چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
۰۱:۳۰ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۴۰۶
مجلس

واکنش‌ها به ادعای انصراف نمایندگان از استیضاح فاطمی امین با دریافت خودروی شاسی‌بلند

فاطمی امین,استیضاح وزیر صنعت
ادعای انصراف نمایندگان از استیضاح فاطمی امین با دریافت خودروی شاسی‌بلند واکنش مسئولان و چهره های سیاسی را در پی داشت.

به گزارش انتخاب، در این روزها که قیمت خودرو سربه فلک کشیده و مردم از این موضوع کلافه شده اند مجلس تصمیم گرفت که وزیر صمت استیضاح شود. در این بین یکی از نماینده های مجلس مصاحبه کرد و گفت وزیر صمت ۷۵ خودروی شاسی بلند به مجلس داده تا استیضاح منتفی شود.

این ادعا، واکنش‌ مسئولان و چهره های سیاسی را در پی داشت.

معاون رئیسی: ادعای دریافت ۷۵ ماشین شاسی‌بلند در ازای رای منفی به استیضاح وزیر صمت، تخریب خود مجلس است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه ادعای دریافت ۷۵ ماشین شاسی‌بلند در ازای رای‌ منفی به استیضاح وزیر صمت، تخریب خود مجلس است، گفت: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان لازم است به این موضوع ورود کند.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی «صف اول» شبکه خبر با موضوع « تعامل دولت و مجلس در بررسی لوایح و اجرای قوانین مصوب» گفت: درست است که ما سه قوه مجزا داریم ولی این به این معنا نیست که آنها با هم در تقابل باشند و هر سه قوه با هم تعامل و همکاری دارند.

وی درباره تعامل دولت و مجلس هم ادامه داد: برای دولت از ابتدا بحث تعامل با مجلس وجود داشته و اینگونه نبوده است که قانونی ابلاغ شود و دولت آن را اصلاح کند چیزی که در گذشته وجود داشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: تعامل با مجلس به این صورت بوده که نمایندگان به رئیس جمهور، وزرا و مسئولان ارشد دولت دسترسی داشته باشند و مسائل خود را مطرح کنند که در همین راستا رئیس جمهور با مجامع استانی نمایندگان جلسه داشتند و با نمایندگان همه استانها جلسه برگزار کردند. از سویی در سفرهای استانی دولت نیز این تعامل وجود دارد.

وی گفت: همکاری و تعامل از ابتدا در دولت و مجلس وجود داشته اما این همکاری و هماهنگی باید بیش از گذشته باشد و نباید به وضعیت فعلی رضایت داشت.

حسینی با بیان اینکه مجلس هم باید به دولت همراهی بیشتری داشته باشد، گفت: نمایندگان مجلس نیروهای انقلابی هستند ولی گاهی اوقات به هر دلیلی یک اصطکاکی به وجود می آید. مثلا هفته قبل دیدم که یک نماینده اقدام به تخریب رئیس جمهور کرد که البته ما اینها را به پای مجلس نمی گذاریم ولی بالاخره رئیس جمهور مقام رسمی کشور است و یک رئیس جمهور مردمی، دلسوز و پرتلاش است و چنین حرفهایی مناسب نیست، البته خود نمایندگان هم برخی از این رفتارها را محکوم می کنند.

وی گفت: یا اینکه گفته شده که در استیضاح دوره قبل آقای فاطمی امین یکسری خودرو شاسی بلند به نمایندگان داده شده که این باید ثابت شود.این مسئله اصلا ادعای دریافت ۷۵ ماشین شاسی‌بلند در ازای رای‌ منفی به استیضاح وزیر صمت، تخریب خود مجلس است.

حسینی گفت: درست است که نمایندگان در اظهار نظر آزاد هستند اما نباید افترا به مسئولین کشور زده شود، اینها مسائلی است که رسانه های بیگانه از آن سواستفاده می کنند و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان لازم است به این موضوع ورود کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به تغییر برخی مدیران دولت گفت: برخی از این تغییرات به‌خاطر مطالبۀ نمایندگان بود که مسائلی را مطرح کردند و دولت هم بررسی کرد و هرجایی ضعفی بود اقدام کرد. دولت در مقابل مجلس هیچ گاردی ندارد.

وی اضافه کرد: مجلس هم باید با دولت همراهی خود را بیشتر کند. بالاخره ما در یک جنگ تمام عیار هستیم و همه باید در کنار هم باشیم. اگر بخواهد توان ما برای تقابل با همدیگر گرفته شود این به ضرر مردم است.

حسینی افرود: باید تمرکز ما بر مسائل اصلی کشور باشد؛ نباید وقت و انرژی ما صرف مسائل حاشیه ای شود و نیاز است که هماهنگی بیش از گذشته وجود داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره بیانات رهبر انقلاب درباره همکاری و همدلی سران قوا و مسئولان اضافه کرد: رئیس جمهور بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید فطر به دستور معظم له لبیک گفتند و امروز هم دیدیم که آقای رئیسی به نامه رئیس مجلس درباره وزارت بازرگانی پاسخ مثبت دادند. به هر حال تمایل و همکاری با سایر قوا به نفع مردم است و این تعامل باید با قدرت بیشتری انجام شود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت: ادعای انصراف نمایندگان از استیضاح با دریافت شاسی‌بلند بازی با آبروی مجلس است

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در توئیتی ادعای انصراف نمایندگان از استیضاح با دریافت ماشین شاسی‌بلند را نه تنها دروغ‌پردازی علیه دولت و وزیر صمت بلکه بازی با آبروی مجلس دانست.

سپهر خلجی چهارشنبه شب در این توئیت نوشت: ادعای انصراف نمایندگان از استیضاح با دریافت ماشین شاسی‌بلند نه تنها دروغ‌پردازی علیه دولت و وزیر صمت بلکه بازی با آبروی مجلس است.

وی افزود: دستگاه قضا برای صیانت از اعتبار نظام و نهادهای قانونی، بررسی این ادعا را با فوریت در دستور کار قرار دهد و با تهمت‌زنندگان و شبکه دروغ قاطعانه برخورد کند.

سید یاسر جبرائیلی: اگر اتهام «ماشین شاسی‌بلند» ثابت شود، «فاطمی امین» و هم نمایندگان دریافت کننده خودرو یک روز نباید در مسند مسئولیت بمانند

یاسر جبرائیلی، نویسنده‌ی سابق روزنامه‌ی کیهان و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام در توییتی نسبت به اظهارات یک نماینده مبنی بر دریافت خودرو شاسی بلند توسط نمایندگان مجلس در ازای منتفی شدن استیضاح قبلی فاطمی امین واکنش نشان داد.

وی در توئیتی نوشت: ‏اگر این اتهام ثابت شود، حتما علیه فاطمی امین موضع خواهم گرفت و هم او و هم نمایندگان دریافت کننده خودرو یک روز نباید در مسند مسئولیت بمانند. اما اگر این اتهام رد شود، علیرضا بیگی باید محاکمه شود.

گفتنی است که احمد علیرضابیگی نماینده تبریز مدعی شد که در جریان منتفی شدن استیضاح قبلی فاطمی امین ۷۰ تا ۷۵ خودروی شاسی بلند در اختیار مجلس قرار گرفته است. علیرضابیگی مدعی شد: بنا ندارم از امتیازاتی که داده شده است صحبت کنم، اما خوب است هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی بیاید تکلیف آن خودروهایی که به نمایندگان داده شد را مشخص کند. مشخص کند چرا قریب به ۷۰ تا ۷۵ دستگاه خودرو در اختیار نمایندگان قرار گرفت و تکلیف و ارتباط آن را با موضوع استیضاح نمایندگان روشن کنند.

  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش