سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۰۸

رپورتاژ آگهی چیست و چه مزایایی دارد؟

رپورتاژ آگهی,بک لینک یا رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی دائمیرپورتاژ آگهی نوعی متن برای معرفی خدمات یا ویژگی های کسب و کارتان میباشد
در بحث روابط عمومی، رپورتاژ اگهی از زیرمجموعه های مهم به شمار میرود و بگونه ای اهمیت دارد که تصور اکثر افراد اینست که انتشار رپورتاژ اگهی، همه کار روابط عمومی می باشد.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به نوعی متن اطلاق میشود که خدمات یا محصول یا ویژگی های کسب و کار شما را معرفی میکند و همچنین رپورتاژ خبری، به ثبت یک خبر از کسب و کار شما( ترجیحا واقعی) می پردازد. شما باید در یک سری از سایت هایی که با کسب و کار شما مرتبط است و یا سایت های پر بازدید خبری، متن ریپورتاژ را درج کنید. البته باید چند کلمه کلیدی هدف در داخل متن به سایتتان لینک شود. شما با همراهی کردن مخاطبان تان در رپورتاژ آگهی در یک مسیر مشخص، باعث هدایت آن ها به سمت دلخواهتان میشوید.

هدف از رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی، به ترکیب مزایای تبلیغات چاپی سنتی با مقالات نوشته شده ی یک گزارشگر خبری می پردازد. داستان های ویژه در مقایسه با تبلیغات سنتی، در مورد شرکت یا محصولات شما به ویژگی های خاص تری اشاره میکند.

بااین وجود، کنترل شما به موارد چاپ شده کم تر است. از این رو برای این که شما بر کلیت پیام موردنظرتان قدرت و کنترل داشته باشید؛ باید هزینه ای بیشتر به منظور فضای اختصاص یافته به مطلبتان را بپردازید و بیانگر اینست که شما می توانید به مزایا محصولات و خدمات یا در این زمینه به ارائه یک داستان یا روایت اثرگذار بپردازید.

تاریخچه رپورتاژ آگهی

بهترین روش برای انتقال مطالب دارای« ارزش خبری» به عموم مردم، انتشار رپورتاژ آگهی میباشد که از طریق رسانه های خبری چاپی در زمان گذشته انجام می گرفت؛ ولی امروزه برای پخش اطلاعیه ها و خبررسانی به جامعه، کانال های متعددی توسط اینترنت فراهم شده است.

برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ اصطلاح رپورتاژ آگهی به ادبیات انتقادی رسانه ها اضافه شد. رپرتاژ آگهی ها به دلیل اعتماد مخاطبان به رسانه ها، از اهمیت به سزایی برخوردار است و به همین علت قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی ها در کشورهای پیشرفته ، تصویب شده و می شود. دیوان بین المللی تجارت در سال ۱۹۹۷، در قانون آگهی های تصویب شده اش، خواهان مشخص کردن تبلیغات می شود تا مخاطبان بتوانند آن را تشخیص دهند.

انواع رپورتاژ آگهی

دسته بندی های بسیار متعددی در مورد رپورتاژ آگهی، وجود دارد که در ادامه با آن ها اشنا میشوید:

- رپورتاژ تصویری:

حتماً شنیده اید که می گویند یک تصویر، بیشتر از هزاران کلمه سخن می گوید. لذا همین فلسفه برای رپورتاژ آگهی تصویری صدق میکند. انواع المان های گرافیکی و بصری جذاب در این نوع رپرتاژ در کنار محتواهای ارزشمند، برند یا محصولات یک شرکت را تبلیغ می کنند و از این طریق کاربران را جذب میکنند.

تعرفه رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی گردشگری,رپورتاژ آگهی تبلیغاتاصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد

- رپورتاژ نوشتاری:

منشا رپرتاژ نوشتاری به روزنامه ها و مجلات بر می گردد و از قدیم تاکنون در این رسانه ها کاربرد داشته است. به طور مثال به معرفی محصول مرتبط در یک گزارش یا مقاله در روزنامه ها و مجلات می پرداخته است که می توانید از پلتفرم هایی برای خرید رپورتاژ آگهی استفاده کنید.

- رپورتاژ ویدیویی:

رپرتاژ ویدیویی در رسانه های بصری کاربرد دارد که از آن ها می توان به تلویزیون و پلتفرم های ویدیویی آنلاین اشاره کرد. تیزر یا ویدیویی کوتاه در این نوع رپرتاژ، از محصولات یا خدمات یک برند، تهیه و به نمایش عموم گذاشته میشود.

کاربردهای رپورتاژ آگهی

یکی از رپورتاژها در فضای اینترنت اینست که در قالب یک پست عادی، مقاله ای را به یک سایت اضافه می کنند که یک مطلب معمولی یا خبری در حالت عادی میباشد ولی در اصل ، بیانگر یک متن کاملا تبلیغاتی سازمان یافته است و چندین لینک به سمت وب سایت تبلیغ کننده با اهداف تبلیغ یک محصول یا یک سایت دارد.

برخی از سایت ها و شرکت ها اقدام به اخذ مبالغی به منظور ثبت رپرتاژ آگهی از شرکت تبلیغ کننده می نمایند. رپرتاژ آگهی برای دریافت لینک های خارجی در SEO  کاربرد دارد؛ به اینصور که با ایجاد یک لینک و دریافت ترافیک، رتبه سایت ها در موتور های جستجو را افزایش می دهد. همچنین از بهترین روش های بازاریابی در اینترنت می توان به رپرتاژ اشاره کرد که از این طریق می توانید در برترین رسانه ها اخبارتان را منتشر کنید.

رعایت نکات نوشتن رپورتاژ آگهی

توجه داشته باشید که در هنگام نوشتن رپورتاژ آگهی نباید خود و کسب و کارتان را شرح دهید. درواقع هدف شما از نوشتن اینست که مخاطب را جذب کنید نه این که او را فراری دهید. بهتر است بدانید که تولید محتوا به صورت رپورتاژ آگهی در سایت های اینترنتی باعث میشود که برای کسب و کار های مختلف، یک برندسازی اینترنتی کاملاً مناسب داشته باشید.

>> درمورد کسب و کارتان به مطالعه ی منابع مختلفی بپردازید و سپس آنرا در قالب یک متن اموزشی به زبان خود به مخاطبتان انتقال دهید. همچنین باید حتماً در داخل متن و سر تیتر گذاری های مناسب از چگالی کلمات کلیدی در هنگام نوشتن متن استفاده کنید تا موجب افزایش سئو سایت خود شوید.

>> شما به هیچ وجه نباید متن را کپی کنید، همچنین میتوانید از ترجمه منابع خارجی برای نوشتن رپورتاژ آگهی بهره بگیرید که تأثير به سزایی در افزایش سئو سایت دارد. نوشتن مطالب اموزشی و به روز از مهم ترین اهداف نوشتن متن به صورت رپورتاژ آگهی محسوب میشود و مخاطب به آن نیاز دارد و این مطالب باید برای جذب مخاطب حتماً به زبانی روان و سلیس نوشته شود.

>> اگر این نوع از محتوا را بطور مرتب بنویسید باعث تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل سازمان می شود. بنابرین وفادارسازی مشتریان از مهم ترین اهداف این محتوا به شمار می رود. 

قالب بندی رپورتاژ آگهی

> چنانچه رپورتاژ آگهی را بطور صحیح و مناسب، قالب بندی کنید موجب انتقال درست پیام مورد نظرتان میشود. بنابراین باید در ابتدا اسم و اطلاعات رابط اصلی شرکتتان را درج کنید تا ابهام یا مشکلی برای گفت و گو درباره متن رپورتاژ آگهی بوجود نیاید. شما باید در قسمت بالا و در سمت راست، این اطلاعات را قرار دهید و در گوشه سمت چپ، تاریخ انتشار رپورتاژ آگهی را ذکر کنید. 

رپورتاژ آگهی,بک لینک یا رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی دائمیقالب‌بندی صحیح و مناسب رپورتاژ آگهی به انتقال درست پیام مورد نظر کمک می‌کند

> برای قالب بندی رپورتاژ آگهی، از فونت ضخیم( bold) برای عنوان اصلی و از فونت کج( Italic) برای عنوان ثانویه استفاده کنید. با ذکر شهر و استانی که خبر در آن اتفاق افتاده، متن بدنه رپورتاژ آگهی را شروع کنید. سپس گزارش را در نخستین پاراگراف، تنظیم کنید.

> در زمان قالب بندی رپورتاژ آگهی، نباید از علامت تعجب و سایر علایم تأکیدی غیرضروری استفاده کنید بلکه باید از علایم نگارشی صحیح و مناسب استفاده کنید. 

> وقتی که رپورتاژ آگهی را نوشتید؛ مجددا آن را بخوانید و به تصحیح اشتباهات احتمالی بپردازید. برای اطمینان از عدم وجود اشتباه در متن از چند نفر دیگر بخواهید تا متن رپورتاژ آگهی را بررسی کنند. سپس برای توزیع رپورتاژ آگهی، یک استراتژی و برنامه ریزی تعیین کنید.

تعرفه و قیمت رپورتاژ آگهی

هر سایتی، از شما هزینه می گیرد تا رپورتاژتان را به نمایش بگذارد. رپورتاژ آگهی در سایت های مختلف حتی با زمینه های کاری مشترک، تعرفه متفاوتی دارد به این خاطر که مرجعی برای مشخص کردن تعرفه و قیمت ثابت وجود ندارد و هر وب سایتی برای انتشار رپورتاژ آگهی، بنا بر قوانین داخلی خود یک قیمت پیشنهادی می دهد. لذا اولین نکته برای سفارش رپورتاژ آگهی، توجه به کیفیت سایت می باشد. به همین علت افراد معمولاً برای انتخاب سایت مناسب، به مقایسه ی قدرت دامنه و قدرت صفحه وب سایت های مختلف می پردازند.

مزایای رپورتاژ آگهی

طبیعتا کمپین های روابط عمومی از اهمیت به سزایی برخوردارند. یکی از دلایل مؤثر در اهمیت زیاد رپورتاژ آگهی، فراگیر بودن این روش میباشد که میتوانید در طیف وسیعی از رسانه های آفلاین و آنلاین، نسبت به انتشار متنتان اقدام کنید.

البته مزایای رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی، زیاد است مهمترین آنها عبارتند از:

* برندسازی و افزایش اعتبار برند:

افزایش آگاهی از برند شما از مهمترین مزایای انتشار رپورتاژ در کانال های توزیع محتوا به شمار می رود. همچنین تداوم انتشار رپورتاژ باعث میشود که اعتبار برندتان افزایش یابد.

* دیده شدن کسب وکار:

رپورتاژ آگهی با رشد روزافزون شبکه های اجتماعی و انتشار و توزیع محتوا، توانسته در برابر دیدگان همه مشتریان از هر گروه هدفی قرار بگیرد. برند شما در زمان اطلاع رسانی از طریق رپورتاژ آگهی، در مقابل تمامی گزارشگران و خبرنویسان قرار می گیرد.

* مناسب برای همه:

رپورتاژ آگهی برای همه ی کسب و کارهای کوچک و بزرگ با اهداف مختلف، قابل استفاده است که این امر از دیگر مزایای مهم رپورتاژ آگهی محسوب میشود. چنانچه کسب و کار شما یک نمونه B2B یا B2C باشد، هیچ فرقی ندارد؛ اگر یک رپورتاژ آگهی قدرتمند منتشر کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

* مقرون به صرفه بودن:

درصورتی که ارزش خبری رپورتاژ آگهی شما، بالا باشد؛ میتوانید رسانه های خبری را نسبت به درج رایگان آن در منابع خود مجاب کنید وگرنه برای رپورتاژ آگهی، گزینه های مقرون به صرفه ای وجود دارد که پوشش دهنده ی نیازهای هر کسب وکار می باشد. اگر در رپورتاژ آگهی، لینکی را قرار دهید؛ تعرفه اضافی به آن تعلق نمی گیرد و لذا شما می توانید بیشترین مزایا را با پرداخت کم ترین هزینه، از طریق سایت هایی که رپورتاژ آگهی را باتوجه به جامعه وسیع کاربران منتشر می کنند؛ عاید کسب وکار خود کنید.

* بهبود سئو:

از موثرترین روش های گرفتن بک لینک و بهبود سئو خارجی سایت می توان به انتشار رپورتاژ آگهی اشاره کرد؛ چون در زمان انتشار رپورتاژ خود در یک سایت پرمخاطب و لینک دادن روی کلمات کلیدی موردنظرتان، میتوانید لینک فالو از یک سایت معتبر داشته باشید. ضمن این که رتبه ی متن رپورتاژ شما در نتایج گوگل، بهتر می شود.

* هزینه مناسب:

هزینه رپورتاژ خبری، مناسبتر از روش های دیگر است و بسیاری از کانال های توزیع محتوا حتی درصورت قوی بودن رپورتاژ و جذب مخاطبان بیشتر، آنرا منتشر خواهند کرد. شما میتوانید پیام خود را با پرداخت یک هزینه معقول به گوش مخاطبان هدف تان برسانید و موجب بهبود نرخ تبدیل و وضعیت سئوی سایت شوید.

رپورتاژ آگهی دائمی,نمونه رپورتاژ آگهی,ساخت رپورتاژ آگهیرپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی در اینترنت می‌باشد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش