پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۲:۲۹ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۴۷۱
لژیونرها

زمان بازگشت مجیدی به استقلال؛ دستیار ایرانی فرهاد لو داد! / قید یک بازیکن را بخاطر استقلال زدیم! / واکنش به جذب قایدی، مغانلو و حسین‌زاده

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی
صالح مصطفوی گفت که استقلال در لیگ از پرسپولیس بهتر بود و آنها می توانند قهرمان جام حذفی شوند.

به گزارش همشهری‌آنلاین، صالح مصطفوی دستیار مورد اعتماد فرهاد مجیدی در سال‌های اخیر، در پایان این فصل از رقابت های لیگ امارات، از کادرفنی اتحاد کلباء جدا شد تا برای ادامه زندگی شخصی و همچنین ادامه فعالیت حرفه‌ای به کانادا مهاجرت کند.

مصطفوی یکی از دستیاران مجیدی در لیگ بیست و یکم بود که توانست با استقلال قهرمان لیگ برتر شود. او در گفتگویی از اتفاقات اتحاد کلباء، عملکرد ساپینتو، دربی پایتخت و بازگشت مجیدی صحبت کرد.

* ابتدا درباره مهاجرتت صحبت کنیم. چرا این تصمیم را گرفتی؟

دلیل اصلی جدایی من از اتحاد کلباء، بحث مهاجرت من بود. این موضوع نیز یک برنامه دراز مدت سه، چهار ساله بود. من یک پسر بزرگ ۱۷ ساله دارم و برای شرایط بهتر تحصیلی، دانشگاه این تصمیم خانوادگی را گرفتیم.

* این احتمال وجود دارد که در کانادا مربیگری کنی؟

فوتبال کانادا رو به پیشرفت است و برنامه های استعدادیابی قدرتمندی در حال انجام است. آنها برای جام جهانی ۲۰۲۶ برنامه ریزی کرده اند. چند سالی است که لیگ داخلی کانادا راه افتاده است. تا پیش از این چند تیم این کشور در لیگ MLS آمریکا شرکت می کردند. من نیز نمی توانم از فوتبال دور باشم. باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

* کلباء در لیگ هشتم شد. مدیران باشگاه از این نتیجه راضی بودند؟

کلباء در لیگ هشتم شد ولی با توجه به کیفیتی که ارائه می کرد، می توانست امتیازات بیشتری داشته باشد و رتبه بهتری کسب کند. مدیران هم از شکل بازی و هم از فرم استفاده از بازیکنان و جایگاه تیم در جدول راضی بودند. رتبه هشتم، بهترین رتبه تاریخ باشگاه بوده است.

* در خیلی از بازی ها، کلباء در وقت های تلف شده نتایج را از دست میداد. علت این موضوع چه چیزی بود؟

درست است، در خیلی از بازی ها، نتایج در دقایق آخر عوض شد. البته برعکس این اتفاق نیز رخ داد. مثلا در بازی با الشارجه ما در دقایق پایانی به گل رسیدیم. یا حتی در دیدار برابر الوصل در دقیقه ۱۰۰ صاحب پنالتی شدیم ولی آن را از دست دادیم. به نظر من یکی از دلایلی که باعث شد این قضیه بولد شود، بخاطر جام جهانی بود. بعد از آن مسابقات، در امارات وقت های تلف شده بیشتری گرفته می شد. مثلا گلی که در دقیقه ۹۵ به ثمر می رسد، مانند گل های دقیقه ۸۵ است. نیمکت کلباء کلا از بازیکنان جوانی تشکیل شده بود و فرهاد اعتقاد داشت از بازیکنان جوان خود باشگاه استفاده کند. فکر می کنم بخاطر کم تجربگی بازیکنان و جوانی تیم ما بود. این اتفاق برای تیم های باتجربه کمتر رخ می داد. فکر می کنم دلیل اصلی همین بود.

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی

* کلباء تیم دوم امارت شارجه است و تمرکز حاکم شهر، روی تیم اصلی یعنی الشارجه است. بعد از اینکه الشارجه را شکست دادید، واکنش‌ها چطور بود؟

الشارجه تیم اول امارت شارجه است. این عمارت تیم های دیگری مانند البطائح دارد. خورفکان نیز همینطور. ولی تیم اصلی همان شارجه است. زمانیکه ما این تیم را شکست دادیم، واکنش های خیلی مثبتی دریافت کردیم که یک تیم با بودجه کمتر از یک شهر کوچکتر توانسته است شارجه را با آن همه ستاره و امکانات شکست دهد. تعریف و تمجید زیادی شد و حتی من شنیدم مسئولین شارجه اسپورتس کنسول هم به آقا فرهاد تبریک گفته بودند. آنها از این موضوع خوشحال بودند. چون شارجه اسپورتس کنسول به دنبال بسط و گسترش فوتبال در شهرهای مختلف این امارت است و زمانیکه از یک شهر کوچکتر، یک تیمی با بازیکنان جوان محلی می تواند یک تیم بزرگ را با آن همه ستاره شکست دهد، یک جورایی کمک به تحقق آن هدفشان است.

* در اولین هفته لیگ و شکست برابر البطائح، هواداران از مجیدی انتقاد کردند. ولی هفته های دوم و سوم الوحده و الظفره را شکست دادید. واکنش‌ها چطور بود؟

ما در هفته اول با یک تیم تازه صعود کرده بازی کردیم و شناخت کافی نداشتیم. ما یک سری بازیکن را در لحظات آخر از دست دادیم. شاید در همان ابتدا و بعد از هفته اول، شرایط بد شده بود. اما بعد از پیروزی برابر الوحده و الظفره، نگاه ها برگشت و آقا فرهاد مربی هفته شد و واکنش های مثبتی دریافت کردیم. در واقع آن نگاه مثبت و آن احترام و باور به این تیم برگشت.

* بابت نیمکت نشینی احمد عامر در چند بازی، فرهاد مورد انتقاد قرار گرفت چون این بازیکن بهترین گلزن تیم بود. چرا فرهاد او را نیمکت‌نشین کرد؟

احمد عامر خیلی از گل‌هایش را به عنوان بازیکن تعویضی به ثمر رسانده بود. مدل بازی که آقای مجیدی به او داد، باعث شد تا به تیم ملی دعوت شود. ضمن اینکه ما یک بازیکن جوان ۱۹ ساله به اسم سلطان عادل داشتیم که او نیز برای فوتبال امارات، بازیکن آینده داری است. پس از اینکه فهمیدیم تیم توانایی جذب مهاجم درجه یک خارجی ندارد و نتوانستیم در نقل و انتقالات بازیکن خارجی بگیریم، این ۲ بازیکن به تناوب بازی می کردند. حالا براساس تاکتیکی که برای آن بازی در نظر گرفته می شد و با توجه به شرایط خود بازیکن، یکی از آنها انتخاب می شد. احمد عامر در خیلی از بازی ها از ابتدا بازی کرد و برخی نیز سلطان عادل. هر دوی آنها با هم رقابت داشتند. کلا هر بازیکنی که در تمرینات آماده باشد و نظر مربی را برای آن اهداف تاکتیکی مدنظرش تأمین کند، آقا فرهاد به آن بازیکن بازی می دهد و برایش فرقی ندارد آن شخص ۱۸ ساله است یا آن بازیکن گل بزند آقای گل می شود یا... او انگیزه و توانایی بازیکن را در نظر می گیرد و نیازی که برای آن مسابقه داریم. هر دوی این بازیکن به تناوب بازی کردند، عملکرد خوبی داشتند و به تیم ملی امارات دعوت شدند.

* بارها و بارها نام بازیکنان ایرانی مانند قایدی، مغانلو و حسین زاده برای پیوستن به کلباء مطرح شد. آیا این بازیکنان اصلا در خرید لیست فرهاد بودند؟

در نیم فصل که قرار بود مهاجم بگیریم، با بازیکنان مختلفی صحبت شده بود. بجز مهدی قایدی که با استقلال قرارداد داشت و در اختیار این تیم بود، دیگر بازیکنانی که نام بردید، در نیم فصل مدنظر بودند. ولی شرایط باشگاه طوری پیش رفت که نتوانستیم در نقل و انتقالات بازیکنی که مدنظر داشتیم را جذب کنیم. آنها همه بازیکنان بزرگی هستند ولی کلا نظر آقای مجیدی این بود که از استقلال بازیکنی گرفته نشود. به ویژه اینکه استقلال در کورس قهرمانی بود. ابتدای فصل نیز همین نظر را داشتند. حتی اول فصل و زمانیکه باشگاه استقلال خواستار تمدید قرارداد رافائل سیلوا شد، آقای مجیدی از جذب این بازیکن صرف نظر کرد. کلا نظر ایشان این بود زمانیکه استقلال بازیکنی را می خواهد، هم برای آن بازیکن بهتر است راهی این تیم شود و هم اینکه ضربه ای به استقلال وارد نشود، بهتر است.

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی

* در خیلی از بازی های کلباء، بخاطر اشتباهات عجیب مدافعین بازی ها را باختید. نمونه بارز آنف اشتباهات عجیب عبدالعزیز حمد در بازی با البطائح بود که ۲ پنالتی داد و اخراج شد. چرا اینقدر در خط دفاعی ضعیف بودید؟

فکر می کنم اتحاد کلباء تنها تیمی بود که با یک بازیکن خارجی در خط دفاعی بازی می کرد. بازیکنان دیگری نیز که حضور داشتند، یا خیلی جوان بودند (مانند ولید راشد و محمد عبدالرحمن) که بازیکنان تیم ملی زیر ۲۱ ساله های امارات هستند و یا بازیکنان محلی بودند. در برابر وینگرها و مهاجمان خیلی گران قیمت و حرفه ای و پرتجربه تیم های دیگر لیگ، ضعف آنها بیشتر به چشم می آمد. در برابر آن بازیکنان، این موضوع بولد شده بود. فکر می کنم شاید دلیل ضعف خط دفاعی، همان کم تجربگی بود و اینکه در خط دفاعی، بازیکن پروفشنال کم داشتیم.

* چیکالدائو که یکی از بازیکن مهم تیم است، به صورت قرضی از گالاتاسرای آمده و حالا باید به ترکیه برگردد. قبل از جداییت از کادرفنی، برنامه ای برای حفظ او بود؟ به طور کلی، برنامه فرهاد برای بازیکنان خارجی چیست؟

درباره الکساندر چیکالدائو و کلا نقل و انتقالات بازیکنان خارجی باید بگویم تقریبا از موقعی که به آقای مجیدی گفتم بخاطر شرایط ویزا نمی توانم فصل بعد در کنار تیم باشم، چندان در امور نقل و انتقالات باشگاه نیستم. تا جایی که من می دانم، اولویت آقا فرهاد حفظ تیم و تقویت بود. قطعا بازیکنان کلیدی مانند چیکالدائو باید در اولویت باشند.

* مدیران به فرهاد برای فصل بعد، قول بودجه خوبی را داده اند؟ او می تواند بازیکن بزرگ خارجی بگیرد؟

شاید کلباء از نظر بودجه ای، جزو سه تیم آخر لیگ امارات باشد. من فکر نمی کنم آنها بودجه چندانی وجود داشته باشد که بازیکن خیلی بزرگ و نامدار خارجی بتوانند جذب کنند. یکی از دلایل رضایت مدیران باشگاه از آقای مجیدی، این بود که با همان بودجه محدود توانست از تیم هایی مانند النصر که بودجه خیلی بیشتری داشتند، نتایج بهتری بگیرند. یا در برابر تیم هایی که بودجه های سرسام آوری دارند، توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم و بازی بهتری ارائه دهیم.

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی

* خیلی از هواداران مجیدی امیدوار بودند که فصل بعد هدایت تیم بزرگتری مانند الوصل را برعهده بگیرد. فکر می کنی این اتفاق در آینده برای او رخ خواهد داد و اینکه فرهاد به مربیگری در اروپا فکر می کند؟  

واقعیت این است که پیشنهاداتی بود. در همان نیم فصل نیز پیشنهاداتی وجود داشت که آقا فرهاد به تیم های بزرگتر برود. ولی داستان این است وقتی شما وارد لیگ جدیدی می شوید، شناخت از بازیکنان، تیم ها، فلسفه حریفان زمان می برد. حسن آقا فرهاد این بود که به جو کلی لیگ امارات تسلط داشت. آن چیزی که برای رسانه ها، هواداران و مدیران مهم است را به آن مسلط بود و این مسائل عملکرد امسال مجیدی را جلو انداخت. ولی تصمیم بر این شد که یک سال دیگر در کلباء بمانند و ان‌شاءالله بتوانند با کسب نتایج بهتر، به تیم بهتری بروند. قطعا هدف ایشان همین است که در یک تیم بزرگ تر یا اروپا مربیگری کنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که واقعا مربیگری در لیگ امارات خیلی کار بزرگی است. ما یک مربی در الوحده داشتیم که هفته چهارم او را اخراج کردند و فورا راهی لیگ اسپانیا شد و در لالیگا مربیگری کرد. این یعنی مربی های بزرگی به امارات می آیند.

به عنوان مثال، خوان آنتونیو پیزی مربی خیلی بزرگی است. حالا انتخاب شدن برای یکی از این چهارده تیم و رقابت با این مربیان بزرگ و نتیجه گرفتن جلوی آنها، یک افتخار است. درست است که نام آن لیگ امارات است ولی انگار کلکسیونی از مربیان صاحب ایده و تئوری است که در یک جا جمع شده اند و رقابت با اینها کار بزرگی است. فکر می کنم شاید لیگ امارات از یک سری لیگ های دیگر مانند بلژیک یا پرتغال، از نظر کیفیت مربیان، اگر بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. مربیگری در لیگ امارات واقعا کار بزرگی است و من نیز به این موضوع افتخار می کنم. از آقای مجیدی تشکر می کنم که به من این فرصت را دادند تا کنارشان باشم و این تجربه را داشته باشم. برای خود آقا فرهاد نیز چالش بزرگ، جالب و جذابی است. بنابراین فکر می کنم مربیگری در لیگ امارات کمتر از مربیگری در لیگ های درجه دو و سه اروپایی نباشد.

* با وجود تمدید قرارداد مجیدی با کلباء، اما خیلی از رسانه های مجازی (که شاید برای به حاشیه بردن استقلال بوده) همیشه فرهاد را جانشین ساپینتو معرفی می کردند. واکنش مجیدی به این اخبار چی بود؟

شاید خیلی از این اخبار به گوش آقا فرهاد نرسیده باشد و آنها را نخوانده باشد. کلا آقای مجیدی چندان به حواشی توجه نمی کند و کار خودش را انجام می دهد. از مدت ها قبل معلوم بود که قرار است فصل بعد در کلباء باشند و تمرکزشان کامل آنجا بود. هر چند که به عنوان یک هوادار، نتایج استقلال را پیگیری می کرد و قلبا دوست داشت تا این تیم نتیجه بگیرد و قهرمان شود. اصلا این بحثی که مطرح شده بود، درست نبود. تمرکز ایشان کامل روی باشگاه کلباء بود. به عنوان یک هوادار، پیشکسوت، بازیکن و مربی سابق نتایج را پیگیری می کرد. ما می دیدیم که چقدر قلبا دوست دارد استقلال نتایج مثبت بگیرد و هواداران خوشحال شوند.

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی

* دربی را دیدی؟ به نظرت علت شکست استقلال چه چیزی بود؟

دربی بازی مهمی بود و اگر استقلال مساوی هم می گرفت، شانس قهرمانی داشت. پرسپولیس قهرمان شد، به این تیم، کادرفنی که خیلی از آنها دوستانم هستند و هوادارانشان تبریک می گویم و واقعا موفقیت بزرگی به دست آوردند. ولی من فکر می کنم به طور کلی، استقلال امسال فوتبال بهتر و با کیفیت تری نسبت به پرسپولیس انجام داد، بخصوص از لحاظ خلق موقعیت. من فکر می کنم این تیم با دید از بالا وارد بازی شد. استقلال در دقایق اولیه یک سری موقعیت ایجاد کرد ولی استفاده نکردند.

ولی دربی بازی لحظه هاست. در خیلی از دربی ها طی سالهای گذشته دیده بودیم که کلا پنج موقعیت در بازی ایجاد می شود که سه مورد آن به گل تبدیل می شود. فکر می کنم شاید دلیلش این بود که شرایط جدولی استقلال بهتر بود و بچه ها از کسب پیروزی اطمینان داشتند. شاید پرسپولیس تلاش بیشتری کرد و استراتژی مناسب تری انتخاب کرد. البته نظر من این است اگر آن پنالتی دقایق ابتدایی بازی برای استقلال گرفته و به گل تبدیل می شد، بازی کاملا بر می گشت.

شما می دانید استقلال تیمی است که روی ضدحملات بسیار خطرناکی است. تیمی که قایدی، محبی و ارسلان مطهری که سه بازیکن سرعتی زهردار هستند، در خط حمله اش بازی می کنند، چنانچه در دقایق ابتدایی به گل برسد، تیم حریف را نابود می کند. من فکر می کنم اگر آن پنالتی گرفته و به گل تبدیل می شد، شاید استقلال حتی می توانست با اختلاف چند گل بازی را ببرد. امیدوارم در بازی فینال جام حذفی، استقلال برنده بازی باشد و جام را برنده شود و سپس در سوپرجام بتوانند دربی را پیروز شوند و ان‌شاءالله ۲ جام خوشگل به هواداران تقدیم کنند.

* کلا نظرت درباره ساپینتو و استقلال تحت هدایت او چیست؟

آن چیزی که به عنوان هوادار از دور دیدم، ساپینتو یک مربی با انرژی است و توانسته است تیم را متحد و یکدست کند. اوایل اینجوری فکر می کردم که با توجه به تعداد خیلی زیاد بازیکنان، آن یکدست شدن و تیم شدن در استقلال داستان شود. ولی بزرگان تیم مانند روزبه چشمی و سیدحسین حسینی به ساپینتو خیلی کمک کردند. تیم واقعا یکدست و همدل است. بازیکنان با همدیگر رفیق هستند، یک تیم متحدی درست شده و امیدوارم بتوانند ۲ جام پیش رو را بگیرند. به نظرم استقلال تیمی است که در خلق موقعیت خیلی خوب کار می کند، بخصوص اگر از حریف پیش بیفتد، با توجه به سه مهره خیلی زهرداری که دارند، تیم بسیار خطرناکی خواهند بود. به نظرم از نظر انتقال از دفاع به حمله، استقلال بهترین تیم لیگ است.

* استقلال باید چند روز دیگر به مصاف پرسپولیس برود. اولا نظر و پیش بینیت درباره بازی چیست و بعد اینکه استقلال باید چه کاری انجام دهد تا در این بازی پیروز شود؟

درباره دربی صحبت کردم. اما به نظر من استقلال نباید خیلی باز بازی کند. چون پرسپولیس در خط حمله اش بازیکنانی مانند صادقی، امیری، ترابی و آل کثیر دارد که بازیکنان زهرداری هستند. استقلال برای کنترل این بازیکنان باید برنامه داشته باشد. قطعا برای خط حمله و نقطه قوت خودشان برنامه ریزی کنند. حتما پرسپولیس را آنالیز کرده اند و تیم مقابل نیز همینطور. ولی من فکر می کنم با توجه به اینکه نقطه قوت استقلال انتقال از دفاع به حمله است، شاید بهتر است یک خط پرسش را عقب تر بیاورد. بجای اینکه از بالا پرس کند، از خط میانی این کار را انجام دهد و آن زمان از انتقالات استفاده کند و ان‌شاءالله بتواند برنده بازی باشد.

* به نظرت کلباء برای فصل بعد نظری روی جذب مهدی قایدی یا هر بازیکن ایرانی دیگه ای دارد؟

واقعا در این زمینه نمی دانم برای نقل و انتقالات چه برنامه ای دارند. ولی قطعا شانس جذب بازیکن ایرانی وجود دارد. حالا اینکه بخواهند از استقلال بازیکن بگیرند، فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. آقا فرهاد روی بازیکنی که با استقلال قرارداد دارد، برای انتقال به کلباء برنامه ای ندارد. حتی اگر بازیکنی مورد نظر استقلال باشد، مجیدی تمایلی به جذبش ندارد. ولی می دانم یک سری بازیکن ایرانی دیگر هستند که آقا فرهاد به آنها اعتقاد دارد. ولی باشگاه اتحاد کلباء استراتژی و بودجه خودش را دارد. معلوم نیست، شاید از کشورهای دیگر بازیکن جذب کنند ولی ما در ایران بازیکنان با کیفیت خیلی خوبی داریم و به نظر من آنها می توانند در تیم های اماراتی بازی کنند.

صالح مصطفوی,دستیارفرهادمجیدی

* به عنوان سوال پایانی، فکر می کنی که روزی به همراه فرهاد به استقلال برگردی؟

فکر می کنم و حدسم این است احتمالا در سالهای آینده شاید آقا فرهاد به استقلال برگردد، شاید هم نه. امیدوارم استقلال آنقدر خوب نتیجه بگیرد که بتواند ستاره بعدی را کسب کند. چه با حضور ما و چه بدون ما، مهم این است هواداران خوشحال شوند. من ۶ سالی عضو این تیم بودم و جام طلایی را کسب کردیم که به این موضوع افتخار می کنم. نمی دانم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. دوست دارم در آینده خوشحالی هواداران و جام های رنگارنگ را ببینیم. در مورد خودم مطمئن نیستم ولی فکر می کنم آقا فرهاد یک روزی بازخواهد گشت، این حدس من است. در حال حاضر قطعا برنامه ای برای این موضوع ندارد ولی شاید در ۷ یا ۸ و یا ۱۰ سال آینده، آقا فرهاد به استقلال بازگردد.

امیدوارم هر کسی که در استقلال است، چه مربی و چه بازیکن، بتواند موفقیت کسب کند. چون واقعا می توانم بگویم بهترین لحظه کاری کل زندگی من، لحظه ای بود که جام طلایی مسجل شد و آن قهرمانی با استقلال، لذت بخش بود. مهمترین هدف من نیز این بود که برای استقلال و هوادارانش، یک کاری انجام دهیم که ماندگار شود. خدا را شکر می کنم که این اتفاق رخ داد و برای باشگاه استقلال آرزوی موفقیت و برای هواداران آرزوی شادی و سلامتی دارم.

 • 16
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۳ خرداد
  مسابقات تولون کاپ(۲۱ سال)
  ایتالیا - اندونزی
  ۱۹:۴۵
 • فینال بسکتبال سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنادولو
  ۲۱:۰۰
 • فینال بسکتبال لیگ یونان
  المپیاکوس - پاناتینایکوس
  ۲۱:۴۵
 • فینال بسکتبال لیگ اسپانیا
  مورسیا - رئال مادرید
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  ایبار - رئال اویدو
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  دوستانه
  آمریکا - برزیل
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش