چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۱۱۸

چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم؟ (+ آموزش تصویری)

چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم,نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام,هشتگ گذاری در اینستاگرامهشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از موثرترین روش های بازاریابی است
هشتگ ها در اینستاگرام همان وظیفه سرچ کردن یک مطلب در گوگل را انجام می دهند و اینستاگرام هم از اهمیت این ویژگی بسیار پرکاربرد با خبر بوده و در قسمت های گوناگون خود مثل پست گذاری و قسمت استوری برای کاربران خود استفاده از این امکان را قابل دسترس و استفاده گذاشته است.

هشتگ چیست؟

هشتگ گذاری یک روش برای دسته بندی تصاویر با کلمات کلیدی در App اینستاگرام است. در واقع هشتگ شامل اطلاعات شناسنامه ای صفحه ی شبکه اجتماعی شما در اینستاگرام می باشد.

زمانی که شما از هشتگ در اینستاگرام بر روی تصاویر خود استفاده می کنید، اینستاگرام عکس های دارای کلمات کلیدی یا هشتگ را در قسمت جستجوی صفحات قرار می دهد و به شما کمک زیادی می کند، تا صفحه ی شما در معرض دید کاربران بیشتری قرار گیرد و فالوور صفحه ی اینستاگرام شما فزونی یابد. برای استفاده از هشتگ از علامت #(Number Sign) پیش از کلمه مورد نظر استفاده می شود. با این کار کلمه تبدیل به هشتگ می شود.

هشتگ از نظر فنی در واقع روشی برای افزودن متا دیتا (metadata) به محتوایی گفته می شود که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید تا پیدا کردن، دنبال کردن و درک آن به وسیله کاربران و وب سایت های اجتماعی آسان تر شود.

تاریخچه هشتگ

نخستین بار هشتگ به وسیله یکی از کارمندان سابق گوگل به نام کریس مِسینا استفاده شد. او برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی پستی را با هشتگ barcamp# در توییتر ارسال کرد. واژه hashtag در سال ۲۰۱۰ وارد لغت نامه آکسفورد شد. این علامت در زبان های گوناگون برنامه نویسی هم مورد استفاده قرار گرفت.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیمکاربرد هشتگ در اینستاگرام

احتمالا باور کردنی نباشد که هنگامی که کریس مسینا ایده ی هشتگ در شبکه های اجتماعی را با توییتر در میان گذاشت؛ ایده ی او کسل کننده و بیهوده خوانده شده بود. در حالیکه امروزه در توییتر، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی شاهد کاربرد حیاتی قابلیت هشتگ هستیم.

انواع هشتگ در اینستاگرام

به طور کلی از سه دسته هشتگ میتوان در شبکه های اجتماعی استفاده نمود:

۱. هشتگ توضیح:

هشتگ توضیح جهت طبقه بندی موضوعات و یا انتقال حس محتوای پست شده به مخاطب استفاده می گردد.

۲. هشتگ کمپین:

امکان دارد در بازه زمانی کوتاهی بخاطر یک مسابقه یا رویداد خاص، از هشتگ خاصی استفاده شود.

۳. هشتگ برند:

هشتگ برند، هشتگی است که برای کسب و کار یا کمپین شما منحصر به فرد است. این هشتگ می تواند حاوی نام شرکت شما، شعار یا نام یکی از محصولات شما باشد. یا می تواند نام مسابقه ای در اینستاگرام باشد که در حال برگزاری آن هستید.

چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم؟

در صورتیکه مایلید برای صفحه ی خود در اینستاگرام هشتگ جدیدی بسازید، میتوانید از طریق مراحل زیر این کار را انجام دهید.

۱- وارد اکانت اینستاگرام (Instagram) خود شده و بر روی آیکون + در پایین صفحه تپ کنید.

چگونه هشتگ جدید در اینستاگرام بسازیم,چگونه هشتگ جدید در اینستاگرام بسازیم,کاربرد هشتگ در اینستاگرامبرای ساخت هشتگ در اینستاگرام بر روی آیکون + کلیک کنید

۲- در این مرحله عکس و تصویری که میخواهید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید و فیلتر های مد نظر خود را بر روی عکس اعمال کنید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم,انواع هشتگ در اینستاگرامسپس برای هشتگ گذاری، عکس مورد نظر را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید

۳- در قسمت کپشن بعد از وارد کردن متن دلخواه هشتگ مورد نظر خود را با علامت # اضافه نمایید.

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام,هشتگ گذاری در اینستاگرام,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیمبرای ساخت هشتگ در اینستاگرام، متن دلخواه مورد نظر خود را با علامت # اضافه کنید

۴- چنانچه بخواهید از چند هشتگ استفاده کنید، هشتگ بعدی باید با یک فاصله از هشتگ قبلی جدا شود. مثلا Gilan #Masal#

همچنین گاهی وقت ها امکان دارد، عبارت کلیدی یا هشتگ از چند کلمه مجزا تشکیل شده باشد. بدین ترتیب عبارات را با علامت (Underline_) از هم جدا کنید، توجه داشته باشید که کلمات بدون هیچ فاصله ای از هم نوشته شوند. به عنوان مثال :#Shani_ web/‎

چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم,چگونه هشتگ جدید در اینستاگرام بسازیم,نحوه هشتگ گذاری در اینستاگراماگر از چند هشتگ در اینستاگرام استفاده میکنید، هشتگ بعدی باید با یک فاصله از قبلی جدا شود.

نکاتی در مورد هشتگ ها

- برخی افراد بر این باورند، که هر چه قدر تعداد هشتگ در پست های تگ شده اینستاگرام بیشتر باشد، هشتگ مورد نظر از جایگاه بالاتری در صفحات جست و جو برخوردار خواهد بود. ولی اینگونه نیست! پیشنهاد می کنم از هشتگی استفاده کنید، که ارتباط زیادی با متن نوشته شده داشته باشد.

- هشتگ های استفاده شده در خود عکس یا در کامنت ها، تفاوت زیادی با هم ندارند. میتوانید به تدریج در کامنت ها هشتگ اضافه کنید. به عنوان مثال تصویر اولیه را با یک یا دو هشتگ آپلود کرده و بین هر چند کامنت، چند هشتگ جدید را هم بگذارید.

- استفاده از هشتگ های محبوب در اینستاگرام میتواند، سرعت شما را در جذب فالور و افزایش بازدید بهبود ببخشد. ولی تا زمانی این روند ادامه دارد،که پست های شما با هشتگ محبوب رابطه مناسبی داشته باشند.

- در‌صورتی‌که بخواهید محتوای تولید شده خود را در یک دسته بندی در اینستاگرام جای دهید میتوانید از هشتگ استفاده کنید.

انواع هشتگ در اینستاگرام,نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم استفاده از هشتگ های محبوب در اینستاگرام میتواند، فالوورهای شما را زیاد کند

- اگر میخواهید هشتگ در اینستاگرام بگذارید، تلاش داشته باشید از هشتگ غیر مرتبط برای پست تان استفاده نکنید، هشتگ غیر مرتبط منجر به اسپم شدن حساب تان می شود.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

>> ساده ترین کاربرد هشتگ در اینستاگرام یا توییتر یا سایر شبکه های اجتماعی، مشخص کردن موضوع مطلب است. به عبارتی با این کار، مخاطب میتواند تمرکز بهتری بر روی موضوع پیدا کند و محور اصلی محتوای شما را تشخیص دهد.

>> کاربرد هشتگ در اینستاگرام، کلید واژه هاییست که در تمام شبکه های اجتماعی از آن ها برای ردیابی محتوای مورد علاقه تان استفاده کنید. به عنوان مثال چنانچه شما داخل اینستاگرام دنبال خرید یک محصول برای نمونه کفش باشید آن هم کفش اسپورتی هر چه قدر هم داخل اینستاگرام به غیر از استفاده از هشتگ ها سرچ کنید ناموفق خواهید بود.

>> هشتگ گذاری در اینستاگرام به تشخیص بهتر محتوای شما کمک میکند.

>> کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام با استفاده از هشتگ ها به دنبال مباحث مورد علاقه خود می گردند.

>> هشتگ گذاری در اینستاگرام باعث میشود الگوی رفتاری کاربران را درک کنیم.

نکات استفاده از هشتگ اینستاگرام

- استفاده از هشتگ در پست سبب می شود که پست ها شانس دیده شدن بیشتر و هدفمند تری داشته باشند.

- بهتر است پیش از انتخاب هشتگ مناسب آنرا در اینستاگرام جستجو نمایید. (به این ترتیب هشتگ های مشابه دیگری که اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند را مشاهده و از ایده های دیگران استفاده کنید.)

- هشتگ نوعی برچسب است که در شبکه اجتماعی روی مباحث گوناگون زده می شود که هر زمانی اگر نیاز شد بتوانیم مجموعه ای از اطلاعات را در مورد مسئله به خصوصی در اختیار داشته باشیم.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام,چگونه در اینستاگرام هشتگ بسازیم,هشتگ گذاری در اینستاگرامهشتگ گذاری در اینستاگرام به تشخیص بهتر محتوای شما کمک میکند

- در هشتگ های اینستاگرام میتوان از اعداد استفاده نمود. کاراکترهای خاص مانند@ #$%* ؟!:و… در هشتگ پشتیبانی نمی شوند.

- هشتگ میتواند یک کلمه معمولی یا مخفف یا اصطلاح یا ترکیبی از عدد و حرف باشد. ضمن این که در بین کلمه از هیچ فاصله ای نباید استفاده کنید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
ویژه سرپوش