پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۷۶

نکات مهم درمورد نحوه انتخاب لباس برای محیط کار

لباس برای محیط کار,نحوه انتخاب لباس برای محیط کار,مناسب ترین لباس برای محیط کاردر خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد
در محیط کار، ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما از مهم ترین عوامل موفقیت بیشتر در کسب و کار به حساب می آید ، شما با یک ظاهر مناسب در محل کار میتوانید نحوه شخصیتتان را به همکاران و دیگر عوامل نشان دهید. معمولاً خانم‌ها در انتخاب لباس برای محیط کار مشکل دارند و نمیدانند برای محل کار چه لباسی مناسب است.

لباس برای محیط کار

خانم ها باید کمی در انتخاب لباس برای محیط کار وسواس به خرج دهند و لباسی که مناسب محل کار باشد را انتخاب کنند که در عین رسمی بودن شیک باشد. لباسی که برای محیط کار انتخاب میکنید باید تفاوت هایی با لباسی که در موقعیت های دیگر میپوشید داشته باشد. متأسفانه هنوز کارمندان و یا حتی رئیس هایی هستند که به پوشش خود در محیط کار اهمیتی نمی دهند که شاید همین امر سبب از دست رفتن بسیاری از موقعیت ها شود.

لوازم جانبی شما که شامل جواهرات، عطرهایتان، نوت بوک و کیف شما، نیز باید با یک فضای تجاری رسمی متناسب باشد و طبق سلیقه مناسب پوشیده یا حمل شود. در هنگام تحقق الزامات، حفظ یک تصویر حرفه ای مهم است ولی وقتی لباس رسمی باشد این امر بسیار مهمتر می شود. بدین ترتیب در انتخاب لباس برای محیط کار توجه کنید.

رعایت نکات لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کاردر انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید کج راه و ... خرید کنید

رعایت نکات لباس برای محیط کار

چنانچه مدت زیادی را هرروز در محیط کار خود می گذرانید، امکان دارد در آن جا هزاران اتفاق ناخوشایند برای شما رخ دهد و روی لباس‌های شما تأثير این اتفاقات مشخص شود که از این اتفاقات می توان به گیر کردن زیپ کیف و لباس یا گم شدن دکمه و یا ریختن چای روی لباس و لک شدن آن اشاره کرد. همگی این اتفاقات در محیط کار بسیار شایع هستند ولی به سادگی میتوانند روزتان را خراب کنند و نه تنها ممکن است به لباس‌های شما آسیب های جدی وارد کنند بلکه در محیط کار ظاهر و تصویر شما را نیز تخریب خواهند کرد. برای محیط های کاری، پوشش ها به چهار دسته رسمی، حرفه ای، غیر رسمی و غیررسمی کاری تقسیم میشوند که در ادامه به انواع این مدل لباس برای محیط کار اشاره خواهیم کرد:

- بطور کلی لباس‌های رسمی برای اماکن حقوقی مناسب هستند به عنوان مثال درصورت کار کردن در یک دفتر وکالت یا حقوقی کار معمولاً با مدیران اجرایی ملاقات دارید ممکن است بخواهید لباس های رسمی یا لباسهای سطح مدیریتی بپوشید این لباس ها نظیر کت و شلوار رسمی شناخته می شوند. یک عدد کت و شلوار یک دست و یک رنگ بدون طرح و تک دکمه یا دو دکمه برای آقایان میتواند یکی از انتخاب های عالی باشد اما یک مانتو شلوار و یا یک کت خوش دوخت با رنگ های خنثی مثل مشکی، سرمه ای یا قهوه ای برای خانم ها میتواند مناسب باشد. برخی از شرکتهای حرفه ای، برای پرسنل خود کد لباس دارند، بانکها و موسسات نیز برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست.

- پوشش حرفه ای از تیپ رسمی کمی پایین تر است ولی هنوز مانند پوشش رسمی بسیار جذاب است و چنین پوششی مرسوم و محافظه کارانه میباشد و در مقایسه با پوشش رسمی در آن کمی بیشتر از طرحها و رنگ ها استفاده می شود. در برخی از مواقع به این تبپ از پوشش، لباس مرسوم کار نیز می گویند این تیپ به شما ظاهری حرفه ای می دهد و دستتان برای انتخاب زیورآلات در این نوع تیپ باز است. از مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به اصول مدیریتی، کنترل و ایجاد نظم و انضباط، تشخیص پرسنل هر رده، شناسایی تخصص افراد اشاره کرد. همچنين برای هر مجموعه یا دسته ای، لباس فرم میتواند با مزایایی مثل کاربرد تبلیغاتی و نمایشی، ایجاد پرستیژ کاری، بالا بردن اعتبار آن نهاد و ایجاد حس احساس مسئولیت در افراد همراه باشد.

نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کارتلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد

در انتخاب جنس لباس برای محیط کار توجه کنید که می توانید ضخیم ترگال، کج راه، کج راه پنبه ای ویسکوز و پلی استر را خرید کنید که میتواند در رنگبندی های مختلف در یک کارخانه یا کارگاه نظم دهنده و متمایز کننده کارگران در قسمت های مختلف باشد.

- معمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد. معمولاً سازمان ها به کارمندان خود در این نوع استایل اجازه میدهند که با نوع و شخصیت خودشان در محل کار حاضر شوند. شما از تنوع در انتخاب و همچنین رنگ و اقلام تکمیلی پوششی در این نوع تیپ بهره مند هستید. آقایان در این تیپ میتواند از پیراهن ها و تیشرت های رنگ های مختلف استفاده کنند. خانم ها نیز میتوانند به همین صورت از مانتوهای رنگی و شلوارهای جین همراه با کفشهای اسپرت استفاده کنند.

- چنانچه کارمند مجموعه های غیردولتی هستید احتمالا مدیری تصمیم بگیرد که تمام افراد آن مجموعه از مدل لباس کار و رنگ خاصی استفاده نمایید که در اینصورت در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی زیادی ندارید و تنها میتوانید به مدیر خود، پیشنهاداتتان را محترمانه بگویید.

لباس برای محیط کار,خرید لباس برای محیط کار,بهترین لباس برای محیط کارکارمندان در انتخاب نوع لباس برای محیط کار خود آزادی ندارند

- در خرید لباس برای محیط کار فراموش نکنید که نباید کار شده یا طرح دار باشد و لباس‌های ساده ای را انتخاب کنید که شیک و خوش دوخت هستند. بهتر است رنگ لباستان خنثی و تیره باشد تا صورتی و قرمز و...

- لباسی که زیبا، خوش دوخت و شیک باشد و از جنسی بادوام و مقاوم تهیه شده باشد لباس خوبی به شمار می رود. یکی از قابلیت های این لباس اینست که برای شما چندین سال کار کند بدون آن که کهنه و فرسوده شود. بدین ترتیب سعی کنید در انتخاب لباس برای محیط کار این ویژگی ها را در نظر بگیرید تا هزینه شما برای تهیه پوشاک کمتر شود. این لباس ها را سعی کنید در رنگ های ساده تطبیق پذیر انتخاب کنید تا در هماهنگ کردن آنها با یکدیگر مشکلی نداشته باشید.

بهترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاراز مزایای لباس برای محیط کار از لحاظ مدیریتی می توان به شناسایی تخصص افراد و ... اشاره کرد

- رنگ های تیره، در محیط های رسمی و اداری تر، بدون ریسک است و شما نسبت به عکس العمل محترمانه شخصی که نمی شناسید، مطمئن خواهید بود بنابراین میتوانید با انتخاب رنگ های تیره به همکارتان ثابت کنید که آدم خودخواهی نیستید و به او و تصمیم گیری هایش احترام می گذارید. میزان خوشحالی شما در زندگی بسته به پوشیدن یک مانتو یا پالتوی رنگی، تعيين میشود ولی نباید خیلی این خوشحالی را در محل کار نشان دهید. پوشیدن این رنگ لباس برای محیط کار تنها تلاش برای جلب توجه محسوب می شود پس برای محیط کارتان رنگ های تیره مانند مشکی، سرمه ای، دودی، خاکستری و قهوه ای را درنظر بگیرید.

- پوشیدن لباس‌های کثیف و شلخته برای شخصیت یک خانم کارمند مناسب نیست، ابتدا لباس‌های لک شده و نخ کش شده را تمیز و ترمیم کنید و بعد آن ها را استفاده کنید. تلاش کنید در پوشیدن لباس برای محیط کار، همیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد.

- یقیناً تیمی از همکاران حرفه ای و دارای لباس رسمی، کاملاً برجسته و زیبا بنظر می رسند. پوشیدن لباس برای محیط کار که کد رسمی لباس شرکت را برآورده می کند برای کارمندان ضروری است زیرا تصویر یک شخص شغلی قابل اعتماد و آگاه را آماده می کند که به مشتریان خود آماده ارائه خدمات با موفقیت می باشد.

بهترین لباس برای محیط کار,نکاتی درباره ی خرید لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کاربرای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید

- برای تکمیل شدن ظاهر و لباس برای محیط کار از اکسسوری ها استفاده کنید ولی نباید در استفاده از آن ها علی الخصوص در محل کار افراط کنید. سعی کنید اکسسوری ها یا وسایل تزئینی مانند مچ بند و... را برای محیط های غیر از کار استفاده کنید و چنانچه برای کار، موردی در نظر گرفتید دقت کنید که متعارف و قابل قبول باشد.

- درصوت کار در محیط های اداری، مناسب ترین لباس برای محیط کار برای مردان، کت و شلوار و برای خانم‌ها مانتو و مقنعه میباشد ولی اگر در محیط های ورزشی کار می کنید، هر چه لباس کارتان ورزشی تر و همچین به نوع ورزشی که انجام می دهید نزدیکتر باشد برای شما مناسبتر خواهد بود. شغ به همین منوال ل های دیگر نیز هر چه لباس کار آنها به نوع کاری که انجام میدهند نزدیکتر باشد، از دید دیگران حرفه ای تر به نظر خواهند رسید.

لباس برای محیط کار,آشنایی با لباس برای محیط کار,روش پوشیدن لباس برای محیط کاربانکها برای تمایز کارکنان خود یک کد لباس برای محیط کار در نظر می گیرند که بسیار حرفه ایست

- برای آقایان انواع مختلفی از گزینه های کت و شلوار تجاری وجود دارد. لباس حرفه ای نباید لزوماً سیاه باشد تا حرفه ای بنظر برسد. همچنین فراموش نکنید که لباس‌های شما نباید بیشتر از کارهایی که انجام می دهید سبب جلب توجه بیشتر شوند. هنوز هم میتوانید در لباس رسمی شغلی خود، آزادی و شخصیت خود را بیان کنید و با انتخاب این نوع لباس برای محیط کار برجسته بنظر برسید.

- این نکته در خرید لباس برای محیط کار کاملاً بدیهی است، ولی ممکن است که برخی افراد آن را اشتباه بگیرند. چنانچه لباس هایتان خیلی کوچک و تنگ یا خیلی آزاد هستند، یعنی ظاهرشان در تن شما خوب نخواهد بود. فیت بودن لباس شامل همه چیزهایی می شود که می پوشید.

- میتوانید پیراهن های شیک و خوش دوخت به تعداد زیادی داشته باشید. این امر سبب میشود که در نبود کت و شلوار هنوز خوشتیپی خود را حفظ کرده و همینطور جلوه ی خوبی هنگام استفاده از کت و شلوار پیدا کنید ولی موقع ست کردن لباس برای محیط کار مثل پیراهن با کت و شلوارتان باید خیلی دقت کنید.

مناسب ترین لباس برای محیط کار,لباس برای محیط کار,رعایت نکات لباس برای محیط کارمعمولاً رایج ترین نوع لباس برای محیط کار و سازمان های کوچک، تیپ غیر رسمی محل کار می باشد

گردآوری: بخش دنیای مد سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش