی ماست.

چکیده ای از بیوگرافی ایلان ماسک

نام: ایلان ریو ماسک

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

بیوگرافی ایلان ماسک

ایلان ریو ماسک در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد. ایلان ماسک فرزند ارشد یک خانوادهٔ ۵ نفره بود. پدر او، اِرول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس بود و مادر کانادایی – انگلیسی وی به اسم مِی ماسک متخصص رژیم غذایی و مدل بود.

ایلان ماسک یک برادر کوچکتر به اسم کیمبال (زاده ۱۹۷۲) و یک خواهر کوچکتر به اسم توسکا (زاده ۱۹۷۴) دارد. ایلان ماسک دوران کودکی خویش را در آفریقای جنوبی سپری کرد. او در سال ۱۹۸۱، ۱۰ ساله بود که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند و او اکثر اوقات را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی می کرد. وی در سن ۱۰ سالگی اولین کامپیوتر شخصی خویش، کمودور وی آی سی- ۲۰ را خرید.

ایلان ماسک به برنامه نویسی علاقه مند شد و تنها شروع به یادگیری این مهارت کرد. او در سن ۱۲ سالگی با فروش بازی کامپیوتری Blastar که شخصاً آنرا طراحی نموده بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان، ایلان ماسک تصمیم گرفت که بدون حمایت خانواده به آمريکا مهاجرت کرده و خانه را ترک کند. او در سال ۱۹۸۹ از طریق اقوام مادرش به کانادا نقل مکان کرد. بعد از اینکه حق شهروندی کانادا را به دست آورد به مونترآل رفت. در ابتدا به هر شغل کم درآمدی راضی بود و کار میکرد و تقریباً یک سالی بود که با فقر دست و پنجه نرم می کرد.

عکس های ایلان ماسک,ایلان ماسک,ایلان ماسک کیستایلان ماسک درکنار مادرش

دوران دانشگاه ایلان ماسک

نخستین باری که ایلان ماسک وارد دانشگاه شد، در سن نوزده سالگی یعنی سال ۱۹۹۰ بود. او از همان اولی که وارد کانادا شد به امید روزی بود که بتواند به ایلات متحده آمریکا مهاجرت کند که البته در دانشگاهی که تحصیل میکرد، این فرصت برای او بوجود آمد. او توانست در سال ۱۹۹۲ به دانشگاه پنسیلوانیا برود و در آمریکا درس بخواند. ایلان ماسک درک کرده بود که در آمریکا به آن درجه ای که لایقش بود میتواند برسد. در آخر ایلان ماسک از آن دانشگاه در رشته فیزیک فارغ التحصیل شد که شروعی دوباره برای وی و تحصیل در رشته علوم اقتصاد بود که یافته های او در این رشته او را به دومین کارآفرین جهان تبدیل کرد.

ازدواج ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۲۰۰۰ با همسر آینده خود به نام جاستین ویلسون که نویسنده ای پراستعداد بود، آشنا شد؛ نتیجهٔ ازدواج ایلان ماسک با این شخص، ۵ پسر (دوقلو و سه قلو) به نام های دامیان (Damian)، گریفین (Griffin)، خاویر (Xavier)، ساکسون (Saxon) و کای (Kai) بود؛ در واقع ایلان ماسک ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در دوران کودکی به علت بیماری از دنیا رفت. با این وجود رابطهٔ ایلان ماسک با جاستین، پس از ۸ سال (سال ۲۰۰۸) به هم خورد و در سال ۲۰۱۰ با بازیگر بریتانیایی به نام Talulah Riley ازدواج کرد ولی این بار هم پس از ۴ سال زندگی با وی، در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شد.

زندگینامه ایلان ماسک,تصاویر ایلان ماسک,ایلان ماسکعکس ایلان ماسک بهمراه همسر دومش تلولا رایلی

فعالیت های ایلان ماسک

ایلان ماسک موفق شد سه شرکت (پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز) را با ارزشی بیش از یک میلیارد ایجاد کند که در ادامه به آنها می پردازیم:

- اولین گام ایلان ماسک برای ساخت یک امپراتوری

Zip2 یک راهنمای شهری آنلاین بود که محتوای لازم برای سایت هایی مانند «نیویورک تایمز» و «شیکاگو تریبون» را تامین می کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت کامپیوتری «کامپک»، شرکت Zip2 را با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام خرید. شخص ایلان ماسک، از این معامله ی تاریخ ساز، ۲۲ میلیون دلار به جیب زد. او زیپ تبلیغات آنلاین کسب و کارهای مبتدی وابسته به آن منطقه را می کرد.

- تاسیس شرکت X.com توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹، شرکت X.Com را تأسیس کرد. این شرکت در زمینه ی خدمات مالی آنلاین فعالیت می کرد. یک سال بعد، این شرکت با «کانفینیتی» ادغام و سرویس مشهور «پی پال» متولد شد. در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay، شرکت PayPal را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. در آن زمان ۱۱ درصد سهام PayPal به ایلان ماسک تعلق داشت.

- اسپیس ایکس (spa c x) و ایلان ماسک

اسپیس ایکس همان شرکتی بود که در زمینه فضایی در آمریکا انقلاب هایی را به ارمغان آورد. ایلان ماسک این شرکت را برای این درست کرد که سفینه های فضایی و راکت های فضایی را برای دولت آمریکا بیافریند. او در سال ۲۰۰۲ این شرکت را تأسیس کرد تا هزینه حمل و نقل های فضایی را کاهش دهد و مردم بتوانند بهتر و ساده تر به سیاراتی چون مریخ سفر کنند و آنها را فتح کنند. حتی با این سفینه ها، سیارات و کهکشان های دیگر را فتح کنند. ایلان ماسک بر آینده این شرکت آن قدر اطمینان داشت که ۱۰۰ میلیارد دلار از خود بر روی این شرکت سرمایه گذاری کرد.

- ایلان ماسک و تسلا

از دیگر شرکت هایی که ایلان ماسک را معروف کرد، تسلا موتورز بود. در واقع ایلان ماسک دوست داشت که جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کند، پس استفاده از سوخت های فسیلی به این تفکر او لطمه می زد. وی ۷۰ درصد از سهام شرکت را که مارتین ابرهارد و مارتین تارپینک تأسیس کرده بودند، خرید. از آن به بعد، ایلان ماسک مدیر این مجموعه شد و حتی طراحی خودروها را خودش انجام می داد. نخستین خودرویی که طراحی کرد، تسلا رودستر نام داشت که معجزه ای در دنیا ماشینی بوجود آورد.

ایلان ماسک,ایلان ماسک و تسلا,ایلان ماسک و همسرانشعکسهای ایلان ماسک

- فعالیت ایلان ماسک در سولار سیتی (SCTY)

ایلان ماسک و پسر عمویش، برای حمایت از زمین و استفاده نکردن از سوخت های فسیلی تصمیم گرفتند تا شرکتی را تأسیس کنند که صرفا از انرژی های پاک استفاده کند. البته ایلان ماسک اکنون از تنها باقی مانده های سرمایه گذاران این شرکت است. از کارهای بزرگ این شرکت، تأمین برق سیستم های فروشگاه اینترنتی ای بی بوده است که پول خوبی را از این کار بدست آورد. البته کارهای این شرکت به اینجا ختم نمی شود، این شرکت برای خودروهای تسلا ایستگاه های سوپر شارژ را فراهم می کند که سبب می شود تسلا مبلغ زیادی را صرف کند.

- پروژه ترا بشریت ایلان ماسک

اسم پروژه آخر ایلان ماسک ترا بشریت نام دارد که به معنی زیاد کردن عمر انسان میباشد و سبب فریب دادن مغز انسان می شود که سلول های انسان پیر نشوند و انسان بتواند تا ۲۰۰۰ سال عمر کند. همچنین از آخرین ایده های او میتوان به فرستان انسانها برای سفر به ماه پرداخت.

- سیستم حمل و نقل ایلان ماسک

ایلان ماسک در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ (Hyperloop) شناخته شده است. او روی پروژه هایی سرمایه گذاری می کند که پتانسیل تغییر دنیای اطرافمان را دارند. وی نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مبتکر، نوآور و مهندس است. ایلان ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه های فضایی نیز شرکت می کند.

بیوگرافی ایلان ماسک,ایلان ماسک,زندگینامه ایلان ماسکتصاویری از ایلان ماسک در کنار فرزندانش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش