جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۱۲

معرفی انواع سایبان مغازه

سایبان مغازه,تبلیغات بر روی سایبان مغازه,معایب سایبان مغازهویژگی‌هایی مانند لایه پوششی، کیفیت، قیمت و …. از نکات انتخاب سایبان مغازه هستند
سایه بان یک کالای نوینی است که بنابر به احتیاج مشتریان و گوناگونی آن روز به روز در حال تغییر و تحول میباشد و با توجه به تنوع موجب شده استقبال زیادی از آن به عمل آید. تنوع رنگی سایبان مغازه موجب شده که کاربرد زیبایی شناختی نیز داشته باشد و با مکان و فضای انتخاب شده هماهنگی پیدا کند.

سایبان

امروزه به هر فضای بازی نگاه کنید وجود سایه بان ها را خواهید دید. سایه بان درواقع یک سقف ثابت یا جمع شونده (برقی – یا به صورت دستی) اسن که در یک ساختمان به قسمت خارجی دیواره های آن وصل می شود. سایبان ها علاوه بر کارکرد، یک اثر هنری می باشند و یک نوع المان معماری محسوب میشوند که نمایی زیبا به فضای شما اعم از استخر، پارکینگ، رستوران، بالکن، تراس، تالار، ویلا، هتل…. می بخشند. پارچه سایبان ها انواع مختلفی از برزنت، پلی استر یا پنبه، پی وی سی و…می باشند که بسته به سلیقه شما و مکان و نوع سایبان از هر یک استفاده می شود. پارچه ها پس از تعيين اندازه بر روی قاب مدنظر متصل شده و در مکان موردنظر نصب می شود.

تاریخچه سایبان

در تمدن مصر باستان نخستین سایبان ها مشاهده شده است که در ۵۰ سال پیش از میلاد در اشعاری از شاعران آن هنگام دیده شده است سایبان هایی عظیم که از سایه ی آن ها در نور افتاب و گرمای شدید استفاده می شد، بر روی الوارهای بزرگ متصل می شدند که جنس اکثر این سایبانها کتان بوده است. بتدریج سایبان ها از ابتدای قرن نوزدهم تغيير کردند تا اینکه امروزه جديدترين متدهای آن جهت آسایش و آرامش مشتری استفاده شده است.

انواع سایبان مغازه

امروزه انواع مختلفی از سایبان مغازه، طراحی و روانه بازار می شوند. از این رو کاربران متناسب با فضای خود و طبق سلیقه، اقدام به خرید یکی از انواع گوناگون سایبان ها می کنند. سایبان ها به دو نوع سایبان های دستی و سایبان های برقی تقسیم میشوند.

-سایبان مغازه برقی:

وظیفه این نوع سایبان مغازه بالا و پایین بردن است. سایبان برقی یک موتور دارد و از طریق یک ریموت، میتواند حرکت موتور را کنترل کند و با فشار یک دکمه سایبان را بالا یا پایین ببرد.

-سایبان مغازه چتری:

استفاده از این نوع سایبان مغازه به میزان وزش باد در منطقه رابطه مستقیمی دارد. پیش از اینکه سایبان چتری طراحی شود ابتدا در محل موردنظر ميزان وزش باد را بررسی می کنند بعد از آن مقاومت سایبان را طبق میزان وزش باد طراحی می کنند. این نوع از سایبان ها برای شهرها و استان هایی مناسب است که در آن استان برف و باران زیادی میبارد چون ساختار این سایبان ها باعث میشوند تا آب بر روی آنها تجمع نکند و بتواند به آسانی به طرف پائین سرازیر شود. از معایب این نوع سایه بان میتوان به محدودیت در پوشش سطح اشاره کرد.

سایبان مغازه تاشو,سایبان مغازه,سایبان مغازه برقیاز مهم‌ترین ویژگی سایبان‌ مغازه می توان به مقاومت بالای آن‌ در برابر پوسیدگی اشاره کرد

در صورتیکه تمایل دارید با استفاده از سایبان چتری مناطق بیشتری را پوشش دهید باید از چند سایه بان در کنار یکدیگر استفاده کنید. باز و بسته شدن این نوع سایبان مغازه که زیبایی خاصی دارد دقیقا مثل چتر معمولی انجام می شود. در این نوع سایبان یک میله وجود دارد که سبب می شود تا شما بتوانید آنرا در زمین ماسه ای یا شنی فرو ببرید و از سایه اش بهره مند شوید. جنس لایه پوششی سایبان چتری معمولاً پارچه است که متریالی از نوع برزنت، فلکسی و ترانزیتی دارند و کاملاً ضد آب هستند. این سایبان با انواع شرایط آب و هوایی و مرطوب مناسب است به همین دلیل از محبوبیت و استقبال بالایی برخوردار است. از دیگر محاسن سایبان مغازه چتری میتوان به تنوع طرح و رنگ آن اشاره کرد.

-سایبان مغازه تاشو:

یکی از انواع سایبان های تولید شده به وسیله شرکت های سازنده انواع سایبان که دارای محبوبیت زیاد در میان طرفداران است، سایبان تاشو نام دارد. این نوع سایبان مغازه در قیاس با سایر سایبان های ثابت، انعطاف پذیری و فضای بیشتری دارد. سایبان تاشو که بعنوان سایبان خودرو از آن یاد می شود، نوعی از سایبان متحرک است. ظاهر این سایه بان ها شبیه تونل است که بعضی از فروشنده ها آنرا با عنوان تونل متحرک هم معرفی می کنند.

سایبان مغازه تاشو در دو نوع دستی و برقی ساخته میشوند. در نوع دستی این سایبان، دستگیره ای در جلوی آن تعبیه شده است که با این دستگیره میتوانید سایبان تاشو را باز و بسته کنید ولی در نوع برقی آن به وسیله ریموت این سایبان ها در اندازه ای دلخواه باز و بسته می شوند. مغازه هایی که در برابر تابش نور خورشید به محافظت نیاز دارند باید جهت جلوگیری از ورود نور خورشید و فساد مواد غذایی و خنک شدن فضای داخلی مغازه از سایبان مغازه استفاده کنند. سایبان مغازه ای در شکلهای ثابت و تاشو در دسترس است و سایبان های تاشو در مقایسه با سایبان های ثابت از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

-سایبان مغازه متحرک:

سایبان مغازه متحرک محصول جدیدیست که با توجه به کاربردهای متنوعش به سرعت در بازار در حال گسترش است. سایبان مغازه توانسته با تامین آسایش و ایجاد زیبایی به وسیله ای پرطرفدار تبدیل شود. این سایبان، اتوماتیک است و با استفاده از ریموت، به راحتی باز و بسته میشود و موتور بکار رفته در آن کاملاً بی صداست. استفاده از سقف متحرک برای قبلیت هایی همچون جلوگیری از تابش شدید نورخورشید و اشعه های مضر آن به منطقه تحت پوشش خود و همینطور رطوبت برف و باران، حتی گرد و خاک برای مشتریان عزیز تهیه میشود.

انواع سایبان مغازه,قیمت سایبان مغازه,سایبان مغازهمحافظت از مغازه در برابر آتش و رطوبت از مهم‌ترین دلایل در استفاده از سایبان مغازه است

با استفاده از این نوع سایبان مغازه نه تنها در زمستان بارش باران و برف را مهار می کنید بلکه میتوانید در تمام طول روز از نور طبیعی هم برخوردار شوید. سایبان متحرک یک نوع نورگیر سقفی است که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای باز و بسته کردن سایبان متحرک میتوانید به صورت دستی یا موتوری اقدام کنید.

خرید سایبان مغازه

خرید سایبان مغازه به دلایلی همچون پوشاندن فضای باز و مسقف کردن آن یا سایه انداختن روی ویترین و جلوی درب مغازه استفاده میشود. برای خرید این محصول باید توجه کنید که تولید کننده ی آن معتبر باشد سپس از آن خرید کنید. یک شرکت تولیدی معتبر در زمینه خرید می تواند به شما مشاوره دهد و همچنین از تنوع خوبی برای انواع نیازهای شما به این محصول برخوردار خواهد بود.

خرید یک سایبان برقی به میزان زیادی به زیبایی و تنظیم دما در کسب و کار شما تاثیرگذار است. دوام و ماندگاری سایبان مغازه به جنس و نوع مواد بکار رفته در آن بستگی دارد. شما می توانید کاملاً یک محصول سفارشی و منحصر به فرد داشته باشید یا یک سایبان ساده و معمولی را برای مغازه نصب کنید. ولی در هر دو صورت از فواید این محصول اینست که دوام و ماندگاری خوبی دارد و میتواند تا چندین سال برای شما کار دهد. مهمترین نکته در زمان خرید سایبان مغازه که سبب تضمین دوام آن میشود، تطابق چادر و اسکلت آن با وضعیت آب و هوایی محل زندگی شماست.

قیمت سایبان مغازه

از آن جا که سایبان مغازه انواع مختلفی دارد می توانید قابلیت هایی چون انواع سنسور و ویژگی ها را به آن اضافه کنید، به همین دلیل قیمت سایبان مغازه با توجه به نیاز شما متفاوت است. علاوه‌براین می توانید برای سایبان پارچه و چادر مناسب یا چاپ تبلیغ را داشته باشید. انتخاب محصول طبق نیاز و سلیقه شما انجام میگیرد و نکته ی مهم این است که شما از امکانات مورد نیازتان بهره مند شوید. پارچه سایبان با توجه به خصوصیاتی چون نوع، طرح و مدل می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.

تبلیغات بر روی سایبان مغازه

از ویژگی های اصلی سایبان مغازه میتوان به انجام تبلیغات بر روی سایه بان اشاره کرد و با این کار میتوان به آسانی مشتری زیادی برای محصولات جنس خود پیدا نمود و هزینه تبلیغات بر روی سایبان به مراتب بسیار کم تر از تبلیغات بر روی تابلوهای تبلیغاتی میباشد. سایبان مغازه هم در وضعیت بسته و هم در حالت باز نشانگر تبلیغات شرکت و موسسه تبلیغ کننده میباشد. ضمنا به سایبان تبلیغاتی مالیات تعلق نمیگیرد ولی تابلوی تبلیغاتی دارای عوارض و مالیات می باشد.

سایبان مغازه,سایبان مغازه چتری,سایبان مغازه متحرکوجود سایبان مغازه باعث افزایش زیبایی و جلوه دکوراسیون خارجی مغازه نیز خواهد شد

مزایای سایبان مغازه

۱. سایبان مغازه سبب میشود مغازه ی شما ظاهری زیبا داشته باشد.

۲. یکی از مهم ترین مزایای سایبان مغازه، خنک کردن فضای داخلی مغازه است.

۳. بر روی سایبان مغازه میتوان انواع تبلیغات را اجرا کرد.

۴. وقتی که سایبان مغازه، نصب کنید محصولات شما در برابر عوامل جوی محافظت میشوند در واقع با نصب و راه اندازی سایبان مغازه، ویترین مغازه و محصولات درون آن از آسیب ناشی از وضعیت آب و هوا در امان می ماند.

۵. از دیگر فواید سایبان مغازه، نگهداری و محافظت فضای داخلی مغازه دربرابر تابش مستقیم نور خورشید و جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل است.

۶. شیب سایبان مغازه را میتوان حدود ۵۰ درجه تنظیم کرد.

۷. سایبان مغازه از نوع بازویی معمولاً کارایی بالایی در مقابل نور مستقیم آفتاب دارد و سایه بیشتری را هم فراهم می کند.

معایب سایبان مغازه

سایبان مغازه علاوه بر مزیت هایی که دارد دارای مشکلاتی نیز می باشد که در ادامه این معایب عبارتست از:

>> گود شدن پارچه سایبان

>> تولید صدا موقع باز و بسته کردن

>> از کار افتادن موتور سایبان برقی

مزایای سایبان مغازه,سایبان مغازه,خرید سایبان مغازههنگام انتخاب سایبان مغازه ابعاد و سایز مساله بسیار مهمی است

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آرش فردوسی,بیوگرافی آرش فردوسی,زندگینامه آرش فردوسی بیوگرافی آرش فردوسی کارآفرین موفق ایرانی – آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ اکتبر ۱۹۸۵

زادگاه:اوورلند پارک، کانزاس، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی ایرانی تبار

شناخته شده برای:تاسیس دراپ باکس

وضعیت تأهل:مجرد

ادامه
عکس های محمد اسلامی,محمد جواد اسلامی,زندگی نامه محمد اسلامی بیوگرافی محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

دین:اسلام

ادامه
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
ویژه سرپوش