پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۲۲:۵۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۴۷۹
جهان

کانته در یک قدمی الاتحاد عربستان

لیونل مسی به اینترمیامی پیوست/ بیلنگهام رسما مادریدی شد

لیونل مسی,لیونل مسی در اینتر میامی
لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به اینتر میامی در لیگ فوتبال آمریکا ملحق می‌شود.

به گزارش ورزش سه، مشخص شدن تیم آینده لیونل مسی مهمترین خبر فوتبالی امروز بود؛ کاپیتان تیم ملی آرژانتین که تصمیم نهایی خود را به بعد از پایان لیگ یک فرانسه موکول کرده بود تیم اینتر میامی امریکا را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد.

بازگشت به بارسلونا، قبول پیشنهاد اغوا کننده الهلال و سفر به امریکا برای حضور در تیم اینتر میامی سه گزینه ای بودند که لیونل مسی باید یکی از آنها را انتخاب می کرد؛ او مورد آخر را انتخاب کرد تا رویا پردازی هواداران بارسا را خراب کرده و در عین حال بخشی از پروژه حضور ستاره های فوتبال در عربستان نیز نباشد.

در حالی که خود این بازیکن و باشگاه اینتر میامی هنوز به صورت رسمی خبر فوق را تایید نکرده اند جورج ماس، مالک باشگاه امریکایی، در یک توئیت کار حضور فوق ستاره آرژانتینی در اینتر میامی را تمام شده دانست.

مالک باشگاه اینتر میامی در توئیت بدون متن خود یک عکس از لیونل مسی با پیراهن شماره ۱۰ اینتر میامی منتشر کرده است.

لیونل مسی,لیونل مسی در اینتر میامی

مسی: به بارسا بر نمی‌گردم، به اینتر میامی می‌روم

لیونل مسی در مصاحبه ای که از ساعت ۲۱:۰۰ امشب به وقت اسپانیا در سایت های موندو دپورتیوو و اسپورت منتشر شد، سکوت خود را شکست و تصمیمش برای آینده را مشخص کرد.

مهاجم آرژانتینی که پس از تمدید نکردن قراردادش از پاری سن ژرمن جدا می‌شود، به سوالات دو خبرنگار (فرناندو پولو از موندودیپورتیوو و آلبرت ماسنو از اسپورت) در خانه‌اش پاسخ داد.

مسی موضع خود را در مورد آینده‌اش پس از چند روز بسیار استرس‌زا در مقابل علاقه باشگاه‌های بارسلونا، اینتر میامی و الهلال عربستان روشن کرد. در این مصاحبه، لئو همچنین صادقانه می‌گوید که چگونه در این چند هفته اخیر با عدم اطمینان زندگی کرده است.

موندو دپورتیوو از هفته گذشته گزارش داده بود که تصمیم ستاره روزاریو که در ۲۴ ژوئن ۳۶ ساله می شود، قریب الوقوع است و او حاضر نیست زیاد منتظر تصمیم گیری بماند.

بخش‌های مهم مسی که به زودی کامل می‌شود، اینگونه آغاز می‌شود:"من واقعاً می خواستم برگردم، بسیار هیجان زده بودم که بتوانم برگردم، اما پس از تجربه آنچه که تجربه کردم و خروجی که داشتم، نمی خواستم دوباره در همان موقعیت قرار بگیرم: منتظر بودم ببینم چه اتفاقی قرار است، بیفتد."

نابغه آرژانتینی می‌گوید:"شنیدم که بارسلونا باید بازیکنان را بفروشند یا دستمزد بازیکنان را پایین بیاورند و حقیقت این است که من نمی‌خواستم این کار را انجام دهم یا مسئولیت به دست آوردن چیزی که به همه اینها مربوط می‌شود را بر عهده بگیرم."

او تصمیمش را اینطور اعلام کرد:"تصمیم گرفتم که به میامی بروم. هنوز صد در صد آن را نبسته ام. برخی چیزها را از دست داده ام اما تصمیم گرفتیم به راه خود ادامه دهیم. می‌خواستم اروپا را ترک کنم، از کانون توجه خارج شوم و بیشتر به خانواده‌ام فکر کنم."

لیونل مسی,لیونل مسی در اینتر میامی

مسی چه احساسی داری؟

خوب. من احساس خوبی دارم، آرام هستم و فصل را تمام کرده ام. سال غیرمعمولی برای جام جهانی در وسط فصل بود. جام جهانی کاری کرد که همه چیز را متفاوت کند. الان به بازی با تیم ملی و تعطیلات فکر می کنم.

سفرت در پاریس با چه احساسی به پایان می‌رسد؟

با احساسات متفاوت. حقیقت این است که سال اول بسیار سخت بود، همانطور که قبلاً گفته ام، به دلایل مختلف. سال دوم، شش ماه اول، احساس خیلی خیلی خوبی داشتم، خیلی در باشگاه، در شهر، با خانواده ام راحت بودم.  وسط فصل زمان برگزاری جام جهانی بود و فکر می کنم جام جهانی به طور کلی همه تیم ها را درگیر کرد، چنین رقابت مهمی در میانه فصل برای اولین بار تاثیرگذار بود. فکر می‌کنم این جام فصل را خیلی شرطی کرد. انتظار داشتم جور دیگری تمام شود، اما دو سال بود که در کل برایم سخت بود، اما دیگر گذشته است.

ما هم آمده ایم درباره بارسا صحبت کنیم. آن را چگونه دیده ای؟ آیا دلتنگ آن هستی؟

بله، بدیهی است بله، من دلتنگ هستم. فقط می گفتم حقیقت این است که سال اول اینجا برای من خیلی سخت بود، اینکه بعد از رفتن همه چیز چطور گذشت. بدیهی است که تیم را دنبال می‎کردم، بازی ها را تماشا می‌کردم و همیشه آرزوی خاطرات و حضور در آنجا را داشتم.

از قهرمانی بارسلونا در لالیگا خوشحال بودی؟

بله، بدیهی است که بله. تمام سال تیم را دنبال کردم و مثل تمامی هواداران بارسلونا دوست داشتم که قهرمان شود. و در سال اول هم من خیلی با ژاوی صحبت می‌کردم، همچنین در مورد برخی بازی ها، بعد از بازی، در مورد موقعیت ها... حقیقت این است که از زمانی که او مربی بود، خیلی صحبت کردیم. و بدیهی است که او را دنبال کردم.

و در مورد امکان بازگشت آیا قبلا تصمیمی گرفته بودی؟

بله، حقیقت این است که من واقعاً می‌خواستم برگردم، بسیار هیجان زده بودم که بتوانم برگردم، اما از طرف دیگر، پس از آنچه تجربه کردم و نحوه جدایی‌ای که داشتم، نمی‌خواستم دوباره در همان موقعیت قرار بگیرم: اینطور که صبر کنم ببینم چه می‌شود و به اصطلاحی که می‌گویند آینده‌ام را به دست دیگران بسپارم. می‌خواستم تصمیم خودم را بگیرم، به خودم و خانواده‌ام فکر کنم. اگرچه شنیدم که گفته می‌شود لالیگا همه چیز را پذیرفته است و همه چیز برای بازگشت خوب است، اما هنوز کارهای زیادی وجود داشت که باید انجام می‌شد.

شنیده‌ام که آنها باید بازیکنانی را بفروشند یا حقوق بازیکنان را پایین بیاورند و حقیقت این است که من نمی‌خواستم این کار را انجام دهم یا مسئولیت به دست آوردن چیزی که به همه اینها مربوط می‌شود را بر عهده بگیرم. من قبلاً به چیزهای زیادی متهم شده‌ام که در دوران حرفه‌ای من در بارسلونا درست نبودند و قبلاً کمی خسته شده بودم، نمی‌خواستم دوباره همه آنها را پشت سر بگذارم. و خب، زمانی که باید می‌رفتم، لالیگا هم پذیرفته بود که قراردادم را ثبت کنند و در نهایت این کار عملی نشد.

خب، می‌ترسیدم که دوباره همان اتفاق بیفتد و مجبور شدم مثل گاوبازی از میان اتفاقات بگذرم، که مجبور شدم به اینجا یعنی به پاریس بیایم تا مدت طولانی با خانواده‌ام در هتل بمانم، بچه‌هایم به مدرسه بروند و اینکه چند وقت در هتل اقامت داشته باشم...

من می خواستم تصمیم خودم را بگیرم و به همین دلیل کمی به بارسا توجه نکردم. اگرچه من آن را دوست داشتم، نمی‌توانست اتفاق بیفتد. من همچنین در لحظه‌ای هستم که می‌خواهم کمی از کانون توجه خارج شوم، بیشتر به خانواده‌ام فکر کنم. همان‌طور که گفتم، دو سال را در کنار خانواده طوری گذراندم که آنقدر بد بود که از آن لذت نمی‌بردم. ماهی را پشت سر گذاشتم که به خاطر قهرمانی در جام جهانی برایم دیدنی بود، اما حذف اتفاقات برایم خیلی سخت بود.

از بین همه دلایل، کدام یک بیشتر روی دوش تو سنگینی می‌کرد؟

اینکه تصمیم خودم را داشته باشم و مجبور نباشم دوباره منتظر بمانم و همان چیزی که قبلاً اتفاق افتاده، رخ دهد. همان‌طور که گفتم بعد از اینکه به لطف خدا به همه چیز رسیدم و بالاخره قهرمان جهان شدم، چیزی که خیلی می‌خواستم، اینکه بود که دنبال چیز دیگری باشم و کمی هم آرامش داشته باشم.

خانواده‌ات در این میان به تو چه می‌گفتند؟

خانواده من از هر چیزی که می‌شنیدند بسیار هیجان‌زده بودند، اما در عین حال ما چندان هیجان‌زده نبودیم، زیرا واقعیت این بود که ما هنوز نمی‌دانستیم چه اتفاقی می‌تواند بیفتد، اما واضح است که آنها مشتاق بازگشت بودند. ما هرگز نخواستیم آنجا را ترک کنیم، خیلی سخت بود، اما آنها هم از من حمایت می‌کنند و این تصمیمی است که به عنوان یک خانواده گرفته شده است، نه فقط من. آنها همچنین از تغییر جدید خوشحال هستند، اگرچه از رفتن نیز ناراحت هستند. در ابتدا دشوار بود، اما اکنون آنها بیشتر با پاریس منطبق شده‌اند. آنها دوستان خود را در مدرسه دارند و جدا شدن از همه اینها دردناک است. بچه‌ها در حال حاضر بزرگ هستند. مهمتر از همه، تیاگو شرایط را درک می‌کند و از اتفاقی که رخ می‌دهد، خوشحال است.

از باشگاه گفتند که تقریباً ۹۹ درصد بازگشت به تو بستگی دارد و ژاوی گفت که او دست بالا را دارد، اما چیزی برای آن پیشنهاد کم بود، این مدت چطور زندگی کردی؟

من به همه چیزهایی که گفته می‌شد گوش می‌دادم، هر خبری که بود، آنچه ژاوی می‌گفت... اما کمی از آن چیزی بود که اخیراً گفته می‌شود. لالیگا تاییدیه داده بود، اما این واقعیت نیست که تصمیم با من است، زیرا چیزهای زیادی از دست رفته و تابستان طولانی است که در آن نمی‌خواهم آنچه را که قبلا پشت سر گذاشته بودم، دوباره تجربه کنم. ترجیح دادم زودتر تصمیم بگیرم که به این موضوع پایان دهم و آرام باشم و به تعطیلات و آینده‌ام فکر کنم، در واقع آنچه از قبل ممکن است را برنامه‌ریزی کنم.

آیا شایعات در بارسلونا تو را تحت فشار قرار داده است؟

نه! نمی‌دانم بسیاری از این اخبار از کجا می‌آمد. بسیاری از روزنامه‌نگاران من را به تیم‌های مختلف ربط می‌دادند. آنها حضور من را در عربستان تایید می‌کردند، روز بعد از قطعی شدن حضورم در بارسلونا می‌گفتند و باز روز بعد نسخه خود را تغییر می‌دادند. در این شرایط که حرف‌های زیادی مطرح می‌شد تصمیم گرفتم به آنچه واقعیت دارد فکر کنم نه آنچه گفته می‌شود.

اتفاقی که دو سال پیش افتاد و وقتی برگشتی دیدی که نمی‌توانی خانواده‌ات را از بارسلونا جدا کنی، چه تاثیری بر تصمیم فعلی‌ات داشت؟

شرایط خیلی سختی بود. مرحله بسیار زشتی از دوران فوتبالی‌ام بود. ما مثل هر سال خود  را آماده تمرینات پیش فصل، مدارس بچه‌ها و برنامه‌های روزمره کردیم. ولی وقتی زمان امضای قرارداد شد یک‌شبه به من گفتند که این امکان وجود ندارد و باید باشگاه را ترک کنم. باید به سرعت به دنبال تیم می‌گشتم و همین باعث شد عجولانه تصمیم بگیرم.

آیا این دو سال حضور در پاریس هم در تصمیمت تاثیر داشت؟

کمی بله. چون همان‌طور که قبلا گفتم دو سال بود که از شرایط راضی نبودم و از خودم لذت نمی‌بردم. این روی زندگی خانوادگی من هم تاثیر داشت. ارتباطم با فرزندانم کمتر شد، در حالی که قصد دارم ارتباط روزانه‌ام با خانواده را دوباره داشته باشم. من خوش شانس بودم که در فوتبال به همه چیز رسیدم ولی خانواده کمی فراتر از ورزش است.

بیایید در مورد ژاوی و لاپورتا صحبت کنیم. آیا در این مدت صحبتی باهم داشتید؟
من با لاپورتا خیلی کم صحبت کردم؛ فکر می‌کنم حداکثر یکی دو بار با هم حرف زدیم. با ژاوی اما ارتباط زیادی دارم و در مورد احتمال بازگشتم صحبت کردیم. ما در این مورد با هیجان بالا حرف می‌زدیم و در این مورد که آیا این اتفاق به نفع تیمش هست یا خیر بحث می‌کردیم.

در این مدت نام شما در نوکمپ و دیگر تجمعات بارسلونا همواره به گوش می‌خورد. چه احساسی از این اتفاق داری؟
لذت بخش و زیبا بود. چرا که وقتی جدا شدم دوست داشتم مثل ژاوی، اینیستا یا بوسکتس و آلبا مراسم خداحافظی داشته باشم. دوست داشتم این‌گونه بروم تا بتوانم با هواداران وداع کنم؛ حتی در آن زمان که دوران همه‌گیری کرونا بود. دوست داشتم بدانم که با مردم هستم و برای آنها بازی می‌کنم. به همین دلیل وقتی نامم در نوکمپ به صدا در آمد خوشحال شدم. عشق متقابلی همواره بین ما وجود دارد.

موضوعات اقتصادی تا چه اندازه در تصمیم شما تاثیر داشت؟ حتی گفته می‌شد که حاضر هستید به صورت رایگان برای بارسا بازی کنید.
حقیقت این است که مسائل اقتصادی هرگز برای من محدودیت نبود. ما هرگز در مورد قرارداد صحبت نکردیم. یک پیشنهاد بود. هرگز چیزی رسمی، مکتوب و امضا نشد. چرا که هنوز چیز خاصی وجود نداشت و ما نمی‌دانستیم انتقال ممکن است یا خیر. قصد داشتیم اما نتوانستیم چیزی را پیش ببریم و در مورد پول هم فرصت صحبت نشد. اگر بحث پول بود به عربستان یا جای دیگری می‌رفتم.

آیا با پیام‌ها هیجان زده شدی؟

من خیلی هیجان‌زده نبودم. زیرا واقعاً نمی‌دانستم چه اتفاقی قرار است بیفتد. همیشه اتفاقی را که برایم افتاده بود به یاد می‌آوردم و به فرزندانم و خانواده‌ام نگفتم که قرار است به بارسلونا برگردیم که دوباره این اتفاق بیفتد. بنابراین بله، من در انتظار بودم، اما با آرامش.

آیا فکر می‌کنی که بارسلونا تمام تلاش خود را برای جذب تو انجام داد؟

خب من نمی‌دانم. مسئله مربوط به آن‌هاست. راستش را بخواهید نمی‌دانم هر کاری که ممکن است انجام داده یا نه. من می‌دانستم که ژاوی درمورد چه چیزی صحبت می‌کند. مهمتر از همه اما من به شما می‌گویم، فقط این نبود. خیلی چیزها گم شده بود. باشگاه امروز در موقعیتی نبود که ۱۰۰ درصد تایید کند که می‌توانم برگردم. و این قابل درک است، به دلیل شرایطی که باشگاه در آن قرار دارد و من اینگونه زندگی کردم.

آیا فکر می‌کنید افرادی در باشگاه هستند که شما را دوست ندارند یا فکر می‌کنند حضور شما می‌تواند مشکل ساز باشد؟

نمی‌دانم. اما مطمئناً افرادی هستند که نمی‌خواهند برگردم، همان‌طور که در آن زمان نمی‌خواستند که من بمانم. مانند بسیاری از افرادی که می‌شناسم و می‌خواهند من برگردم و آن را بیان کردند اما مطمئناً افرادی در هیئت مدیره هستند که نمی‌خواهند برگردم و معتقدند بازگشتم برای باشگاه خوب نیست.

بعد از جدایی تو فران تورس با قراردادی ۵۵ میلیونی به بارسا پیوست... به نظرت عجیب نبود؟

نمی‌دانم... اوایل در زمانی بودم که از رفتنم و اینکه چطور شد، خیلی آزرده شدم. در آن زمان کمی عصبانی بودم که نتوانستم بمانم. در آن لحظه باشگاه فهمید که می‌توانست حرکتی انجام بدهد. با گذشت این دو سال فهمیدم، درکش کردم و دیگر به آن فکر نمی‌کنم. اگر قرار بود چنین کاری انجام شود همه چیز تغییر می‎‌کرد.

آیا جدایی تو از بارسا یک زخم باز است که خونریزی‌اش قطع نشده است؟

بله به نظرم کمی اینطور است... همان‌طور که قبلا گفتم. برای اینکه نتوانستم آنطور که دوست داشتم خداحافظی کنم. همان‌طور که فکر می‌کنم لیاقتش را داشتم. همان‌طور که بازیکنانی که نام بردم نیز شایسته بودند و انجام دادند. دوست داشتم همان کار را انجام بدهم. در یک طرف یک دونده زشت وجود داشت. من آدم بد فیلم بودم و این را هم خیلی دوست نداشتم چون اینطور نبود. به همین دلیل است که من دوست دارم با مردمی که در مقطعی زندگی کردیم و با آنها لذت بردیم و رنج کشیدیم یک خداحافظی واقعی داشته باشیم. آنها سال‌ها با هم بودند و من دوست دارم همان‌طور که احساس می‌کنم، خداحافظی کنم.

صحبت از این اتفاق شد، دوست داری روزی به بارسا برگردی؟ به عنوان مدیر فنی، بازیکن، سفیر...

بله، بدیهی است که دوست دارم به باشگاه نزدیک باشم. علاوه بر این، من قصد دارم در بارسلونا زندگی کنم. این یکی از چیزهایی است که ما با همسرم و فرزندانم درباره آن صادق هستیم. امیدوارم، نمی‌دانم چه زمانی و چه روزی، اما امیدوارم روزی بتوانم کمکی به باشگاه کنم، زیرا بارسلونا باشگاهی است که همان‌طور که همیشه گفته‌ام دوستش دارم. من از عشقی که در طول دوران حرفه‌ای‌ام از مردم گرفتم قدردانی می‌کنم و بله، دوست دارم دوباره آنجا باشم.

در طول این چند ماه اخیر، فرض می‌کنیم که شما با کمی اضطراب زندگی کرده‌اید؛ آیا چیزی وجود دارد که به طور خاص به شما آسیب رسانده باشد؟

همان‌طور که قبلاً گفتم، خیلی چیزها گفته شده، خیلی چیزها لو رفته است، این‌همه دروغ گفته شده است، اما من نمی‌توانم بیرون بروم و همه چیزهایی که گفته می‌شود را تکذیب کنم، اما می‌بینم که بسیاری از روزنامه‌نگاران هستند که دروغ‌های زیادی می‌گویند و به تصویر می‌کشند. هیچ اتفاقی نمی‌افتد. روز بعد دوباره یک دروغ دیگر می‌گویند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. بله، خیلی چیزها مرا آزار می‌داد، مثلاً وقتی در مورد خانواده‌ام زیاد صحبت می‌کنند، می‌گفتند پسرم حال بدی داشته که برعکس بود. بچه‌های من به خاطر وضعیت خوبی که دارند نمی‌خواهند اینجا را ترک کنند.

به کجا می‌روی؟ عربستان سعودی با میامی؟

تصمیم گرفته‌ام که به میامی بروم. هنوز صددر د مطمئن نیستم. من بعضی چیزها را از دست داده‌ام، اما تصمیم گرفتیم راه را ادامه دهیم.

آیا بوسکتس به میامی می‌آید یا قصد داری او را به آنجا ببری؟

این یکی از چیزهای دیگری است که گفته شد، اینکه من با بوسی و جوردی قرار است به عربستان بروم اینکه همه چیز را از قبل آماده کرده بودیم. نه، اینطور نیست، هر کس به دنبال آینده خود است. واضح است که من از آنها و کارهایی که قرار است انجام دهند آگاه بودم، اما هرگز حاضر نشدیم با هم جایی برویم. من تصمیمم را برای خودم گرفتم و نمی‌دانم قرار است چه کار کنند.

وقتی می‌گویی می‌خواهی از کانون توجه خارج شوی، منظورت چیست؟

ترک اروپا. من از تیم‌های اروپایی دیگر پیشنهاد داشتم، اما حتی آنها را ارزیابی نکردم؛ زیرا ایده من این بود که به بارسلونا بروم و اگر بارسلونا به نتیجه نرسید، آن را تجزیه و تحلیل کنم، سپس فوتبال اروپا را ترک کنم. به لیگ ایالات متحده به شیوه‌ای متفاوت و لذت بردن روز به روز بیشتر نیاز داشتم، اما با همان مسئولیتی که می‌خواستم برنده باشم به کارم ادامه می‌دهم و همیشه کارها را به خوبی انجام می‌دهم اما با آرامش خاطر بیشتر.

***

بیلنگهام به رئال مادرید پیوست

باشگاه بوروسیا دورتموند انتقال بلینگام به رئال مادرید را رسما اعلام کرد.

لیونل مسی,لیونل مسی در اینتر میامی

همانطور که پیش بینی می‌شد جود بلینگام با رئال مادرید به توافق نهایی رسید و رسما راهی این تیم خواهد شد.

باشگاه بوروسیا دورتموند انتقال این بازیکن انگلیسی را رسما به رئال اعلام کرد.

طبق اعلام باشگاه دورتموند این انتقال به ارزش ۱۰۳ میلیون یورو است و ۳۰ میلیون یورو هم به عنوان متغیرات قرارداد وجود دارد.

به این ترتیب نخستین خرید بزرگ رئال مادرید در تابستان رسما به ثبت رسید تا کمربند میانی این تیم قوی‌تر از قبل شود.

***

کانته در یک قدمی الاتحاد عربستان

انگلو کانته در یک قدمی حضور در فوتبال عربستان قرار گرفته است.

لیونل مسی,لیونل مسی در اینتر میامی

فابریتزیو رومانو» خبرنگار معروف نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا گفت : آزمایشات پزشکی انگولو کانته برای پیوستن به الاتحاد در لندن انجام شد.

مدت قرارداد هافبک فرانسوی با باشگاه عربستانی ۲ ساله با آپشن تمدید برای یکسال دیگر است.

دستمزد کانته سالانه ۱۰۰ میلیون یورو است که شامل حق تصویر و معاملات تجاری است.

 • 10
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
حامد آهنگی بیوگرافی حامد آهنگی، کمدین پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۷ تیر ۱۳۵۸

محل تولد: بندر انزلی، گیلان

حرفه: استندآپ کمدین، بازیگر، مجری، کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۸۱ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق

ادامه
جابر بن حجاج جابر بن حجاج یار با وفای امام حسین (ع)

محل تولد: کوفه

تاریخ شهادت: ظهر عاشورا 

محل شهادت: کربلا

طول عمر: حدود ۴۵ سال

دلیل شهرت: از یاران امام حسین (ع) 

ادامه
انوری زندگینامه انوری ابیوردی شاعر بزرگ قرن ششم

تاریخ تولد: اواخر قرن پنجم یا اوایل قرن ششم هجری قمری، ۱۱۲۶ میلادی

محل تولد: ابیورد، درگز

دوران زندگی: سلجوقیان

حرفه: شاعر، دانشمند، خوشنویس، موسیقی دان، ریاضی دان، ستاره شناس، فیلسوف

لقب: انوری ابیوردی، حجّة الحق

آثار: دیوان اشعار، البشارات فی شرح الاشارات

ادامه
مری بارا بیوگرافی مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

تاریخ تولد: ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

محل تولد: رویال اوک، میشیگان

ملیت: آمریکایی

حرفه: مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز 

آغاز فعالیت: از سال ۲۰۱۳

محل تحصیل: دانشگاه استنفورد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور
  لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - یونیون برلین
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - کپنهاگن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - آیندهوون
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - منچستریونایتد
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - سالزبورگ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - ناپولی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - لانس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۰ شهریور
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - تورنتو
  ۰۳:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید ایران - امید ویتنام
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - آلومینیوم اراک
  ۱۸:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ضمک - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - ذوب آهن
  ۱۹:۰۰
 • لیگ اروپا
  لاسک - لیورپول
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  بایرلورکوزن - هاکن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  پاناتینایکوس - ویارئال
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  شریف تیراسپول - آاس رم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فنرباغچه - نوردشیلند
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  لژیا - استون ویلا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  آژاکس - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  برایتون - آ ا ک آتن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  وستهم - باکا توپولا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  گلاسکو رنجرز - رئال بتیس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  کلوب بروژ - بشیکتاش
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  دیناموزاگرب - آستانه
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۳۱ شهریور
  بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید افغانستان - امید سوریه
  ۱۱:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید هنگ کنگ - امید ازبکستان
  ۱۵:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  اميد قطر - امید فلسطین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فوتسال مس سونگون - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاخدود - الخلیج
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الفیحا
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - فروزینونه
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - دارمشتات
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  لچه - جنوا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - نیس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش