دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۳۰

بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمیتصاویر کیومرث هاشمی
کیومرث هاشمی در سمت هایی از جمله، قائم مقام سابق وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم، معاون سازمان تربیت بدنی و رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران و وزیر ورزش و جوانان در دولت رئیسی فعالیت داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی کیومرث هاشمی

نام:کیومرث هاشمی

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

بیوگرافی کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی در تاریخ ۱۳۴۴ در ملایر به دنیا آمده است. وی در زمانی که در ملایر مشغول به تحصیل بود در تیم فوتبال خانه جوانان ملایر، عضو بود و چند وقتی هم در تمرین تیم های مدارس بعنوان مربی مدرسه فوتبال ملایر فعالیت داشت.

عکس کیومرث هاشمی,کیومرث هاشمی کیست,فعالیتهای ورزشی کیومرث هاشمی,کیومرث هاشمی قائم مقام سابق وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم

تحصیلات کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی توانسته با گرایش مدیریت ورزش، مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی را کسب کند. او موفق به کسب کارت مربیگری درجه c فوتبال و درجه دو آمادگی جسمانی شده است.

وضعیت ازدواج و همسر کیومرث هاشمی

اطلاعات دقیقی درخصوص شرایط ازدواج کیومرث هاشمی در دست نیست.

فغالیت های کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی در زمان خدمت در پست هایی مشغول به فعالیت بوده است به این صورت که در سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶ در شهرستان ملایر در سمت معاون تربیت بدنی کار میکرده است. وی در سال ۱۳۷۶ به عنوان معاون مدیرکل تربیت بدنی استان همدان انتخاب شده بود. او بمدت ۳ سال یعنی در سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ دراستان همدان در پست مدیرکل تربیت بدنی فعالیت داشته است. کیومرث هاشمی در سال ۱۳۸۰ نیز معاون دفتر آمار و اطلاعات سازمان تربیت بدنی بود و بعد از آن از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ بمدت ۲ سال، مدیرکل تربیت بدنی استان یزد بود.

زندگینامه کیومرث هاشمی,فغالیت های کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمیعکس از کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی در سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ به عنوان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ورزشی کشور انتخاب شده بود و او در سال های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ در پست دبیر هیأت مرکزی گزینش سازمان تربیت بدنی کشور مشغول به فعالیت شد. از سمت های وی در سال ۱۳۸۵ می توان به مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات تربیت بدنی کشور و همچنین در سال ۱۳۸۵ به رییس شورای برون مرزی سازمان تربیت بدنی و معاون سازمان و رییس مرکز توسعه ورزش قهرمانی کشور اشاره کرد.

کیومرث هاشمی در سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ فعالیتهایی داشته که می توان از سرپرستی فدراسیون فوتبال، دبیر شورای عالی المپیاد ورزش ایرانیان، رییس ستاد مبارزه با دوپینگ کشور، قائم مقام وزیر در امور تربیت بدنی آموزش و پرورش و نماینده ایران برای شرکت در جلسات کمیته بین المللی ورزش و تربیت بدنی سازمان یونسکو یاد کرد.

اقدامات ورزشی و سیاسی کیومرث هاشمی

یکی از برنامه های عملیاتی کیومرث هاشمی در دوران سرپرستی فدراسیون فوتبال، تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال بوده است.

کیومرث هاشمی متولد,همسر کیومرث هاشمی,سابقه کیومرث هاشمیعکس های کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی در وزارت آموزش و پرورش اقداماتی انجام داده که نظیر جذب و استخدام ۱۵ هزار معلم متخصص تربیت بدنی در کل کشور می باشد. او همچنین در پایه سوم ابتدایی، شنای کرال سینه را در سراسر کشور اجباری کرد و حدود یک میلیون دانش آموز طی این برنامه در یک سال تحصیلی توانستند بطور رایگان، شنای کرال سینه را یاد بگیرند.

کیومرث هاشمی در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۲ با کسب ۴۲ رأی از ۶۰ رأی ماخوذه در پست رییس کمیته ملی المپیک بمدت ۴ سال برگزیده شد.

کیومرث هاشمی و انتخابات فدراسیون فوتبال

شهاب الدین عزیزی خادم در سال ۱۳۹۹ با برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال توانست ۴۹ رأی را کسب کند و به این ترتیب رییس جدید فدراسیون شود ولی کیومرث هاشمی در این انتخابات صرفا توانست ۳۸ رأی را دریافت کند.

«کیومرث هاشمی» وزیر ورزش و جوانان در دولت رئیسی شد

پس از سقوط بالگرد و نامناسب بودن وضعیت جسمانی حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، وزیر ورزشپیش استعفای خود را به ابراهیم رئیسی تقدیم کرد. و  با انتخاب رئیس جمهور  کیومرث هاشمی به جای حمید سجادی مدیریت وزارت ورزش و جوانان را عهده‌دار شد.


در جلسه علنی روز دوشنبه ۲۷شهریورماه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی، بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت .


«کیومرث هاشمی » با  ۱۶۷ رای موافق، ۵۷ رأی مخالف، ۱۲ رأی ممتنع،  یک رأی باطله، از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر رأی اعتماد گرفت و به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شد.

سابقه کیومرث هاشمی,فعالیتهای ورزشی کیومرث هاشمی,کیومرث هاشمیکیومرث هاشمی معاون سابق سازمان تربیت بدنی -وزیر فعلی ورزش و جوانان

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش