دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۹۰

آشنایی با کفپوش سه بعدی خودرو و نکات کاربردی در زمان خرید آن

کفپوش سه بعدی خودرو,کفپوش سه بعدی خودرو چیست,انواع کف پوش خودروکفپوش سه بعدی خودرو برای پوشش کف کابین مورد استفاده قرار می گیرد
در هر خودرویی، لوازم جانبی بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها کف پوش سه بعدی خودرو میباشد که کاربرد آن برای حفظ نظافت و پاکیزگی خودرو است. طراحی کف پوش سه بعدی خودرو به نحوی است که موجب پوشش تمامی قسمت های کف خودرو میشود. در این مطلب از سرپوش ویژگیهای یک کفپوش سه بعدی ذکر شده است.

کفپوش سه بعدی خودرو

از مهمترین لوازم جانبی خودرو می توان به کفپوش خودرو یا کفپایی خودرو اشاره کرد که کف کابین داخلی خودرو را پوشش می دهد. باتوجه به کاربرد کفپایی برای پوشش کف اتاق خودرو و ارتباط آن با ته کفش سرنشینان، لذا مهمترین ویژگی آن مقاومت دربرابر فرسایش و ساییدگی است. پس جنس آنرا باید با دقت فراوانی انتخاب کنید. ارائه ی کفپوش ها در بازار به دو صورت یک تکه و چند تکه می باشد.

انواع کف پوش خودرو

انواع کف پایی خودرو به شرح زیر میباشد:

* کف پوش یک تکه:

کف پوش یک تکه که با نام کف پوش پرسی نیز شناخته میشود، در کف خودروی شما به صورت یک تکه نصب می شوند. از این رو افراد متخصصی باید آنها را نصب کنند؛ به این صورت که آن ها صندلی ها را از خودرو خارج می کنند و قسمتی از کنسول داشبرد را باز می کنند و سپس اقدام به نصب کفپوش بر روی موکت خودرو می نمایند.

* کف پوش چند تکه:

کف پوش چند تکه از کف پوش های معمولی و سه بعدی تشکیل شده است و به راحتی، قابل نصب کردن است؛ به این صورت که در هر زمان و مکانی می توانید آنها را به راحتی خارج کنید، چون تکه تکه هستند و هر تکه از آنها برای محل مورد نظرش کاربرد دارد.

ویژگی های کف پوش سه بعدی

کفپوش های سه بعدی برای تمام خودرو ها مناسب است و از جنس های پلاستیکی و چرمی تهیه شده است. از ویژگی منحصر به فرد این کفپوش ها می توان به دیواره بلند آنها اشاره کرد که دارای ظاهری زیبا علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به کف خودرو میباشد و قابلیت نصب و جدا سازی آن به دلیل چند تکه بودنش، برای شما به آسانی فراهم شده است.

قیمت این نوع کفپوش، بسته به مواردی همچون جنس و دوام بالا و زیبایی خیره کننده تعيين میشود. تولید کفپوش سه بعدی تنها در سه رنگ کرم، طوسی و مشکی، امکانپذیر است. قیمت کفپوشهای تولید داخل و خارج کشور با هم فرق دارند. نصب آن ها به دلیل چند تکه بودن، راحت است و به همین دلیل می توانید آن ها را از کف خودرو به قصد شست و شو به راحتی جدا کنید. کفپایی سه بعدی در چهار جنس نمدی، پلاستیکی، چرمی و پلی اورتان قابل عرضه است و براساس جنسشان، قیمت آن ها تعيين میشود. یکی از ابلیت های این مدل کفپوش، فراهم کردن جای پای خوب و مناسب می باشدبه طوری که بتوان با آن ها در زمان استفاده از پدالها براحتی کار کرد.

ویژگی های کف پوش سه بعدی,کفپوش سه بعدی خودرو,مزایای استفاده از کفپوش سه بعدی خودروکفپوش خودرو در اصل یکی از مهمترین لوازم جانبی خودرو محسوب می شود

عدم سر خوردن کفپوش سه بعدی در کف خودرو از ویژگی های اساسی این کفپوش ها به شمار میرود و به علت قالبی بودن در کف خوردو، حرکت نمیکند. این کفپوش ها دچار تغيير شکل در تابستان و حالت شکنندگی در زمستان نمی شوند؛ چون در ساخت آن ها از مواد مقاومی استفاده شده است.

نصب کفپوش سه بعدی خودرو

برای نصب کفپوش های یک سره پلاستیکی، باید تمام صندلی ها و کنسول زیر آرنجی را باز کنید. این کفپوش با قرار گرفتن بر روی موکت فابریک خودرو، مانع کثیف شدن موکت، از دست دادن پرز، خیس شدن و… میشود. البته چند سالی است که از کفپوش پلاستیکی در برخی از خودروهای تولید داخل به صورت استاندارد استفاده می شود و نیاز چندانی به کفپوش های یک سره در این خودروها نیست.

اما نمونه های چند تکه از نوع دوم کفپوش ها به شمار میروند که به راحتی قابل استفاده اند و مرسوم تر هستند. تولید چنین کفپوش هایی برای یک خودروی ۴ درب، به صورت ۳ تا ۵ تکه است؛ یعنی برای سرنشینان جلو از دو تکه کفپوش استفاده میشود و برای سرنشینان عقب هم از سه یا یک تکه کفپوش استفاده میشود. تولید این کفپوش ها به دو صورت تخت یا لبه دار میباشد که کاربرد هر کدام، متفاوت است.

نگهداری و تمیز کردن کفپوش خودرو

برای این که کفپوش خودرو، از دوام و عمر طولانی تری برخوردار باشد؛ حدالامکان آن را بشویید، چون شکل ظاهری آن در اثر برخی از مایعات و کثیفی طولانی مدت، نامطلوب میشود و زودتر از بین می رود.

نحوه ی شستشوی کفپوش خودرو به اینصورتست که پس از بیرون آوردن آن از داخل ماشین باید بمنظور رفع گرد و غبار ، انرا تکان دهید. همچنین میتوانید از جاروی شارژی استفاده کنید و سپس کفپوش را بر روی سطحی صاف پهن کنید.

آلودگی های سطحی کفپوش را با فشار آب، رفع کنید و سپس با استفاده از اسفنج و مایع شوینده آنرا بشویید و آبکشی کنید. بهتر است که برای خشک شدن کامل کفپوش خودرو، آن را آویزان کنید. هرگز کفپوش خودرو را تا زمان خشک شدن کامل، در کف خودرو پهن نکنید.

مشخصات یک کفپوش سه بعدی خوب

از خصوصیات یک کفپوش سه بعدی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- استحکام بالا و مقاوم دربرابر شکستگی و تغيير فرم

- مقاوم در برابر لغزش

- استفاده از مواد اولیه باکیفیت

- دارای قابلیت شست و شو و نظافت

- دارای لبه بلند برای جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک

- داشتن شیارهای هدایت مایعات

- ظاهر زیبا

نصب کفپوش سه بعدی خودرو,مشخصات یک کفپوش سه بعدی خوب,کفپوش سه بعدی خودرو چیستکفپوش های سه بعدی با جنس های پلاستیکی و چرمی برای تمام خودرو ها موجود است

نکات مهم و کاربردی هنگام خرید کفپوش

> قیمت کفپوش:

شما باید به قیمت کفپوش خودرو قبل از خریدش توجه کنید. بنابراین تعيين میزان بودجه موردنظر بسیار مهم است، به این دلیل که بسیاری از محصولات بعد از مشخص شدن بودجه، بطور خودکار حذف می شوند.

> مواد کفپوش:

توجه به جنس کفپوش، از دیگر موارد مهم در زمان خرید آن محسوب میشود. مواد کفپوش نباید خیلی خشک و نرم باشد، معمولاً کفپوشی کیفیت خوب دارد و از مقاومت بسیار دربرابر پارگی و سایش برخوردار میباشد که از پلی اورتان ساخته شده باشد.

> رنگ و شکل ظاهری:

رنگ کفپوش در انتخاب شما نقش مهم و به سزایی دارد، از این رو توصیه میشود که رنگ کف، مطابق با رنگ صندلی و قسمت بالای درها باشد.

> گارانتی:

در زمان خرید کفپوش سه بعدی خودرو به دنبال محصولاتی باشید که گارانتی و خدمات پس از فروش دارند.

> خرید از یک فروشگاه معتبر:

بهتر است که کفپوش سه بعدی خودرو را از یک فروشگاه معتبر بخرید، به این دلیل که تعداد زیادی از محصولات تقلبی در بازار، همان نام و مارک اصلی را دارند و فقط کارشناسان، قادر به تشخیص محصول اصلی از تقلبی هستند.

مزایای استفاده از کفپوش سه بعدی خودرو

>> یکی از مزایای کفپوش سه بعدی خودرو اینست که قیمت پایینی دارند.

>> کفپوش سه بعدی خودرو را به راحتی می توان نصب کرد و به تخصص خاصی نیاز ندارد، در واقع هر زمانی میتوانید با خارج کردنش، آنرا بشویید.

>> کفپوش سه بعدی خودرو بگونه ای طراحی شده که اگر مایعاتی به داخل آنها ریخت به دستمال کشی نیازی نداشته باشید بلکه با خارج کردن آن، مایعات داخل آنها را دور بریزید.

>> کفپوش سه بعدی خودرو از ماده پلی اورتان مقاوم تهیه شده است و همین امر باعث شده تا بسیار سبک و دربرابر سایش، محکم باشند.

>> کفپوش سه بعدی خودرو، ارزانتر از کف پوش های پرسی است و میتوانید آنها را به راحتی عوض کنید.

کفپوش سه بعدی خودرو چیست,کف پوش بعدی ماشین,انواع کف پوش خودروویژگی منحصر به فرد کفپوش های سه‌بعدی دیواره بلند آن ها میباشد

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 11
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش