چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۰۹

زندگینامه ژونگ شان شان ثروتمندترین آب‌معدنی‌فروش چین (+ تصاویر)

ژونگ شان شان,میزان ثروت ژونگ شان شان,عکس های ژونگ شان شانژونگ شان شان پیش از اینکه معروف شود در شغل های مختلفی مشغول بکار شد
ژونگ شان شان هفدهمین میلیاردر در لیست صدتایی مجله فوربز و ثروت مندترین شخص در چین در دسامبر سال ۲۰۲۰ است. وی بعد از جک ما که موسس شرکت علی بابا بود ثروتمندترین و موفق ترین شخص در کشور چین شد. او تحصیلات ابتدایی خویش را در دوران انقلاب آشفته فرهنگی ترک کرد.

چکیده ای از بیوگرافی ژونگ شان شان

نام:ژونگ شان شان

زاده:۱۹۵۴

زادگاه:هانگژو، چین

ملیت:چین

سمت:اهالی کسب وکار

شناخته‌شده برای:Founder, Nongfu Spring

Owner, Wantai

بیوگرافی ژونگ شان شان

ژونگ شان شان در سال ۱۹۵۴ در شهر هانگژو در شرق کشور چین در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمد. دوران کودکی وی به سختی گذشت و در آشوب های انقلاب کمونیستی چین بزرگ شد. وی و خانواده اش توسط مقامات چینی در تعقیب بودند و از این رو ژونگ شان شان در سن ۱۲ سالگی مجبور شد، زمانیکه ششم دبستان بود، ترک تحصیل کند.

ژونگ شان شان پیش از اینکه معروف شود در مشاغل متنوعی مشغول بکار شد و در آن کارها مهارت به دست آورد. او بعنوان کارگر ساختمان مدتی مشغول بکار شد و بعد از آن در کارهای ژورنالیستی وارد شد. او همینطور در مشاغلی نظیر شغل نجاری و همچنین تراشکاری فعالیت داشت. وقتی او ۲۳ سال سن داشت در دانشگاه رادیو و تلویزیون ژجیانگ به تحصیل پرداخت ولی بعد از چند وقتی متوجه شد که در کشور چین موقعیت های شغلی فراوانی وجود دارد. به همین علت کار خود را ترک نمود و به جزیره ای در جنوب چین به نام هانان سفر کرد و روی چند نمونه پروژه که تجاری بود، کار کرد ولی متأسفانه چند پروژه هایی که موضوع آنها کاشت قارچ، روزنامه نگاری و توزیع بطری آب معدنی بودند با شکست روبرو شدند.

تاسیس شرکت ژونگ شان شان

در بیست و ششم سپتامبر ۱۹۹۶ ژونگ شان شان، شرکت آب معدنی نونگ فو اسپرینگ را تأسیس کرد و با استفاده از آب دریاچه ژجیانگ، نخستین بطری آب معدنی اش را بعد از یک سال تولید کرد. در سال ۲۰۰۱ این شرکت تبدیل به یک شرکت سهام خاص شد، یعنی به شرکتی گفته میشود که قابل معامله در بازار بورس نیست ولی به صورت غیر رسمی از طریق مردم، سهامش خرید و فروش می شود. شرکت نونگ فو اسپرینگ به تدریج بزرگترین شرکت آب معدنی کشور چین شد و اکنون در زمینه چای و آبمیوه یکی از سه برند معروف به شمار می رود.

عکس از ژونگ شان شان,ژونگ شان شان,رندگی نامه ژونگ شان شانژونگ شان شان ۲۳ سال سن داشت که به دانشگاه رادیو و تلویزیون ژجیانگ رفت

شرکت ژونگ شان شان در سال ۲۰۱۲ به عنوان محبوب ترین و معروف ترین بطری آب معدنی در کشور چین معرفی شد. شعاری که بر روی بطری های آب معدنی شرکت ژونگ شان شان درج شده بود شامل دو کلمه ی« کمی شیرین» بود. تبلیغات شرکت نونگ فو اسپرینگ در موفقیت و محبوبیت آن سهم بسزایی داشت. یکی از این تبلیغات به این شرح نوشته شده که آب این شرکت در مقایسه با آب های تصفیه شده و سایر رقبایی که آب معدنی تولید میکنند، حاوی مواد معدنی قابل توجهی است.

روزنامه پکن تایمز در سال ۲۰۱۳ اتهاماتی به شرکت ژونگ شان شان زد که از این اتهامات می توان به عدم رعایت استانداردهای آب معدنی اشاره کرد که سرانجام، این شرکت ژونگ شان شان به شکایت برعلیه روزنامه پکن تایمز پرداخت و از این روزنامه، جریمه ای به مبلغ ۶۰ میلیون یوان برابر با ۹.۸۵ میلیون دلار تقاضا کرد. یکی از دیگر قابلیت های شرکت ژونگ شان شان اینست که در خصوص ورزش به فعالیت میپردازد و به همین منظور با فینا (فدراسیون بین المللی شنا) قراردادی بمدت دو سال بسته است.

توسعه شرکت ژونگ شان شان

شرکت ژونگ شان شان اقدام به تولید محصولات مختلف دیگری نظیر قهوه، ماست، چای و برنج به جز آب معدنی نموده است. شرکت نونگ فو اسپرینگ تا ۲ سال پس از این که نخستین بطری آب معدنی را ساخت از ترکیبات خود، مواد معدنی را حذف میکرد ولی از سال ۱۹۹۹ قصد داشت نخستین آبی که واقعا طبیعی است را به بازار عرضه کند. اکنون محتوای محصولات این شرکت شامل ۱۰ مدل منبع آب طبیعی میباشد که در این کشور عرضه میشود. شرکت ژونگ شان شان در خصوص اخذ سایر منابع تصمیماتی را مدنظر قرار داده است.

ژونگ شان شان تصمیم دارد نخستین منبع آب معدنی خویش را از یک چشمه در نیوزیلند از خارج از کشور بگیرد، به همین خاطر در حال قرارداد بستن و مهیا کردن مقدمات این قرارداد است. شرکت آب معدنی نونگ فو اسپرینگ برای نخستین بار در سال ۲۰۰۳ محصول دیگری به نام نونگ فو اورچرد را به خط تولیدش وارد کرد. این محصول شرکت نونگ فو اسپرینگ شامل آب معدنی های میوه ای بود که درون هر بطری سرشار از دانه های میوه ای بود.

زندگینامه ژونگ شان شان,بیوگرافی ژونگ شان شان,ژونگ شان شاندر سال ۱۹۹۶ ژونگ شان شان، شرکت آب معدنی نونگ فو اسپرینگ را تأسیس کرد

در سال ۲۰۰۸ شرکت آب معدنی ژونگ شان شان، به منظور ویتامین های محلول در آب، نوشیدنیهایی را به بازار ارائه کرد و راه انداری چرخه تولید نوشیدنی چای که فاقد قند است را در سال ۲۰۱۱ شروع کرد. خلاقیت در ارائه محصولات یکی از رموز موفقیت ژونگ شان شان بود که هر به چند سال یک مرتبه بعد از تثبیت محصول قبلی، محصول متنوعی را عرضه می کرد.

در سال ۲۰۱۹ آخرین محصولات شرکت نونگ فو اسپرینگ، تولیداتی در خصوص قهوه است. این شرکت، اقدام به تولید مجموعه ای از نوشیدنی های شیر چایی در سال ۲۰۱۲ نمود و آب پرتقال هایی که به پرتقال های ۱۷.۵ درجه سانتی گراد معروف بودند را در سال ۲۰۱۴ به بازار کشور چین عرضه کرد. از محصولات خلاقانه شرکت ژونگ شان شان می توان از آب معدنی با کلاه ورزشی، آب معدنی ویژه ی نوزدان و کودکان، آب پرتقال صد در صد، چای با طعم میوه، نوشابه های میوه ای، مخلوط آب با انبه، آب سیب موز و تولید قهوه یاد کرد. یکی از خصوصیات مهم شرکت آب معدنی ژونگ شان شان، رعایت حقوق مشتری و توجه و دقت به ذایقه خریداران است. به همین خاطر، باتوجه به درخواست های مشتریان در سال ۲۰۱۸ آب معدنی هایی در قالب بشکه ۱۲ لیتری به بازار عرضه شد.

ژونگ شان شان,شرکت ژونگ شان شان,تاسیس شرکت نونگ فو اسپرینگ ژونگ شان شانیکی از خصوصیات مهم شرکت ژونگ شان شان، مشتری مداری و توجه به ذایقه خریداران است

تاسیس شرکت واکسن سازی ژونگ شان شان

در ماه های اخیر ژونگ شان شان در زمینه ی تجارت تولید واکسن به فعالیت پرداخت و به همین علت ثروتمندترین آسیایی جهان شد. وی نام شرکت واکسن سازی" واناتی بیولوژیکال پکن" را در بازار سهام چین بعنوان یکی از سهام هایش قرار داد. او لیست سهام شرکت واکسن سازی خود را سه ماه بعد به صورت عمومی مثل سهام شرکت آب معدنی" نونگفو اسپرینگ" وارد بورس اوراق بهادار هنگ کنگ کرد.

پس از این که سهام شرکت آب معدنی" نونگفو اسپرینگ" در بازار بورس هنگ کنگ پذیرفته شد، سهام این شرکت به بیش از ۱۵۵ درصد رسید. این اقدام وی در آن هنگام سبب شد در مقایسه با" جک ما" که ثروتمندترین فرد چین و آسیا بود به جایگاهی بالاتر سوق داده شود. سهام شرکت واکسن سازی" واناتی بیولوژیکال پکن" پس از این که به بازار سهام هنگ کنگ وارد شد به بیش از ۲۰۰۰ درصد افزایش یافت و اینک این مجموعه یکی از شرکتهای تولیدکننده واکسن کووید- ۱۹ محسوب میشود.

میزان درآمد ژونگ شان شان

ژونگ شان شان در سال ۲۰۲۰ شرکت آب معدنی نونگ فو اسپرینگ را به بازار معاملات بورس وارد کرد و یک شبه عرضه عمومی اولیه سهام به دومین میلیاردر ثروتمند چین تبدیل شد صرفا به این خاطر که اغلب سهام این شرکت در اختیار او بود. ژونگ شان شان برای مبارزه با کرونا در کشور چین کمک بسیاری انجام داده و بعنوان رییس کل وانتای که یکی از شرکتهای بزرگ درخصوص تولید دارو است مشغول بکار است. با ورود این شرکت به بازار معاملات بورس چی، میزان درآمد ژونگ شان شان بسیار زیاد شد. در ماه دسامبر ۲۰۲۰ ثروت او حدودا ۶۲.۴ میلیارد تقریب زده شد. وی بعد از مدیر شرکت والمارت (وارث سام والتون) که راب والتون نام دارد، در رتبه هفدهمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

توسعه شرکت ژونگ شان شان,ژونگ شان شان,شرکت واکسن‌سازی ژونگ شان شانژونگ شان شان در سال ۲۰۲۰ شرکت نونگ فو اسپرینگ را به بازار بورس وارد کرد

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش