جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۷۶

نکات مهم درمورد نحوه انتخاب لباس برای محیط کار

لباس برای محیط کار,نحوه انتخاب لباس برای محیط کار,مناسب ترین لباس برای محیط کاردر خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد
در محیط کار، ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما از مهم ترین عوامل موفقیت بیشتر در کسب و کار به حساب می آید ، شما با یک ظاهر مناسب در محل کار میتوانید نحوه شخصیتتان را به همکاران و دیگر عوامل نشان دهید. معمولاً خانم‌ها در انتخاب لباس برای محیط کار مشکل دارند و نمیدانند برای محل کار چه لباسی مناسب است.

لباس برای محیط کار

خانم ها باید کمی در انتخاب لباس برای محیط کار وسواس به خرج دهند و لباسی که مناسب محل کار باشد را انتخاب کنند که در عین رسمی بودن شیک باشد. لباسی که برای محیط کار انتخاب میکنید باید تفاوت هایی با لباسی که در موقعیت های دیگر میپوشید داشته باشد. متأسفانه هنوز کارمندان و یا حتی رئیس هایی هستند که به پوشش خود در محیط کار اهمیتی نمی دهند که شاید همین امر سبب از دست رفتن بسیاری از موقعیت ها شود.

لوازم جانبی شما که شامل جواهرات، عطرهایتان، نوت بوک و کیف شما، نیز باید با یک فضای تجاری رسمی متناسب باشد و طبق سلیقه مناسب پوشیده یا حمل شود. در هنگام تحقق الزامات، حفظ یک تصویر حرفه ای مهم است ولی وقتی لباس رسمی باشد این امر بسیار مهمتر می شود. بدین ترتیب در انتخاب لباس برای محیط کار توجه کنید.

رعایت نکات لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کاردر انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید کج راه و ... خرید کنید

رعایت نکات لباس برای محیط کار

چنانچه مدت زیادی را هرروز در محیط کار خود می گذرانید، امکان دارد در آن جا هزاران اتفاق ناخوشایند برای شما رخ دهد و روی لباس‌های شما تأثير این اتفاقات مشخص شود که از این اتفاقات می توان به گیر کردن زیپ کیف و لباس یا گم شدن دکمه و یا ریختن چای روی لباس و لک شدن آن اشاره کرد. همگی این اتفاقات در محیط کار بسیار شایع هستند ولی به سادگی میتوانند روزتان را خراب کنند و نه تنها ممکن است به لباس‌های شما آسیب های جدی وارد کنند بلکه در محیط کار ظاهر و تصویر شما را نیز تخریب خواهند کرد. برای محیط های کاری، پوشش ها به چهار دسته رسمی، حرفه ای، غیر رسمی و غیررسمی کاری تقسیم میشوند که در ادامه به انواع این مدل لباس برای محیط کار اشاره خواهیم کرد:

- بطور کلی لباس‌های رسمی برای اماکن حقوقی مناسب هستند به عنوان مثال درصورت کار کردن در یک دفتر وکالت یا حقوقی کار معمولاً با مدیران اجرایی ملاقات دارید ممکن است بخواهید لباس های رسمی یا لباسهای سطح مدیریتی بپوشید این لباس ها نظیر کت و شلوار رسمی شناخته می شوند. یک عدد کت و شلوار یک دست و یک رنگ بدون طرح و تک دکمه یا دو دکمه برای آقایان میتواند یکی از انتخاب های عالی باشد اما یک مانتو شلوار و یا یک کت خوش دوخت با رنگ های خنثی مثل مشکی، سرمه ای یا قهوه ای برای خانم ها میتواند مناسب باشد. برخی از شرکتهای حرفه ای، برای پرسنل خود کد لباس دارند، بانکها و موسسات نیز برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست.

- پوشش حرفه ای از تیپ رسمی کمی پایین تر است ولی هنوز مانند پوشش رسمی بسیار جذاب است و چنین پوششی مرسوم و محافظه کارانه میباشد و در مقایسه با پوشش رسمی در آن کمی بیشتر از طرحها و رنگ ها استفاده می شود. در برخی از مواقع به این تبپ از پوشش، لباس مرسوم کار نیز می گویند این تیپ به شما ظاهری حرفه ای می دهد و دستتان برای انتخاب زیورآلات در این نوع تیپ باز است. از مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به اصول مدیریتی، کنترل و ایجاد نظم و انضباط، تشخیص پرسنل هر رده، شناسایی تخصص افراد اشاره کرد. همچنين برای هر مجموعه یا دسته ای، لباس فرم میتواند با مزایایی مثل کاربرد تبلیغاتی و نمایشی، ایجاد پرستیژ کاری، بالا بردن اعتبار آن نهاد و ایجاد حس احساس مسئولیت در افراد همراه باشد.

نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کارتلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد

در انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید ضخیم ترگال، کج راه، کج راه پنبه ای ویسکوز و پلی استر را خرید کنید که میتواند در رنگبندی های مختلف در یک کارخانه یا کارگاه نظم دهنده و متمایز کننده کارگران در قسمت های مختلف باشد.

- معمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد. معمولاً سازمان ها به کارمندان خود در این نوع استایل اجازه میدهند که با نوع و شخصیت خودشان در محل کار حاضر شوند. شما از تنوع در انتخاب و همچنین رنگ و اقلام تکمیلی پوششی در این نوع تیپ بهره مند هستید. آقایان در این تیپ میتواند از پیراهن ها و تیشرت های رنگ های مختلف استفاده کنند. خانم ها نیز میتوانند به همین صورت از مانتوهای رنگی و شلوارهای جین همراه با کفشهای اسپرت استفاده کنند.

- چنانچه کارمند مجموعه های غیردولتی هستید احتمالا مدیری تصمیم بگیرد که تمام افراد آن مجموعه از مدل لباس کار و رنگ خاصی استفاده نمایید که در اینصورت در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی زیادی ندارید و تنها میتوانید به مدیر خود، پیشنهاداتتان را محترمانه بگویید.

لباس برای محیط کار,خرید لباس برای محیط کار,بهترین لباس برای محیط کارکارمندان در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی ندارند

- در خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد و لباس‌های ساده ای را انتخاب کنید که شیک و خوش دوخت هستند. بهتر است رنگ لباستان خنثی و تیره باشد تا صورتی و قرمز و...

- لباسی که زیبا، خوش دوخت و شیک باشد و از جنسی بادوام و مقاوم تهیه شده باشد لباس خوبی به شمار می رود. یکی از قابلیت های این لباس اینست که برای شما چندین سال کار کند بدون آن که کهنه و فرسوده شود. بدین ترتیب سعی کنید در انتخاب لباس برای محیط کار این ویژگی ها را در نظر بگیرید تا هزینه شما برای تهیه پوشاک کمتر شود. این لباس ها را سعی کنید در رنگ های ساده تطبیق پذیر انتخاب کنید تا در هماهنگ کردن آنها با یکدیگر مشکلی نداشته باشید.

بهترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاراز مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به شناسایی تخصص افراد و ... اشاره کرد

- رنگ های تیره، در محیط های رسمی و اداری تر، بدون ریسک است و شما نسبت به عکس العمل محترمانه شخصی که نمی شناسید، مطمئن خواهید بود بنابراین میتوانید با انتخاب رنگ های تیره به همکارتان ثابت کنید که آدم خودخواهی نیستید و به او و تصمیم گیری هایش احترام می گذارید. میزان خوشحالی شما در زندگی بسته به پوشیدن یک مانتو یا پالتوی رنگی، تعيين میشود ولی نباید خیلی این خوشحالی را در محل کار نشان دهید. پوشیدن این رنگ لباس برای محیط کار تنها تلاش برای جلب توجه محسوب می شود پس برای محیط کارتان رنگ های تیره مانند مشکی، سرمه ای، دودی، خاکستری و قهوه ای را درنظر بگیرید.

- پوشیدن لباس‌های کثیف و شلخته برای شخصیت یک خانم کارمند مناسب نیست، ابتدا لباس‌های لک شده و نخ کش شده را تمیز و ترمیم کنید و بعد آن ها را استفاده کنید. تلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد.

- یقیناً تیمی از همکاران حرفه ای و دارای لباس رسمی، کاملاً برجسته و زیبا بنظر می رسند. پوشیدن لباس برای محیط کار که کد رسمی لباس شرکت را برآورده می کند برای کارمندان ضروری است زیرا تصویر یک شخص شغلی قابل اعتماد و آگاه را آماده می کند که به مشتریان خود آماده ارائه خدمات با موفقیت می باشد.

بهترین لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کاربرای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید

- برای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید ولی نباید در استفاده از آن ها علی الخصوص در محل کار افراط کنید. سعی کنید اکسسوری ها یا وسایل تزئینی مانند مچ بند و... را برای محیط های غیر از کار استفاده کنید و چنانچه برای کار، موردی در نظر گرفتید دقت کنید که متعارف و قابل قبول باشد.

- درصوت کار در محیط های اداری، مناسب ترین لباس برای محیط کار برای مردان، کت و شلوار و برای خانم‌ها مانتو و مقنعه میباشد ولی اگر در محیط های ورزشی کار می کنید، هر چه لباس کارتان ورزشی تر و همچین به نوع ورزشی که انجام می دهید نزدیکتر باشد برای شما مناسبتر خواهد بود. شغ به همین منوال ل های دیگر نیز هر چه لباس کار آنها به نوع کاری که انجام میدهند نزدیکتر باشد، از دید دیگران حرفه ای تر به نظر خواهند رسید.

لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاربانکها برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست

- برای آقایان انواع مختلفی از گزینه های کت و شلوار تجاری وجود دارد. لباس حرفه ای نباید لزوماً سیاه باشد تا حرفه ای بنظر برسد. همچنین فراموش نکنید که لباس‌های شما نباید بیشتر از کارهایی که انجام می دهید سبب جلب توجه بیشتر شوند. هنوز هم میتوانید در لباس رسمی شغلی خود، آزادی و شخصیت خود را بیان کنید و با انتخاب این نوع لباس برای محیط کار برجسته بنظر برسید.

- این نکته در خرید لباس برای محیط کار کاملاً بدیهی است، ولی ممکن است که برخی افراد آن را اشتباه بگیرند. چنانچه لباس هایتان خیلی کوچک و تنگ یا خیلی آزاد هستند، یعنی ظاهرشان در تن شما خوب نخواهد بود. فیت بودن لباس شامل همه چیزهایی می شود که می پوشید.

- میتوانید پیراهن های شیک و خوش دوخت به تعداد زیادی داشته باشید. این امر سبب میشود که در نبود کت و شلوار هنوز خوشتیپی خود را حفظ کرده و همینطور جلوه ی خوبی هنگام استفاده از کت و شلوار پیدا کنید ولی موقع ست کردن لباس برای محیط کار مثل پیراهن با کت و شلوارتان باید خیلی دقت کنید.

مناسب ترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,رعایت نکات لباس برای محیط کارمعمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد

گردآوری: بخش دنیای مد سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
ویژه سرپوش