دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۰۷:۵۸ - ۰۷ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۳۴۰
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

گل‌محمدی: النصر ده‌نفره هم قدرتمند بود/ مورایس: آرزو میکنم سپاهان و پرسپولیس صعود کنند

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش برای پیروزی وارد زمین شد و بازیکنان انرژی زیادی را در زمین گذاشتند.

به گزارش ورزش سه، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از بازی با النصر عربستان حاضر شد و در حالی که برخلاف مصاحبه پیش از بازی، به زبان فارسی صحبت می‌کرد، به سوالات پاسخ داد.

* صحبت‌های اولیه؟

به نام خدا و با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز. بازی خوبی برای هر دو تیم بود و فکر کنم هر دو تیم به دنبال این بودند که در این بازی پیروز شوند. ما در خیلی از دقایق بازی را کنترل کردیم و موقعیت‌های خوبی روی دروازه حریف ساختیم. در چند مورد هم در پاس آخر و شکل گرفتن حمله به مشکل خوردیم.

*تیم النصر؟

در هر صورت مقابل تیمی قوی و حرفه‌ای بازی کردیم. تیمی مثل النصر که باتوجه به بازیکنان و مربی خودش هر تیمی را به مشکل می‌اندازد حتی اگر ده نفره باشد. ما بازی شجاعانه را دیدیم و جا دارد از بازیکنان تشکر کنم. ما خیلی سخت به ریاض رسیدیم و مشکل پشتیبانی داشتیم. بازیکنان ما هرچه داشتند در زمین گذاشتند و با تمام انرژی بازی کردند. بیشتر تعویض‌های ما به خاطر خستگی بازیکنان یا مصدومیت آنها بود. به نظرم از جان مایه گذاشتند و اینجا باید از تک تک بازیکنان به خاطر تمرکزشان و انرژی زیادی که گذاشتند تشکر کنم.

*میزبانی النصر؟

جا دارد از میزبانی آنها تشکر کنم. ما واقعا جلوی یک تیم حرفه‌ای با ستارگان بزرگ تشکر کنم. به نظرم می‌توانستیم بازی را ببریم. در دقایقی از بازی پرس خوب گذاشتیم اما فکر کنم آنجایی که باید پاس خوب می‌دادیم و ضربه آخر را می‌زدیم، مشکل داشتیم. به نظرم این تساوی که در زمین النصر به دست آمد، برایمان ارزشمند است. حالا باید خودمان را برای بازی الدحیل آماده کنیم و فکر کنم فقط یک راه برای صعود داریم و آن هم پیروزی مقابل الدحیل است.

* مشکلات پرسپولیس؟

در این مورد خیلی صحبت شده و همه می‌دانیم چه اتفاقاتی برای تیم رخ داد. اما چیزی که الان باید به آن فکر کنیم این است که چگونه تیم را برای بازی بعدی آماده کنیم. بازیکنان ما از جان مایه می‌گذارند و تلاش بیشتر می‌کنند. این بازیکنان ارزشمند هستند و قابل تقدیرند. نمی‌توانیم به سادگی از نام بازیکنان بگذریم. با تمام کمبودهایی که وجود داشت، ما تلاش کردیم و این ارزشمند است. چیزی که اهمیت دارد این است که تمرکزمان روی تیم باشد و روی وظایفمان تمرکز کنیم تا از این گروه صعود کنیم.

* بازی با الدحیل؛ فینال گروه؟

شرایطمان را باید بررسی کنیم. باید آنها را آنالیز کنیم ببینیم وضعیتشان چجوری است، زیاد اطلاعی از تیمشان نداریم. بازی الدحیل برای ما مرگ و زندگی است و شاید مهمترین بازی سال ما باشد با توجه به شرایطی که برای صعود تیم‌های دوم داریم. فکر کنم رقابت خیلی نزدیکی برای تیم‌های دوم باشد و به تنها چیزی که باید فکر کنیم فقط گرفتن سه امتیاز است. فکر کنم با حضور هواداران که قدرت اصلی تیم ما هستند، ان‌شاءالله بازی خوبی را انجام خواهیم داد. الدحیل هم تیم خوبی است و با توجه به تغییراتی که در کادرفنی مربیگری داشته، نتایج رو به رشدی دارند.

***

سرمربی النصر: شکست‌ناپذیریم، احترام بگذارید!

سرمربی النصر می‌گوید که روند ۲۰ بازی بدون شکست نشان‌دهنده این است که باید به تیمش احترام گذاشته شود.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

لوئیس کاسترو، سرمربی النصر، در نشست خبری پس از بازی گفت: وقتی برای مسابقه‌ای آماده می‌شویم، ترکیب خود را بر اساس نقاط ضعف و قوت حریف انتخاب می‌کنیم.

وی گفت: متاسفانه در همان پانزده دقیقه ابتدایی یکی از بازیکنان ما اخراج شد و این اتفاق باعث شد تا ما مجبور شویم در زمین مسابقه بیشتر تلاش کنیم.

او ادامه داد: علی‌رغم اخراج علی لاجامی و کمبود یک بازیکن در زمین، ما توانستیم به خوبی بازی را کنترل کنیم، اما تعداد موقعیت‌ها نسبت به دیدارهای قبل کمتر بود. بازیکنان هم امروز بهترین عملکرد خود را ارائه کردند. با وجود کمبود عددی، از عملکردشان خوشحالم.

سرمربی پرتغالی درباره روند شکست‌ناپذیری تیمش گفت: این نشان دهنده کار بزرگی است. یک کار عالی از بازیکنان و کادرفنی که به ما کمک زیادی می‌کنند. بازیکنان فهمیدند که مسیر موفقیت مستلزم افزایش کیفیت است. ۲۰ بازی بدون شکست و کسب فقط دو تساوی یعنی یک چیز: کار، شجاعت و احترام.

او درباره رونالدو نیز گفت: کادر پزشکی در حال بررسی مصدومیت رونالدو است. کار آسانی نیست، ان‌شاءالله که کادر پزشکی کار خود را برای بهبودی مصدومیت رونالدو به خوبی انجام خواهد داد و او برای بازی بعدی آماده می شود.

کاسترو در پایان در مورد مقایسه‌اش با مربیان دیگر گفت: من به این موضوع فکر نمی‌کنم که به حرفه مربی دیگری حسادت کنم. تنها چیزی که به آن فکر می‌کنم این است که به راه خود ادامه دهیم، از بازیکنان دفاع کنم و اینکه چگونه تیم‌هایی را که با آن روبرو می‌شویم، شکست دهیم.

***

مورایس: آرزو میکنم سپاهان و پرسپولیس صعود کنند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ایران گفت: امروز آماده بودیم که با ۲ بازیکن کمتر برنده شویم اما در بازی بعدی با ۱۱ بازیکن بازی خواهیم کرد.

ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان ایران بعد از برتری مقابل نیروی هوایی عراق در نشست خبری اظهار داشت: به بازیکنان و تیمم تبریک می‌گویم، بازی ساده‌ای نبود و بازی به دیداری سخت تبدیل شد؛ به تیم نیروی هوایی تبریک می‌گویم، تیم خوبی است. تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها باکیفیت هستند.

وی ادامه داد: در بازی قبلی از بهترین بازیکن زمین صحبت کردم، امروز هم به رامین تبریک می‌گویم که پشت گلی که زدیم بود و بابت عملکردش برای سپاهان و تیم ملی تبریک می‌گویم.

مورایس تصریح کرد: بازی ساده‌ای برای داور نبود. او یکی از بهترین داوران قطر و لیگ قهرمانان آسیاست و خوشحالم که در این بازی حضور داشت. اگر او نبود بازی سخت‌تر می‌شد؛ او آرامش از خود نشان داد که برای بازیکنان مهم بود. با کارت قرمز اول موافق هستم اما در کارت قرمز دوم می‌شد تصمیم دیگری گرفته شود. خداراشکر که همه چیز خوب پیش رفت.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: برای من ساده است، بازیکنان باکیفیت عمل کردند و تمرکز داشتند، با یک بازیکن کمتر سخت بود و با ۲ بازیکن کمتر سخت تر شد؛ بازیکنان می‌دانستند باید چه کار کنند و برای من اولین‌بار نبود چنین شرایطی را تجربه می‌کردم. بابت تمرکز، دانش و عملکرد خوبشان تشکر می‌کنم و در آخر پاداش خوبی گرفتیم که برد بازی بود.

وی در مورد تغییر پست محمد کریمی گفت: معمولا در مورد استراتژی با بازیکنان حرف میزنم. باید کیفیت تیم حریف را در نظر بگیریم و سایر اتفاقات به کیفیت بازیکن برمی‌گردد. خوشحالم که توانستیم این موضوع را حل کنیم، فقط تمرین کردن نیست و بازیکن باید درک کند و خود را با شرایط هماهنگ کند که این اتفاق افتاد.

مورایس یادآور شد: بازی امروز تمام شد و الاتحاد تیم دیگری است. برتری آن‌ها این است که از بازی‌ای که انجام نداده‌اند، امتیاز گرفتند و اگر بازی کرده بودیم، سناریو تغییر می‌کرد؛ پیش‌بینی نمی‌کنم و باید برویم، آنالیز کنیم و سازماندهی انجام دهیم و بهترین خودمان را بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان همچنین گفت: اگر کافی باشد خوشحالم و اگر کافی نباشد، خوشحالم چون می‌دانم کارهای دیگری باید انجام دهیم. فشار زیادی را حس نمی‌کنیم زیرا می‌دانیم چه چیزی می‌خواهیم؛ امروز آماده بودیم که با ۲ بازیکن کمتر برنده شویم اما در بازی بعدی با ۱۱ بازیکن بازی خواهیم کرد و به اندازه کافی شانس برای بازی داریم. می‌توانیم برنده باشیم و باید صبر کنیم تا زمان برسد. باید باور داشته باشیم، کار کنیم و به دست بیاوریم.

وی در پایان بیان داشت: در آخر به تیم پرسپولیس اشاره می‌کنم که مساوی کردند و با ۸ امتیاز و بازی در خانه با الدحیل شانس بیشتری برای صعود دارند. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. اگر ۲ تیم از ایران صعود کنند باعث افتخار کشور است.

 • 16
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۴ اسفند
  لیگ آزادگان
  دریا بابل - داماش گیلان
  ۱۵:۰۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - استقلال
  ۱۷:۰۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - شمس آذر قزوین
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - کاراگومروک
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - النصر
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  پرسپولیس - نفت و گاز گچساران
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - جنوا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - آرسنال
  ۲۳:۳۰
 • سه شنبه ۱۵ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  میلواکی باکس - لس آنجلس کلیپرز
  ۰۴:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - اوکلاهاما سیتی تاندر
  ۰۷:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  چونبوک موتورز - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  فجر سپاسی - مس کرمان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ آزادگان
  خیبر خرم آباد - چادرملو اردکان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الدحیل - المرخیه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  معيذر - الاهلی دوحه
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  ام صلال - شمال
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الهلال - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساندرلند - لسترسیتی
  ۲۳:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - پاری سن ژرمن
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - لاتزیو
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش