دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۴۴

کمونز ویلسون موسس هتل های هالیدی

کمونز ویلسون,زندگینامه کمونز ویلسونکمونز ویلسون
یکی از موثرترین افراد در صنعت هتل داری کمونز ویلسون است که تجربه ناخوشایند او در یک هتل سبب موفقیت چشمگیر این مرد شد. او از هفت سالگی نخستین کسب و کار خود را آغاز کرد و سرانجام توانست رویایی ساخت هتل های مختلف را به حقیقت برساند.

چکیده ای از بیوگرافی کمونز ویلسون:

نام کامل: کمونز ویلسون

تاریخ تولد: ۱۹۱۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: کارآرفرین

دلیل شهرت: صاحب برند هتل های هالیدی

شروع به کار: از هفت سالگی

کمونز ویلسون,بیوگرافی کمونز ویلسونبیوگرافی کمونز ویلسون

بیوگرافی کمونز ویلسون:

کمونز ویلسون در سال ۱۹۱۳ در آمریکا به دنیا آمد. وی همواره ایده های بکری داشت و از هفت سالگی کار خود را آغاز کرد و هیچگاه دست از کار کردن نکشید. فعالیت خود را با فروش مجله، روزنامه و ذرت بو داده آغاز کرد. زمانی که ۱۷ ساله بود یعنی در سال ۱۹۳۰ تصمیم گرفت که برای اولین بار حقوق گرفتن را تجربه کند به همین دلیل به عنوان یک دلال پنبه استخدام شد. او قیمت ها را روی مقوا می نوشت و برای همین کار هم ۱۲ دلار دریافت می کرد. 

زمانی که یک شغل دفتر داری با درآمد هفتگی ۳۵ دلار پیش رویش آمد اما زمان دریافت حقوق همان ۱۲ دلار دریافتی اش بود وی درخواست کرد تا حقوق را افزایش دهند و سپس آن را دریافت کرد. هفته بعد حقوق او ۳ دلار بود زمانی که سوال کرد چرا مانند سایر دفترها ۳۵ دلار نمی گیرد به او جواب دادند؛ شرکت چنین پولی به یک بچه هفده ساله نمی دهد، ویلسون هم کار را رها کرد. در طول هفتاد و پنج سال بعدی عمرش این آخرین باری بود که زندگی حقوق بگیری را تجربه می کرد. 

این مرد موفق راه های مختلفی برای پول در آوردن امتحان کرد برای مثال؛ دستگاههای پین بال، توزیع نوشابه های غیر الکلی، و دستگاه های سکه ای فروش نوشیدنی و سیگار، با همین اقدامات او به قدری پول جمع آوری کرد که توانست خانه مادری خود را مجددا بسازد. در این زمان بود که متوجه شد ساخت خانه ظرفیت های بالقوه ای دارد. پس این کار را در ممفیس در پیش گرفت و ثروت زیادی از آن کسب کرد، همین ثروت را بعد از جنگ در صنعت ساختمان سرمایه گذاری کرد. 

کمونز ویلسون,زندگینامه کمونز ویلسون,همسر کمونز ویلسونکمونز ویلسون و همسرش

قوه ابتکار ویلسون پول بسیاری را برای وی همراه داشت اما بر دنیا تاثیری نداشت تا اینکه در سال ۱۹۵۱ یک تاجر ممفیسی خانواده او را برای گردش به واشنگتن دی سی بردند. در این سفر او متوجه وضعیت بد هتلداری در آمریکا شد. از دهه ۱۹۲۰ به بعد هتل ها مثل قارچ در همه جا سبز شدند. برخی از آنها مکان های خانوادگی مناسبی بودند و برخی دیگر تخت ها را برای چند ساعت اجاره می دادند، اما مشکلی که وجود داشت این بود که مسافران نمی دانستند کدام یک از تخت ها نسیبشان خواهد شد. 

در مصاحبه هایی که بعدها با ویلسون صورت گرفت عنوان کرد: هیچگاه از آنچه نسیب تو می شد اطلاع نداشتی. برخی بسیار محقر و برخی برای کودکان هم پول دریافت می کردند، همین موضوع خون اسکاتلندی مرا به جوش می آورد، آدمی مثل من که ۵ فرزند داشت با یک سفر خانه خراب می شد. هتل ها برای هر اتاق ۴ تا ۶ دلار شبانه دریافت می کردند که برای هر بچه هم ۲ دلار به صورتحساب افزوده می شد، همین موضوع صورت حساب مرا سه برابر می کرد. 

خیلی از افراد از این موضوع شکایت داشتند اما بعد از مدتی از یاد می بردند اما روحی مبتکر ویلسون همواره پیشتاز بود به همین دلیل به فکر راه چاره بود و به همسر خود گفت: بیا برگردیم خانه و هتلهای خانوادگی زنجیره ای را بیندازیم. هتلهایی که بشود به نامشان اعتماد کرد. هدف او این بود که چهار صد هتل بسازد. زنش فقط خندید.

زمانی که ویلسون به ممفیس برگشت نقشه کشی را استخدام کرد تا در طراحی اولیه هتل به او کمک کند. او قصد داشت هتلی تمیز، ساده و طبق انتظار پی ریزی کند که همه آن مواردی که او و خانواده اش در سفر حس کرده بودند را داشته باشد، برای مثال تلویزیون، استخر و... در سال بعد اولین هتل در حومه ممفیس راه اندازی شد. نام این هتل که روی تابلویی با بلندی ۱۶ متر با حروفی بزرگ نوشته شده بود. هتل های هالیدی در صنعت گردشگری غوغایی برپا کردند. 

ساخت ۴۰۰ هتل بیش از آنچه ویلسون پیش بینی کرده بود طول کشید. تا سال ۱۹۵۹ تعداد هتل های وی به ۱۰۰ تا رسید. او تصمیم داشت نمایندگی هتل ها را واگذار کند همین موضوع کار را سرعت بخشید تا اینکه در سال ۱۹۶۴ ویلسون پانصد هتل داشت. در سال ۱۹۶۸ تعداد این هتل ها به ۱۰۰۰ تا رسید. در سال ۱۹۷۲ پیشرفت ساخت هتل ها بسیار سرعت گرفت به طوری که در هر ۷۲ ساعت یکبار یک هتل هالیدی افتتاح می شد. زنجیره گسترش هتل ها همچنان ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۹۷۹ ویلسون دچار سکته قلبی شد و رهبری را کنار گذاشت. 

کمونز ویلسون,زندگینامه کمونز ویلسون,موسس هتل های هالیدیکمونز ویلسون موسس هتل های هالیدی

سخنان کمونز ویلسون:

ویلسون می گفت: زمانی که کودک بودم با گرسنگی کاملا آشنایی داشتم اما باید کار می کردم تا زندگی ام را بگذرانم. زمانی که بعد از سکته قلبی بازنشسته شدم به خانه رفتم تا رزهایم را بو کنم، این موضوع حدود یک ماه طول کشید برای کسی مثل من این کار بسیار دشوار بود. 

رهبران دارای چند خصویت دارند که آنها را توانا می کند برای هر کاری اقدام کنند: 

۱)آنها می دانند که چه چیزی می خواهند، اسکار لولنت پیانیست کمدین می گوید: وقتی تصمیم می گیرم، پر از تردید می شوم. متأسفانه بیشتر افراد در واقع همین طورند. اما نمی شود هم مردد بود و هم مؤثر.

از طرفی ناپلئون هیل می گوید: نقطه شروع هر دستاوردی، خواستن است.

درصورتی که می خواهید رهبری موثر باشید باید بدانید چه چیزی می خواهید تنها با این کار می توانید فرصت های پیش آمده را تشخیص داد و از آنها استفاده کرد. 

۲) مدیران خودشان را به عمل وادار می کنند، بر اساس ضرب المثل قدیمی که وجود دارد نشان می دهد که خواستن توانستن است. افراد مبتکر صبر ندارند تا دیگران آنها را برانگیزه کنند. آنها وظیفه خود را می شناسند و خود را از حیطه آسایششان بیرون می آورند و به صورت پیوسته این کار را انجام خواهند داد. 

همین موضوع سبب می شود یکی از بزرگترین رهبران مبتکر قرن بیستم بگوید: هیچ چیز درخشان و برجسته ای در پرونده کاری من وجود ندارد مگر یک چیز: کارهایی را که فکر می کنم باید انجام شوند، انجام می دهم و وقتی تصمیم می گیرم کاری را بکنم، می کنم.

کمونز ویلسون,زندگینامه کمونز ویلسون,تصاویر کمونز ویلسونتقدیر از کمونز ویلسون

۳) بیشتر دل را به دریا می زنند؛ رهبران موفق باید بدانند که چه چیزی می خواهند تا بتوانند وارد عمل شوند. در این میان بازهم یک مانع وجود دارد که مربوط به تمایل به مخاطره است. انسان های پیشتاز همواره دست به مخاطره می زنند و می دانند فقدان ابتکار هم بهایی دارد. رئیس جمهور جان اف. کندی گفته است: انجام دادن هر عملی خطر و بهایی دارد، اما دست روی دست گذاشتن خطر و بهای درازمدت بیشتری دارد. 

۴) بیشتر اشتباه می کنند: برای افراد مبتکر خبر خوبی وجود دارد آن هم کارهای مثبتی است که انجام می دهند اما در مقابل اشتباهات زیادی هم انجام می دهند. تامس جی. واتسون، بنیانگذار آی بی ام، این را می دانست که گفت: راه موفق شدن این است که میزان شکستهایتان را دو برابر کنید.

کمونز ویلسون,هتل قدیمی کمونز ویلسونهتل قدیمی کمونز ویلسون

برندهای هتل هالیدی:

یکی از شناخته شده ترین برندهای این هتل Holiday Inn می باشد که به دو گروه تقسیم می شود:

- هتل های بلند

- هتل های کوتاه

هر دوی این گروه ها خدمات رستوران، سرویس دهی اتاق، استخر، اتاق ورزش را ارائه می دهند. 

– سوئیت و هتل هالیدی: این نوع هتل ها هم تمام خدمات یک Holiday Inn ارائه خواهند داد اما اتاق های آنها بیشتر از سوئیت هستند. 

– مناطق تفریحی هالیدی: اکثر این مناطق تفریحی در اماکنی ساخته می شوند که پر گردشگر باشند. این مناطق تمامی خدمات هتل را ارائه خواهند داد. مکانهای تفریحی بیشتر برای توسعه و تبلیغ برند در نظر گرفته شده اند.

Holiday Inn Select: این هتل ها سرویس کامل را در شرایط بهتری برای مسافران فراهم خواهند کرد. در سال ۲۰۰۶ اعلام شد که این هتل دیگر به کار خود ادامه نمی دهد. هتل های موجود نیز تحت همین عنوان تا انقضای مجوزشان به کار خود ادامه می دهند.

Holiday Inn Sunspree Resorts: این هتل ها در مناطقی عالی ساخته شده و دارای امکانات و تجهیزات کاملی هم هستند. 

Holiday Inn Garden Court: این هتل ها تنها در مناطق تفریحی اروپا و آفریقای جنوبی برای نشان دادن فرهنگ ملی آن کشور طراحی شده اند.

Holiday Inn Express: این هتل ها کوچکتر از هتل های عادی اند و خدمات کمتر را نیز ارائه می دهند. 

کمونز ویلسون,وارث هتل های کمونز ویلسونوارث هتل های کمونز ویلسون

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش