پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۷۶

نکات مهم درمورد نحوه انتخاب لباس برای محیط کار

لباس برای محیط کار,نحوه انتخاب لباس برای محیط کار,مناسب ترین لباس برای محیط کاردر خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد
در محیط کار، ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما از مهم ترین عوامل موفقیت بیشتر در کسب و کار به حساب می آید ، شما با یک ظاهر مناسب در محل کار میتوانید نحوه شخصیتتان را به همکاران و دیگر عوامل نشان دهید. معمولاً خانم‌ها در انتخاب لباس برای محیط کار مشکل دارند و نمیدانند برای محل کار چه لباسی مناسب است.

لباس برای محیط کار

خانم ها باید کمی در انتخاب لباس برای محیط کار وسواس به خرج دهند و لباسی که مناسب محل کار باشد را انتخاب کنند که در عین رسمی بودن شیک باشد. لباسی که برای محیط کار انتخاب میکنید باید تفاوت هایی با لباسی که در موقعیت های دیگر میپوشید داشته باشد. متأسفانه هنوز کارمندان و یا حتی رئیس هایی هستند که به پوشش خود در محیط کار اهمیتی نمی دهند که شاید همین امر سبب از دست رفتن بسیاری از موقعیت ها شود.

لوازم جانبی شما که شامل جواهرات، عطرهایتان، نوت بوک و کیف شما، نیز باید با یک فضای تجاری رسمی متناسب باشد و طبق سلیقه مناسب پوشیده یا حمل شود. در هنگام تحقق الزامات، حفظ یک تصویر حرفه ای مهم است ولی وقتی لباس رسمی باشد این امر بسیار مهمتر می شود. بدین ترتیب در انتخاب لباس برای محیط کار توجه کنید.

رعایت نکات لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کاردر انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید کج راه و ... خرید کنید

رعایت نکات لباس برای محیط کار

چنانچه مدت زیادی را هرروز در محیط کار خود می گذرانید، امکان دارد در آن جا هزاران اتفاق ناخوشایند برای شما رخ دهد و روی لباس‌های شما تأثير این اتفاقات مشخص شود که از این اتفاقات می توان به گیر کردن زیپ کیف و لباس یا گم شدن دکمه و یا ریختن چای روی لباس و لک شدن آن اشاره کرد. همگی این اتفاقات در محیط کار بسیار شایع هستند ولی به سادگی میتوانند روزتان را خراب کنند و نه تنها ممکن است به لباس‌های شما آسیب های جدی وارد کنند بلکه در محیط کار ظاهر و تصویر شما را نیز تخریب خواهند کرد. برای محیط های کاری، پوشش ها به چهار دسته رسمی، حرفه ای، غیر رسمی و غیررسمی کاری تقسیم میشوند که در ادامه به انواع این مدل لباس برای محیط کار اشاره خواهیم کرد:

- بطور کلی لباس‌های رسمی برای اماکن حقوقی مناسب هستند به عنوان مثال درصورت کار کردن در یک دفتر وکالت یا حقوقی کار معمولاً با مدیران اجرایی ملاقات دارید ممکن است بخواهید لباس های رسمی یا لباسهای سطح مدیریتی بپوشید این لباس ها نظیر کت و شلوار رسمی شناخته می شوند. یک عدد کت و شلوار یک دست و یک رنگ بدون طرح و تک دکمه یا دو دکمه برای آقایان میتواند یکی از انتخاب های عالی باشد اما یک مانتو شلوار و یا یک کت خوش دوخت با رنگ های خنثی مثل مشکی، سرمه ای یا قهوه ای برای خانم ها میتواند مناسب باشد. برخی از شرکتهای حرفه ای، برای پرسنل خود کد لباس دارند، بانکها و موسسات نیز برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست.

- پوشش حرفه ای از تیپ رسمی کمی پایین تر است ولی هنوز مانند پوشش رسمی بسیار جذاب است و چنین پوششی مرسوم و محافظه کارانه میباشد و در مقایسه با پوشش رسمی در آن کمی بیشتر از طرحها و رنگ ها استفاده می شود. در برخی از مواقع به این تبپ از پوشش، لباس مرسوم کار نیز می گویند این تیپ به شما ظاهری حرفه ای می دهد و دستتان برای انتخاب زیورآلات در این نوع تیپ باز است. از مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به اصول مدیریتی، کنترل و ایجاد نظم و انضباط، تشخیص پرسنل هر رده، شناسایی تخصص افراد اشاره کرد. همچنين برای هر مجموعه یا دسته ای، لباس فرم میتواند با مزایایی مثل کاربرد تبلیغاتی و نمایشی، ایجاد پرستیژ کاری، بالا بردن اعتبار آن نهاد و ایجاد حس احساس مسئولیت در افراد همراه باشد.

نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کارتلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد

در انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید ضخیم ترگال، کج راه، کج راه پنبه ای ویسکوز و پلی استر را خرید کنید که میتواند در رنگبندی های مختلف در یک کارخانه یا کارگاه نظم دهنده و متمایز کننده کارگران در قسمت های مختلف باشد.

- معمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد. معمولاً سازمان ها به کارمندان خود در این نوع استایل اجازه میدهند که با نوع و شخصیت خودشان در محل کار حاضر شوند. شما از تنوع در انتخاب و همچنین رنگ و اقلام تکمیلی پوششی در این نوع تیپ بهره مند هستید. آقایان در این تیپ میتواند از پیراهن ها و تیشرت های رنگ های مختلف استفاده کنند. خانم ها نیز میتوانند به همین صورت از مانتوهای رنگی و شلوارهای جین همراه با کفشهای اسپرت استفاده کنند.

- چنانچه کارمند مجموعه های غیردولتی هستید احتمالا مدیری تصمیم بگیرد که تمام افراد آن مجموعه از مدل لباس کار و رنگ خاصی استفاده نمایید که در اینصورت در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی زیادی ندارید و تنها میتوانید به مدیر خود، پیشنهاداتتان را محترمانه بگویید.

لباس برای محیط کار,خرید لباس برای محیط کار,بهترین لباس برای محیط کارکارمندان در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی ندارند

- در خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد و لباس‌های ساده ای را انتخاب کنید که شیک و خوش دوخت هستند. بهتر است رنگ لباستان خنثی و تیره باشد تا صورتی و قرمز و...

- لباسی که زیبا، خوش دوخت و شیک باشد و از جنسی بادوام و مقاوم تهیه شده باشد لباس خوبی به شمار می رود. یکی از قابلیت های این لباس اینست که برای شما چندین سال کار کند بدون آن که کهنه و فرسوده شود. بدین ترتیب سعی کنید در انتخاب لباس برای محیط کار این ویژگی ها را در نظر بگیرید تا هزینه شما برای تهیه پوشاک کمتر شود. این لباس ها را سعی کنید در رنگ های ساده تطبیق پذیر انتخاب کنید تا در هماهنگ کردن آنها با یکدیگر مشکلی نداشته باشید.

بهترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاراز مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به شناسایی تخصص افراد و ... اشاره کرد

- رنگ های تیره، در محیط های رسمی و اداری تر، بدون ریسک است و شما نسبت به عکس العمل محترمانه شخصی که نمی شناسید، مطمئن خواهید بود بنابراین میتوانید با انتخاب رنگ های تیره به همکارتان ثابت کنید که آدم خودخواهی نیستید و به او و تصمیم گیری هایش احترام می گذارید. میزان خوشحالی شما در زندگی بسته به پوشیدن یک مانتو یا پالتوی رنگی، تعيين میشود ولی نباید خیلی این خوشحالی را در محل کار نشان دهید. پوشیدن این رنگ لباس برای محیط کار تنها تلاش برای جلب توجه محسوب می شود پس برای محیط کارتان رنگ های تیره مانند مشکی، سرمه ای، دودی، خاکستری و قهوه ای را درنظر بگیرید.

- پوشیدن لباس‌های کثیف و شلخته برای شخصیت یک خانم کارمند مناسب نیست، ابتدا لباس‌های لک شده و نخ کش شده را تمیز و ترمیم کنید و بعد آن ها را استفاده کنید. تلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد.

- یقیناً تیمی از همکاران حرفه ای و دارای لباس رسمی، کاملاً برجسته و زیبا بنظر می رسند. پوشیدن لباس برای محیط کار که کد رسمی لباس شرکت را برآورده می کند برای کارمندان ضروری است زیرا تصویر یک شخص شغلی قابل اعتماد و آگاه را آماده می کند که به مشتریان خود آماده ارائه خدمات با موفقیت می باشد.

بهترین لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کاربرای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید

- برای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید ولی نباید در استفاده از آن ها علی الخصوص در محل کار افراط کنید. سعی کنید اکسسوری ها یا وسایل تزئینی مانند مچ بند و... را برای محیط های غیر از کار استفاده کنید و چنانچه برای کار، موردی در نظر گرفتید دقت کنید که متعارف و قابل قبول باشد.

- درصوت کار در محیط های اداری، مناسب ترین لباس برای محیط کار برای مردان، کت و شلوار و برای خانم‌ها مانتو و مقنعه میباشد ولی اگر در محیط های ورزشی کار می کنید، هر چه لباس کارتان ورزشی تر و همچین به نوع ورزشی که انجام می دهید نزدیکتر باشد برای شما مناسبتر خواهد بود. شغ به همین منوال ل های دیگر نیز هر چه لباس کار آنها به نوع کاری که انجام میدهند نزدیکتر باشد، از دید دیگران حرفه ای تر به نظر خواهند رسید.

لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاربانکها برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست

- برای آقایان انواع مختلفی از گزینه های کت و شلوار تجاری وجود دارد. لباس حرفه ای نباید لزوماً سیاه باشد تا حرفه ای بنظر برسد. همچنین فراموش نکنید که لباس‌های شما نباید بیشتر از کارهایی که انجام می دهید سبب جلب توجه بیشتر شوند. هنوز هم میتوانید در لباس رسمی شغلی خود، آزادی و شخصیت خود را بیان کنید و با انتخاب این نوع لباس برای محیط کار برجسته بنظر برسید.

- این نکته در خرید لباس برای محیط کار کاملاً بدیهی است، ولی ممکن است که برخی افراد آن را اشتباه بگیرند. چنانچه لباس هایتان خیلی کوچک و تنگ یا خیلی آزاد هستند، یعنی ظاهرشان در تن شما خوب نخواهد بود. فیت بودن لباس شامل همه چیزهایی می شود که می پوشید.

- میتوانید پیراهن های شیک و خوش دوخت به تعداد زیادی داشته باشید. این امر سبب میشود که در نبود کت و شلوار هنوز خوشتیپی خود را حفظ کرده و همینطور جلوه ی خوبی هنگام استفاده از کت و شلوار پیدا کنید ولی موقع ست کردن لباس برای محیط کار مثل پیراهن با کت و شلوارتان باید خیلی دقت کنید.

مناسب ترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,رعایت نکات لباس برای محیط کارمعمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد

گردآوری: بخش دنیای مد سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

بیوگرافی محمدرضا آشتیانی:

محمدرضا قرایی آشتیانی که در سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد اکنون به عنوان فرمانده نظامی ایرانی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شناخته می شود. وی در سال ۱۳۸۵ وارد دانشکده افسری شد و توانست در سال ۱۳۶۱ تحصیلات خود را در رده کارشناسی ارشد به پایان برساند. 

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش