شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۲۳:۳۶ - ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۵۸۵
فوتبال ملی

اگر کسی قول قهرمانی در آسیا را می‌دهد، تیم ملی را تقدیمش کنم!

قلعه نویی:دیدار با کنیا ازبازی با ژاپن سخت‌تر است | فیرات: بعد از گل ما، داور ورق بازی را عوض کرد

قلعه نویی و فیرات,نتایج قلعه نویی
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از نخستین پیروزی با این تیم در دیداری تدارکاتی به شرایط دیدار برابر کنیا اشاره کرد و گفت: بازی کردن با این تیم از دیدار با تیم های کره و ژاپن سخت تر بود.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران در دیدار دوستانه با حساب ۲-۱ تیم ملی کنیا را شکست داد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی در نشست خبری بعد از این بازی اظهار کرد: این دو بازی (کنیا و روسیه) دستاوردهای زیادی برای ما داشت. خیلی به ما کمک کرد. اینطور بازی‌ها خیلی سخت‌تر از بازی با روسیه  و کره‌جنوبی است. کنیا لایه‌های دفاعی زیادی داشت. ما سعی می‌کنیم سبک تیم ملی را عوض کنیم. یقینا این طور بازی کردن هزینه دارد و هزینه را هم روی گل اول دادیم. خیلی خوشحالم که توانستیم به بازی برگردیم. میانگین قدی کنیا بالا بود اما با تغییراتی که دادیم، بازی را هجومی شروع کردیم و بعد از خوردن گل، به جریان بازی برگشتیم. فکر می‌کنم می‌توانستیم بهتر از این شویم. یک سری از بازیکنان ما هم مصدوم بودند و شرایط خوبی نداشتند. از آن‌ها تشکر می‌کنم. 

وی ادامه داد: برای علی قلی‌زاده آرزوی سلامتی دارم. دیروز جراحی کرد. امیدوارم خداوند به او سلامتی بدهد. به نظر من تیم ملی ایران قابل قبول بازی کرد. فوتبال روان و سرعتی را انجام دادیم.

اگر کسی قول قهرمانی در جام ملت‌ها را می‌دهد، تیم را تقدیمش کنم!

سرمربی تیم ملی ایران درباره تغییر سبک تیم ملی و اینکه آیا در ۱۰ ماه آینده نگرش او تا جام ملت‌های آسیا به بار می‌نشیند؟ گفت: یک نگرش داریم یک نتیجه. از نظر نگرش می‌خواهیم تغییر سبک بدهیم. من هر جا بودم به این شکل بازی کردم. باید مدل دیگر را هم تمرین کنیم چون نیاز داریم با برنامه دوم بازی کنیم و غعقب بنشینیم. خیلی از تیم‌ها شانس زیادی باری قهرمانی داشتند اما برزیل حذف شد. نتیجه و نگرش تفاوت دارند. با نسلی که داریم، فکر می‌کنم شرایط خوبی در جام ملت‌های آسیا داشته باشیم. هر کسی قول می‌دهد که می‌تواند در جام ملت‌ها قهرمان شود، تیم ملی را تقدیم او می‌کنم. فوتبال است دیگر؛ یک روز توپ به دیرک می‌خورد و گل نمی‌شود و یک روز مهدوی‌کیا پنالتی را خراب می‌کند. ما نسل خوبی داریم و بازیکنان لیگ‌برتری هم بازی کردند. از این به بعد لیگ برتر را بیشتر می‌بینیم و بازیکنان دیگر هم به ما کمک می‌کنند.

برای قهرمانی نیاز به شانس است

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه در چند روز گذشته از او انتقاد شده که چرا ناکامی تیمش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ را به خراب کردن پنالتی مهدوی‌کیا مرتبط می‌داند گفت: اتفاق است دیگر. یک روز هم تیم کی‌روش جلوی عراق ۱۰ نفره شد. کلا از این مسائل در فوتبال زیاد است. یک تاکتیک، شانس، اتفاقات و یک سری‌ چیزها هست که در فوتبال دخیل است. یک سری شاخصه‌های تیم سازی مطرح شده که یکی هم این است که مربی باید شانس داشته باشد. شانس در قهرمانی دخیل است. دقیقه ۱۲۲ دروازه‌بان آرژانتین ضربه کولوموانی را مهار کرد و اگر نمی‌گرفت فرانسه قهرمان می‌شد. نگرش و برنامه ما خوب است و با بازی‌های بیشتر آمادگی بیشتری خواهیم داشت. در اردوهای بعدی یک سری بازیکنان دیگر به ما اضافه می‌شوند.

باید دنبال بازی‌ساز بگردیم

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به سوال ایسنا که در فصل جاری سه بازی برگزار شده که تیمی که صاحب توپ و میدان بود، شکست خورد و یک بار هم گل‌گهر هم مقابل نساجی به همین شکل شکست خورد و شاید کنیا هم با وجود برتری قاطع ایران به پیروزی می‌رسید و چه برنامه‌ای برای چنین اتفاقاتی در جام ملت‌های آسیا دارد گفت: بله این بازی را خاطرم هست که تا مرز سکته رفتیم. ما باید سه مدل بازی کنیم. یکی فشار از جلو است. یکی هم برنامه دوم ما است که جلوی فولاد در اهواز انجام دادیم. مدل سوم هم بازی با یک بازی‌ساز است که باید دنبالش بگردیم. نفراتی را داریم. فوتبال با سه روش شروع دارد. ساختار دفاع و حمله داریم و باید روی همه این مسائل کار کنیم که در شرایط بازی تغییرات را اعمال کنیم.

طارمی را آزاد گذاشتیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره پست بازی مهدی طارمی و اینکه طرفداران اعتقاد دارند او باید جلوتر بازی کند گفت: بعضی از بازیکنان جنبه فنی و وزنی دارند. طارمی را آزاد گذاشتیم که آزادانه بازی کند. او بازیکن بزرگی است و در زمین هم خیلی کمک کرد و پشت مهاجم بازی می‌کند. در پورتو هم در همین پست بازی می‌کند. او گاهی هم آزاد است و وینگر چپ هم بوده است. ما شهریار مغانلو را در جلو داریم و مهدی طارمی ازادتر است. محبی هم روزهای خوبی را می‌گذارند. به این خاطر است که وظایف جدیدی به آن‌ها دادیم. امروز جهانبخش هم شرایط بازی نداشت اما خودش گفت دوست دارم بازی کنم. قرارداد این بازیکنان میلیون دلاری است و ترجیح می‌دهند بازی کنند. ان شاء‌الله بازی به بازی بهتر می‌شویم.

 فیرات: بعد از گل ما، داور ورق بازی را عوض کرد/ به قلعه‌نویی زمان بدهید؛ او به نصیحت نیاز ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا گفت: از مردم ایران می‌خواهم که به امیر قلعه‌نویی زمان بدهند.

قلعه نویی و فیرات,نتایج قلعه نویی

به گزارش فارس، انگین فیرات، سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا پس از شکست ۲ بر یک مقابل ایران در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: ما حدود یک سال و نیم است که هیچ بازی نداشتیم و برخی از بازیکنان برای نخستین بار بود که در کنار ما حضور داشتند. انتظار داشتیم که مشکلاتی در حفظ توپ و کنترل بازی داشته باشیم که به نظرم طبیعی بود، چون حدود یک سال و نیم بود که بازی نکرده بود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه قبل از آن هم مقابل هواداران بازی نکرده بودیم، چراکه درگیر ویروس کرونا بودیم. زمانی که می خواستیم به ایران بیاییم می‌دانستیم که این مشکلات را داریم. از فدراسیون ایران هم تشکر می‌کنم و به نظرم همه چیز نرمال و خوب بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا خاطرنشان کرد: می‌دانستیم که ایران تیم قدرتمندی است و چگونه باید مقابل این تیم بازی کنیم. می‌خواستیم از بازی‌سازی بازیکنان ایران جلوگیری کنیم و سپس برنامه‌های خود را اجرا کنیم. در اکثر زمان مسابقه تیم ایران بازی را کنترل کرد و این موضوع عجیبی نبود و انتظار این اتفاق را هم داشتیم.

فیرات ادامه داد: در نیمه اول ایران شانس‌های زیادی داشت و ما سعی کردیم مقابل ایران دفاع کنیم. وقتی ما در این بازی به گل رسیدیم همه چیز تغییر پیدا کرد. دقیقاً همان لحظه بود که بازی عوض شد و داور ورق را عوض کرد و همه چیز را به تیم ایران داد. در صحنه گل دوم تیم ایارن خطایی که باید به ما داده می‌شد به سود ایران گرفته شد و پس از آن هم داور کارت‌های زرد بی‌موردی را به بازیکنان داد.

وی گفت: نظر من این است با وجود اینکه ایران در اکثر مواقع صاحب توپ و میدان بود، اما بازی باید با نتیجه مساوی تمام شد و تساوی نتیجه عادلانه‌تری بود. برای بازیکنان ماخیلی سخت است که مقابل ایرانی‌ها قرار بگیرند، چون بازیکنان ایران سطح بسیار بالایی دارند. از ایرانی‌ها تشکر می‌کنم؛ من دوستان زیادی در اینجا دارم و به کنیایی‌ها هم گفته‌ام که ایرانی‌ها چه آدم‌های خوبی هستند. فکر می‌کنم هر دو طرف از چیزی که به دست آورده‌اند راضی هستند. برای تیم ایران در جام ملت‌های آسیا هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا درمورد اتلاف وقت بازیکنان تیمش در نیمه دوم گفت: شما باید بدانید که اکثر بازیکنان ما از لیگ کنیا آمده‌اند و نیمه‌حرفه‌ای هستند. فشار این بازی برای آنها خیلی زیاد بود و این مشکل اصلی ما در این بازی بود. شما من را می‌شناسید؛ آیا من قبلاً از این کارها انجام داده‌ام؟

فیرات درخصوص اینکه پیش‌بینی می‌شد که ایران به یک پیروزی پرگل دست پیدا کند، اما اینگونه نشد تصریح کرد: مهدی طارمی در بازار چقدر ارزش دارد؟ ارزش کل تیم ما چقدر است؟ فکر می‌کنم ارزش طارمی دو برابر کل تیم ما باشد. من قبل از بازی از طارمی تمجید کردم، چون کنیایی‌ها به داخل کشور خود نگاه می‌کنند و نگاهی به خارج از کشور ندارند. برای اینکه هواداران فوتبال کنیا متوجه شوند که ایران چه تیم ارزشمندی است من شرایط این تیم و طارمی را مطرح کردم. ما باید حقیقت را بیان کنیم.

وی خطاب به مردم کنیا، عنوان کرد: من همیشه گفته‌ام این برای نخستین بار بود که  بعد از مدت‌ها دور هم جمع شدیم و مقابل تیم قدرتمند ایران قرار گرفتیم. برای جنگندگی بالایی که داشتیم خیلی خوشحال هستم، اما بدشانس بودیم. همه باید بدانیم که راه روشن و طولانی در پیش داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا، افزود: باید بگویم که تعداد بازی های احسان حاج صفی از کل تیم ما بازی‌های ملی بیشتری دارد. ما بازیکنانی داشتیم که برای نخستین بار از اروپا به ما اضافه شدند. آنها نیاز به زمان دارند. خوشحالم که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم.

فیرات در واکنش به این موضوع که چه نصیحتی برای امیر قلعه‌نویی دارید، اظهار داشت: فکر می‌کنم وی به نصیحتی احتیاج ندارد، چون بسیار باتجربه است. فدراسیون ایران تصمیم بسیار خوبی گرفت و یک مربی ایرانی را استخدام کرد. زمانی زیادی تا جام ملت‌ها باقی نماند و فردی باید انتخاب می‌شد که شخصیت و بازی بازیکنان را بشناسد. می‌خواهم به مردم ایران بگویم که به قلعه‌نویی زمان بدهند. می‌دانم که در ایران نتیجه بسیار مهم است و برای مربیان صبر نمی‌کنند. بازی‌های دوستانه اهمیتی ندارد و جام ملت‌های آسیا بسیار مهمتر است.

 • 18
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۹ خرداد
  بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  الکویت کویت - شهرداری گرگان
  ۲۱:۱۵
 • شنبه ۲۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آرژانتین
  ۰۳:۳۰
 • فینال بسکتبال NBA
  میامی هیت - دنور ناگتس
  ۰۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - اسلوونی
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - چین
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - بلغارستان
  ۱۳:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - ایتالیا
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آمریکا
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - ایران
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - لهستان
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - فرانسه
  ۱۳:۴۰
 • بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  شهرداری گرگان - آستانه قزاقستان
  ۱۵:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - هلند
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - برزیل
  ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش