پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۵۶

فراماسونری چیست؟؛ آشنایی با برخی از نماد های فراماسونری

فراماسونری,اسرار فراماسونری,رازهای فراماسونریفراماسونری عمده ی تعلیمات خود را از حکومت طاغوتی و شیطانی مصر باستان کسب کرده
فراماسونری واژه ای است که تا به امروز لااقل یک بار نام آن به گوش همه ما خورده است و همیشه با شنیدن آن در هاله ای از ابهام فرو خواهیم رفت، فرقه عجیبی که افراد قدرتمند جهان من جمله اولین رئیس جمهور آمریکا یعنى جورج واشنگتن و بسیارى دیگر مثل چرچیل، ولتر، موتزارت و… عضو آن بوده اند.

فراماسونری

واژه ی ماسون (mason) به معنای بنّا، فراماسون (Freemason) به معنای بنّای آزاد است. ماسونری یک تشکیلات منظم جهانی است که بر ارکان دولت های جهان و اغلب وجوه زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جوامع، سلطه یافته است و بسیار هم آزادانه عمل می کند. کسی که عضو فراماسونری است، ماسون یا فراماسون نامیده می شود. ساختمانی که مرکز فعالیت ماسونهاست لژ نام دارد.

یکی از بزرگ ترين مقاصد گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد_ مسیح (Antichrist) یا به تعبیر برخی از گروه های ماسونی، فرعون جدید (New Pharaoh) آماده کنند. فراماسونری جمعیتی سرّی است که کسی به آسانی نمی تواند در حریم آن نفوذ کند و اگر هم راه یافت، مکلف است اسرار آنرا مکتوم نگه دارد؛ ولی با این وجود، کسانی توانستند به حریم آن نفوذ کنند و به اسناد و مدارک مهمی دست یابند و موفق به کشف و افشای اسرار آن ها شوند.

آغاز شکل گیری فراماسونری

در ۱۷۱۴ خانواده ای یهودی و مورد حمایت یهودیان به نام خاندان هاوس بورگ در انگلیس روی کار آمدند. ژانتئوفیلدزا گوئلی که با جان لاک همراه و رفیق بود و با نیوتن ارتباطی عمیق داشت، یکی از افرادی است که در روی کار آمدن خاندان هاوس بورگ در سال ۱۷۱۴ مؤثر بود. این ها به این نتیجه می رسند که برای غلبه بر انگلستان که جامعه ای با مذاهب و گروه ها و گرایش های متفاوت بود، باید تشکیلاتی تأسیس کنند که بتواند همه را زیر چتر خود جمع کند و تشکیلاتی را از در هم آمیختن این سه چهار جریان و با یکسری اصول بوجود بیاورند. این اصول باید طوری باشد که بتواند همه آدم ها را علی رغم تفاوت هایی که با هم دارند؛ چه از جهت مذهب، چه از جهت نوع معیشت، درجه و طبقات درون آن تشکیلات جمع نماید و آنها با یک فعالیت مشترک برای سلطه بر جهان یا فراهم کردن مقدمات سلطه بر جهان، اقدام کنند.

فراماسونری در ایران

اولین فراماسونری در ایران به دوران ناصر الدین شاه قاجار برمی گردد. میرزا ملکم خان ناظم الدوله، اولین انجمن نوین سیاسی اجتماعی ایران را در سال ۱۲۷۵ یا ۱۲۷۶ قمری بنیان نهاد و آن را فراموشخانه نامید. ریاست افتخاری انجمن که خود با اجازهٔ ناصرالدین شاه تأسیس شده بود، با شاه بود و اعضای آن از قشرهای متفاوتی بودند؛ به عنوان مثال هم دانش آموختگان دارالفنون از طبقهٔ متوسط شهری بودند و هم کسانی مانند شاهزاده جلال الدین میرزا بودند.

در دوره محمدرضا پهلوی برخلاف دوران رضاشاه با گسترش روابط سیاسی با غرب به خصوص انگلستان لژهای فراماسونری فراوانی در ایران تأسیس گردید و نفوذ فراماسون ها در سیاست ایران شدیداً توسعه و گسترش یافت. هرچند هیچ کدام از افراد مشهور خانواده پهلوی دست کم بطور رسمی عضو هیچ لژ فراماسونری نبودند ولی خیلی از رجال سیاسی، نخست وزیران، وزیران، نمایندگان مجلسین و فعالان سیاسی از فراماسون های معروف بودند. در ایران فراموشخانه توسط گروه های چپ گرا، مذهبی بنیادگرا و ملی گرایان لیبرال به عنوان مأمور مخفی انگلیس و صهیونیسم و در نتیجه عامل تمام بدبختی های ایران معرفی می شدند و این سبب تعطیل شدن و تحت پیگرد گرفتن اعضای این انجمن ها در پس از انقلاب شد.

تاریخچه فراماسونری,فراماسونری,معنی فراماسونریاولین فراماسونری در ایران به دوران ناصر الدین شاه قاجار برمی گردد

مصر باستان، منشأ فراماسونری

فراماسونری عمده ی تعلیمات خود را از حکومت طاغوتی و شیطانی مصر باستان کسب کرده است، هر چند تعالیم کمی نیز از بقیه ی حکومت های الحادی فرا گرفته است. در هر صورت رد پای حکومت طاغوتی فرعون های مصر باستان را میتوان در سرتاسر تعالیم ماسونی یافت. دعاهایی که فراماسون ها می خوانند، سرشار از عبارات مصری است که در زمان فراعنه استفاده می شد.

برخی از نماد های فراماسونری

۱. نقوش اهرام، مجسمه های ابوالهول و همچنین نوشته های هیروگلیف که در سرتاسر لژها و نشریات ماسونی به چشم می خورد یکی از نمادهای فراماسونری است.

۲. دعاهایی که فراماسون ها می خوانند، مملو از عبارات مصری است که در زمان فراعنه استفاده می شد. برای نمونه: (مَعَت نِب مِن آ، مَعَت بَ آ= بزرگ است استاد فراماسونری، بزرگ است روح فراماسونری)

۳. گونیا و پرگار، از دیگر نمادهای فراماسونری است. در وسط این دو علامت، حرف G قرار گرفته است (به اعتقاد فراماسون ها، «Goat= بز» نماد شیطان است. نکته ی جالب دیگر، اینکه در بعضی از لژها بر روی علامت سگونیا، علامت چشم جهان بین نیز حک شده است که نشانگر اهمیت فوق العاده ی علامت چشم جهان بین در نزد ماسون ها می باشد.

۴. ستاره ی شش گوش علامت و نماد بحث برانگیز فراماسونری است. این علامت در افکار عمومی بعنوان نماد «یهودی ها» شناخته شده است و به آن «ستاره ی داوود» یا «مهر سلیمان» هم می گویند؛ ولی در واقع این نماد هم جزء نمادهای الحادی بوده که طبق تفکرات الحادی مصر باستان ساخته شده است و نماد تعادل طبیعت بین زن و مرد، طبع سرد و گرم، الهه های ماه و خورشید و.... است. 

۵. افسانه ی ایزس (Isis) یا زن بیوه، نیز از زمان مصر باستان اقتباس شده است. فراماسونری معتقدند که تمام ماسونها فرزندان زن بیوه می باشند.

۶. علامت آنخ که نماد Isis است و در لژهای ماسونی بکار می رود. این علامت فراماسونری امروزه بعنوان نماد جنس زن و نشانه ی فمینیست ها (Feminists) نیز بکار می رود.

فراماسونری ها,شیطان پرستی و فراماسونری,فراماسونریفراماسونرى یک فرقه ى اجتماعى است یعنى مذهبى نیست

عقاید فراماسونری

گروه های گوناگون ماسونی بعضاً فلسفه ی عقیدتی متفاوتی دارند؛ اما با این حال در لابه لای عقایدشان، میتوان مشترکات فراوانی نیز یافت. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که فلسفه ی وجودی بسیاری از عقاید فراماسونری به طور کامل شناخته نشده است، ولی این به معنای عدم وجود این اعتقادات نیست. برای مثال شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد اکثر گروه های ماسونی، شیطان را تقدیس می کنند. از جمله اذعان خود آنها به تقدیس لوسیفر (یکی از نام های شیطان) و یا استفاده از علائم بیشماری که اغلب آنها توسط گروه های شیطان پرست نیز استفاده می شوند؛ با این اوصاف ما می توانیم بفهمیم که ماسون ها شیطان پرست نیز هستند.

هنوز نمی دانیم که چه عاملی فراماسونری را به این تفکر سوق داده است. (البته این نکته تقریباً اثبات شده است که ماسون ها و شیطان پرستان به موجودی به نام ابلیس یا شیطان اعتقاد  ندارند، بلکه آن ها بزرگداشت شیطان را به عنوان نمادی برای مخالفت با ادیان انجام می دهند. در هر صورت، علت لجاجت بیش از حد آنها با دین و اصرار افراطی آن ها بر بزرگداشت شیطان بعنوان نماد ضد دینی، کاملاً روشن نشده  است.) نکته ی  دیگر  این  که خیلی از گروه های ماسونی شیطان پرست، الهه های ملل باستان را  نیز ارج می نهند. من جمله: Isis و Osiris و ... که این مطلب به طور کامل تایید شده است. 

فراماسونری,نشانه های فراماسونری,تاریخ فراماسونریفراماسونرى نماد و نشانه های زیادی دارد

گردآوری: بخش فرهنگ و اندیشه سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
تراویس کالانیک,زندگی نامه تراویس کالانیک,تصاویر تراویس کالانیک بیوگرافی تراویس کالانیک برنامه نویس مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۶ اوت ۱۹۷۶ 

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

ییشه: از بنیانگذاران اوبر و رد سوش

شهرت: مدیرعامل اوبر

ادامه
دیبا زاهدی,عکس از دیبا زاهدی,بیوگرافی دیبا زاهدی بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۷ آذر ماه ۱۳۶۸ در تهران

پیشه: بازیگر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته معماری

وضعیت تأهل: مجرد

ملیت: ایرانی

سالهای فعالیت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ادوارد اسنودن,محکومیت ادوارد اسنودن,بیوگرافی ادوارد اسنودن زندگینامه ادوارد اسنودن یکی از مشهوررترین هکرهای تاریخ

زاده: ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳

زادگاه: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

سمت: مدیر سیستمهای رایانه ای و شبکه ای

دین: مسیحی

ادامه
وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلین زندگینامه وانگ جیانلین تاجر و سیاست مدار چینی + تصاویر

زاده: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

زادگاه: میانیانگ، سیچوآن

ملیت: چینی

تحصیلات: دانشگاه لیاولینگ

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
علی انصاریان,عکس علی انصاریان,زندگینامه علی انصاریان بیوگرافی علی انصاریان، برادر زاده روحانی معروف (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ تیر ۱۳۵۶

زادگاه: تهران 

ملیت: ایرانی

پست: مدافع

پیشه: بازیکن فوتبال، هنرپیشه، مجری

ادامه
امیرعباس گلاب,بیوگرافی امیرعباس گلاب,آهنگ های امیرعباس گلاب بیوگرافی امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانی (+تصاویر)

تولد: ۲۴ آبان ۱۳۶۵

سبک: پاپ و راک

ساز: گیتار و پیانو

زمینهٔ فعالیت: خواننده و آهنگ ساز

سال های فعالیت: از ۸۶ تاکنون

ادامه

حکایت های طنز و پندآموز حکایت های طنز و داستان های کوتاه و به خصوص داستان های قدیمی و البته طنز طرفداران بسیار زیادی، چه در قبل و چه در حال حاضر داشته و دارد. حکایت های طنز در زیر چند نمونه از حکایت های طنز را برای شما بازگو می کنیم. ۱. حکایت های طنز درمورد جنازه: جنازه ای را بر راهی می بردند.

...[ادامه]
ویژه سرپوش