۱۰:۴۵ - ۲۴ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۸۱۷
لیگ برتر و جام حذفی

وضعیت آمپاس شهر خودرو با لابی تهران ، سکوت استان فشار وزارت و کم لطفی یحیی

یحیی گل محمدی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

اتفاقی که فوتبال دوستان مشهدی از آن می ترسیدند، بالاخره دیروز به وقوع پیوست. اتفاقی که نشان می دهد، فوتبال در شهرستان ها برای مسئولان چندان اهمیتی ندارد. وزارت ورزش و جوانان نشان داد که فوتبال ایران فقط استقلال و پرسپولیس است  و سرنوشت دیگر تیم ها اهمیتی ندارد. با این که باشگاه شهر خودرو برای حفظ یحیی گل محمدی خیلی دست و پا زد، اما اهرم فشار پایتخت نشینان خیلی پر زور بود و گل محمدی را به عنوان سوغات از مشهد به تهران بردند. این اتفاق قطعا ناشی از بی تدبیری مدیران باشگاه پرسپولیس است که نتوانستند سرمربی تیمشان را حفظ کنند که حالا با زور وزارت ورزش ، یقه دیگر تیم ها را هم می گیرند.

فشار وزارتی ها

یحیی گل محمدی در ابتدای فصل امسال  پس از توافق و عقد قرارداد با شهرخودرو ، با پیشنهاد پرسپولیس روبه رو شده بود و مدتی این حواشی ادامه داشت تا این که بالاخره شهرخودرو را انتخاب کرد. اما طی چند روز اخیر دوباره بحث جدایی یحیی گل محمدی از شهرخودرو مطرح شد که جدای از هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان ، موضوع پرسپولیس هم مطرح بود.  از شنبه گذشته با رفتن قطعی «کالدرون» ، مذاکرات جدی باشگاه پرسپولیس با یحیی گل محمدی شروع شد و در این میان مالک باشگاه هم اصلا تمایلی به جدایی او از شهرخودرو نداشت.

حتی پای وزارت ورزش و صمت نیز به این موضوع کشیده شد، تا این که حمیداوی برخلاف میل باطنی اش به این موضوع رضایت داد و حالا یحیی گل محمدی سکاندار پرسپولیس شده است. او دومین دوره سرمربیگری خود را در این باشگاه تجربه خواهد کرد؛ چرا که او پیشتر در دوران مدیریت رویانیان جایگزین مانوئل ژوزه پرتغالی شده بود.

کم لطفی گل محمدی

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که یحیی گل محمدی از همان ابتدای فصل دلش با پرسپولیس بود. قهرهای یحیی زودرنج در طول دو فصل اخیر، شایعات جایگزینی او در پرسپولیس در ابتدای فصل و سکوت آزاردهنده او در برابر پرسش‌های بی شمار هواداران شهرخودرو درباره تمایلش برای پیوستن به پرسپولیس نشان دهنده این است که به دنبال جدایی بود.هر چند که هر فردی تمایل دارد روزی در پرسپولیس مربیگری کند، اما جدا شدن از تیم شهرخودرو آن هم در چنین شرایطی کم لطفی محسوب می شود. گل محمدی می توانست نیم فصل را تحمل کند و فصل آینده به جمع سرخپوشان بپیوندد.

انتقاد از مالک باشگاه

مالک باشگاه شهر خودرو برای این که به راحتی یحیی گل محمدی را از دست ندهد، سنگ بزرگی پیش پای مدیران باشگاه پرسپولیس گذاشته بود . بنا به شایعات ، مبلغ درخواستی حمیداوی ، شش میلیارد تومان برای جدایی گل محمدی و دستیارانش بود؛ اما تهرانی ها این درخواست را قبول نکردند.برای همین پای وزارت ورزش و صمت نیز به این پرونده باز شد.حتی پافشاری حمیداوی برای پول به صورت نقد بود که پرسپولیسی ها قبول نکردند و قرار شد به صورت چک مدت دار  و مبلغی کمتر از آن چه اعلام شده پرداخت شود. با تمام این شرایط ، یحیی گل محمدی از مشهد کوچ کرد.

نکته مهم این جاست که گل محمدی هنوز با شهرخودرو قرارداد داشت و باشگاه این اختیار را داشت که با این انتقال مخالفت جدی کند که کرد.اما در ادامه با فشار وزارتی ها کوتاه آمد. این در حالی است که مالک باشگاه می توانست به خاطر هواداران بر اصرار خود پافشاری کند و به هیچ وجه رضایت نمی داد تا شهرخودرو به وضعیت بحرانی دچار نشود.

بی تفاوتی مسئولان خراسانی

تیم فوتبال شهرخودرو طی دو سال اخیر با حضور یحیی گل محمدی تحول خوبی در فوتبال مشهد به وجود آورد و باعث شد شور و هیجان بیشتری در بین فوتبال دوستان این شهر ایجاد شود. این موفقیت به حدی بود که مشهدی ها امسال نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند که در تاریخ فوتبال مشهد سابقه نداشته است.

اما اتفاق تلخ تر از جدایی یحیی گل محمدی این است که مسئولان خراسانی از استاندار تا نماینده های مجلس و حتی اداره کل ورزش و جوانان هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده اند و در شرایط سخت تیم شهرشان را تنها گذاشتند.این در حالی است که همین تیم در طول فصل شادی های زیادی را برای هواداران و علاقه مندان مشهدی به ارمغان آورده است و در این شرایط که نیاز به کمک داشت، تنها ماند و هیچ مسئولی در این زمینه تلاشی نکرد.

شرایط حساس

جدایی یحیی گل محمدی در شرایطی رقم خورده است که شهرخودرویی ها تا چند روز دیگر  باید پس از دیدار مقابل شاهین بوشهر برای اولین بار در مرحله حذفی رقابت های آسیایی به میدان بروند. در این میان چالش مهم مالک باشگاه ، معرفی جایگزین برای گل محمدی است که انتخاب سخت و حساسی هم است. شرایط به گونه ای است که اول بهمن ماه ، تیم شهرخودرو در شهر مشهد باید اولین بازی آسیایی خود را رقم بزند.  به هر صورت هم اکنون وضعیت این تیم حساس است و تماشاگران تیم هم از حمیدوای انتظار دارند اجازه ندهد که با جدایی یحیی گل محمدی سرنوشت تیم به اما و اگر کشیده شود.

برای جانشینی یحیی گل محمدی،  اسامی همچون رضا مهاجری و علیرضا منصوریان هم مطرح شده است.اما گفته می شود که در شرایط فعلی شانس مجتبی سرآسیایی سرپرست فعلی تیم، برای گرفتن این مسئولیت، بیشتر از دیگر گزینه هاست. سرآسیایی سابقه بازی در تیم های پیکان تهران، پیام مشهد و ابومسلم خراسان را دارد.معارفه سر آسیایی امروز  قبل از شروع تمرین شهر خودرو انجام می شود.

بیانیه شهرخودرو

باشگاه شهرخودرو خراسان درباره جدایی یحیی گل محمدی بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: در روزهایی که بی‌مهری‌های زیادی به یکی از ارزنده‌ترین سرمایه‌های ملی فوتبال ایران شده بود، دست در دست یحیی گل‌محمدی گذاشتیم و با او یاعلی گفتیم. شهرخودرو خراسان با یحیی دوست‌داشتنی موفق شد تا برای اولین بار آسیا را برای فوتبال خراسان فتح کند و از این باب نه تنها باشگاه بزرگ شهرخودرو که فوتبال استان پهناور خراسان مدیون زحمات اوست.

در ابتدای فصل جاری با مطالبه هواداران عزیز با یحیی گل‌محمدی قراردادی دوساله منعقد شد و با وجود درخواست پرسپولیس و تیم‌ملی امید در ابتدای فصل، به جهت تدارک تیمی قدرتمند و متناسب با شان فوتبال خراسان در لیگ برتر و آسیا او را در مشهد حفظ کردیم و نیم‌فصلی قابل قبولی را هم کنار هم گذراندیم.در پایان دور رفت لیگ برتر نوزدهم و در حالی که با خبر هستید، باشگاه پرسپولیس پس از جدایی سرمربی خارجی خود مجددا خواستار جذب سرمربی شهرخودرو برای هدایت پرسپولیس شد که البته پاسخ ما بازهم منفی بود ، اما دوباره تماس ها  شروع شد و همه برای این انتقال ،در این برهه حساس با باشگاه ما تماس گرفتند تا رضایت نامه گل‌محمدی را بدهیم ، اما دریغ از یک تماس از داخل استان خراسان رضوی!

به خواست هواداران و پایبندی به برنامه‌های بزرگی که در شهرخودرو داریم تا جایی که زورمان رسید، پای سرمربی‌مان ایستادیم و تمام راه‌ها را نیز به تنهایی طی کردیم اما در نهایت نشد که نشد و مجبور شدیم رضایت نامه سرمربی تیم‌مان را برای هدایت پرسپولیس امضا کنیم.

با همه این شرایط اما حالا دیگر باید خودمان را برای شروع نیم فصل دوم لیگ برتر و بازی های آسیایی آماده کنیم و زمانی برای از دست دادن همین فرصت اندک نداریم .  اکنون به پشتوانه هواداران عزیز خود در سراسر خراسان بزرگ به دنبال روزهای خوبی هستیم که قطعا حمایت شما آن را رقم خواهد زد. در این مسیر با استفاده از پتانسیل های استان پهناور خراسان، دست در دست هم، می‌رویم برای تداوم موفقیت در سایه وحدت و با عنایت امام رضا(ع).

khorasannews.com
 • 19
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۸ بهمن
  مرحله انتخابی لیگ قهرمانان آسیا
  السیلیه قطر - شهر خودرو
  ساعت: ۱۸:۴۰
 • مرحله انتخابی لیگ قهرمانان آسیا
  الریان قطر - استقلال
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • جام حذفی ایتالیا
  میلان - تورینو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  استون ویلا - لسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۹ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  اینتر - فیورنتینا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  منچسترسیتی - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • پنجشنبه ۱۰ بهمن
  لیگ برتر بسکتبال
  اکسون - آویژه صنعت
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری ورامین - شهروند اراک
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • جمعه ۱۱ بهمن
  هفته ۱۸ لیگ برتر ایران
  تراکتور - ذوب آهن
  ساعت: ۱۵:۱۵
 • هفته ۱۸ لیگ برتر ایران
  سپاهان - فولاد
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - بلننسز
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • شنبه ۱۲ بهمن
  لیگ برتر پرتغال
  ریوآوه - فامالیسائو
  ساعت: ۰۰:۴۵
 • هفته ۱۸ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ لیگ برتر ایران
  استقلال - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۷:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید