سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۷۰۳۰۰۱۰۶

آشنایی با ۱۰ گوشی دارای قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن در سال ۲۰۱۸

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین گوشی های دارای قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن در سال ۲۰۱۸ خواهیم پرداخت. این گوشی ها شاید تنها گزینه‌های موجود نباشند، اما بهترین در زمینه‌ی ضبط ویدیوهای اسلوموشن و سوپر اسلوموشن هستند.

 

دوربین ها بر روی گوشی های هوشمند طی سالیان اخیر بهتر از گذشته شده‌اند. ما همچنین می‌توانیم شاهد گام‌های بلند برداشته شده در ارتباط با ضبط ویدیویی با گوشی های هوشمند باشیم. علاوه بر افزایش وضوح، بسیاری از ویژگی‌های اضافه شده‌ی دیگری را نیز می‌توانیم در دوربین گوشی ها ببینیم که یکی از آن‌ها قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن است.

 

وقتی دوربین گوشی شما بتواند با نرخ فریم بالایی به ضبط ویدیو پرداخته و آن را با حالت استاندارد پخش کند، آنگاه است که می‌گوییم گوشی شما دارای قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن است. اگرچه این قابلیت هم اکنون با وضوح‌های نسبتا کمتری قابل ارائه است و گوشی های هوشمند امروزی آن را در وضوح‌های HD و Full HD ارائه می‌کنند؛ گرچه در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم انتظار افزایش این میزان وضوح را داشته باشیم.

 

این قابلیت هم اکنون بر روی تعداد زیادی از گوشی های بازار وجود دارد، اما ما در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین گوشی های دارای قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن در سال ۲۰۱۸ را انتخاب کرده‌ایم که می‌توانند بهتر از سایر گوشی ها این سبک فیلمبرداری را ارائه کنند.

 

بهترین گوشی با قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن

سونی اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

سونی اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم با دوربین دوگانه پشتی همراه است که شامل سنسور اصلی ۱۹ مگاپیکسلی و یک سنسور ثانویه سیاه و سفید ۱۲ مگاپیکسلی می‌شود. ده‌ها قابلیت توسط این سیستم دوربین دوگانه پشتیبانی می‌شود و به لطف سنسور اصلی Motion Eye سونی، این گوشی قادر به فیلمبرداری با نرخ ۹۶۰ فریم بر ثانیه در وضوح Full HD است. این قابلیت می‌تواند یک ویدیوی ۰.۲ ثانیه‌ای را تا ۶ ثانیه بکشاند.

 

وضوح Full HD نیز به معنای ارائه جزئیاتی خوب و کافی همراه با ویدیوها است. اگر این سرعت خیلی برای شما زیاد است، می‌توانید حالت ۱۲۰ فریم بر ثانیه‌ای را نیز انتخاب کنید.

 

سامسونگ گلکسی اس ۹ / اس ۹ پلاس

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

یکی از بزرگترین تغییرات در گوشی های خانواده گلکسی اس ۹ نسبت به نسل پیشینشان، اضافه شدن قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن با نام تجاری Super Slow Motion است. هر دو گوشی می‌توانند ویدیوهایی با نرخ ۹۶۰ فریم بر ثانیه را در وضوح HD ضبط کنند. این دوربین می‌تواند یک ویدیوی ۰.۲ ثانیه‌ای بگیرد.

 

با این حال به اندازه‌ی کافی هوشمند است تا حرکت را به صورت خودکار شناسایی کرده و در بهترین زمان فعال شود. این بدان معناست که شما جزئیات را از دست نخواهید داد. شما همچنین می‌توانید چندین ویدیو اسلوموشن را در یک ویدیو ادغام کنید.

 

هواوی پی ۲۰ پرو

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

هواوی پی ۲۰ پرو در حال حاضر بهترین گوشی هوشمند برای عکاسی است. این محصول از سه دوربین پشتی برخوردار بوده و موفق شده بالاترین امتیاز در DxOMark‌ را نیز دریافت کند. علاوه بر عملکرد عالی دوربین، هواوی پی ۲ پرو از قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن با نرخ ۹۶۰ فریم بر ثانیه در وضوح HD نیز برخوردار است.

شما همچنین می‌توانید بسته به نیازهای خود از حالت‌های ۱۲۰ فریم بر ثانیه‌ای (Full HD) و ۲۴۰ فریم بر ثانیه‌ای (HD) نیز برای ضبط ویدیوهای اسلوموشن استفاده کنید.

 

سونی اکسپریا ایکس زد ۱ و ایکس زد پریمیوم

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

هر دو گوشی سونی اکسپریا ایکس زد ۱ و ایکس زد پریمیوم کم و بیش، برخی از قابلیت‌های اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم را به ارث برده‌اند، اگرچه هر دو فاقد دوربین ثانویه ۱۲ مگاپیکسلی سیاه و سفید این محصول جدید هستند.

 

هر دو گوشی از دوربین ۱۹ مگاپیکسلی Motion Eye سونی با دیافراگم f/2.0 برخوردارند. این گوشی ها قادر به ضبط ویدیوهای سوپر اسلوموشن با نرخ ۹۶۰ فریم بر ثانیه در وضوح HD هستند. طول این ویدیو تنها ۰.۱۸ ثانیه باید باشد، اما در اینجا یک قابلیت ضبط پیش‌بینی شده نیز وجود دارد تا مطمئن باشید هیچ جزئیاتی را از دست نمی‌دهید.

 

گوگل پیکسل ۲ ایکس ال

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

گوگل پیکسل ۲ ایکس ال با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی پشتی عرضه می‌شود. این دوربین نه تنها قادر به ثبت عکس‌هایی جذاب است، بلکه می‌تواند ویدیوهای اسلوموشنی با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه در وضوح Full HD را نیز ضبط کند. آنچه که در مورد قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن این دوربین جذاب است، تثبیت کننده ویدیویی بهتر و فوکوس دقیق‌تر است.

 

وان پلاس ۶

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

دوربین دوگانه یکی از قابلیت‌های جذاب در وان پلاس ۶ است که به شما اجازه می‌دهد عکس‌های زیبایی را ثبت کرده و ویدیوهای بی‌نقصی را ضبط کنید. زمانی که به بخش ضبط ویدیوهای اسلوموشن می‌آییم، این دوربین می‌تواند ویدیوهای ۴۸۰ فریم بر ثانیه‌ای در وضوح HD را به مدت ۱ دقیقه کامل ضبط کند. در اینجا همچنین قابلیت ضبط ویدیوهای اسلوموشن با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه و وضوح Full HD نیز وجود دارد.

 

راه اندازی این قابلیت بسیار ساده است. شما تنها کافیست به ویرایشگر ویدیو بروید و آن قسمتی که می‌خواهید به صورت آهسته پخش شود را انتخاب کنید.

 

اپل آیفون ایکس، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن همیشه یکی از قابلیت‌های جذاب در آیفون‌های اپل از زمان معرفی گوشی آیفون ۵ اس تا کنون بوده است. حالا آخرین گوشی های برند کوپرتینویی شامل آیفون ایکس، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس می‌توانند ویدیوهای اسلوموشن با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه و وضوح Full HD را ضبط کند.

 

اپلیکیشن ویرایشگر ویدیویی همچنین به شما اجازه می‌دهد تا بخشی از ویدیو که می‌خواهید را انتخاب کرده و سرعتش را کم کنید. شما حتی می‌توانید نرخ فریم آن را به ۱۲۰ فریم بر ثانیه نیز برسانید. در سمتی دیگر، شما می‌توانید ویدیوهای ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه‌ای را توسط هر سه این گوشی ها اپل به ثبت برسانید.

 

گلکسی نوت ۸،‌ اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

گرچه گوشی های پرچمدار سال ۲۰۱۷ سامسونگ نمی‌توانند همانند نسل جدیدشان ویدیوهای سوپر اسلوموشن ۹۶۰ فریم بر ثانیه‌ای ضبط کنند، اما همچنان قادر به ضبط ویدیوهای اسلوموشن ۲۴۰ فریم بر ثانیه‌ای در وضوح HD‌ هستند که می‌تواند جذاب باشد. هر سه این گوشی ها قادر به ضبط ویدیوهای ۴K بوده و از تثبیت کننده اپتیکال تصویر برخوردارند. گلکسی نوت ۸ همچنین به قابلیت زوم اپتیکال ۲ برابری نیز به لطف دوربین دوگانه خود مجهز است.

 

اچ تی سی یو ۱۲ پلاس

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

اچ تی سی یو ۱۲ پلاس هنوز عرضه نشده، اما می‌تواند حرف‌های زیادی به خصوص در بخش عکاسی خود برای گفتن داشته باشد. این گوشی در حال حاضر موفق به کسب دومین رتبه در سایت DxOMark و امتیاز ۱۰۳ شده است. دوربین دوگانه ۱۶ + ۱۲ مگاپیکسلی قاب پشتی این گوشی نه تنها قادر به ثبت عکس‌های باکیفیت است، بلکه می‌تواند ویدیوهای اسلوموشن با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه و وضوح Full HD‌ را نیز ضبط کند. فوکوس خودکار سریع‌تر و زوم اپتیکال ۲ برابری، می‌تواند به ثبت جزئیات بیشتر کمک کند.

 

موتو زد ۲ فورس

 

فیلمبرداری اسلوموشن گوشی ها,قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن,کیفیت فیلمبرداری گوشی ها

و اما آخرین گزینه‌ی این لیست، موتو زد ۲ فورس است. موتو Z2 فورس با دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی پشتی همراه است. علاوه بر قابلیت ثبت تصاویر در حالت بوکه، این دوربین می‌تواند ویدیوهای اسلوموشن با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه در وضوح HD را ضبط کند. زد ۲ فورس همچنین برای عملکرد دقت رنگ، جزئیات و نویزگیری خود معروف است.

 

معین کریمی

 

 

  • 18
  • 17
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش