سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۲۳:۴۲ - ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۱۷۲
فوتبال ملی

کارپین: می‌خواهیم خودمان را با فوتبال آسیا تطبیق دهیم

حاشیه و تنش لفظی در کنفرانس خبری امیر قلعه نویی بعد از بازی با روسیه | قلعه‌نویی: قرار نیست همه من را تایید کنند

قلعه نویی و والری کارپین,اظهارات والری کارپین
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: قرار نیست همه من را تایید کنند و به مخالفانم هم احترام می‌گذارم.

به گزارش فارس، امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک بر یک مقابل روسیه در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن را خدمت همه ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم. انشالله زیر سایه خدا و اهل بیت سال خوبی برای ملت شریف ایران باشد، چون این ملت لیاقت بهترین‌ها را دارد.

وی ادامه داد: به مخالفان احترام می‌گذارم. قرار نیست همه من را تایید کنند. به مخالفان هم احترام می‌گذارم و آنها هم می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند. ۵ روز است که مسئولیت این را برعهده گرفته‌ام و فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوب چند سال اخیر را ارائه کردیم. وظیفه مربی است که دو شاخصه مهم را انجام دهد؛ اولی ایجاد موقعیت روی دروازه حریف و دوم هم فرصت ندادن به حریف. فکر می‌کنم در این بحث ما خیلی عالی بودیم. در گردش توپ و کرنر و شوت و ... شرایط خوبی داشتیم و با کمترین موقعیت هم یک گل دریافت کردیم. 

قلعه‌نویی گفت: این بازی من را خیلی امیدوار کرد و انشالله تا دی ماه تیم کامل‌تری خواهیم شد. باید از بازیکنان هم تشکر کنم که خیلی خوب ظاهر شدند و با قلب خود بازی کردند. آنها دونده و جنگنده بودند. فکر می‌کنم عدالت این بود که این بازی با نتیجه ۴ بر یک یا ۵ بر یک به سود ما تمام می‌شد، اما مهم نیست. همین که در این چند روز توانستیم نگرش برتر باشیم مهم است. در کل بازی خوبی را شاهد بودیم و برای اثبات این حرف چند دلیل دارم؛ یکی اینکه مردم اصلاً ننشستند و مدام تیم ملی را تشویق می‌کردند و بعد از بازی هم از بازیکنان تشکر کردند. حتماً یک سری مخالف هم در بین آنها بود که ما را تشویق کردند. از همه تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درخصوص غیبت سردار آزمون و حضورش در مسابقات والیبال، عنوان کرد: خواهش می‌کنم درمورد بازیکنانی که هستند صحبت کنید. آنهایی که بودند مانند یک سرباز وظایف خود را انجام دادند. خوشبختانه در تیم‌هایی که من بودم بازیکن‌سالاری داشتیم، اما بازیکن محوری نداشتیم. امروز هم دیدید که مغانلو و سپس اسدی خوب ظاهر شدند و از چیزی که تصور می‌کردم خیلی بهتر بودند. ما یک تیم بسیار خوب داریم، یعنی اگر این ۱۱ بازیکن را کنار بگذاریم و با ۱۱ بازیکن دیگر مقابل کنیا قرار بگیریم بازهم شاهد همین کیفیت خواهیم بود. هرکسی با قلبش کنار مردم و تیم ملی بود که سردار هم قطعاً بود. شاید برخی از همین بازیکنان در اردوی بعدی نباشند.

وی درمورد کادر فنی تیم ملی، تصریح کرد: کادر ما هنوز تکمیل نشده است. ما حتماً یک مربی با سابقه حضور در جام جهانی را به تیم خود اضافه خواهیم کرد. از همه باشگاه‌ها تشکر می‌کنم و قدردانی ویژه از باشگاه تراکتور دارم که مربی دروازه‌بان‌های خود را در اختیار ما قرار دادند. یک یا دو نفر دیگر به کادر ما اضافه خواهند شد؛ یک مشاور و دو نفر اجرایی هم به جمع ما خواهند پیوست تا بتوانیم لیگ را بیشتر و بهتر رصد کنیم.  

قلعه‌نویی درمورد شرایط تیم روسیه، اظهار داشت: روسیه یکی از تیم‌های خوب است و فکر می‌کنم آنها هم مثل ما حدود ۴ ماه در شرایط مسابقه نبودند. پرس‌هایی که ما انجام دادیم قدرت بازی‌سازی حریف را  گرفت. تیم‌های من اغلب اینگونه بازی می‌کنند و این نگرش فوتبال من است. روسیه تیم خوبی بود، اما ما با پرس‌های خوب خود مخصوصاً در نیمه دوم عملاً بازی‌سازی آنها را از کار انداختیم. فرصت‌های زیادی هم داشتیم و باید با اختلاف ۲-۳ گل می‌بردیم. این تیم خیلی من را امیدوار کرد. خوشحالم که مردم هم از بازی لذت بردند. ما با ایده‌های خودمان فاصله داریم و باید خیلی بهتر شویم. از بزرگان تیم هم تشکر می‌کنم که واقعاً بزرگی کردند. برخلاف تبلیغاتی که دشمنان و مخالفان می‌کردند شرایط خوب پیش رفت. همه از نظم و آنالیز و ... راضی بودند. مخالفان هم برای ما عزیز هستند. مگر می‌شود انتقاد وجود نداشته باشد؟ انتقاد باید بدون حب و بغض باشد. این موضوع نه به مملکت کمک می‌کند و نه به فوتبال؛ بهتر است این مسائل را کنار بگذاریم و به فکر مردم و ایران عزیز باشیم. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درمورد تغییرات در کادر فنی تیم ملی، گفت: باید از باشگاه گل‌گهر سیرجان تشکر کنم. به الهویی هم تبریک می‌گویم که سرمربی این تیم شد. ما تا خرداد ماه برنامه‌ای نداریم و در این مدت باید لیگ و لژیونرها را زیر نظر داشته باشیم. پس از آن الهویی به ما اضافه خواهد شد. یک همکار خوب خارجی و چند نفر دیگر هم به ما اضافه خواهند شد تا لیگ را به خوبی رصد کنیم. برنامه داریم تا چند مشاور هم به تیم اضافه کنیم. از تاج هم تشکر می‌کنم که با صحبت‌هایش به بازیکنان انگیزه داد. امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم تا مردم را حداقل در بخشی خوشحال کنیم.

وی افزود: من در صحبت‌هایم گفتم که روسیه حدود ۴ ماه هیچ برنامه‌ای نداشت. ما هم چند بازیکن خود را نداشتیم. اگر می‌باختیم همه می‌گفتند که قلعه‌نویی چیزی بلد نیست، حالا که بازی خوبی ارائه کردیم می‌گویند که تیم حریف لژیونرهای خود را در اختیار نداشت. در سال ۲۰۰۶ هم این سولات مطرح می‌شد. اعتقاد دارم که بازیکنان از لیگ لژیونر می‌شوند. 

قلعه‌نویی درخصوص شایعاتی پیرامون عدم تمکین بازیکنان لژیونر و شرایط کلی اردوهای تیم ملی، خاطرنشان کرد: بهتر است که بازیکنان به این موضوع پاسخ دهند. من یک اصولی داریم و هیچگاه از آنها عبور نمی‌کنم. جایگاه بازیکنان و مربیان مشخص است. از بزرگان تیم تشکر کردم چون قبل از حضور در اردوها نظرات خود را اعلام کردند. افرادی که مخالف هستند همیشه بهانه ای دارند. اصلاً هم مهم نیست. از بانوان هم تشکر می‌کنم و امیدوارم در لیگ برتر هم حضور داشته باشند. آنهایی که لذت نبردند، انشالله بازی را دوباره ببینند و لذت ببرند.

حاشیه و تنش لفظی در کنفرانس خبری امیر قلعه نویی بعد از بازی با روسیه

▫️خبرنگار: خیلی‌ها بابت انتخاب شما حمایت کردند و بعضی‌ها هم مثل من مخالف انتخاب شما هستند. نظرتان درباره مخالفان خودتان چیست؟!
▫️قلعه نویی: تبریک می‌گم بهشون. حالا شما چرا مخالفی؟!
▫️خبرنگار: دلایل زیادی وجود دارد. مثلا شما ده سال است هیچ جامی در تیم های مختلف نیاورده‌اید.
▫️قلعه نویی: اینکه ۱۰۰۰ امتیاز آورده ام و این چیزها را نمی‌بینید؟!
▫️خبرنگار: ولی ده سال هم هست موفقیتی نداشته اید.
▫️قلعه نویی: اصلا شما میتونی تا هزار بشمارید؟!
▫️خبرنگار: ولی تا ده را بلدم بشمارم!
▫️قلعه نویی: حالا شما تا هزار بشمار تا سوالات دیگر پرسیده شود.
 

 کارپین: ایران تیمی قدرتمند است/ می‌خواهیم خودمان را با فوتبال آسیا تطبیق دهیم

سرمربی تیم فوتبال روسیه گفت: ایران یک تیم قدرتمند است و تماشاگران بسیار خوبی دارد.

قلعه نویی و والری کارپین,اظهارات والری کارپین

والری کارپین پس از تساوی یک بر یک مقابل ایران در نشست خبری اظهار داشت: مسلما بازیکنان من تمرینات خاصی را نداشتند و آمادگی کاملی بین بازیکنان در زمین وجود نداشت، اما نتیجه، نتیجه بدی نبود، چرا که وقتی تیم ما یک گل پیش افتاد من خیلی خوشحال شدم، اما از زمانی که گل مساوی را دریافت کردیم ورق به سود بازیکنان ایران برگشت. این بازیکنان ایران بودند که به سمت دروازه ما حمله می‌کردند. برنامه ما این بود که بتوانیم در ضد حمله‌ها موفق شویم و به گل برسیم که نشد.

وی در خصوص حضور تماشاگران در این دیدار گفت: حضور هواداران باعث شد بازی امروز خیلی شور و هیجان داشته باشد. من فکر این را نمی‌کردم که ایران چنین تماشاگران پر شوری را داشته باشید. حضور تماشاگران باعث شد تا هر ۲ تیم فوتبال بسیار خوبی را ارائه دهند و من فکر می‌کنم با توجه به تماشاگرانی که ایران دارد می‌تواند یک فوتبال خوب و قدرتمند را ارائه کند. تیم ایران یک تیم قدرتمند است.

وی در خصوص نبود لژیونرها و استفاده از بازیکنان جوان گفت: بله مسلما ما بازیکنانی داشتیم که لژیونرهای ما بودند اما دچار مصدومیت شدند. ما باید کاری کنیم تا نسل فوتبال روسیه را عوض کنیم و به بازیکنانی که داریم میدان دهیم و به آنها اعتماد کنیم. ما با بازی دادن به این بازیکان می توانیم تصمیم درستی در خصوص آینده فوتبال روسیه بگیریم و آینده تیم ملی را تضمین کنیم.

سرمربی تیم فوتبال روسیه در خصوص تفاوت تیم ملی امیر قلعه نویی با تیم ملی کی‌روش عنوان کرد: زمانی که ایران تنها ۱۰ روز پیش سرمربی خود را انتخاب کرده است قطعا ما نمی‌توانستیم آنالیز دقیقی از تیم ملی ایران با سرمربی جدید داشته باشیم. فقط در طول بازی دیدیم که چه اتفاقاتی در تیم ملی ایران در حال رخ دادن است. فقط  می‌توانم بگویم قبل از بازی نتوانستیم آنالیز قوی از تیم ملی داشته باشیم. تیم ملی ایران زمان کی روش با یک سبک فوتبال بازی می کرد و امروز با یک سبک دیگر با امیر قلعه نویی بازی می کنند.

کارپین در خصوص تفاوت بین فوتبال ایران و روسیه با توجه به حضور روسیه در آسیا گفت: بین فوتبال روسیه و ایران تفاوت خاصی وجود ندارد مخصوصا ما که می خواهی با تیم‌های آسیایی بازی کنیم. ما باید کم کم در بازی های تدارکاتی که داریم به ترکیب اصلی خودمان دست پیدا کنیم. ترکیب جدیدی را در تیم ملی فوتبال روسیه شاهد هستید و همچنین بازیکنان جدیدی را به تیم ملی اضافه کردیم.  باید تمام تلاش خودمان را کنیم تا زمانی که اگر بخواهیم به آسیا بیاییم فوتبال منطبق با فوتبال آسیا را داشته باشیم.

وی در خصوص اینکه دوست دارند در فوتبال آسیا حضور داشته باشند یا خیر گفت: من نمی‌توانم در این خصوص صحبتی کنم و اینکه ما بخواهیم در آسیا حضور داشته باشیم یا خیر همه منوط به تصمیم فدراسیون فوتبال روسیه است. 

کارپین در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال روسیه گفت: وقتی ما بازیکنان جدید را به تیم ملی دعوت می کنیم و در ادامه هم هیچ تمرینی نداشتیم و مدت ها است که در هیچ بازی رسمی و غیر رسمی شرکت نکرده‌ایم. فکر می‌کنم مقابل ایران هم بازی بدی ار ارائه ندادیم. با توجه به اینکه نتوانسته بودیم بازی های تدارکاتی را داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال روسیه در پاسخ به این سوال که آیا در این بازی شانسی برای برد داشتید یا خیر گفت: قطعا اگر شانسی برای خودمان قائل نبودیم در این بازی حاضر نمی‌شدیم (باخنده).

وی درباره اینکه ایران چند دوره در جام جهانی حضور داشته است و بازی مقابل چنین تیمی را چگونه می بیند بیان کرد: مسلما بازی مقابل تیم ایران که چند دوره جام جهانی را تجربه کرده است بازی کردن بسیار سخت است. فکر نکنید تیم‌های آسیایی ضعیف هستند در آسیا تیم هایی مانند کره جنوبی، ژاپن، عربستان و .... حاضر هستند که تجربه چندبار حضور در جام جهانی را دارند. ما این شانس را به خودمان می دهیم که بتوانیم تا مقابل تیم‌های بزرگی مانند ژاپن و عربستان و کره بازی کنیم تا بازیکنانمان بتوانند به تجربه لازم دست پیدا کنند. این موضوع نقش اساسی در کسب تجربه بازیکنان دارد. 

کارپین در پایان گفت: اتفاقات خاصی در بازی همیشه رخ می دهد مانند بازی امروز که یک خطا ایران کرد و برای ما پنالتی گرفتند و یک خطا هم ما کردیم و به سود ایران پنالتی گرفته شد. در ادامه بازی هم ۲ تیم شانس ها زیادی برای رسیدن به گل داشتند که با بد شانسی برای هر ۲ تیم از بین رفت.

 • 12
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۹ خرداد
  فینال کنفرانس شرق بسکتبال NBA
  بوستون سلتیکس - میامی هیت
  ۰۴:۱۰
 • نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  لهستان - آلمان
  ۱۸:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آنکاراگوچو - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کاراگومروک - کایسری اسپور
  ۲۰:۳۰
 • نیمه نهایی یورو زیر ۱۷ سال
  اسپانیا - فرانسه
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱۰ خرداد
  جام حذفی ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ۱۹:۴۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الطائی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۱ خرداد
  پلی آف اردیویسه هلند (سهمیه لیگ کنفرانس اروپا)
  اوترخت - اسپارتا روتردام
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش