پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۵۷

استیو کیس موسس شرکت بزرگ آمریکن آنلاین

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,بیوگرافی استیو کیساستیو کیس
استیو کیس یکی از بزرگترین کارآفرینان و تاجران آمریکایی است که حوزه شغلی خود را در زمینه تحصیل انتخاب نکرد و برای ادامه دادن حیطه کامپیوتر را دنبال کرد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این کارآفرین بزرگ اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی استیوکیس:

نام کامل: استیو کیس

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۵۸

محل تولد: هونولولو، هاوایی

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، بازرگان و مدیر عامل اجرایی

تحصیلات: در رشته علوم سیاسی دانشگاه ویلیامز در ماساچوست

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,عکس های استیو کیسبیوگرافی استیو کیس

بیوگرافی استیوکیس:

استیو کیس در سال ۲۱ اوت ۱۹۵۸ در شهر هونولولو هاوایی به دنیا آمد. وی به جای اینکه برای رسیدن به ثروت حیطه تحصیلی خود را دنبال کند در زمینه آی تی فعالیت خود را ادامه داد. او در رشته علوم سیاسی از دانشگاه ویلیامز در ماساچوست فارغ التحصیل شد و سپس به کار در زمینه بازاریابی و فروش ادامه داد. 

اولین شغل وی مربوط به شرکت پراکتر و گمبل است بعد از آن اما به شرکت پپسی اضافه شد. توجه کیس در آن هنگام به اینترنت جلب شد، درباره اولین مرتبه ای که به اینترنت وصل شد می گوید: «فکر می‌کنم چیزی شبیه به رؤیا بود. فکر می‌کنم هنوز هم چیزی شبیه به رؤیا است. مشتریان، مرکز جهان من هستند. هر روز صبح که از خواب برمی‌خیزم به خودم می‌گویم چگونه می‌توانیم آمریکن آنلاین را جالب‌تر، مفیدتر، شادتر و جامع‌تر سازیم و در نتیجه کاربران بیشتری را جذب نماییم؟ هنوز هم به یاد می‌آورم که ۱۳ سال پیش وقتی برای نخستین مرتبه به شبکه وصل شدم، چقدر هیجان‌زده بودم.»

در سال ۱۹۸۳ کیس به یک شرکت کنترل ویدئو رفت که به تولید بازی های رایانه ای مربوط بود. روح کارآفرین همواره در وجود کیس موج می زد، زمانی که مقداری کوچک تر بود، آب لیموترش های درخت خانه را می گرفت و به قیمت ۲ سنت می فروخت. 

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,عکس های استیو کیسدرباره زندگی استیو کیس

تاسیس شرکت اولیه:

چند سال بعد از گذشت این ماجرا کیس همراه با برادر کوچکترش یک شرکت کوچک تحویل مرسولات پستی احداث کرد. باوجودی که این شرکت موفقیت زیادی ایجاد نکرد اما کیس به افراد معروفی مانند جیم کینسی  و مارک سریف معرفی شد. 

ترکیب این گروه بسیار ایده آل بود. در خون سریف فناوری وجود داشت، وی در شرکت آرپانت  (که پیش‌درآمد اینترنت بود) فعالیت داشت، کینسی هم مرد پول و فعالیت های مالی بود، کیس هم می توانست در کنار این افراد تخصص خود را در فروش و بازاریابی به ظهور برساند. آنها در کنار همدیگر شرکت کامپیوترهای کوانتوم را تأسیس کردند.

این سه نفر توانستند شرکت خدمات الکترونیک خودشان را تاسیس کنند و در اختیار کاربرانی که از کامپیوترهای کمودور استفاده می‌کردند گذاشتند. باوجودی که کامپیوترهای کمودور بعد از مدتی از دور خارج شدند اما این کارآفرینان شرکت کوانتوم را بعد از آن به آمریکن آنلاین تغییر دادند و بیشتر از گذشته پیشرفت کردند. 

لحظات مهم زندگی استیو کیس:

کیس به خوبی از نیازهای مشتریان خود اطلاع داشت، باوجودی که او هیج پیشینه ای در زمینه فناوری نداشت اما توانست تجربه های خوبی از فروش محصولات به دست بیاورد و روابط مفیدی با دوستان خود برقرار کرد. در مصاحبه ای که کیس در سال ۱۹۹۸ انجام داده بود، عنوان کرد: «استراتژی ما همانند کریستال شفاف است. مشتریان خواهان فضایی برای یافتن کالاهای ارائه شده از طریق اینترنت و ملاقات با افرادی هستند که به آن‌ها علاقه دارند.

آن‌ها می‌خواهند که کسی انجام دادن این کارها را برایشان ساده سازد.»

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,تصاویر استیو کیسعکس های قدیمی استیو کیس

ورود امریکن آنلاین به بازار بورس:

در سال ۱۹۹۲ امریکن آنلاین وارد بازار بورس جهانی شد، در آن زمان شرکت احداث شده ۱۵۰ هزار عضو داشت. تا سال ۱۹۹۶ آنها با استفاده از یک استراتژی بازاریابی نوآورانه که دربرگیرندة ارسال رایگان سی‌دی‌ های آمریکن آنلاین بود، تعداد مشتریان خود را به ۶/۴ میلیون نفر افزایش دادند. 

جان براندت که مدیر بازاریابی این شرکت بود دیسکت های شرکت را به طوری روی دیورا اتاق خود آویزان کرده بود که این جمله ایجاد شده بود: «مقاومت بیهوده است.»

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,موسس کمپانی آمریکن آنلایناستیو کیس موسس کمپانی آمریکن آنلاین

آمریکن آنلاین توانسته بود جدی ترین رقیبان خود در این عرصه یعنی کامپیوسرو پرودیگی را پشت سر گذاشت، با این وجود شبکه مایکروسافت هنوز هم تهدیدی مهم برای برای استیو کیس و شریکانش محسوب می شد. البته این موفقیت ها مشکلاتی درپی داشتند، برای مثال ارائه خدمات مناسب و رایگان باعث شده که تعداد کاربران الکترونیک به شدت افزایش یابد و این درحالی است که سیستم نمی‌تواند از عهدة این همه کاربر برآید.

کیس یکی از یکی از مؤسسان شرکت ام‌تی‌وی به نام باب پیتمن را استخدام کرد تا به وی در اداره کردن شرکت کمک کند. پیتمن یک مرد رسانه ای بود و شرایط را به خوبی متوجه می شد. وی همچنین به خوبی از چگونگی برآمدن از مسئولیت های شرکت بزرگی مانند آمریکن آنلاین آگاهی داشت. 

کسب درآمد از طریق مشتریان فرآیندی ساده نبود، هرچقدر تعداد کاربران افزایش پیدا می کرد، این شرکت مجبور می شد برای بالابردن کیفیت سیستم خود همچنین ارائه خدمات زیربنایی هزینه بیشتری را قبول کند. پیتمن و کیس تصمیم گرفتند برای غلبه بر این مشکل یک الگوی کسب و کار تدوین کنند تا براساس آن، اطلاعات بعد از دریافت هزینه دراختیار مشتریان قرار بگیرد. درصورتی که مخاطبان زیادی پیدا می کردند، تبلیغ کنندگان زیادی هم برای کار به آنها مراجعه می کردند این استراتژی کاملا با موفقیت همراه بود. 

پیتمن به هزینه ها حمله کرد و هزینه کسب شده از هر مشتری را از ۴۰۰ دلار به ۱۰۰ دلار کاهش داد، از طرفی فروختن حقوق انحصاری شرکت هم می توانست پول زیادی برای آنها ایجاد کند. برای مثال شرکت فلاورز؛ حق انحصاری فروش گل از این شرکت را به ارزش ۲۵ میلیون دلار خریداری کرد. 

شرکت آمازون هم ۱۹ میلیون دلار پرداخت تا تنها فروشندة خارجی کتاب از طریق این سایت باشد. از طرفی سودی که شرکت با بستن قرارداد از شرکت بارنز و نوبل دریافت کرد بسیار چشمگیر بود، زیرا این شرکت مبلغ ۴۰ میلیون دلار پرداخت تا تنها فروشندة داخلی کتاب از طریق این شبکه باشد.

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,همسر استیو کیساستیو کیس در کنار همسرش

افزایش فعالیت های شرکت استو کیس:

کیس فعالیت های خود را در زمینه اکتساب افزایش داد، او توانست شرکت کامپیوسرو را در سال ۱۹۹۸ که ۵/۲ میلیون مشترک جدید اضافه می کرد و شرکت نت‌اسکیپ در همان سال به ارزش ۲/۴ میلیارد دلار را خریداری کند. در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی آمریکن آنلاین شوکی دیگر به بازار وارد کرد و با شرکت غول آسای جهانی یعنی وارنر با ارزش ۱۶۶ میلیارد دلار وارد معامله شد. امروزه ۸۰ درصد از کاربران الکترونیک جهان به طریقی آمریکن آنلاین را برای اتصال انتخاب می کنند. 

زمانی که آنها در فضای اینترنت هستند و به فروشگاه های الکترونیکی سر می زنند سالانه تا ۱۰ میلیارد دلار فروش خواهند داشت. 

درآمد آمریکن آنلاین:

در سال ۱۹۹۹ درآمد آمریکن آنلاین بالغ بر ۵/۴ میلیارد دلار بود و در سال ۲۰۰۰ به حدود ۹/۶ میلیارد دلار رسید. تا سپتامبر سال ۲۰۰۱، تعداد مشترکان آمریکن آنلاین در سراسر جهان به ۳۰ میلیون نفر رسید.

استیو کیس,زندگینامه استیو کیس,عکس های استیو کیس؛ میلیارد آمریکاییعکس های استیو کیس؛ میلیارد آمریکایی

نتیجه‌گیری :

استیو کیس فردی نبود که درخانه خود مدارهای الکترونیکی را بسازد و بعد از آن امپراطوری این تکنولوژی را در جهان کسب کند، زمانی که این ثروتمند اینترنت را دید فهمید افراد زیادی به سراغ آن خواهند رفت.

تا وقتی که اینترنت ظهور پیدا نکرده بود تنها سرگرمی مردم در منظل تماشای تلویزیون و انتخاب یک کانال سرگرم کننده بود، گاهی هم با خواندن جدول های برنامه تلویزیونی می توانستید کارهای خود را با آن تنظیم کنید. اینترنت قوانین این بازی را عوض کرد. 

برای شروع این موضوع باید به رایانه دسترسی داشته باشید، سپس امکانات جانبی برای ادامه دادن را فراهم کنید. پیوستن به اینترنت، از تئوری به عمل تبدیل شد، وی وسیله استفاده از اینترنت را برای میلیون ها نفر در سراسر دنیا ساخت، او شرکتی ساخت که آن قدر توانا بود که بزرگ‌ترین شرکت رسانه‌ای جهان یعنی تایم وارنر را بخرد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش