چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۳۸

بیوگرافی وارن بافت، مشهورترین سرمایه گذار آمریکایی (+ تصاویر)

وارن بافت,بیوگرافی وارن بافت,تجربیات وارن بافتاولین سرمایه گذاری وارن بافت در سال ۱۹۴۵ رخ داد 
وارن بافت، یکی از بهترین و سر شناس ترین تاجران و سرمایه گذاران آمریکایی است. از دوران کودکی استعداد متعددی در تجارت داشت. همچنین بافت از دوران جوانی علاقه اش را به دنیای کسب و کار و پول و سرمایه گذاری نشان داد.

چکیده ای از بیوگرافی وارن بافت

نام: وارن ادوارد بافت

متولد:۳۰ اوت ۱۹۳۰ ‏

محل تولد: اوماها، ایالات متحده آمریکا

دین: ندانم گرایی

همسران: سوزان بافت (۱۹۵۲–۲۰۰۴)، استرید مینکس (۲۰۰۶–تاکنون)

محل تحصیل: دانشگاه نبراسکا در لینکلن (کارشناسی مدیریت اجرایی)، دانشگاه کلمبیا (کارشناسی ارشد اقتصاد)

وارن بافت کیست؟

وارن بافت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی است و مالکیت شرکت های گایکو، دیری کوئین،  هاینز و مارس اینکورپوریتد را در اختیار دارد، همچنین دارای سهام در شرکت اپل، جنرال الکتریک، گلدمن ساکس، ولز فارگو، شرکت های کوکاکولا و پپسی، آمریکن کسپرس، بنک آو امریکا و آی بی ام می باشد.

بیوگرافی وارن بافت

وارن ادوارد بافت (Warren Edward Buffett) در سال ۱۹۳۰ در اوماها نبراسکا به دنیا آمد. برخلاف خودش، پدرش جمهوری خواه بود. وارن بافت یک ساله بود که پدرش شغلش را از دست داد و مسیر زندگیش عوض شد و فعالیت سیاسی خود را شروع کرد.

پدر وارن بافت، هاوارد بافت تاجر و سیاستمدار بود. وارن بافت دومین فرزند از سه فرزند و تنها فرزند پسر خانواده است. وارن بافت در بچگی در زمینه ی پول و تجارت استعداد شگفت انگیزی از خود نشان داد. سوابق و توانایی هایش در محاسبه ی دقیق اعداد در حافظه خود، هنوز هم همکاران تجاری اش را متحیر می کند. 

وارن بافت می گوید آتش علاقه او به سرمایه گذاری در هفت سالگی و با کتاب هزار روش برای کسب هزار دلار شروع شد. از آن تاریخ به بعد، کتاب خواندن بخش عمده زمان وارن بافت را گرفت و روزی هشت ساعت را به خواندن کتاب اختصاص داد.

دوران کودکی وارن بافت

وارن بافت در سال ۱۹۳۶، شش جعبه ی کوکا کولا به قیمت ۲۵ سنت از مغازه ی پدر بزرگش خرید و هر بطری را به ازای یک سکه ی پنج سنتی فروخت، در حالیکه کودکان هم سن و سال او بر روی چمن لی لی و بولینگ بازی می کردند. وارن بافت تحصیلات خویش را در دبستان رز هیل در اوماها شروع کرد.

وارن بافت هم تحت شرایطی بزرگ شد تا ارزش پول را بخوبی درک کند و به آن احترام بگذارد. از این جهت بسیار صرفه جو بود، تا جایی که در زمان نقل مکان به نیویورک برای تحصیل در مدرسه کسب و کار، در انجمن مردان جوان مسیحی اقامت کرد تا از این روش در هزینه های خود صرفه جویی کند.

دوران نوجوانی وارن بافت

وارن بافت در سال ۱۹۴۲ پدرش در انتخابات کنگره امریکا انتخاب شد و همراه با خانواده اش به واشنگتن دی سی نقل مکان کردند. وارن بافت دوران راهنمایی اش را در مدرسه ی آلیس دیل بود. وارن بافت در سال ۱۹۴۳ به اداره کل امور مالیاتی به علت گرفتن مالیات ۳۵ دلاری برای دوچرخه اش متعرض شد و عاقبت موفق شد مالیات ۳۵ دلاری دوچرخه اش را حذف کند.

وارن بافت کیست,وارن بافت,زندگینامه وارن بافتدوران نوجوانی و جوانی وارن بافت

سپس وارن بافت، به شغل دست فروشی مشغول شد و کار خود را با فروختن کوکاکولا، آدمس و مجله شروع کرد. این شغل تا دبیرستان ادامه پیدا کرد.

نخستین سرمایه گذاری وارن بافت در سال ۱۹۴۵ رخ داد. هنگامی که او ۲۵ دلار برای خرید یک دستگاه بازی پین بال هزینه کرد و آنرا در یک پیرایشگاه گذاشت ولی او درآمد حاصل از این شغل را خرج نکرد. پول هایش را جمع کرد و با این پول، دستگاه های بیشتری خرید. چندی نگذشت که وارن بافت مالک چند ماشین بازی در پیرایشگاه های گوناگون شد. وارن بافت نیز در سال ۱۹۴۷ از دبیرستان وودروویلسون فارغ التحصیل شد.

تحصیلات دانشگاهی ارزشمند وارن بافت

وارن بافت در سال ۱۹۴۹ با بنجامین گراهام که استاد دانشکده کسب و کار دانشگاه کلمبیا بود، دیدار کرد. در همان سال هم بنجامین گراهام کتاب معروف خود یعنی سرمایه گذار باهوش (The Intelligent Investor) را منتشر کرد.

بنجامین گراهام در این کتاب مرحله به مرحله روشی را توضیح داده است که چطور با آن بتوان یک سرمایه گذاری بدون شک و شبهه انجام داد و ایده ی آن عبارت است از: پیدا کردن شرکتی با قیمت بسیار کم تر از ارزش واقعی و سرمایه گذاری در آن.

وارن بافت در سال ۱۹۵۱ می خواست وارد دانشکده علوم اداری و بازرگانی شود، ولی دانشگاه به علت سن کم وارن بافت او را نپذیرفت و او ناگزیر شد برای دوره فوق لیسانس رشته اقتصاد، به دانشگاه کلمبیا برود. وارن بافت از دو استاد شناخته شده در تحلیل اوراق بهادار، بنجامین (بن) گراهام و دیوید داد استفاده برد.

بن گراهام در طول دهه ی ۱۹۲۰ به علت داشتن تفکرات نو در زمینه بازار سهام، خیلی زود بعنوان یک سرمایه گذار و تحلیل گر بزرگ مشهور شد. وارن بافت در طول تحصیلاتش در کلمبیا، تنها دانشجویی بود که در کلاس درس بن گراهام نمره A+ گرفت. پس از دوره ی فارغ التحصیلی هم تصمیم گرفت تا برای گراهام بطور رایگان کار کند، ولی بن نپذیرفت. او پس از مردودشدن پیشنهاد کار به وسیله گراهام، در وال استریت بعنوان دلال سهام مشغول بکار شد.

کتابهای وارن بافت,تحصیلات دانشگاهی وارن بافت,وارن بافتوارن بافت در سال ۱۹۵۴ بعنوان تحلیلگر اوراق بهادار در شرکت گراهام نیومن به کار پرداخت

وارن بافت از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۴ در شرکت بافت فالک بعنوان فروشنده سرمایه گذار شروع به کار کرد. از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۶ بعنوان تحلیلگر اوراق بهادار در شرکت گراهام نیومن به کار پرداخت. از ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۹ بعنوان شریک عمومی با شرکت بافت مشارکت داشت.

زندگی شخصی وارن بافت

وارن بافت در سال ۱۹۵۲ میلادی با سوزان تامپسون ازدواج کرد. وارن بافت دارای سه فرزند است. وارن بافت در سال ۱۹۷۷ از همسرش جدا شد و سوزان تامپسون در سال ۲۰۰۴ در گذشت و او مجددا در سال ۲۰۰۶ در سن ۷۶ سالگی با آسترید منکس به صورت رسمی ازدواج کرد.

وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,اصول موفقیت وارن بافتوارن بافت در کنار همسرش سوزان تامپسون

جالب است بدانید وارن بافت تاکنون در خانه ای زندگی می کند که در دهه ی ۱۹۶۰ میلادی در اوماها خرید. او همیشه به صرفه جویی مشهور بوده؛ ولی در سال ۱۹۸۹ میلادی یک جت شخصی ۶.۷ میلیون دلاری خریداری کرد. که این اقدامش برعکس عقایدش بود.

رازهای موفقیت از زبان وارن بافت

- تلاش کنید هیچ گاه پول از دست ندهید.

- در صورتیکه راهی پیدا نکنید که بتوانید موقع خوابیدن هم پول در بیاورید شما باید تا وقتی که زنده هستید کار کنید.

- در دنیای کسب و کار آینه دید عقب خودرو از شیشه ی جلوی شما واضح تر است.

- قیمت چیزی است که شما پرداخت می کنید ارزش چیزی است که شما به دست می آورید.

- اگر کسی امروز میتواند در سایه بنشیند، بدین دلیل است که کسی روزی آن درخت را کاشته است.

- در صورتیکه چیزی را بخری که به آن احتیاج نداری بزودی ناگزیر می شوی چیزهایی را بفروشی که به آنها احتیاج داشته ای.

تجربیات وارن بافت,وارن بافت,زندگی نامه وارن بافتاظهارات وارن بافت درباره ی رازهای موفقیت

- هزینه چیزی است که شما آنرا پرداخت می کنید، ولی ارزش چیزی است که شما با پرداخت هزینه به دست می آورید.

- تفاوت بین افراد موفق و افراد واقعا موفق آن جاست که افراد واقعا موفق تقربیا به همه چیز نه می گویند.

- کسی که امروز سرمایه گذاری می کند، فرصت را روز قبل از دست داده است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش