دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۳۶ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۲۸۹۰
سیاست داخلی

عکس‌های دختر «محمدعلی رامین» و مساله یک خانواده نامحبوب

دختر محمدعلی رامین,فرزند محمدعلی رامین در مدلینگ

برترین ها نوشت: محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم و در دولت نهم (دوره احمدی نژاد) مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد بود. شهرت او به دلیل ۹ لغو امتیاز، ۱۵ توقیف و ۶۱ تذکر کتبی بود که در حدود ۱۳ ماه حضور به عنوان معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، به نشریات داد که رکوردی در نوع خود محسوب می‌شود. به تازگی عکسی از دختر او منتشر شده که حاکی از فعالیت او به عنوان مدل در صنعت اروپا است، این تصاویر با واکنش بسیاری از کاربران همراه شده است.

دختر محمدعلی رامین,فرزند محمدعلی رامین در مدلینگ

انتشار این عکس در کنار حواشی تازه مهناز افشار و یاسین رامین، باعث توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی به خانواده رامین شده، البته ما عکس‌های منتشر شده در توئیتر و اینستاگرام را نمی‌توانیم منتشر کنیم اما خب برخی واکنش‌ها خصوصا اهالی رسانه که از «رامین» خاطرات ناگواری دارند را اینجا گذاشتیم:

مستوره نصیری (روزنامه‌نگار) در توئیتر خود در این‌باره نوشت: هرآنچه برای دختر و پسر محمدعلی رامین می‌نویسند، به چشم ما خوب است، خصوصا تصاویر دخترش. معاون مطبوعاتی بود، یک روز آمد بازدید روزنامه ما، با توصیه و تذکر قبلی، سر هر سرویس که می‌آمد، همه یک‌دور دستشان را دور مقنعه می‌کشیدند که موها برود زیر مقنعه تا خاطر رامین مکدر نشود. در بازدید از تحریریه‌ها تذکر حجاب می‌داد. زندگی شخصی این‌ها، فرزندان‌شان و همه کس و کارشان تا وقتی روال‌شان در ظاهر این است، به همه مربوط است. روزنامه اعتماد دوبار توقیف شد. یک بار در سال ۸۸ و یکبار بعد از آن. بعد انتخابات ۸۸، آقای رامین وقتی معاون مطبوعاتی شد یک روز بعدازظهر به روزنامه اعتماد آمد. خبرنگاران چند سوال تند از رامین پرسیدند که رامین عصبانی شد و با قهر آنجا را ترک کرد.

مهدی افروزمنش (روزنامه‌نگار) نیز در این‌باره نوشت: محمدعلی رامین،مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد احمدی‌نژاد سال ۸۸آمد فرهیختگان، با چشم‌های براقِ و توپی پُر، افاضاتی کردند به همراه چند تذکر حجاب و در نهایت خبرنگاران را مشتی “دلقک” خواند. رفته و نرفته با همکاری محمدی(مدیرمسئول روزنامه) یک یک معترضان را اخراج کردند.

مریم جعفری (روزنامه‌نگار) نیز خاطره‌ی دیگری از دوران معاونت رامین نوشت: تشريف آوردن «ايلنا» ماها كه حاضرنشديم مقنعه سر كنيم،اما فرمودند،چرا از لوگوي آژانس بين‌اللمي انرژي اتمی استفاده مي‌كنيد،براي اين طرح از سمبل ستاره داوود الهام گرفته شده! زماني كه شنيدن،وقتي اين سمبل رو اسكانس پنج هزار تومني هست،ديگه استفاده ازش چه اشكالي داره، سكوت عجيبي حاكم شد!

دختر محمدعلی رامین,فرزند محمدعلی رامین در مدلینگ

کاربران اما بیشتر درگیر آن وجه از ماجرا هستند که به آقازادگی و این مسائل مربوط است، تغییر نگرش فرزندان مسئولان نظام، نکته چشمگیر گلایه کاربران است:کاربری با نام سینا برخلاف غالب نظرات این روزهای شبکه‌های اجتماعی نوشت: من شخصا رابطه پدر و فرزندی رو تو این موارد درک نمی کنم. اگه دفاع محسوب نشه حرفم که نیست، نمی دونم چرا عجیب به نظر میاد اگه یه بچه ای خط فکری متفاوتی از پدر مادرش داشته باشه؟ مگه همه باید دنباله رو پدر مادرشون باشن؟ چرا نباید بچه هاشون رو‌‌مستقل دید؟

دختر محمدعلی رامین,فرزند محمدعلی رامین در مدلینگ

کاربری دیگری به نام پلاتینیوم هم مثل سینا سعی کرده متفاوت بنویسد: دوس داشتید چیکار کنه؟سر دخترشو بزنه یا بندازتش زندان؟ تو ایران خیلی پیش میاد که فرزند ادم شبیه خود ادم نباشه و همیشه هم فرزنداشونو به خاطر کارای پدرش هیت میکنید در حالی که خودتونم میدونید قضیه خانوادگی خیلی پیچیده تر ازینه که بشه جاج کرد.

***

کنایه‌های سنگین رضا کیانیان به دختر «رامین»

رضا کیانیان با انتشار عکس‌هایی از صالیا رامین، دختر محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و دهم که به گفته خودش طراح لباس است و دلش می‌خواهد لباس‌هایی را که طراحی می‌کند، روی تن خودش هم ببینند، از آن‌چه دورویی، تظاهر و ریاکاری خواند ابراز انزجار کرد.

صالیا رامین با ارسال پیامی برای کیانیان که در بخشی از آن چنین نوشته بود: «من بهتر از هرکسی می‌دانم که در این شهر فرزند محمدعلی رامین بودن و این طور لباس پوشیدن و فعالیت کردن چه هزینه‌ای دارد چون هزینه‌اش را سال‌هاست که با پوست و استخوانم داده‌ام اما من هم مثل هر آدم دیگری در این جهان، انتخاب نکردم که در چه خانواده‌ای به دنیا بیایم. پدرم چه کسی باشد و ایدئولوژی‌اش چه باشد. ولی راه و رسم زندگی‌ام را از زمانی که دیگر بزرگ شدم و زورم رسید خودم انتخاب کردم و خواهم کرد.» از این اتهام اعلام برائت کرد.

در ادامه رضا کیانیان چنین نوشت: «این پیام را خانم صالیا رامین برایم فرستادند. پس از این که چند تا از عکس‌هاشان را به عنوان دختر آقای رامین استوری کردم. دختر آقای محمدعلی رامین، مشاور و هم‌نفس آقای محمود احمدی‌نژاد. نامه را روی صفحه گذاشتم که همه بتوانند بخوانند. من بعد از خواندن نامه ایشان لازم دیدم از ایشان عذرخواهی کنم. چون هرکس هرچه بگوید من می‌پذیرم، مگر خلافش ثابت شود. خانم صالیا! من به شما تهمت دورویی نزدم. خطابم به پدر شما بود. من فکر می‌کردم شما هم مثل دیگر فرزندان آن‌ها که چون به خلوت می‌روند، آن کار دیگر می‌کنند هستید و در سایه رانت پدر به جایی رسیدید. ولی حالا که از خودتان گفتید و سختی‌هایی که از دختر ایشان بودن، کشیدید، با شما همدل شدم. اما نکبتی که در دوره پدر شما و رییس‌شان، بر سرم آوار شد را هرگز فراموش نمی‌کنم و فکر نمی‌کنم تاریخ هم فراموش کند. اگر شما در سایه ایشان بزرگ نشدید و رشد نکردید و هرچه هستید با کوشش مضاعف خودتان به دست آوردید ، قابل احترامید. من و بسیاری از سینماگران، بسیاری از هنرمندان، بسیاری از نویسندگان، بسیاری از روزنامه‌نگاران... زخم‌خورده مشاوره‌های پدر شما به رییس‌شان هستیم. زخم‌هایی که هنوز تازه‌اند.»

دختر محمدعلی رامین,فرزند محمدعلی رامین در مدلینگ

  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
همه می دانند فاز فکری بچه هاش با پدرشان متفاوت است بچه ها اصلاح طلب هستن بهتر هر حرفی دارین به خاتمی بگین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش