پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۰۷:۵۸ - ۰۷ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۳۴۰
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

گل‌محمدی: النصر ده‌نفره هم قدرتمند بود/ مورایس: آرزو میکنم سپاهان و پرسپولیس صعود کنند

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش برای پیروزی وارد زمین شد و بازیکنان انرژی زیادی را در زمین گذاشتند.

به گزارش ورزش سه، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از بازی با النصر عربستان حاضر شد و در حالی که برخلاف مصاحبه پیش از بازی، به زبان فارسی صحبت می‌کرد، به سوالات پاسخ داد.

* صحبت‌های اولیه؟

به نام خدا و با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز. بازی خوبی برای هر دو تیم بود و فکر کنم هر دو تیم به دنبال این بودند که در این بازی پیروز شوند. ما در خیلی از دقایق بازی را کنترل کردیم و موقعیت‌های خوبی روی دروازه حریف ساختیم. در چند مورد هم در پاس آخر و شکل گرفتن حمله به مشکل خوردیم.

*تیم النصر؟

در هر صورت مقابل تیمی قوی و حرفه‌ای بازی کردیم. تیمی مثل النصر که باتوجه به بازیکنان و مربی خودش هر تیمی را به مشکل می‌اندازد حتی اگر ده نفره باشد. ما بازی شجاعانه را دیدیم و جا دارد از بازیکنان تشکر کنم. ما خیلی سخت به ریاض رسیدیم و مشکل پشتیبانی داشتیم. بازیکنان ما هرچه داشتند در زمین گذاشتند و با تمام انرژی بازی کردند. بیشتر تعویض‌های ما به خاطر خستگی بازیکنان یا مصدومیت آنها بود. به نظرم از جان مایه گذاشتند و اینجا باید از تک تک بازیکنان به خاطر تمرکزشان و انرژی زیادی که گذاشتند تشکر کنم.

*میزبانی النصر؟

جا دارد از میزبانی آنها تشکر کنم. ما واقعا جلوی یک تیم حرفه‌ای با ستارگان بزرگ تشکر کنم. به نظرم می‌توانستیم بازی را ببریم. در دقایقی از بازی پرس خوب گذاشتیم اما فکر کنم آنجایی که باید پاس خوب می‌دادیم و ضربه آخر را می‌زدیم، مشکل داشتیم. به نظرم این تساوی که در زمین النصر به دست آمد، برایمان ارزشمند است. حالا باید خودمان را برای بازی الدحیل آماده کنیم و فکر کنم فقط یک راه برای صعود داریم و آن هم پیروزی مقابل الدحیل است.

* مشکلات پرسپولیس؟

در این مورد خیلی صحبت شده و همه می‌دانیم چه اتفاقاتی برای تیم رخ داد. اما چیزی که الان باید به آن فکر کنیم این است که چگونه تیم را برای بازی بعدی آماده کنیم. بازیکنان ما از جان مایه می‌گذارند و تلاش بیشتر می‌کنند. این بازیکنان ارزشمند هستند و قابل تقدیرند. نمی‌توانیم به سادگی از نام بازیکنان بگذریم. با تمام کمبودهایی که وجود داشت، ما تلاش کردیم و این ارزشمند است. چیزی که اهمیت دارد این است که تمرکزمان روی تیم باشد و روی وظایفمان تمرکز کنیم تا از این گروه صعود کنیم.

* بازی با الدحیل؛ فینال گروه؟

شرایطمان را باید بررسی کنیم. باید آنها را آنالیز کنیم ببینیم وضعیتشان چجوری است، زیاد اطلاعی از تیمشان نداریم. بازی الدحیل برای ما مرگ و زندگی است و شاید مهمترین بازی سال ما باشد با توجه به شرایطی که برای صعود تیم‌های دوم داریم. فکر کنم رقابت خیلی نزدیکی برای تیم‌های دوم باشد و به تنها چیزی که باید فکر کنیم فقط گرفتن سه امتیاز است. فکر کنم با حضور هواداران که قدرت اصلی تیم ما هستند، ان‌شاءالله بازی خوبی را انجام خواهیم داد. الدحیل هم تیم خوبی است و با توجه به تغییراتی که در کادرفنی مربیگری داشته، نتایج رو به رشدی دارند.

***

سرمربی النصر: شکست‌ناپذیریم، احترام بگذارید!

سرمربی النصر می‌گوید که روند ۲۰ بازی بدون شکست نشان‌دهنده این است که باید به تیمش احترام گذاشته شود.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

لوئیس کاسترو، سرمربی النصر، در نشست خبری پس از بازی گفت: وقتی برای مسابقه‌ای آماده می‌شویم، ترکیب خود را بر اساس نقاط ضعف و قوت حریف انتخاب می‌کنیم.

وی گفت: متاسفانه در همان پانزده دقیقه ابتدایی یکی از بازیکنان ما اخراج شد و این اتفاق باعث شد تا ما مجبور شویم در زمین مسابقه بیشتر تلاش کنیم.

او ادامه داد: علی‌رغم اخراج علی لاجامی و کمبود یک بازیکن در زمین، ما توانستیم به خوبی بازی را کنترل کنیم، اما تعداد موقعیت‌ها نسبت به دیدارهای قبل کمتر بود. بازیکنان هم امروز بهترین عملکرد خود را ارائه کردند. با وجود کمبود عددی، از عملکردشان خوشحالم.

سرمربی پرتغالی درباره روند شکست‌ناپذیری تیمش گفت: این نشان دهنده کار بزرگی است. یک کار عالی از بازیکنان و کادرفنی که به ما کمک زیادی می‌کنند. بازیکنان فهمیدند که مسیر موفقیت مستلزم افزایش کیفیت است. ۲۰ بازی بدون شکست و کسب فقط دو تساوی یعنی یک چیز: کار، شجاعت و احترام.

او درباره رونالدو نیز گفت: کادر پزشکی در حال بررسی مصدومیت رونالدو است. کار آسانی نیست، ان‌شاءالله که کادر پزشکی کار خود را برای بهبودی مصدومیت رونالدو به خوبی انجام خواهد داد و او برای بازی بعدی آماده می شود.

کاسترو در پایان در مورد مقایسه‌اش با مربیان دیگر گفت: من به این موضوع فکر نمی‌کنم که به حرفه مربی دیگری حسادت کنم. تنها چیزی که به آن فکر می‌کنم این است که به راه خود ادامه دهیم، از بازیکنان دفاع کنم و اینکه چگونه تیم‌هایی را که با آن روبرو می‌شویم، شکست دهیم.

***

مورایس: آرزو میکنم سپاهان و پرسپولیس صعود کنند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ایران گفت: امروز آماده بودیم که با ۲ بازیکن کمتر برنده شویم اما در بازی بعدی با ۱۱ بازیکن بازی خواهیم کرد.

ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان ایران بعد از برتری مقابل نیروی هوایی عراق در نشست خبری اظهار داشت: به بازیکنان و تیمم تبریک می‌گویم، بازی ساده‌ای نبود و بازی به دیداری سخت تبدیل شد؛ به تیم نیروی هوایی تبریک می‌گویم، تیم خوبی است. تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها باکیفیت هستند.

وی ادامه داد: در بازی قبلی از بهترین بازیکن زمین صحبت کردم، امروز هم به رامین تبریک می‌گویم که پشت گلی که زدیم بود و بابت عملکردش برای سپاهان و تیم ملی تبریک می‌گویم.

مورایس تصریح کرد: بازی ساده‌ای برای داور نبود. او یکی از بهترین داوران قطر و لیگ قهرمانان آسیاست و خوشحالم که در این بازی حضور داشت. اگر او نبود بازی سخت‌تر می‌شد؛ او آرامش از خود نشان داد که برای بازیکنان مهم بود. با کارت قرمز اول موافق هستم اما در کارت قرمز دوم می‌شد تصمیم دیگری گرفته شود. خداراشکر که همه چیز خوب پیش رفت.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: برای من ساده است، بازیکنان باکیفیت عمل کردند و تمرکز داشتند، با یک بازیکن کمتر سخت بود و با ۲ بازیکن کمتر سخت تر شد؛ بازیکنان می‌دانستند باید چه کار کنند و برای من اولین‌بار نبود چنین شرایطی را تجربه می‌کردم. بابت تمرکز، دانش و عملکرد خوبشان تشکر می‌کنم و در آخر پاداش خوبی گرفتیم که برد بازی بود.

وی در مورد تغییر پست محمد کریمی گفت: معمولا در مورد استراتژی با بازیکنان حرف میزنم. باید کیفیت تیم حریف را در نظر بگیریم و سایر اتفاقات به کیفیت بازیکن برمی‌گردد. خوشحالم که توانستیم این موضوع را حل کنیم، فقط تمرین کردن نیست و بازیکن باید درک کند و خود را با شرایط هماهنگ کند که این اتفاق افتاد.

مورایس یادآور شد: بازی امروز تمام شد و الاتحاد تیم دیگری است. برتری آن‌ها این است که از بازی‌ای که انجام نداده‌اند، امتیاز گرفتند و اگر بازی کرده بودیم، سناریو تغییر می‌کرد؛ پیش‌بینی نمی‌کنم و باید برویم، آنالیز کنیم و سازماندهی انجام دهیم و بهترین خودمان را بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان همچنین گفت: اگر کافی باشد خوشحالم و اگر کافی نباشد، خوشحالم چون می‌دانم کارهای دیگری باید انجام دهیم. فشار زیادی را حس نمی‌کنیم زیرا می‌دانیم چه چیزی می‌خواهیم؛ امروز آماده بودیم که با ۲ بازیکن کمتر برنده شویم اما در بازی بعدی با ۱۱ بازیکن بازی خواهیم کرد و به اندازه کافی شانس برای بازی داریم. می‌توانیم برنده باشیم و باید صبر کنیم تا زمان برسد. باید باور داشته باشیم، کار کنیم و به دست بیاوریم.

وی در پایان بیان داشت: در آخر به تیم پرسپولیس اشاره می‌کنم که مساوی کردند و با ۸ امتیاز و بازی در خانه با الدحیل شانس بیشتری برای صعود دارند. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. اگر ۲ تیم از ایران صعود کنند باعث افتخار کشور است.

 • 16
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش