یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
۱۱:۵۰ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۱۵۳
لیگ برتر و جام حذفی

خلیل زاده: پرسپولیس قهرمان است/سیدجلال حسینی: بازیکنان پرسپولیس باید شرایط را درک کنند

خلیل زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس این تیم را شایسته قهرمانی در رقابت های لیگ برتر نوزدهم می داند.

به گزارش  خبرآنلاین،  شجاع خلیل زاده مدافع بلند قامت تیم فوتبال پرسپولیس خود را مهیای بازگشت به لیگ برتر می کند. او چند روزی است که به شیراز سفر کرده تا مدتی در کنار سروش رفیعی دوست صمیمی اش وقت بگذراند و برای آغاز مجدد فصل نوزدهم به لحاظ روحی آماده شود. گفت و گوی شجاع با جام جم را در ادامه می خوانید:

*از همین روز شنبه تمرینات گروهی پرسپولیس استارت می خورد. اول بگو احساست بابت ادامه بازی ها چیست؟

من در حال حاضر در بهترین وضعیت بدنی و روحی و روانی هستم و فکر می‌کنم اتفاق خوبی برای فوتبال ایران رخ داده است. همه می توانیم دوباره یکدیگر را ملاقات کنیم و تمرینات گروهی را از سر بگیریم. واقعا احساس خیلی خوبی دارم چون فوتبال می‌تواند نشاط را به جامعه برگرداند. 

*البته اگر فصل نوزدهم در همین‌جا لغو می شد امکان داشت که پرسپولیس را به عنوان قهرمان اعلام کنند!

واقعیت این است که هیچ نیازی به چنین تصمیماتی نداریم. پرسپولیس با تلاش خود پیشرفت کرده و باید با همین تلاش هم به قهرمانی برسد. همین حالا شما ببینید که وضعیت جدول چطور پیش می‌رود. ما ۱۰ امتیاز از سایر رقبا پیش هستیم. باور کنید دوست ندارم کری برای باشگاه‌های دیگر بخوانم ولی این قدرت ما را نشان می‌دهد که زحمات مان به بار نشسته و برای چهارمین سال پشت سر هم شانس قهرمانی پیدا کرده‌ایم. اینها به صورت تصادفی پیش نمی آید.

*آیا در ابتدای فصل اتفاق خاصی رخ داده بود که حالا حرف از قهرمانی در ادامه مسیر قهرمانی ها می زنی؟ 

اتفاق خاص دقیقاً همان قول و وعده ای بود که بین خودمان گذاشتیم. شاید خیلی ها این موضوع را ندانند ولی قبل از اینکه لیگ نوزدهم شروع شود، همه بازیکنان پرسپولیس هم قسم شدند تا در این فصل هم به قهرمانی برسیم. آنقدر برای رسیدن به این هدف جنگیدیم تا بالاخره در فاصله کوتاه تا پایان لیگ به این جایگاه رسیدیم. خدا را شکر که پای وعده‌ای که داده بودیم، ماندیم و حالا شانس اول قهرمانی هستیم. با احترام به همه تیم ها و باشگاه ها، حالا خیلی خوشحالم و فکر می‌کنم چنین سال هایی می تواند روزهای طلایی تاریخ باشگاه پرسپولیس باشد.

*و می توانی در مورد نقش برانکو، کالدرون و یحیی گل محمدی در این میان صحبت کنی؟ 

برانکو تاریخ جدیدی برای باشگاه پرسپولیس نوشت و ما را در مسیری قرار داد که هر سال به عنوان بهترین تیم ایران، قهرمان کشورمان معرفی شویم. پرسپولیسی که برانکو ساخت واقعا قدرتمند بود و در رقابت ها، جذاب و تماشاگر پسند با رقبایش بازی می کرد. او برای رسیدن به این جایگاه تلاش زیادی داشت و البته بازیکنان هم سنگ تمام گذاشتند. مهم تر از همه اینکه هواداران از روی سکوها همیشه حامی ما بودند و یک اتحاد بزرگ شکل گرفت تا پرسپولیس به این شرایط خوب خود برسد. کالدرون هم در تیم ما بود و با او به قهرمانی در نیم فصل رسیدیم. حالا هم یحیی گل محمدی آمده که با توجه به آرامشی که دارد و دانش و تجربه ای که به دست آورده، می تواند برای سال های بعد هم باعث قهرمانی های پرسپولیس باشد.

*در مورد جدایی تو حرف و حدیث هایی به گوش می رسد. آیا این مسائل واقعیت دارد؟

من حرف هایم را در مصاحبه های قبلی به زبان آوردم و فکر می‌کنم مسئله تازه‌ای به وجود نیامده است. خواسته عجیب و پیچیده ای هم از باشگاه ندارم دوست دارم در این تیم بمانم و فقط می گویم امیدوارم شرایط برای حفظ همه بازیکنان مهیا شود تا یک تیم قدرتمند دیگر برای فصل آینده داشته باشیم و بتوانیم برای کسب عنوان های قهرمانی بیشتر بجنگیم. این تیم می‌تواند برای سالها قهرمان فوتبال ایران باشد اما به شرط این که مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد و وضعیت مطلوبی داشته باشد.

*برخی باشگاه ها هنوز منتقد شروع لیگ هستند. تو چه نظری داری؟

من همیشه موافق این انتخاب و تصمیم بودم که لیگ را ادامه بدهیم تا تکلیف همه تیم ها، باشگاه ها و همه مسائل جاری در فوتبال ایران در همان زمین بازی مشخص شود. امیدوارم که بدون هیچ مشکلی کار ادامه یابد و مصدومیت و فرد مبتلا به کرونا نداشته باشیم. باید لیگ شروع شود و به پایان برسد. تنها ۹ هفته باقی مانده و این شرایط می‌تواند جذابیت‌های زیادی به فوتبال ایران هدیه بدهد. البته شاید از نگاه ما که صدرنشین هستیم ۹ هفته کم باشد ولی بالاخره ۹ بازی حساس با ۹ تیمی که هر کدام شان سرنوشت جداگانه‌ای دارند در پیش است و من امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود اما باشگاه های دیگر هم توانایی آن را دارند که به موفقیت‌های چشمگیری برسند. باید به زمین بازی برویم و ببینیم آنجا چه اتفاقاتی را رخ می دهد.

خلیل زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

سیدجلال حسینی:بازیکنان پرسپولیس باید شرایط را درک کنند/ مگر کرونا فصل بعد نیست؟

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مگر کرونا سال بعد تمام می‌شود که می‌گفتند لیگ امسال نیمه‌تمام بماند؟

 سید جلال حسینی درباره میزان آمادگی پرسپولیس برای شروع دوباره لیگ به برنامه «تهران ورزشی» گفت: در دوران تعطیلی بازیکنان انفرادی تمرین کردند و از نظر بدنی شرایط خوبی دارند ولی در فوتبال باید کار گروهی انجام شود. مطمئنم خیلی از بازیکنان از نظر بدنی آماده هستند و با سه هفته کار گروهی به شرایط خوبی می رسند.

کاپیتان پرسپولیس درباره احساسش برای کسب عنوانچهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر یادآور شد: از اول فصل روزهای خیلی سختی داشتیم. بچه ها تلاش کردند تا به اینجا برسند ولی هنوز کاری انجام نداده اند. این حرفها فشار را روی بازیکنان بیشتر می کند. بازی های سختی داریم. مطمئنا رقبایمان آماده هستند. بازی به بازی پیش می رویم. امیدواریم موفق باشیم.

حسینی درباره اینکه یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم گفته بود بازیکنان نباید فکر کنند قهرمان شده اند اظهار کرد: صد درصد همینطور است. از همین امروز به بازیکنان گوشزد می شود که شرایط را درک کنند. اینطور نیست که قبل از ۹ هفته قهرمان شده باشیم. بازیکنان باید بدانند کجا هستند. ۹ بازی مانده است. امیدوارم بچه ها هم درک کنند.

وی درباره پرداخت مطالبات و قرارداد بازیکنان که گویا به ۷۰ درصد هم رسیده است، تاکید کرد: از نظر روحی شرایط تیم مطلوب است. بازیکنان هم صبوری کردند. رسول پناه دو ماه قبل گفت می شود پرداخت داشته باشیم. یکسری مشکلات مالی هنوز در حساب و کتاب بچه ها هست و امیدوارم این هم حل بشود. به این خاطر می گویم که بچه ها خیلی تلاش داشتند و سکوت کردند. بعضی‌ها هرچه خواستند گفتند ولی بازیکنان ما سکوت کردند. امیدوارم باشگاه در راستای درست حرکت کند. اگر هزینه خارجی ها به ایرانی ها داده شود خیلی بهتر است. 

کاپیتان پرسپولیس درباره اینکه آیا وضعیت بهداشتی این تیم برای شروع تمرینات مطلوب است، گفت: هم تونل و هم شرایط رختکن را دیدم و همه چیز خوب است. ولی آیا بحث کرونا زود تمام می شود؟

حسینی با اشاره به صحبت هایی که برای لغو این فصل از مسابقات لیگ برتر مطرح می شود، خاطرنشان کرد: به جای اینکه بخواهیم درباره مسائل حاشیه ای صحبت کنیم بهتر است برنامه ریزی مناسبی برای لیگ و فصل آینده داشته باشیم. بهتر است درباره مسائل حاشیه ای صحبت نکنند. همه پزشکان می گویند کرونا تا دو سال آینده هست و احتمال دارد خیلی ها به آن دچار شوند. به جای اینکه برنامه ریزی درست داشته باشیم درباره مسائل حاشیه ای صحبت می کنیم.

کاپیتان پرسپولیس در خصوص اینکه چون این تیم صدر جدول بوده خواهان از سرگیری مسابقات شده است، تصریح کرد: این بیماری ادامه دار است. اگر الان انجام نشود مگر برای سال بعد تمام می شود؟ یعنی سال بعد و دو سال دیگر هم بازی نکنیم؟ همه کشورها دارند برنامه ریزی و کارشان را شروع می کنند. همه مردم ایران سر کارشان هستند. خیلی ها بیماری سختی دارند. مگر ما با آنها چه فرقی می کنیم. نمی گویم درست است یا غلط. حرفم این است که برنامه ریزی کنیم.

حسینی در خصوص پروتکل های بهداشتی از جمله رعایت بعضی مسائل در هتل ها و هواپیماها تصریح کرد: باید خود بازیکنان و تیم ها مراقب خودشان باشند. این اتفاقی است که همه جای دنیا هست. خود تیم ها باید مدیریت کنند و بازی ها را ادامه بدهیم. اگر بگوییم آنها مراقب ما باشند امکان ندارد.

 • 10
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۲ تير
  هفته ۳۵ لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - اورتون
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • فرمول ۱ اتریش - مسابقه اصلی
  ساعت: ۱۷:۴۰
 • هفته ۳۵ لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - آرسنال
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۲۳ تير
  هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  ناپولی - آث میلان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • لیگ برتر پرتغال
  ماریتیمو - ریوآوه
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۴ تير
  هفته ۳۶ لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال‌مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  سانتا کلارا - آوس
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نوریچ
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲۵ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  آتالانتا - برشا
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - بورنموث
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲۶ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - ماشین‌سازی‌
  ساعت: ۲۰:۴۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - فولاد
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۷ تير
  هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش