دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۷۷

آشنایی با مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی جوانسازی

کاربرد مزوتراپی در جوانسازی,مزوتراپی,مزوتراپی چیستمزوتراپی جوانسازی برای افراد مختلف با اهداف متفاوت انجام می‏ گیرد
پوست نازک و بافت چربی با گذشت زمان کم تر می‏ شوند و گاهی وقت ها احتمال بروز مشکلات پوستی در اثر عوامل ارثی و ژنتیکی وجود دارد. مزوتراپی پوست به این صورت انجام میشود که مشکلات پوستی صورت، گردن و ناحیه فوقانی سینه از طریق چندین تزریق زیر جلدی درمان میشود.

مزوتراپی جوانسازی

یکی از روشهای بدون جراحی که برای دوباره پر کردن، تغذیه و ارتقای تولید کلاژن و افزایش متابولیسم پوست، این قابلیت را فراهم می کند تا ترکیبات ویتامینی، پپتیدها، آمینواسیدها و سرم های موردنیاز را بطور مستقیم به پوست برساند؛ مزوتراپی جوانسازی میگویند. از طریق مجموعه ای از میکروتزریق های بسیار کوچک یا بدون سوزن در این رویه درمانی، مواد فعال را به لایه پوستی می رسانند.

درواقع برای توقف علائم پیری و جوانسازی بسیار مؤثر پوست از مزوتراپی جوانسازی استفاده میکنند. ترکیبات مناسب باتوجه به نیازهای بیمار، انتخاب می شود. مزوتراپی در جوانسازی پوست به عنوان روشی ایمن، ضدپیری، بسیار مؤثر شناخته میشود و در مقایسه با روش های تهاجمی زیبایی، گزینه مناسبی محسوب میشود.

تاریخچه مزوتراپی

سابقه ی مزوتراپی جوانسازی در پزشکی سنتی و مدرن، زیاد است و در قرن ۱۲ میلادی برای نخستین بار در کشور فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. آمبروز پاره( پزشک دربار فرانسه) در آن سالها سوراخ هایی را با استفاده از سوزن، بر روی پوست ایجاد کرد و روی سوراخ ها بمنظور جذب بهتر در پوست، داروهای گیاهی ریخت. امروزه در جهان و به خصوص اروپا از مزوتراپی به عنوان یک روش درمانی و جوانسازی استفاده میشود. البته این روش درمانی در کشورهایی مثل انگلیس یا آمریکا شناخته شده است ولی خیلی پرطرفدار نیست.

تاثیرات مواد موجود در مزوتراپی

برای بهبود سلامت پوست و کلاژن‎سازی می توان از ویتامین‏های E، B و C بهره گرفت. آسیب ‏های ناشی از رادیکال‏ های آزاد در اثر مصرف ویتامینe و C کاهش می یابد. هر کدام از دسته‏ های ویتامین B شامل( B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9، B12) که بر روی پوستتان، اثرات گوناگونی دارد؛ از منابع مختلفی گرفته می ‏شوند. استیل تتراپپتید ۵ به افزایش الاستیسیته و شفافیت کلی پوست کمک میکند. مهم‏ترین محصول ضد پیری پوست با نام استیل هگزاپپتید ۳ شناخته میشود که مثل بوتاکس عمل میکند.

مزوتراپی پوست صورت,نحوه مزوتراپی صورت,مزوتراپی مو چیستمزوتراپی جوانسازی یک روش بدون جراحی است

نواحی قابل درمان با مزوتراپی

مزوتراپی که تقریبا تمام افراد بالای ۲۵ سال، طرف دار آن هستند؛ به عنوان نوعی روشی مراقبتی و جوانسازی محسوب میشود و از طریق آب رسانی، هیالورونیک از دست رفته را جبران میکند. همچنین افراد دارای پوست خشک و یا افراد مبتلا به پوست خشک و افتاده به دلیل دخانیات، سولاریوم، آفتاب و… توصیه می شود که از مزوتراپی جوانسازی استفاده کنند.( البته نه تمام افراد، برای تشخیص قطعی ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید) معمولاً مزوتراپی برای قسمت های مختلف بدن به منظور جوان سازی و بازسازی پوست انجام می شود که درادامه با این نواحی اشنا میشوید:

* صورت

* پیشانی

* اطراف چشم ها

* گونه ها

* اطراف دهان

* چانه

چه کسانی نباید از هیچ یک از انواع مزوتراپی استفاده کنند؟

در صورت ابتلا به هر یک از مشکلات زیر، بهتر است که مزوتراپی جوانسازی نکنید؛ چون موجب افزایش احتمال بروز عوارض در شما میشود:

- التهاب پوستی

- دیابت

- هموفیلی

- باردار

مراقبت‏ های قبل از مزوتراپی پوست

یک هفته پیش از این که مزوتراپی جوانسازی انجام دهید؛ مجاز به مصرف برخی از داروها نظیر ویتامینe ، آسپیرین، روغن گل پامچال، گیاه کهن دار، نوروفن، داروهای گیاهی و چینی نیستید. این مساله از شما در مقابل خطر کبودی، محافظت میکند. پوست شما برای انجام مزوتراپی جوانسازی باید به دور از هرگونه عفونت یا تورم مثل اگزما یا آکنه باشد. همچنین نباید از کرم در روز انجام مزوتراپی جوانسازی استفاده کنید یا نباید به سونا و سولاریوم بروید درغیراینصورت روزنه های پوستی شما را می بندند و پوستتان را بیش از حد ، حساس میکنند. اگر سلول های مرده ی پوست را در زمان تمیز بودن آن بردارند، موجب رسیدن عوامل فعال به لایه های عمیق پوست با سرعت بیشتر میشود و درنتیجه اثردهی بهتری دارد.

جلسات تزریق مزوتراپی جوانسازی

در مزوتراپی پوست برای هر شخصی با توجه به هدفی که دارد از مواد ترکیبی متنوعی استفاده میکنند. در نهایت با استفاده از سوزن‏ های بسیار ریزی ترکیب آماده شده را با فاصله چند میلی‏متر از هم به لایه میانی پوست( مزودرم) تزریق می کنند. مزوتراپی موجب بهبود گردش خون در زیر پوست می‏ شود و همچنین به رفع التهابات آسیب رساننده به پوست کمک می‏ کند. متخصصان از ترکیبات متفاوتی برای درمان‏ های مختلف استفاده می ‏کنند. معمولاً بمدت ۳۰ دقیقه، مزوتراپی جوانسازی را بدون هیچ دردی انجام میدهند ولی میتوان از کرمهای بی حس کننده برای پوستهای حساس استفاده کرد.

احتمال بروز کبودی و تورم با حداقل زمان دوره نقاهت وجود دارد که این مشکل با گذشت مدت زمان کمی، نهایتا تا ۲۴ ساعت رفع می شود. پوست شما پس از انجام مزوتراپی جوانسازی، درخشان تر، دارای آبرسانی بیشتر و تغذیه شده و بعد از انجام این روش درمانی، بافت پوستتان بهتر و سفت تر میشود. برای درمان به روش مزوتراپی جوانسازی توصیه میشود که یک دوره ۶ الی ۸ جلسه ای به صورت دو هفته یکبار و به صورت ۱ تا ۲ بار در سال اقدام کنید. باتوجه به شرایط شما و پاسخ دهی پوست تان به مزوتراپی، تعداد جلسات این روش درمانی متغیر است که معمولاً بین ۸ تا ۱۵ جلسه می باشد.

مراقبت‏ های بعد از مزوتراپی پوست

> پس از مزوتراپی جوانسازی بمدت ۲۴ ساعت از حمام و شستشوی ناحیه موردنظر ، خودداری کنید.

فواید مزوتراپی,مزوتراپی پوست صورت,نحوه مزوتراپی صورتمزوتراپی جوانسازی یک روش ایمن و ضدپیری میباشد

> بعد از این که مزوتراپی جوانسازی را انجام دادید نباید از کرم های متفرقه بمدت ۲۴ ساعت استفاده کنید.

> طبق دستور پزشک معالج تا ۴۸ ساعت، پس از مزوتراپی جوانسازی باید از پمادهای تجویز شده استفاده کنید.

> پس از انجام مزوتراپی جوانسازی برای پیشگیری از قرار گرفتن پوست در معرض نور مستقیم از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

> ممکن است ناحیه موردنظر شما پس از تزریق، قرمز و یا متورم شود؛ برای رفع این مشکل می توانید از کمپرس یخ استفاده شود.

> بلافاصله بعد از انجام مزوتراپی جوانسازی می ‏توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید؛ چون از مزوتراپی جوانسازی به عنوان یک روش غیر تهاجمی یاد میشود.

هزینه مزوتراپی جوانسازی

با توجه به تعداد جلسات درمانی مزوتراپی جوانسازی می توان هزینه ی آنرا تعيين کرد. میزان بیماری های پوستی شما از دیگر عوامل مؤثر در هزینه مزوتراپی جوانسازی به شمار می رود.

مزایای مزوتراپی

مزایای مزوتراپی جوانسازی به شرح زیر میباشد :

* جلوگیری از بروز افزایش سن:

مزوتراپی جوانسازی از بروز نشانه های افزایش سن جلوگیری می کند و تهاجم کمتری نسبت به پروسه های دیگر درمانی و جراحی پلاستیک به بدن دارد. برای این که زیبا شوید نباید حتماً زیر تیغ جراحی بروید. با استفاده از سوزن های ریز، سرم های غلیظ را وارد پوست شما می کنند و به زیبا و سالم شدن پوستتان کمک میکنند. همچنین بعد از این متد زیبایی به استراحت و خانه نشینی نیازی نیست و مشکلات و نیازهای متعدد پوستی شما را درمان کند. امکان شخصی سازی مواد اولیه سرم در مزوتراپی برای مقابله با علایم و مشکلات افزایش سن یا درخشش پوست، برای شما وجود دارد. پوست شما بعداز انجام مزوتراپی جوانسازی، انرژی جدیدی می گیرد و نتایج را بعد از اولین جلسه تزریق خود می بینید.

* افزایش ویتامین سطح پوست:

یکی از مزایای مزوتراپی جوانسازی، تزریق ویتامین ها و مواد ضروری دیگر به بدن می باشد.

* جایگزین عمل جراحی:

بجای عمل های جراحی گران قیمت می توانید از روش مزوتراپی جوانسازی استفاده کنید.

* افزایش رطوبت پوست:

مزوتراپی جوانسازی با افزایش رطوبت پوست افراد، باعث حجیم، محکم و سالم ماندن پوست میشود.

* روشن سازی پوست:

از مزایای مزوتراپی جوانسازی می توان به روشن شدن پوست اشاره کرد.

* ایجاد حس تازگی و جوانی:

بعضی از مواردی که باعث طراوت و جوانی پوست شما میشوند؛ شامل غلظت و تراکم زیاد سرم ها، ویتامین ها و دیگر مواد مغذی و قوی برای پوست است. درصورتی که مزوتراپی بدرستی و استاندارد، انجام شود باعث ورود تمامی مواد اصلی و مهم به پوست شما میشود و مؤثر است.

* رفع مشکلات پوستی:

برخی از موادی که برای مزوتراپی جوانسازی استفاده می کنند، مشکلات پوستی مختلف از جمله نقاط تغيير رنگ یافته و ملاسما را درمان می کند. در نتیجه باعث طراوت و روشن شدن پوست شما میشود و به رطوبت پوستتان کمک می کند تا در سطح ایده آلی بماند.

عوارض جانبی مزوتراپی جوانسازی

عوارض جانبی در روش مزوتراپی جوانسازی باتوجه به استفاده از دارو به شکل موضعی و دقیقاً در محل دچار مشکل، نادر و محدود هستند. در ادامه با بعضی از این عوارض اشنا شوید:

>> وقتی که بیمار، مراقبت های بعداز درمان مزوتراپی جوانسازی را رعایت نکند و یا گاهی اوقات کادر درمانی در انجام این روش درمانی دچار خطا شوند، عفونت های پوستی بروز می دهد.

>> ممکن است که شخص، بلافاصله یا پس از انجام مزوتراپی جوانسازی با واکنش آلرژیک رو به رو شود یا نسبت به داروها و موادی که به پوستش تزریق شده، حساسیت نشان دهد که چنین شرایطی خفیف و نادر هستند.

>> یکی از موادی که در مزوتراپی جوانسازی استفاده میشود؛ لیستین نام دارد که عوارضی همچون التهاب و ورم موضعی را بهمراه دارد.

مزوتراپی دور چشم,اثرات مزوتراپی,کاربرد مزوتراپی در جوانسازیمزوتراپی جوانسازی سابقه‌ی زیادی در پزشکی سنتی و مدرن دارد

>> از دیگر عوارض مزوتراپی جوانسازی می توان به ایجاد زخم، اسکار یا بدشکلی در محل تحت درمان اشاره کرد.

>> پس از انجام مزوتراپی جوانسازی، احتمال این که لکه های تیره یا روشن در محل تزریقات بروز دهد؛ وجود دارد.

>> بافت چربی زیرپوستی، پس از مزوتراپی جوانسازی دچار التهاب میشود.

>> در محل تحت درمان به روش مزوتراپی جوانسازی، احتمال بروز کبودی و خون مردگی وجود دارد.

>> تمامی بیماران، پس از مزوتراپی جوانسازی، ممکن است به التهاب به شکل موقتی دچار شوند.

خطرات مزوتراپی

معمولاً در اثر موارد زیر، تاثیرات شدید مزوتراپی جوانسازی بوجود می آیند:

- استفاده از تکنیک های بد و غیر استاندارد در روش مزوتراپی جوانسازی باعث میشود که پوست شخص دچار زخم و عفونت شود.

- درصورتی که مراحل ضد عفونی کردن به اشتباه انجام شود؛ باعث بروز عفونت پوستی می شود.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش