پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
۰۰:۴۶ - ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۲۰۰۱
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

تاج: متاسفانه چمن خراب است/ اخراج سرلک بچگانه بود

گل‌محمدی: اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم به النصر نمی‌باختیم/ عالیشاه: بازیکنان النصر می‌پرسیدند مزرعه است یا زمین چمن؟!

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی بد برای ما بود و یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم.

به گزارش فارس، یحیی گل محمدی بعد از شکست ۲ بر صفر مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری اظهار داشت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی بد برای ما بود. اولش مصدومیت مهدی ترابی بود و بعد هم اخراج سرلک و بعد از آن هم گل اولی که خوردیم که یک گل به خودی بود که می توانست صحنه گل نباشد. 

وی افزود: با تیم باکیفیتی بازی داشتیم اما اگر حداقل یکی از این اتفاقات نمی‌افتاد و مخصوصا اینکه اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم، چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. نیمه دوم بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب شروع کردیم، اما یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم. به تیم خوب النصر تبریک می‌گویم. چنین بازی‌های بزرگی باعث می‌شود که نقاط ضعف‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر پیدا کنیم و بتوانیم برای بازی‌های بعد قوی‌تر شویم. گفتم؛ اگر این اتفاقات رخ نمی‌داد، این نتیجه به دست نمی‌آمد.

گل محمدی تأکید کرد: زمین بازی هم آنقدر خراب بود که هر دو تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت تأثیر خودش قرار داده بود و آن کیفیتی که بازی باید داشته باشد، نداشت. وقتی دو تیم فنی مقابل هم قرار می‌گیرند، انتظار اینکه بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم در این زمین برآورده نشد. متأسفانه نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نهایت واگذار کردیم ولی آنچه مهم است این است که بتوانیم هم ریکاوری ذهنی خوب داشته باشیم و هم ریکاوری بدنی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بازی بعد آماده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه به نظر می‌آمد شما در نیمه اول به دنبال کنترل میدان هستید تا در نیمه دوم برنامه خود را پیدا کنید و آیا اخراج سرلک به خاطر هیجان بازی بود یا اینکه می‌خواستید رونالدو را مهار کنید، اظهار داشت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب‌شان بود و بازیکنان خوب و تاثیرگذار دیگری هم داشتند و در فاز حمله بازیکنان خطرناکی داشتند. اما این گونه نبود که تمام ذهن‌مان برای خنثی کردن رونالدو باشد. بازیکنانی داشتند که هر لحظه خطرناک بودند.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسید این نتیجه به خاطر وضعیتی بود که باشگاه پرسپولیس قبل از بازی رقم زده بود و همه چیز تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت، گفت: در مصاحبه قبلی هم گفتم رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای و از نوادر فوتبال است.

رفیعی: از نبود هواداران و کیفیت چمن ورزشگاه آزادی ضربه خوردیم

سروش رفیعی پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر عربستان در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: می‌دانستیم مقابل تیم خوب و بازیکنان بزرگ و فنی النصر بازی سختی داریم. بزرگ‌ترین ضربه‌ای که در این دیدار خوردیم از نبود هواداران و کیفیت بد چمن بود. در رابطه با چمن باید سر فرصت گلایه‌ها را انجام دهیم.

وی افزود: تا قبل از اخراج میلاد سرکل برنامه‌‌ریزی‌هایی داشتیم ولی اخراج او اذیت‌مان کرد. وقتی جلوی بازیکنان باتجربه و بین‌المللی یک بازیکن‌تان کم می‌شود کار سخت‌تر می‌شود. با این وجود، امیدوارانه تمرینات را برای بازی‌های بعدی پیگیری می‌کنیم. امیدوار به بهتر شدن شرایط تیم‌مان و کسب نتیجه در لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

عالیشاه: بازیکنان النصر می‌پرسیدند مزرعه است یا زمین چمن؟!

امید عالیشاه پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر گفت: باید خیلی بهتر از اینها باشیم. شرایط خوبی نداشتیم و نتوانستیم توپ را نگه داریم. آنها هم مثل ما فوتبالیست هستند و از مریخ نیامده‌اند. تیم ما باید خیلی  از این بهتر باشد چون بچه‌های ما لیاقتش را دارند. امیدوارم در آینده بهتر شویم. شرایط آسیا فرق می‌کند و باید فوتبال بازی می‌کنیم. در رختکن به بچه‌ها گفتم که فوتبال خودتان را بازی کنید و اگر باختیم عیب ندارد ولی از فوتبال لذت ببرید. این اتفاق اما نیفتاد و امیدوارم در بازی‌های بعدی جبران کنیم.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

وی درباره غیبت تماشاگران پرسپولیس عنوان کرد: قدرت اول پرسپولیس هوادارانش است و نبود آنها به ما آسیب زد. هنوز چیزی را از دست نداده‌ایم و دست و پا بسته هم نیستیم و می‌توانیم جبران کنیم به شرطی که از فردا کار و فوتبال بازی کنیم. امروز تیمی که از پرسپولیس می‌شناختم نبودیم.

کاپیتان پرسپولیس درباره کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی و اینکه مصدومیت ترابی هم به دلیل بد بودن زمین بود، گفت: الان حرف بزنم می‌گویند بهانه می‌آوریم. حتی در تیم‌های دیگر هم بودم تا الان ندیدم که زمین اینقدر بد باشد. شرم‌آور بود که مقابل تیم بزرگی مثل النصر با ستاره‌هایش در این زمین بازی کنیم. النصری‌ها از ما می‌پرسیدند که مزرعه است یا زمین چمن؟!

عالیشاه در واکنش به اینکه رونالدو هم از کیفیت چمن ناراضی بود، خاطرنشان کرد: نه تنها رونالدو، بلکه بازیکنان خود ما هم از وضعیت بد زمین آزادی شاکی بودند. روز قبل از بازی زمین را دیدیم و هنگ کردیم. قبل از اینکه به پرسپولیس هم بیایم ندیده بودم کیفیت زمین به این شکل باشد، در این ۱۰ سال هم که جای خود دارد.

پیروانی: النصر تیم منتخب جهان بود/ عمر چمن ورزشگاه آزادی گذشته است

افشین پیروانی پس از شکست ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس ایران مقابل النصر عربستان اظهار داشت: به تیم منتخب جهان یعنی النصر تبریک می‌گویم. رقابت نابرابری وجود دارد؛ به‌ویژه برای برخی تیم‌های ایرانی که به‌خاطر سقف بودجه نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم و محدودیت وجود دارد. النصر از موقعیت‌های خودش بهتر استفاده کرد و پیروز شد.

وی با بیان اینکه النصر بازیکنان گرانقیمتی دارد و از این تیم توقعِ ارائه بازی بهتر می‌رود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تیم را برای بازی‌های بعدی جمع کنیم. بازی بعدی ما مقابل الدحیل است که بازیکنان خارجی خوب زیادی دارد. در قطر باید حتماً امتیاز جمع کنیم و محکوم به پیروزی هستیم. گروه E سه تیم قدرتمند یعنی پرسپولیس، النصر و الدحیل را دارد.

مدیر تیم پرسپولیس درباره وضعیت بد چمن ورزشگاه آزادی خاطرنشان کرد: چه بگویم؟ به نظرم عمر این چمن گذشته و چمن باید تعویض شود. کسی بابت وضعیت این چمن مقصر نیست و هر چقدر بخواهند این زمین را وصله پینه کنند، کار به نتیجه نمی‌رسد.

پیروانی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس اقدام به جذب نبیل باهویی کرد که در لیست موردنظر یحیی گل‌محمدی قرار نداشت، گفت: سقف بودجه به ما اجازه کار نداد. رقم قرارداد هر بازیکنی را که معرفی کردند، باعث می‌شد از سقف بودجه عبور کنیم. خیلی خوب بود که همه تیم‌ها چنین قانونی را رعایت می‌کردند و همین قانون باعث شد نتوانیم مهاجم گرانقیمت بگیریم. تصمیم بر این بود که نبیل باهویی به پرسپولیس بیاید و امیدوارم او به تیم کمک کند.

وی درباره کار سخت پرسپولیس برای صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: تیم‌ها در حال سرمایه‌گذاری هستند و شرایط بهتری نسبت به ما دارند. رقابت نابرابری در جریان است و باید همت، غیرت و تلاش را کنار هم قرار بدهیم تا نتیجه بگیریم.

درویش: قیمت مهاجمان مدنظر گل‌محمدی کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار نبود

رضا درویش پس از شکست ۲ بر صفر پرسپولیس مقابل النصر گفت: مهدی ترابی را که بازیکنی تأثیرگذار برای پرسپولیس است، در دقایق ابتدایی از دست دادیم و مجبور به تغییر آرایش در زمین شدیم. نیمه دوم کم‌کم سوار بر بازی می‌شدیم که یک بازیکن (میلاد سرلک) را از دست دادیم. بازی با یک یار کمتر مقابل تیمی منسجم که برای هر تیمی مشکل‌ساز می‌شود، باعث شد دو گل بخوریم و نتوانیم جبران کنیم.

وی در مورد غیبت یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس و وضعیت نبیل باهویی خاطرنشان کرد: وقتی مهدی ترابی مصدوم شد، شهاب زاهدی هم در ترکیب اصلی نبود و شاید اگر مهاجم سرحال هم داشتیم، به برنامه تاکتیکی گل‌محمدی نمی‌خورد. یک مهاجم آوردیم که روز بعد از ورود به ایران، سرما خورد و حالا تحت درمان است. نبیل در چند روز آینده به تیم ملحق می‌شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه سرخپوشان پویایی لازم را در این بازی نداشتند، تصریح کرد: ما حریف بزرگی داشتیم و النصر، جشنواره‌ای از بهترین بازیکنان دنیا را داشت. اگر به دنبال مهاجم ایده‌آل می‌گشتیم، باید مهاجمی پیدا می‌کردیم که از همه مهاجمان خودمان بهتر باشد. مهاجم داخلی در این شرایط وجود نداشت و گل‌محمدی چند مهاجم خارجی انتخاب کرد که قیمت هیچ‌یک از آنها کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار نبود.

درویش عنوان کرد: بنای ما بر این است که سقف بودجه را رعایت کنیم و در این شرایط، نمی‌توانستیم چنین مهاجمانی بگیریم. یا باید سقف قرارداد را رعایت می‌کردیم؛ یا مهاجم گرانقیمتی می‌گرفتیم که از سقف بودجه عبور می‌کردیم و با مشکلاتی چون کسر امتیاز مواجه می‌شدیم. گل‌محمدی مهاجمی انتخاب کرد که متناسب با سقف بودجه ما باشد و رقم مدنظر باهویی با سقف بودجه تناسب داشت.

وی در مورد اینکه سرمربی پرسپولیس گفته بود باهویی را مد نظر نداشت، گفت: به او گفتیم می‌خواهیم چنین مهاجمی را بگیریم که با سقف بودجه ما متناسب باشد. می‌شد که این سقف را رعایت نکنیم؟ اگر بنا به رعایت قانون بودجه است، می‌توانستیم مهاجمی در حد باهویی جذب کنیم که این کار را کردیم. یحیی می‌گفت مهاجمی که من می‌خواهم، باید سطح بسیار بالاتری از این بازیکن داشته باشد که چنین بازیکنی به سقف بودجه ما نمی‌خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا این باشگاه از دیدار با النصر، درآمدی بابت حق پخش تلویزیونی به دست می‌آورد یا خیر، گفت: این درآمد مانند همه درآمدهایی بود که تاکنون داشتیم!

درویش درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس از دستورالعمل ناظر بر قراردادها سرپیچی کرده و ممکن است با جرایم کمیته انضباطی روبه‌رو شود، اظهار داشت: هیچ مشکلی وجود ندارد.

پروین: پرسپولیس مقابل النصر ترسو بازی کرد

علی پروین بعد از  بازی پرسپولیس - النصر عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ما امروز کمی ترسو بازی کردیم. حیف شد که ما تماشاگر نداشتیم و اگر بودند صد در صد برنده می‌شدیم.

وی درباره شرایط بد زمین  چمن ورزشگاه آزادی و مصدومیت دو بازیکن پرسپولیس، تصریح کرد: شرایط بازی است، این موارد پیش می آید. 

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که در کنار مهدی تاج پاسخگوی سؤالات خبرنگاران بود، درباره اینکه آیا تیمِ گل‌محمدی با کمبود مهاجم روبه‌روست، گفت: بقیه موارد را آقای تاج صحبت می‌کند!

تاج: متاسفانه چمن خراب است/ اخراج سرلک بچگانه بود

مهدی تاج پس از دیدار پرسپولیس و النصر عربستان اظهار کرد: پرسپولیس به نظرم با احتیاط بازی کرد و اخراج بچگانه سرلک به پرسپولیس یک ضربه کاری زد. اگر اخراج نمی‌شد، پرسپولیس بباز نبود.

تاج درباره وضعیت چمن گفت: متاسفانه چمن خراب است و خوب نیست.

 • 16
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۹ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - لس آنجلس کلیپرز
  ۰۶:۳۰
 • سوپرلیگ فوتسال زنان
  زنان سایپا - پالایش نفت آبادان
  ۱۱:۰۰
 • سوپرلیگ فوتسال زنان
  شاهین نطنز - ملی حفاری ایران
  ۱۱:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  مس رفسنجان - لیموندیس فارس
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  فولاد هرمزگان - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ابها - الاهلی عربستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  آستانه - دیناموزاگرب
  ۱۹:۰۰
 • لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
ویژه سرپوش