جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۹

مدل های دکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,مدل های دکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ
خانه های بزرگ در کنار زیبایی و جادار بودن به جهت رعایت اصول چیدمان کار را سخت می کنند این خانه ها را نمی توان خیلی شلوغ یا خیلی خلوت دکور کرد بلکه باید در یک حد تعادل همه چیز را نگه داشت. در ادامه این مقاله سرپوش به نکاتی در این خصوص اشاره شده است.

خانه های بزرگ:

بدون شک خانه های بزرگ مزیت های زیادی دارند از جمله آنها می توان به قسمت های مختلف اشاره کرد که دارای استفاده های چندمنظوره هستند. باید توجه داشت که بزرگ بودن فضای منزل هرگز به معنای شلوغ کردن و هرج و مرج نیست، افراد نباید از وسایل تزئینی بیش از حد استفاده کنند بلکه باید با رعایت اصول دکوراسیون فضایی شاد، شیک و راحت داشته باشند. 

افزایش جمعیت و گسترش آپارتمان نشینی موجب شده بیشتر خانه ها فضای کمی داشته باشند با این وجود چیدمان خانه های کوچک و نقلی راحت تر خواهد بود، اما همانطور که اشاره شد منازل بزرگ مزیت های زیادی دارند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. در ادامه چند مدل دکوراسیون منازل بزرگ آورده شده است.

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,نکات دکوراسیون خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ و زیبا

نکات دکوراسیون خانه های بزرگ:

فضاهای مجزا تعریف کنید:

درباره دکوراسون نشیمن بزرگ باید خلاقیت را به کار گرفت، با توجه به اندازه و شکل هر اتاق استفاده های متنوعی می توان از آنها کرد. یک اتاق نشمین می تواند به بخش های مختلفی تقسیم شود که هرکدام از آنها دارای کاربری مخصوص به خود هستند، برای مثال می توانید بخشی از اتاق را به دورهمی و گفتوگو، بخشی به تماشای تلویزیون، میز ناهاخوری، مطالعه و سرگرمی و بازی اختصاص دهید. پیش از هرگونه اقدامی باید به چگونگی استفاده از فضا فکر کنید و سپس دست به اقدام بزنید. 

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,طراحی خانه های بزرگ به سبک سلطنتیدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ تعریف فضاهای مجزا

فضا را از لحاظ بصری تقسیم بندی کنید:

برای این منظور شما می توانید از فرش، پرده مبلمان یا کاغذ دیواری استفاده کنید. ایده ها متنوع برای تقسیم فضای نشمین وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. مبل های شزلون به خوبی مانند یک پارتیشن عمل می کنند و فضای نشمین را به بخش های مختلفی تقسیم می کنند، استفاده از مبلمان ال هم برای تقسیم بندی فضا ایده مناسبی خواهد بود.

مبلمان ال می تواند به راحتی فضای نشیمن و ناهارخوری را از هم جدا کند. یکی دیگر از ایده های جالب در این خصوص استفاده از میز کنسول است که می توانید مبل را در وسط اتاق و میز کنسول را پشت سر آن قرار دهید.

توجه به مقیاس بخش های مختلف خانه:

اتاق نشیمن بزرگ با مبلمان ساز کوچک فضای ناهماهنگی را ایجاد می کند، مبلمان ال بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن بزرگ هستند زیرا می توانند به راحتی فضای بزرگ را پر کرده و به عنوان پارتیشن هم عمل می کنند. در این خصوص بهتر است سعی کنید از کاناپه و میزهای جلومبلی با اندازه های بزرگ استفاده کنید.

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,چیدمان منزل بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ توجه به مقیاس هر بخش

توجه به رنگ ها:

طیف رنگی روشن می تواند نور را منعکش کند پس فضا را بزرگ تر جلوه خواهد داد، این درحالی است که رنگ های تیره فضای اتاق را کوچک تر نمایش می دهند، پس بهتر است برای دیوارهای فضای بزرگ از طیف رنگی گرم و تیره مانند سبز تیره، قهوه ای ملایم و آبی سیر استفاده کنید. 

استفاده از ایده های کاربردی در دکوراسیون خانه بزرگ مدرن:

یکی دیگر از ایده های جذاب برای دکوراسیون خانه های بزرگ به خصوص در قسمت آشپزخانه استفاده از سطوح براق مانند کفپوش یا کابینت است. برای آشپزخانه های بزرگ غالبا از سنگ های گرانیتی، استیل و طرح های کرومیومی بر روی سطوح و اپن ها استفاده می شود.

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,دکوراسیون خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده از سطوح براق

توجه به ترکیبات ناهماهنگ:

ترکیبات ناهماهنگ مانند میز چوبی کرم رنگ در کنار صندلی های مخمل مشکی برای میزناهاخوری می تواند جلوه مدرن تری به فضای شما بدهد. وسایلی که دارای بافت طبیعی هستند فضای خانه مدرن شما را در کنار سادگی زیباتر خواهند کرد برای مثال استفاده از لوسترهایی که بافت طبیعی چوبی دارند موجب دلنشین تر شدن فضای آشپزخانه خواهد شد. 

گل و گیاه:

یکی دیگر از ایده های کاربردی برای دکوراسیون منازل بزرگ و مدرن توجه به گل و گیاه طبیعی است. این موضوع فضای خانه را با طراوت تر و شاداب تر نشان می دهد. 

باید توجه داشت که ایجاد یک دکوراسیون داخلی زیبا و شیک کار راحتی نیست زیرا خانه هایی که دارای متراژ بالایی هستند معمولا به صورت لاکچری ساخته می شوند پس نیاز به دقت و خلاقیت بالایی برای دیزاین و طراحی دارند. 

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,چیدمان خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده مناسب از گل و گیاه

طراحی خانه های بزرگ به سبک سلطنتی:

جهت دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ که به سبک کلاسیک، سلطنتی یا مدرن طراحی می شوند نمی توان از همه نوع رنگی استفاده کرد بلکه طیف رنگی انتخاب شده باید مشکی، سفید، استخوانی، بژ، قهوه ای و طلایی باشد. از همان ابتدا زمانی که رنگ طلایی را دیده می شد ناخودآگاه احساس لوکس و لاکچری بودن به فرد منتقل می شد، امروزه هم همینطور است و بدون شک دکوراسیون داخلی خانه‌های لاکچری و شیک از این رنگ استفاده می کنند. 

تاثیر رنگ در معماری سلطنتی:

پس یکی از ویژگی های مهم و تاثیرگذار در خانه های ساده، شیک اما لاکچری استفاده درست از رنگ ها است، شما نباید از هر رنگی در هر فضایی استفاده کنید و البته رنگ طلایی هم باید سرآمد باشد. 

گچبری یا پتینه کاری با طلا:

گاهی در معماری داخلی منازل لاکچری از هیچ گونه رنگ یا مبلمانی استفاده نمی شود بلکه جزئیات آنها را زیبا می کند. این مدل خانه ها غالبا با استفاده از گچبری های خاص طراحی و دیزاین می شوند و دارای متراژ بالایی هم می باشند. 

پس یکی دیگر از ویژگی های مهم خانه های لوکس گچ بری در سقف و ستون ها است، که انواع پتینه کاری با استفاده از ورق های طلا آنها را تکمیل می کنند. در برخی از خانه های مدرن نیز دارای ابزارکاری‌های لوکس و شیکی نیز هستند که این خانه‌ها را از دیگر خانه‌ها متمایز کرده اند.

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,گچبری های زیبا برای خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ ایجاد پنجره های سراسری

وسایل لوکس:

خصوصیت بعدی مربوط به استفاده از مبلمان، پرده، فرش، اکسسوری و انواع وسایل لوکس دیگر است. خانه های بزرگ فضای زیادی دارند پس هماهنگی این عناصر در کنار همدیگر کار آسانی نخواهد بود بهتر است از یک معمار داخلی برای دیزاین دکوراسیون داخلی شیک و لوکس کمک بگیرید. 

پس اگر به معماری لوکس علاقه دارید از خریدن مبلمان کلاسیک خودداری کنید و به دنبال مبلمانی با طراحی لوکس و مصالحی مانند چرم که نشانه تجمل گرایی است باشید. درصورتی که از دکوراسیون کلاسیک استفاده کردید از مبلمان سلطنتی استفاده نکنید. 

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,استفاده از وسیله های لوکس برای چیدمان منازل بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده از وسیله های لوکس

مصالح لوکس و لاکچری:

یکی دیگر از موارد طراحی شیک منزل استفاده از مصالح لوکس و لاکچری است که باید به صورت کاملا حرفه ای و با نهایت ظرافت اجرا شود. از جمله مصالح لوکس و لاکچری می توان به سنگ مرمر و مصالح براقی مانند سرامیک و کاشی با ابعاد بزرگ و طرح‌های لاکچری اشاره کرد. پس برای تزئین منازل بزرگ به سبک لوس بهتر است از بهترین مصالح استفاده شود. 

استفاده از المان های خاص:

خانه های بزرگ که به سبک لاکچری و لوکس دیزاین می شوند دارای اتاق‌ها، سرویس بهداشتی، حمام، لابی و فضاهای لاکچری دیگر هستند که برای هرکدام از آنها طراحی خاصی درنظر گرفته می شود، البته هر فضا با کل خانه تناسب هم دارد. 

یکی از المان هایی خاصی که برای دکوراسیون منازل بزرگ زیاد استفاده می شود پنجره های بزرگ، قدی و سراسری هستند که موجب وارد شدن نور زیادی به منزل می شود درنتیجه دکوراسیون داخلی فضایی باز، دلباز و لوکس ایجاد می کند، پس اگر تصمیم دارید که طراحی دکوراسیون خود را به سبک لاکچری انجام دهید از پنجره های بزرگ و قدی استفاده کنید. 

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,پتینه های طلایی در دکوراسیون منازل بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده از پتینه های طلایی

اتاق خواب لوکس:

خانه های بزرگ اتاق خواب های زیاد و متنوعی دارند که معمولا ابعاد همه آنها بالا است به طوری که می توان از آنها به عنوان یک اتاق مستر استفاده کرد. در اتاق خواب های مستر در خانه های لوکس از مبلمان لوکس در کنار رنگ طلایی استفاده می شود که می تواند دکوراسیون داخلی را خاص تر نمایش دهد. 

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,اتاق خواب های منازل بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ اتاق خواب های زیبا

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,دکوراسیون خانه های دوبلکسدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ خانه های دوبلکس

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,طراحی خانه های بزرگ به سبک سلطنتیدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ زیباسازی سقف

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,مبلمان برای خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده از مبلمان چستر

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,وسایل گرمایشی برای خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ استفاده از وسایل گرمایشی خاص

دکوراسیون و چیدمان منزل بزرگ,شومینه برای خانه های بزرگدکوراسیون و چیدمان خانه های بزرگ؛ شومینه های زیبا

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 18
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
ویژه سرپوش