چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
۰۰:۴۶ - ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۲۰۰۱
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

تاج: متاسفانه چمن خراب است/ اخراج سرلک بچگانه بود

گل‌محمدی: اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم به النصر نمی‌باختیم/ عالیشاه: بازیکنان النصر می‌پرسیدند مزرعه است یا زمین چمن؟!

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی بد برای ما بود و یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم.

به گزارش فارس، یحیی گل محمدی بعد از شکست ۲ بر صفر مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری اظهار داشت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی بد برای ما بود. اولش مصدومیت مهدی ترابی بود و بعد هم اخراج سرلک و بعد از آن هم گل اولی که خوردیم که یک گل به خودی بود که می توانست صحنه گل نباشد. 

وی افزود: با تیم باکیفیتی بازی داشتیم اما اگر حداقل یکی از این اتفاقات نمی‌افتاد و مخصوصا اینکه اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم، چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. نیمه دوم بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب شروع کردیم، اما یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم. به تیم خوب النصر تبریک می‌گویم. چنین بازی‌های بزرگی باعث می‌شود که نقاط ضعف‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر پیدا کنیم و بتوانیم برای بازی‌های بعد قوی‌تر شویم. گفتم؛ اگر این اتفاقات رخ نمی‌داد، این نتیجه به دست نمی‌آمد.

گل محمدی تأکید کرد: زمین بازی هم آنقدر خراب بود که هر دو تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت تأثیر خودش قرار داده بود و آن کیفیتی که بازی باید داشته باشد، نداشت. وقتی دو تیم فنی مقابل هم قرار می‌گیرند، انتظار اینکه بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم در این زمین برآورده نشد. متأسفانه نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نهایت واگذار کردیم ولی آنچه مهم است این است که بتوانیم هم ریکاوری ذهنی خوب داشته باشیم و هم ریکاوری بدنی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بازی بعد آماده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه به نظر می‌آمد شما در نیمه اول به دنبال کنترل میدان هستید تا در نیمه دوم برنامه خود را پیدا کنید و آیا اخراج سرلک به خاطر هیجان بازی بود یا اینکه می‌خواستید رونالدو را مهار کنید، اظهار داشت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب‌شان بود و بازیکنان خوب و تاثیرگذار دیگری هم داشتند و در فاز حمله بازیکنان خطرناکی داشتند. اما این گونه نبود که تمام ذهن‌مان برای خنثی کردن رونالدو باشد. بازیکنانی داشتند که هر لحظه خطرناک بودند.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسید این نتیجه به خاطر وضعیتی بود که باشگاه پرسپولیس قبل از بازی رقم زده بود و همه چیز تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت، گفت: در مصاحبه قبلی هم گفتم رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای و از نوادر فوتبال است.

رفیعی: از نبود هواداران و کیفیت چمن ورزشگاه آزادی ضربه خوردیم

سروش رفیعی پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر عربستان در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: می‌دانستیم مقابل تیم خوب و بازیکنان بزرگ و فنی النصر بازی سختی داریم. بزرگ‌ترین ضربه‌ای که در این دیدار خوردیم از نبود هواداران و کیفیت بد چمن بود. در رابطه با چمن باید سر فرصت گلایه‌ها را انجام دهیم.

وی افزود: تا قبل از اخراج میلاد سرکل برنامه‌‌ریزی‌هایی داشتیم ولی اخراج او اذیت‌مان کرد. وقتی جلوی بازیکنان باتجربه و بین‌المللی یک بازیکن‌تان کم می‌شود کار سخت‌تر می‌شود. با این وجود، امیدوارانه تمرینات را برای بازی‌های بعدی پیگیری می‌کنیم. امیدوار به بهتر شدن شرایط تیم‌مان و کسب نتیجه در لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

عالیشاه: بازیکنان النصر می‌پرسیدند مزرعه است یا زمین چمن؟!

امید عالیشاه پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر گفت: باید خیلی بهتر از اینها باشیم. شرایط خوبی نداشتیم و نتوانستیم توپ را نگه داریم. آنها هم مثل ما فوتبالیست هستند و از مریخ نیامده‌اند. تیم ما باید خیلی  از این بهتر باشد چون بچه‌های ما لیاقتش را دارند. امیدوارم در آینده بهتر شویم. شرایط آسیا فرق می‌کند و باید فوتبال بازی می‌کنیم. در رختکن به بچه‌ها گفتم که فوتبال خودتان را بازی کنید و اگر باختیم عیب ندارد ولی از فوتبال لذت ببرید. این اتفاق اما نیفتاد و امیدوارم در بازی‌های بعدی جبران کنیم.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

وی درباره غیبت تماشاگران پرسپولیس عنوان کرد: قدرت اول پرسپولیس هوادارانش است و نبود آنها به ما آسیب زد. هنوز چیزی را از دست نداده‌ایم و دست و پا بسته هم نیستیم و می‌توانیم جبران کنیم به شرطی که از فردا کار و فوتبال بازی کنیم. امروز تیمی که از پرسپولیس می‌شناختم نبودیم.

کاپیتان پرسپولیس درباره کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی و اینکه مصدومیت ترابی هم به دلیل بد بودن زمین بود، گفت: الان حرف بزنم می‌گویند بهانه می‌آوریم. حتی در تیم‌های دیگر هم بودم تا الان ندیدم که زمین اینقدر بد باشد. شرم‌آور بود که مقابل تیم بزرگی مثل النصر با ستاره‌هایش در این زمین بازی کنیم. النصری‌ها از ما می‌پرسیدند که مزرعه است یا زمین چمن؟!

عالیشاه در واکنش به اینکه رونالدو هم از کیفیت چمن ناراضی بود، خاطرنشان کرد: نه تنها رونالدو، بلکه بازیکنان خود ما هم از وضعیت بد زمین آزادی شاکی بودند. روز قبل از بازی زمین را دیدیم و هنگ کردیم. قبل از اینکه به پرسپولیس هم بیایم ندیده بودم کیفیت زمین به این شکل باشد، در این ۱۰ سال هم که جای خود دارد.

پیروانی: النصر تیم منتخب جهان بود/ عمر چمن ورزشگاه آزادی گذشته است

افشین پیروانی پس از شکست ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس ایران مقابل النصر عربستان اظهار داشت: به تیم منتخب جهان یعنی النصر تبریک می‌گویم. رقابت نابرابری وجود دارد؛ به‌ویژه برای برخی تیم‌های ایرانی که به‌خاطر سقف بودجه نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم و محدودیت وجود دارد. النصر از موقعیت‌های خودش بهتر استفاده کرد و پیروز شد.

وی با بیان اینکه النصر بازیکنان گرانقیمتی دارد و از این تیم توقعِ ارائه بازی بهتر می‌رود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تیم را برای بازی‌های بعدی جمع کنیم. بازی بعدی ما مقابل الدحیل است که بازیکنان خارجی خوب زیادی دارد. در قطر باید حتماً امتیاز جمع کنیم و محکوم به پیروزی هستیم. گروه E سه تیم قدرتمند یعنی پرسپولیس، النصر و الدحیل را دارد.

مدیر تیم پرسپولیس درباره وضعیت بد چمن ورزشگاه آزادی خاطرنشان کرد: چه بگویم؟ به نظرم عمر این چمن گذشته و چمن باید تعویض شود. کسی بابت وضعیت این چمن مقصر نیست و هر چقدر بخواهند این زمین را وصله پینه کنند، کار به نتیجه نمی‌رسد.

پیروانی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس اقدام به جذب نبیل باهویی کرد که در لیست موردنظر یحیی گل‌محمدی قرار نداشت، گفت: سقف بودجه به ما اجازه کار نداد. رقم قرارداد هر بازیکنی را که معرفی کردند، باعث می‌شد از سقف بودجه عبور کنیم. خیلی خوب بود که همه تیم‌ها چنین قانونی را رعایت می‌کردند و همین قانون باعث شد نتوانیم مهاجم گرانقیمت بگیریم. تصمیم بر این بود که نبیل باهویی به پرسپولیس بیاید و امیدوارم او به تیم کمک کند.

وی درباره کار سخت پرسپولیس برای صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: تیم‌ها در حال سرمایه‌گذاری هستند و شرایط بهتری نسبت به ما دارند. رقابت نابرابری در جریان است و باید همت، غیرت و تلاش را کنار هم قرار بدهیم تا نتیجه بگیریم.

درویش: قیمت مهاجمان مدنظر گل‌محمدی کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار نبود

رضا درویش پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر گفت: مهدی ترابی را که بازیکنی تأثیرگذار برای پرسپولیس است، در دقایق ابتدایی از دست دادیم و مجبور به تغییر آرایش در زمین شدیم. نیمه دوم کم‌کم سوار بر بازی می‌شدیم که یک بازیکن (میلاد سرلک) را از دست دادیم. بازی با یک یار کمتر مقابل تیمی منسجم که برای هر تیمی مشکل‌ساز می‌شود، باعث شد دو گل بخوریم و نتوانیم جبران کنیم.

وی در مورد غیبت یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس و وضعیت نبیل باهویی خاطرنشان کرد: وقتی مهدی ترابی مصدوم شد، شهاب زاهدی هم در ترکیب اصلی نبود و شاید اگر مهاجم سرحال هم داشتیم، به برنامه تاکتیکی گل‌محمدی نمی‌خورد. یک مهاجم آوردیم که روز بعد از ورود به ایران، سرما خورد و حالا تحت درمان است. نبیل در چند روز آینده به تیم ملحق می‌شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه سرخپوشان پویایی لازم را در این بازی نداشتند، تصریح کرد: ما حریف بزرگی داشتیم و النصر، جشنواره‌ای از بهترین بازیکنان دنیا را داشت. اگر به دنبال مهاجم ایده‌آل می‌گشتیم، باید مهاجمی پیدا می‌کردیم که از همه مهاجمان خودمان بهتر باشد. مهاجم داخلی در این شرایط وجود نداشت و گل‌محمدی چند مهاجم خارجی انتخاب کرد که قیمت هیچ‌یک از آنها کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار نبود.

درویش عنوان کرد: بنای ما بر این است که سقف بودجه را رعایت کنیم و در این شرایط، نمی‌توانستیم چنین مهاجمانی بگیریم. یا باید سقف قرارداد را رعایت می‌کردیم؛ یا مهاجم گرانقیمتی می‌گرفتیم که از سقف بودجه عبور می‌کردیم و با مشکلاتی چون کسر امتیاز مواجه می‌شدیم. گل‌محمدی مهاجمی انتخاب کرد که متناسب با سقف بودجه ما باشد و رقم مدنظر باهویی با سقف بودجه تناسب داشت.

وی در مورد اینکه سرمربی پرسپولیس گفته بود باهویی را مد نظر نداشت، گفت: به او گفتیم می‌خواهیم چنین مهاجمی را بگیریم که با سقف بودجه ما متناسب باشد. می‌شد که این سقف را رعایت نکنیم؟ اگر بنا به رعایت قانون بودجه است، می‌توانستیم مهاجمی در حد باهویی جذب کنیم که این کار را کردیم. یحیی می‌گفت مهاجمی که من می‌خواهم، باید سطح بسیار بالاتری از این بازیکن داشته باشد که چنین بازیکنی به سقف بودجه ما نمی‌خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا این باشگاه از دیدار با النصر، درآمدی بابت حق پخش تلویزیونی به دست می‌آورد یا خیر، گفت: این درآمد مانند همه درآمدهایی بود که تاکنون داشتیم!

درویش درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس از دستورالعمل ناظر بر قراردادها سرپیچی کرده و ممکن است با جرایم کمیته انضباطی روبه‌رو شود، اظهار داشت: هیچ مشکلی وجود ندارد.

پروین: پرسپولیس مقابل النصر ترسو بازی کرد

علی پروین بعد از  بازی پرسپولیس - النصر عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ما امروز کمی ترسو بازی کردیم. حیف شد که ما تماشاگر نداشتیم و اگر بودند صد در صد برنده می‌شدیم.

وی درباره شرایط بد زمین  چمن ورزشگاه آزادی و مصدومیت دو بازیکن پرسپولیس، تصریح کرد: شرایط بازی است، این موارد پیش می آید. 

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که در کنار مهدی تاج پاسخگوی سؤالات خبرنگاران بود، درباره اینکه آیا تیمِ گل‌محمدی با کمبود مهاجم روبه‌روست، گفت: بقیه موارد را آقای تاج صحبت می‌کند!

تاج: متاسفانه چمن خراب است/ اخراج سرلک بچگانه بود

مهدی تاج پس از دیدار پرسپولیس و النصر عربستان اظهار کرد: پرسپولیس به نظرم با احتیاط بازی کرد و اخراج بچگانه سرلک به پرسپولیس یک ضربه کاری زد. اگر اخراج نمی‌شد، پرسپولیس بباز نبود.

تاج درباره وضعیت چمن گفت: متاسفانه چمن خراب است و خوب نیست.

 • 16
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۶ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - ایران
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  بحرین - عربستان
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - قطر
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - هند
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - کره جنوبی
  ۱۹:۳۰
 • چهارشنبه ۲۷ تیر
  دوستانه
  هارتس - تاتنهام
  ۲۱:۳۰
 • دوستانه
  والسال - استون ویلا
  ۲۲:۰۰
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - تورنتو
  ۰۳:۰۰
ویژه سرپوش