چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۳۵ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۴۶۹
سیاست داخلی

تبرئه نماینده سابق مجلس از اتهام تعرض

نماینده سابق مجلس به خاطر رابطه نامشروع به دو سال انفصال از خدمات دولتی و شلاق محکوم شد

تجاوز نماینده مجلس به یک زن مطللقه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دادگاه کیفری استان تهران نماینده قبلی مجلس را که متهم به تجاوز به یک زن شده بود از این اتهام تبرئه و او را بابت رابطه غیرمشروع و سوءاستفاده از موقعیتش به دو سال انفصال از خدمات دولتی و شلاق محکوم کرد.

 به گزارش شرق، این بار دوم است که پرونده این نماینده قبلی مجلس در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار می گیرد. در نخستین دور محاکمه او، شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران این نماینده قبلی مجلس را در زنای بدون عنف مجرم تشخیص داده بود اما با اعتراض وی رأی دادگاه نقض شد.

پرونده علیه این نماینده مجلس از طرف زنی جوان که مطلقه بود، تشکیل شد. او در شکایتی که مطرح کرد، ادعا کرد این نماینده به او تجاوز کرده و وی را مورد آزار قرار داده است. این زن جوان همچنين فایل های صوتی ای نیز ارائه کرد تا ثابت کند نماینده مجلس با او رابطه داشته است.

شکایت این زن به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و هنگامی که دادگاه او را برای بیان توضیحات بیشتر احضار کرد، خبر مرگ این زن اعلام شد. بررسی های نخست نشان داد این زن خودکشی (Suicide) کرده است.

خانواده زن جوان به مأموران گفتند:همه در منزل بودیم، غذا خوردیم و او برای استراحت به اتاقش رفت و دیگر برنگشت. پس از چند ساعت که به سراغش رفتیم، متوجه شدیم فوت شده است.

هنگامی که پرونده به دادسرای جنایی شهر مکان وقوع حادثه ارسال گردید ، تحقيقات بیشتری دراین باره انجام شد و آزمایشات سم شناسی نشان داد زن جوان به دلیل استفاده قرص برنج جانش را از دست داده است.

بااین حال تحقيقات شعبه ۵ درباره‌ی ادعای این زن در مورد نماینده مجلس ادامه پیدا کرد. این نماینده قبلی مجلس ادعای زن جوان را رد کرد و گفت:من به او تجاوز نکردم. او به دفتر کار من آمد و گفت زنی مطلقه است و دنبال کار می گردد. من هم قول دادم برایش کار پیدا کنم. چند بار به دفترم آمد و هربار از من پول یا کار می خواست، من هم به او گفتم باید صبر کند. وقتی دید فشارهایی که می آورد فایده ای ندارد، ادعایی واهی علیه من مطرح کرد. او با تحریک سایرین این کار را کرد و بعد هم من را تهدید کرد و خاطرنشان کرد علیه من شکایت می کند و فایل صوتی مکالمه ما را به شبکه های معاند داد. او می خواست با این کار از من باجگیری کند و از من پول خواسته بود، اما من چنین جرمی مرتکب نشدم.

بعد از دفاعیات این نماینده مجلس، شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران بر اساس اسناد و علم قاضی متهم را در رابطه زنای بدون عنف مجرم شناخت و به ۹۹ ضربه شلاق و دو سال تبعید و محرومیت از مناصب انتخابی و انتصابی محکوم کرد. 

این رأی مورد اعتراض متهم قرار گرفت و پرونده به شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور رفت. این نماینده در اعتراض به رأی صادرشده در لایحه ای نوشت دچار دیابت   است و این مسئله به قدری حاد است که روی شرایط جسمانی او تأثیر گذاشته، ضمن اینکه رابطه نامشروع در هیچ سطحی را قبول ندارد و فقط قصد کمک به زن جوان را داشته است.

 دیوان عالی کشور بعد از مطالعه لایحه نماینده مجلس و وکیل مدافعش حکم صادره را نقض کرد. دیوان عالی کشور درباره ی دلایلی که برای نقض پرونده آورد، متذکر شد :نخست اینکه محلی که شاکی ادعا کرده  به او تجاوز شده، محل عمومی است. دفتر نماینده مجلس یک محل عمومی است و نه خصوصی و عموم مردم به آنجا رفت وآمد دارند، بنابراین ادعای او درخصوص اینکه این نماینده در محل خصوصی به او تجاوز کرده درست به نظر نمی رسد.

 دوم این که فایل صوتی منتشرشده که مورد استناد قرار گرفته، حاوی اعتراف متهم به داشتن رابطه زنا نیست و بیشتر یک دعوای لفظی است. همچنین متهم مدارک پزشکی ارائه کرده است که نشان می دهد او دچار بیماری قند خون است و انسولین تزریق می کند. متهم مدعی شده این بیماری جسم او را تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین پزشکی قانونی باید در این خصوص اظهارنظر می کرد ، اما دادگاه استعلامی از این مرجع نکرده است. بنابراین رأی صادرشده مورد تأیید نیست و اعتراض وارد دانسته شده و شعبه هم عرض مکلف به رسیدگی به پرونده است.

به این ترتیب پرونده یک بار دیگر به دادگاه کیفری استان تهران برگشت و در شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت. این نماینده سابق مجلس یک بار دیگر اتهامی را که به او وارد شده بود، رد کرد. ضمن اینکه در این میان فرضیه دیگری نیز از سوی متهم و وکیلش طرح شد و شائبه این که زن جوان از سوی دشمنان متهم تحریک شده باشد نیز مطرح شد. با این حال متهم و وکیلش با تأکید فراوان ادعای زن جوان را که اکنون فوت کرده است ، درخصوص تجاوز به عنف رد کردند.

متهم گفت:من بار دیگر تأکید می کنم در هیچ سطحی رابطه ای با زن جوان نداشتم و رفت وآمدهای او به دفتر من صرفا برای این بود که بتوانم به او کمک کنم و کاری برایش پیدا کنم. او به دلیل مطلقه بودن به گفته خودش تحت فشار خانواده اش هم بود. البته مسائل خصوصی او به من مربوط نیست و من سعی می کردم برایش کاری پیدا کنم. او یکی از شهروندانی بود که من نماینده شهرش بودم و قاعدتا وظیفه داشتم به او کمک کنم.

بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافع او، قضات شعبه ۸ وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده و همچنین مستنداتی که متهم ارائه داده بود، او را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند، اما به خاطر رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق و همچنین دو سال انفصال از مشاغل دولتی محکوم کردند. این رأی در صورت اعتراض مجدد متهم در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
بی خیال !!
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش