کد مقاله: ۹۷۱۲۰۰۰۶۸

مشکلات ادراری، زنگ خطر ابتلا به چند بیماری مهم در آقایان/ انواع عارضه‌هایی که پروستات به جانتان می‌اندازد

مشکلات ادراری در آقایان نشان از چند عارضه است که نباید به آن بی توجهی و در صورت بروز به پزشک مراجعه کرد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، بسیاری از آقایان گرفتار مشکلات ادراری می‌شوند و اغلب افراد فکر می‌کنند که فقط خانم ها به این عارضه مبتلا می‌شوند و به مشکلات ادراری خود بی توجهی می‌کنند در حالی که مشکلات ادراری در آقایان می‌تواند نشان از بیماری سرطان باشد و به همین دلیل توجه به این عارضه مهم بسیار حائز اهمیت است.

 

مشکلات ادراری در آقایان,مهمترین علل مشکلات ادراری در مردان,علل مشکلات پروستات در آقایان, عارضه پروستات, علائم پروستات در مردان

مهمترین علل مشکلات ادراری در مردان

مهری مهراد رئیس انجمن نورویورولوژی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ، با اشاره به مشکلات ادراری در آقایان گفت:‌ اغلب افراد تصور می‌کنند که بیشتر خانم‌ها به مشکل ادراری مبتلا می‌شوند اما این در حالی است که مشکلات ادراری در آقایان بسیار متأثر کننده‌تر است.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی با اشاره به علت مشکلات ادراری در آقایان ادامه داد: مشکلات ادراری در آقایان اغلب به دلیل عارضه در مثانه یا پروستات بروز می‌کند و موجب آزار و رنج مردان به ویژه در طول ساعات کاری می‌شود.

 

علل مشکلات پروستات در آقایان

مهراد به علت مشکلات پروستات در آقایان اشاره کرد و گفت: مشکلات پروستات به علت وجود غده پروستات در آقایان شایع‌تر است و بیشتر بروز می‌کنند.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی اظهار کرد: پروستات غده‌ای است که در آقایان که اطراف مجرا و گردن مثانه دارد و مایعی ترشح می‌کند که در برخی واکنش‌های بدنی در مردان تشکیل می‌شود.

 

مردان در چه سنی گرفتار عارضه پروستات می‌شوند؟

رئیس انجمن نورویورولوژی ادامه داد: پروستات درست زیر مثانه قرار دارد و این غده قسمت فوقانی را در بر می‌گیرد و پیشاب راه مجرایی است که ادرار را از مثانه و از طریق اندام جنسی به بیرون هدایت می‌کند.

 

وی به سن بروز پروستات در مردان اشاره کرد و گفت:‌در سن ۵۰ سالگی پروستات اغلب آقایان بزرگ می‌شود ولی این اختلال در غده پروستات می‌تواند در مردان جوان‌تر نیز بروز کند.

 

مشکلات ادراری در آقایان,مهمترین علل مشکلات ادراری در مردان,علل مشکلات پروستات در آقایان, عارضه پروستات, علائم پروستات در مردان

علائم پروستات در مردان که از آنها بی خبرید

رئیس انجمن نورویورولوژی با اشاره به علائم پروستات در مردان گفت: علائم پروستات ممکن است نشان دهنده یک عارضه ساده یا یک سرطان خطرناک باشد و به همین دلیل باید به علائم بزرگی پروستات در مردان توجه داشت.

 

مهراد با بیان اینکه سه نوع بیماری پروستات داریم، گفت: هیپر پلازی خوش خیم پروستات عفونت و التهاب پروستات یا پروستاتیت و سرطان پروستات سه نوع بیماری مرتبط با غده پروستات محسوب می‌شوند.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی با اشاره به علائم هیپر پلازی خوش خیم پروستات گفت: هیپر پلازی خوش خیم پروستات بزرگی غیر سرطانی پروستات است و علائم و نشانه‌هایی چون نیاز مکرر به تخلیه ادرار به ویژه در شب ، نیاز مبرم اضطراری به ادرار کردن، دشواری در آغاز ادرار، جریان کم فشاری ادرار، چکیدن یا قطره قطره آمدن غیر طبیعی ادرار و احساس پر بودن مثانه و عدم ناتوانی در ادرار کردن دارد.

 

عفونت و التهاب پروستات در مردان

وی با بیان اینکه عفونت و التهاب پروستات یا پروستاتیک می‌تواند حاد یا مزمن باشد، اظهار کرد: ابتلا به عفونت و التهاب پروستات در آقایان ممکن است در هر سنی رخ دهد اما پروستات حاد وقتی رخ می‌دهد که غده پروستات ناگهان ملتهب شود.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی بیان کرد: اگرچه این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد ولی می‌تواند موجب عفونت چرکی، تب و بند آمدن ادرار در موارد وخیم التهاب پروستات شود.

 

مهراد ادامه داد: پروستات مزمن التهاب مکرر یا دراز مدت پروستات محسوب می‌شود و این التهاب از التهاب حاد پروستات شایع‌تر است و معمولاً مانند التهاب حاد پروستات وخیم نیست.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی با بیان اینکه التهاب و عفونت حاد پروستات ممکن است به التهاب مزمن تبدیل شود، گفت:‌ علائم این نوع بیماری پروستات درد مزمن شکم، علائم تحریکی و انسدادی ادراری، کندی دفع ادرار، درد ناحیه نشیمن‌گاه و کمر و کاهش میل جنسی نام برده می‌شود.

 

همه آنچه درباره سرطان پروستات باید بدانید

وی سرطان پروستات را یکی از مهمترین بیماری‌های آقایان در سنین بالا دانست و گفت: سرطان پروستات جدی‌ترین بیماری است که آقایان بایستی بعد از چهل سالگی هر سال آزمایش PSA را انجام دهند تا در صورت ابتلا به سرطان پروستات آن بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی تاکید کرد: همه انواع مشکلات پروستات می‌توانند منجر به تکرر ادرار و جریان غیر طبیعی ادرار و احساس ناراحتی در مثانه و مجرای ادراری شود به همین دلیل باید آقایان مشکلات ادراری، تکرر روزانه و شبانه ادرار را جدی بگیرند.

 

مشکلات ادراری در آقایان,مهمترین علل مشکلات ادراری در مردان,علل مشکلات پروستات در آقایان, عارضه پروستات, علائم پروستات در مردان

علل بی اختیاری ادرار در آقایان

مهراد با بیان اینکه بعضی از آقایان مثل خانم‌ها از بی‌اختیاری ادراری رنج می‌برند، اظهار کرد: علل بی‌اختیاری ادرار در آقایان می‌تواند به علت مشکلات نوروژنیک مثانه (کوچک بودن حجم فانکشنال مثانه)، بزرگی پروستات یا عوارض پس از جراحی پروستات یا تنگی مثانه بروز کند که با روش‌های درمانی دارویی، روش‌های تقویت عضلات کف لگن با دستگاه‌های بیوفیت‌بک و EXMI و همینطور روش‌های جراحی در موارد شدید قابل درمان است.

 

رئیس انجمن اظهار کرد: بدیهی است به علت بیشتر بودن طول مجرای ادرار در آقایان نسبت به خانم‌ها احتمال تنگی مجرا و آسیب به آن بیشتر است.

 

آقایان این علائم را جدی بگیرند

مهراد ادامه داد: آقایانی که از دوران نوجوانی مدت زیادی دوچرخه سواری یا سوار کاری انجام داده‌اند و همینطور مردانی که دچار تروما یا تصادف و آسیب به لگن و شکستگی آن شده‌اند، اگر دچار مشکلات ادراری چون دفع سخت یا مشکل در دفع داشته باشند یا جریان ادرار آنها قطع و وصل می‌شود احتمال تنگی مجرا برای آنها وجود دارد.

 

رئیس انجمن نورویورولوژی تاکید کرد: آقایان اگر مشکلی در دفع ادرار دارند باید توجه داشته باشند که این عارضه می‌تواند یک خطر تهدید‌کننده جدی برای سلامت آنها باشد و به همین دلیل باید به پزشک مراجعه کنند.

 

 

  • 13
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 15 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید