چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۰۸

رپورتاژ آگهی چیست و چه مزایایی دارد؟

رپورتاژ آگهی,بک لینک یا رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی دائمیرپورتاژ آگهی نوعی متن برای معرفی خدمات یا ویژگی های کسب و کارتان میباشد
در بحث روابط عمومی، رپورتاژ اگهی از زیرمجموعه های مهم به شمار میرود و بگونه ای اهمیت دارد که تصور اکثر افراد اینست که انتشار رپورتاژ اگهی، همه کار روابط عمومی می باشد.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به نوعی متن اطلاق میشود که خدمات یا محصول یا ویژگی های کسب و کار شما را معرفی میکند و همچنین رپورتاژ خبری، به ثبت یک خبر از کسب و کار شما( ترجیحا واقعی) می پردازد. شما باید در یک سری از سایت هایی که با کسب و کار شما مرتبط است و یا سایت های پر بازدید خبری، متن ریپورتاژ را درج کنید. البته باید چند کلمه کلیدی هدف در داخل متن به سایتتان لینک شود. شما با همراهی کردن مخاطبان تان در رپورتاژ آگهی در یک مسیر مشخص، باعث هدایت آن ها به سمت دلخواهتان میشوید.

هدف از رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی، به ترکیب مزایای تبلیغات چاپی سنتی با مقالات نوشته شده ی یک گزارشگر خبری می پردازد. داستان های ویژه در مقایسه با تبلیغات سنتی، در مورد شرکت یا محصولات شما به ویژگی های خاص تری اشاره میکند.

بااین وجود، کنترل شما به موارد چاپ شده کم تر است. از این رو برای این که شما بر کلیت پیام موردنظرتان قدرت و کنترل داشته باشید؛ باید هزینه ای بیشتر به منظور فضای اختصاص یافته به مطلبتان را بپردازید و بیانگر اینست که شما می توانید به مزایا محصولات و خدمات یا در این زمینه به ارائه یک داستان یا روایت اثرگذار بپردازید.

تاریخچه رپورتاژ آگهی

بهترین روش برای انتقال مطالب دارای« ارزش خبری» به عموم مردم، انتشار رپورتاژ آگهی میباشد که از طریق رسانه های خبری چاپی در زمان گذشته انجام می گرفت؛ ولی امروزه برای پخش اطلاعیه ها و خبررسانی به جامعه، کانال های متعددی توسط اینترنت فراهم شده است.

برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ اصطلاح رپورتاژ آگهی به ادبیات انتقادی رسانه ها اضافه شد. رپرتاژ آگهی ها به دلیل اعتماد مخاطبان به رسانه ها، از اهمیت به سزایی برخوردار است و به همین علت قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی ها در کشورهای پیشرفته ، تصویب شده و می شود. دیوان بین المللی تجارت در سال ۱۹۹۷، در قانون آگهی های تصویب شده اش، خواهان مشخص کردن تبلیغات می شود تا مخاطبان بتوانند آن را تشخیص دهند.

انواع رپورتاژ آگهی

دسته بندی های بسیار متعددی در مورد رپورتاژ آگهی، وجود دارد که در ادامه با آن ها اشنا میشوید:

- رپورتاژ تصویری:

حتماً شنیده اید که می گویند یک تصویر، بیشتر از هزاران کلمه سخن می گوید. لذا همین فلسفه برای رپورتاژ آگهی تصویری صدق میکند. انواع المان های گرافیکی و بصری جذاب در این نوع رپرتاژ در کنار محتواهای ارزشمند، برند یا محصولات یک شرکت را تبلیغ می کنند و از این طریق کاربران را جذب میکنند.

تعرفه رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی گردشگری,رپورتاژ آگهی تبلیغاتاصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد

- رپورتاژ نوشتاری:

منشا رپرتاژ نوشتاری به روزنامه ها و مجلات بر می گردد و از قدیم تاکنون در این رسانه ها کاربرد داشته است. به طور مثال به معرفی محصول مرتبط در یک گزارش یا مقاله در روزنامه ها و مجلات می پرداخته است که می توانید از پلتفرم هایی برای خرید رپورتاژ آگهی استفاده کنید.

- رپورتاژ ویدیویی:

رپرتاژ ویدیویی در رسانه های بصری کاربرد دارد که از آن ها می توان به تلویزیون و پلتفرم های ویدیویی آنلاین اشاره کرد. تیزر یا ویدیویی کوتاه در این نوع رپرتاژ، از محصولات یا خدمات یک برند، تهیه و به نمایش عموم گذاشته میشود.

کاربردهای رپورتاژ آگهی

یکی از رپورتاژها در فضای اینترنت اینست که در قالب یک پست عادی، مقاله ای را به یک سایت اضافه می کنند که یک مطلب معمولی یا خبری در حالت عادی میباشد ولی در اصل ، بیانگر یک متن کاملا تبلیغاتی سازمان یافته است و چندین لینک به سمت وب سایت تبلیغ کننده با اهداف تبلیغ یک محصول یا یک سایت دارد.

برخی از سایت ها و شرکت ها اقدام به اخذ مبالغی به منظور ثبت رپرتاژ آگهی از شرکت تبلیغ کننده می نمایند. رپرتاژ آگهی برای دریافت لینک های خارجی در SEO  کاربرد دارد؛ به اینصور که با ایجاد یک لینک و دریافت ترافیک، رتبه سایت ها در موتور های جستجو را افزایش می دهد. همچنین از بهترین روش های بازاریابی در اینترنت می توان به رپرتاژ اشاره کرد که از این طریق می توانید در برترین رسانه ها اخبارتان را منتشر کنید.

رعایت نکات نوشتن رپورتاژ آگهی

توجه داشته باشید که در هنگام نوشتن رپورتاژ آگهی نباید خود و کسب و کارتان را شرح دهید. درواقع هدف شما از نوشتن اینست که مخاطب را جذب کنید نه این که او را فراری دهید. بهتر است بدانید که تولید محتوا به صورت رپورتاژ آگهی در سایت های اینترنتی باعث میشود که برای کسب و کار های مختلف، یک برندسازی اینترنتی کاملاً مناسب داشته باشید.

>> درمورد کسب و کارتان به مطالعه ی منابع مختلفی بپردازید و سپس آنرا در قالب یک متن اموزشی به زبان خود به مخاطبتان انتقال دهید. همچنین باید حتماً در داخل متن و سر تیتر گذاری های مناسب از چگالی کلمات کلیدی در هنگام نوشتن متن استفاده کنید تا موجب افزایش سئو سایت خود شوید.

>> شما به هیچ وجه نباید متن را کپی کنید، همچنین میتوانید از ترجمه منابع خارجی برای نوشتن رپورتاژ آگهی بهره بگیرید که تأثير به سزایی در افزایش سئو سایت دارد. نوشتن مطالب اموزشی و به روز از مهم ترین اهداف نوشتن متن به صورت رپورتاژ آگهی محسوب میشود و مخاطب به آن نیاز دارد و این مطالب باید برای جذب مخاطب حتماً به زبانی روان و سلیس نوشته شود.

>> اگر این نوع از محتوا را بطور مرتب بنویسید باعث تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل سازمان می شود. بنابرین وفادارسازی مشتریان از مهم ترین اهداف این محتوا به شمار می رود. 

قالب بندی رپورتاژ آگهی

> چنانچه رپورتاژ آگهی را بطور صحیح و مناسب، قالب بندی کنید موجب انتقال درست پیام مورد نظرتان میشود. بنابراین باید در ابتدا اسم و اطلاعات رابط اصلی شرکتتان را درج کنید تا ابهام یا مشکلی برای گفت و گو درباره متن رپورتاژ آگهی بوجود نیاید. شما باید در قسمت بالا و در سمت راست، این اطلاعات را قرار دهید و در گوشه سمت چپ، تاریخ انتشار رپورتاژ آگهی را ذکر کنید. 

رپورتاژ آگهی,بک لینک یا رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی دائمیقالب‌بندی صحیح و مناسب رپورتاژ آگهی به انتقال درست پیام مورد نظر کمک می‌کند

> برای قالب بندی رپورتاژ آگهی، از فونت ضخیم( bold) برای عنوان اصلی و از فونت کج( Italic) برای عنوان ثانویه استفاده کنید. با ذکر شهر و استانی که خبر در آن اتفاق افتاده، متن بدنه رپورتاژ آگهی را شروع کنید. سپس گزارش را در نخستین پاراگراف، تنظیم کنید.

> در زمان قالب بندی رپورتاژ آگهی، نباید از علامت تعجب و سایر علایم تأکیدی غیرضروری استفاده کنید بلکه باید از علایم نگارشی صحیح و مناسب استفاده کنید. 

> وقتی که رپورتاژ آگهی را نوشتید؛ مجددا آن را بخوانید و به تصحیح اشتباهات احتمالی بپردازید. برای اطمینان از عدم وجود اشتباه در متن از چند نفر دیگر بخواهید تا متن رپورتاژ آگهی را بررسی کنند. سپس برای توزیع رپورتاژ آگهی، یک استراتژی و برنامه ریزی تعیین کنید.

تعرفه و قیمت رپورتاژ آگهی

هر سایتی، از شما هزینه می گیرد تا رپورتاژتان را به نمایش بگذارد. رپورتاژ آگهی در سایت های مختلف حتی با زمینه های کاری مشترک، تعرفه متفاوتی دارد به این خاطر که مرجعی برای مشخص کردن تعرفه و قیمت ثابت وجود ندارد و هر وب سایتی برای انتشار رپورتاژ آگهی، بنا بر قوانین داخلی خود یک قیمت پیشنهادی می دهد. لذا اولین نکته برای سفارش رپورتاژ آگهی، توجه به کیفیت سایت می باشد. به همین علت افراد معمولاً برای انتخاب سایت مناسب، به مقایسه ی قدرت دامنه و قدرت صفحه وب سایت های مختلف می پردازند.

مزایای رپورتاژ آگهی

طبیعتا کمپین های روابط عمومی از اهمیت به سزایی برخوردارند. یکی از دلایل مؤثر در اهمیت زیاد رپورتاژ آگهی، فراگیر بودن این روش میباشد که میتوانید در طیف وسیعی از رسانه های آفلاین و آنلاین، نسبت به انتشار متنتان اقدام کنید.

البته مزایای رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی، زیاد است مهمترین آنها عبارتند از:

* برندسازی و افزایش اعتبار برند:

افزایش آگاهی از برند شما از مهمترین مزایای انتشار رپورتاژ در کانال های توزیع محتوا به شمار می رود. همچنین تداوم انتشار رپورتاژ باعث میشود که اعتبار برندتان افزایش یابد.

* دیده شدن کسب وکار:

رپورتاژ آگهی با رشد روزافزون شبکه های اجتماعی و انتشار و توزیع محتوا، توانسته در برابر دیدگان همه مشتریان از هر گروه هدفی قرار بگیرد. برند شما در زمان اطلاع رسانی از طریق رپورتاژ آگهی، در مقابل تمامی گزارشگران و خبرنویسان قرار می گیرد.

* مناسب برای همه:

رپورتاژ آگهی برای همه ی کسب و کارهای کوچک و بزرگ با اهداف مختلف، قابل استفاده است که این امر از دیگر مزایای مهم رپورتاژ آگهی محسوب میشود. چنانچه کسب و کار شما یک نمونه B2B یا B2C باشد، هیچ فرقی ندارد؛ اگر یک رپورتاژ آگهی قدرتمند منتشر کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

* مقرون به صرفه بودن:

درصورتی که ارزش خبری رپورتاژ آگهی شما، بالا باشد؛ میتوانید رسانه های خبری را نسبت به درج رایگان آن در منابع خود مجاب کنید وگرنه برای رپورتاژ آگهی، گزینه های مقرون به صرفه ای وجود دارد که پوشش دهنده ی نیازهای هر کسب وکار می باشد. اگر در رپورتاژ آگهی، لینکی را قرار دهید؛ تعرفه اضافی به آن تعلق نمی گیرد و لذا شما می توانید بیشترین مزایا را با پرداخت کم ترین هزینه، از طریق سایت هایی که رپورتاژ آگهی را باتوجه به جامعه وسیع کاربران منتشر می کنند؛ عاید کسب وکار خود کنید.

* بهبود سئو:

از موثرترین روش های گرفتن بک لینک و بهبود سئو خارجی سایت می توان به انتشار رپورتاژ آگهی اشاره کرد؛ چون در زمان انتشار رپورتاژ خود در یک سایت پرمخاطب و لینک دادن روی کلمات کلیدی موردنظرتان، میتوانید لینک فالو از یک سایت معتبر داشته باشید. ضمن این که رتبه ی متن رپورتاژ شما در نتایج گوگل، بهتر می شود.

* هزینه مناسب:

هزینه رپورتاژ خبری، مناسبتر از روش های دیگر است و بسیاری از کانال های توزیع محتوا حتی درصورت قوی بودن رپورتاژ و جذب مخاطبان بیشتر، آنرا منتشر خواهند کرد. شما میتوانید پیام خود را با پرداخت یک هزینه معقول به گوش مخاطبان هدف تان برسانید و موجب بهبود نرخ تبدیل و وضعیت سئوی سایت شوید.

رپورتاژ آگهی دائمی,نمونه رپورتاژ آگهی,ساخت رپورتاژ آگهیرپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی در اینترنت می‌باشد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش