دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۲۱:۱۳ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۴۰۵۵
لیگ برتر و جام حذفی

روز اول هفته چهاردهم لیگ نوزدهم؛ اظهارات سرمربیان ماشین سازی، تراکتور، فولاد و پارس جنوبی

رسول خطیبی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌‌سازی تبریز گفت: میثاقی در برنامه خود گفت؛ ماشین‌سازی یقه همه تیم‌ها را می‌گیرد و مقابل تراکتور به گونه دیگری بازی می‌کند باید از باشگاه ماشین‌سازی عذرخواهی کند.

خطیبی: امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم/ ما تنها هستیم؛ خودم هستم و بازیکنانم

رسول خطیبی پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش مقابل تراکتور اظهار داشت: قبل از اینکه درمورد موضوعات فنی حرف بزنم باید چند مورد را بگویم. اول اینکه در چند روز اخیر به ما تهمت زدند و گفتند ما این بازی را واگذار می‌کنیم.

وی ادامه داد: میثاقی در برنامه خود گفت؛ ماشین‌سازی یقه همه تیم‌ها را می‌گیرد و مقابل تراکتور به گونه دیگری بازی می‌کند باید از باشگاه ماشین‌سازی عذرخواهی کند. امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم. خیلی خوشحالم که بردیم، اما از باخت تراکتور ناراحتم، چون هر دو تیم تیم شهرم هستند. من غیرت و شرف دارم و غیر از خدا و ائمه از هیچکس نمی‌ترسم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌‌سازی گفت: بازیکنان من امروز شرافت و غیرت خود و آذربایجان را نشان دادند و از تک تک آنها تشکر می‌کنم. این بازیکنان باید تشویق و حمایت شوند. درصدی که ما گرفته‌ایم کمترین درصد بین تمام تیم‌های لیگ برتری است. از نظر میانگین سنی هم بعد از سایپا دومین تیم لیگ برتر هستیم. در بازی‌های خانگی در صدر جدول قرار داریم. امروز خدا به ما عزت داد. از هواداران تراکتور و ماشین‌سازی تشکر می‌کنم که به من لطف داشتند. امیدوارم بتوانم یک خادم واقعی برای آنها باشم.

خطیبی تاکید کرد: دوست دارم تراکتور همیشه تراکتور باشد و بازهم روزهای خوب خودش را ببیند. از فرمانده سپاه عاشورا هم تشکر می‌کنم که اولین نفر بعد از بازی با من تماس گرفت و تبریک گفت. وی گفت که ما هوادار هر دو تیم هستیم، اما شما با ین کارتان شرافت آذربایجان را نشان دادید. امیدوارم روزهای خوب تراکتور بازهم بازگردد که قطعاً بازمی‌گردد.

خطیبی درمورد این مسابقه گفت: روند خوبی در هفته‌های اخیر داشتیم و می‌خواستیم این روند را حفظ کنیم. می‌دانستیم که تراکتور تغییراتی در کادر فنی دارد. در شکل دفاعی خیلی خوب کار کردیم و بازیکنان به خوبی خواسته‌های کادر فنی را اجرا کردند. به گل رسیدیم و تذکر داده بودم که این تیم بیشتر در عمق و ضربات ایستگاهی خطرناک است. تنها یک ضربه ایستگاهی به حریف دادیم و در مقابل خودمان به خوبی از ضربات ایستگاهی استفاده کردیم. بعد از دو گلی که زدیم خیلی تلاش کردیم تا از گل‌های خود دفاع کنیم. بعد از نتیجه ۲ بر صفر به خوبی بازی را مدیریت کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما تنها هستیم؛ خودم هستم و بازیکنانم. خواهش می‌کنم مسئولان باشگاه جلسه‌ای برگزار کنند. بازیکنان تا اینجا کار خود را کردند. ما قرار بود جز ۱۰ تیم باشیم و این کار را می‌کنیم، اما انتظارات نباید بالا برود. اگر قرار باشد انتظارات بالا برود باید تیم را تقویت کنند. بازیکنانم تا اینجا عالی بودند و امیدوارم هیأت مدیره جلسه‌ای برگزار کند و به فکر تیم باشد. بالا بردن توقعات ممکن است خطرناک باشد. تاکنون به چیزهایی که گفته بودیم رسیده‌ایم و روی حرف خود می‌مانیم. این تیم اگر تقویت و حمایت شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت، اما ظاهراً دوستان علاقه‌ای به این موضوع ندارند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی عنوان کرد: یک نفر را پیدا کنید بگوید که رسول خطیبی گفته که فلان کس را باید تخریب کنید. اگر من باشم باج نمی دهم و آقایان به هدف خود نمی‌رسند. در فوتبال به همه آرزوهای خود رسیده ‌ام و فقط دوست دارم یکی از تیم‌های تبریز قهرمان ایران و آسیا شود. این بار به احترام بزرگتری و برادری خیلی از حرف‌ها را نزدم، اما سری بعد برخورد خواهم کرد. تاکنون از تیم خود راضی هستیم و اصلاً نگران نیستیم. باید تیم را حمایت کنند تا بتوانیم بالاتر برویم.

خطیبی اظهار داشت: ما برای بازی امروز ۱۸ بازیکن داشتیم. چند مصدوم و محروم داشتیم و با همین بضاعت وارد زمین شدیم. بازی‌های بعدی ما سخت است و خیلی‌ها دوست دارند من چند بازی ببازم و برکنارم کنند. می‌دانم برخی‌ها دوست ندارند من موفق باشم، اما نشان داده‌ام چه عملکردی داشته‌ام. دو تیم را از لیگ دسته اول به لیگ برتر آورده‌ام. در تراکتور با کمترین هزینه، بهترین خط حمله را داشتیم. با ۱۲ میلیارد تیم نایب قهرمان شد. دینم را به ماشین‌سازی هم ادا کرده‌ام و اگر ۵ بازی هم ببازیم خطری تیم را تهدید نمی‌کند.

شیخ‌لاری: پشت سر کادر فنی هیچ کار ناسالمی نکردم/ از هواداران عذرخواهی می کنم

احد شیخ‌لاری پس از شکست ۲ بر صفر تراکتور مقابل ماشین‌سازی در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در نشست خبری حضور پیدا کرد و در مورد این مسابقه اظهار داشت: به کادر ماشین‌سازی تبریک می‌گویم. در ۴۸ ساعت گذشته روند رو به رشدی را لمس کرده‌ام. کاستی‌هایی هم وجود دارد که به ما به ارث رسیده است و در هفته‌های آینده باید آنها را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: در ۴۸ ساعت گذشته روند رو به رشدی را در تیم دیدم. اگر شما ندیدید تقصیر شما است. از هواداران عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم عذرخواهی من را بپذیرند و منتظر باشند تا در هفته‌های آینده بهتر شویم. دارایی تیم درمورد پشتیبانی و بازیکنان همین است.

سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتور، خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم کسی را زیر سوال ببرم، اما فوتبال سلیقه است. امیدوارم فوتبالی‌ها خودشان بررسی کنند. فرصت کافی در بازی‌ها داریم، اما این فرصت‌ها چگونه است؟ ماشین‌‌سازی در ضربات ایستگاهی به گل رسید. در آنالیز قبل از بازی دقیقا از همین نقاطی که گل خوردیم به عنوان نقطه ضعف خود نام برده بودیم.

شیخ‌لاری عنوان کرد: برای بازی امروز دو بازیکن مصدوم داشتیم. کمبودهایی که می‌گویم مربوط به بازیکنان نیست. فوتبال به گونه‌ای است که کارهای سیستماتیک باید به خوبی اجرا شود. حدود ۳۰ یا ۳۵ دقیقه فشار زیادی به حریف آوردیم. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید روی کارهای بدنی هم بیشتر کار کنیم.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم کمبودها را با مدیریت خوب رفع کنیم. در نیم فصل باید نقص‌ها را به حداقل برسانیم. من به عنوان مدیر تیم اینجا بودم و برنامه‌ای برای آینده ترسیم نکرده بودم. زمانی که مدیر بودم پشت سر کادر فنی هیچ قدم ناسالمی برنداشتم. تا آخرین لحظه‌ای که در کنار دنیزلی بودم تلاش کردم تا وظایفم را به درستی انجام دهم. در روزهای سخت خیلی تلاش کردم تا به تیم کمک کنم. خدا باید کمک کند تا از این شرایط سخت خارج شویم، چون حق هواداران ما نیست که با ناراحتی به خانه بروند. عذر من را به عنوان یک عضو کوچک فوتبال حتی اگر دوست ندارند، بپذیرند.

***

دیدار پارس جنوبی - فولاد خوزستان

کمالوند: به هیچ عنوان مستحق شکست نبودیم/ قرار باشد بروم اول تیم را سر و سامان می‌دهم

فراز کمالوند سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی بوشهر بعد از شکست مقابل فولاد گفت: فکر می‌کنم به هیچ عنوان متسحق شکست نبودیم. به جز توپی که فرناندو اشتباه کرد موقعیتی برای فولاد ایجاد نشد. ما از فولاد با وجود همه مشکلات بهتر بودیم.

وی افزود: علاوه بر مشکلاتی که داریم امروز بدشانس هم بودیم. ما موقعیت‌هایی را از دست دادیم و موقعیتی که گل خوردیم اصلا موقعیت گلزنی نبود. امیدوارم بدشانسی دست از سر تیم ما بردارد. من به تیم فولاد هم تبریک می‌گویم.

سرمربی پاری جنوبی یادآور شد:  اگر مشکلات ما حل و حساب بانکی که مسدود شده باز شود، اگر مشکل پنجره نقل و انتقالات هم برطرف شود، مشکلات از بین می‌رود چون ما مشل فنی نداریم و پا پس نگذاشتیم. تیم برتر میدان بودیم. البته باید تیم را تقویت کنیم. اگر مشکلات حل شود جای نگرانی نیست. ما تیم خوبی داریم و شکست‌هایی که داشتیم در استادیوم آزادی مقابل استقلال، پرسپولیس و در مشهد مقابل پدیده بوده، تیم‌هایی که مدعی هستند. مشکلات حل شود جایگاه پارس در جدول هم بهتر می‌شود.

کمالوند در پاسخ به این سوال که شنیده شده شما در نیم‌فصل جدا می‌شوید، گفت: کارنامه من مشخص است و من تیمی را به دسته پایین نینداخته‌ام. اگر قرار به رفتن باشد تیم را اول سروسامان می‌دهم بعد می‌روم.

سرمربی پارس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تیم‌های نفتی این روزها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: زبان من خیلی مواقع برایم مشکل‌ساز شده است. چه چیزی درست است که فوتبال درست باشد؟ در مسیر که به ورزشگاه می‌آمدم نصف شهر را آب گرفته بود.

وی ادامه داد: معیشت مردم دچار مشکل شده و بنزین هم گران شده است. کارمندی که ۳-۴ میلیون تومان می‌گیرد چطور زندگی می‌کند؟ در کشوری که ثروت غنی داریم مانند گداها زندگی می‌کنیم. متاسفانه دزدی‌هایی می‌شود و پول‌های مردم در بانک‌های کانادا و انگلیس است. این وضعیت مردم است؛ مگر این کشور چقدر سرمایه دارد؟

سرمربی پارس یادآور شد: یک روز بیدار می‌شویم می‌شنویم چند هزار میلیارد برده‌اند، روز بعدی می‌شنویم چند هزار میلیارد از کشور خارج شده، شرایط زوج و فرد شده است. در خوزستان هر کسی زمینش را بکند نفت از آن بیرون می‌آید. متاسفانه فشار روی اقشار ضعیف است. تمام تصمیمات دولت مثل گرانی بنزین و ... ثروتمندان را ثروتمند و فقرا را فقیرتر می‌کند. 

کمالوند گفت: فقط بحث ورزش نیست. من ۲-۳ سال در خوزستان بودم و در استقلال و نفت حضور داشتم. درک می‌کنم شرایط مردم سخت است. استان‌هایی که بیشتر پول دارند مشکلاتی بیشتری هم دارند. پدر خانواده شرمنده بچه‌هایش است و من هم به عنوان مربی از این وضعیت ناراحتم. حالا گریزی هم به تیم خودمان می‌زنم. پارس در لیگ چه با فراز چه بدون فراز می‌ماند. این تیم نباید اینجای جدول باشد. برخی مشکلات باعث می‌شود تمرکزمان را از دست بدهیم.

هاشمی‌نسب: روز بدی داشتیم و پیروزی دور از انتظار بود/ به بازیکنان می‌گویم اشتباهات من را تکرار نکنند

مهدی هاشمی‌نسب مربی تیم فوتبال فولاد در نشست خبری بعد از بازی مقابل پارس جنوبی و برتری یک بر صفر فولاد گفت: نکونام به خاطر سرماخوردگی نتوانست حضور پیدا کند. من هم خیلی راغب نیستم در نشست بیایم. متاسفانه ما حساب ویژه‌ای روی برخی از بازیکنان داشتیم تا جزو مهره‌هایی باشند که بتوانیم فولاد را به شرایطی برگردانیم که همه انتظار دارند. مناسفانه بی نظمی رواج داشت.

هاشمی‌نسب ادامه داد: بازیکنانی که می‌توانستند برای ما بهترین باشند نبودند، بازیکنان نیمکت نشین ما همه به جز یک نفر از آکادمی فوتبال فولاد بودند. ما با این بازیکنان با تیم‌های مدعی قهرمانی آسیا رقابت می‌کنیم. فوتبال کار راحتی نیست. با بازیکنان که از پایین به بالا آمدند نمی‌توانیم دنبال قهرمانی و سهمیه باشیم. ما با تمام وجود کار می‌کنیم.

مربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به روز بدی که این تیم داشته، خاطرنشان کرد: در روز بدی که داشتیم بردن دور از انتظار بود. کار سختی داشتیم و دست‌مان خالی بود. از طرفی پارس جنوبی روی ما فشار می‌آورد. من از همه هواداران تشکر می‌کنم که پشت ما بودند و به بازیکنان دلگرمی دادند تا سه امتیاز را گرفته و شرایط‌مان را استحکام ببخشیم.

وی بیان کرد: جایگاه ما بیشتر از اینهاست که باید تلاش کنیم چون بذر می‌کاریم. بازیکنی هم نداریم که یک دفعه روال بازی را تغییر دهد. ایوب والی امروز بهترین بازیکن ما بود. نکونام هم با وجود برد از برخی بازیکنان گله داشت. وقتی ایوب والی با ۳۰ سال سن اینقدر خوب بازی می‌کند چرا بقیه اینطور نبودند؟باید جوانان درس بگیرند.

هاشمی‌نسب همچنین درباره سینا مریدی و حضورش در تیم فولاد تصریح کرد: ما به او فرصت دادیم، اختلافی بین او و باشگاه به وجود آمد که من وساطت کردم. اگر او ۶ ماه تمرین کند جزو بهترین‌ هافبک‌های ایران شود اما وقتی خودش نمی‌خواهد و زمان صبحانه دیرتر از همه می‌آید نمی‌توان کاری کرد. ما بی‌نظمی را تحمل نمی‌کنیم چون خودم بی‌نظم بودم و ضرر کردم. من با این بازیکنان دوست هستم. می‌گویم چه اشتباهاتی کردم تا آنها دیگر تکرار نکنند. برای ما فولاد مهم است و همین روند را ادامه می‌دهیم.

farsnews.com
 • 17
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۱۹ مرداد
  لیگ برتر اسکاتلند
  لیلمارناک - سلتیک
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۲۰ مرداد
  یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایران
  استقلال - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۸ لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - تراکتور
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد
  لیگ برتر اسکاتلند
  گلاسکو رنجرز - سنت جان استون
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش