صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو اجتماعی

گفتگو اجتماعی

سرپوش - گفتگو اجتماعی

روحانی می‌گوید وعده وزیر زن نداده است/ حجاب از ابتدا نباید اجباری می‌شد شهیندخت مولاوردی معاون سابق روحانی در امور زنان و خانواده بر این عقیده است اکنون در بحث زنان و برابری در حال در جا زدن هستیم درحالی که کشورهایی مانند عربستان در برخی از مباحث به دلیل نوآوری و نه مسائل سیاسی در رتبه‌های بالاتری از ما قرار دارند.

کشیدن تریلی مثل برداشتن ٢ کیلو سیب‌زمینی بود بانوی ایرانی رکورددار گینس می‌گوید جابه‌جا کردن یک تریلی برایش مثل آب خوردن بود. گیتی موسوی ٤٣ ساله که رشته تحصیلی‌اش ادبیات بوده حالا به‌عنوان قدرتمندترین زن جهان شناخته می‌شود.

رکوردشکنی نوزاد یزدی نوزاد یزدی که هنگام تولد ۵ کیلو و ۸۰۰ گرم وزن داشت رکورد سنگین وزن ترین نوزاد ایران را شکست. چندی پیش و در میان انبوه خبرهای ناگوار از سیل و سیلاب در نقاط مختلف کشور، خبری از تولد یک نوزاد در شهر یزد منتشر شد.

بررسی معضلات فرزندان طلاق عاطفی؛ کودکانی که از آینده هراس دارند زمانی که رضایت زناشویی وجود ندارد و خانواده از کارکرد مناسب برخوردار نیست زوجین در ادامه زندگی مشترک مشکلات زیادی پیش رو خواهند داشت. عدم وجود رضایت زناشویی در زوجین آنها را بر این می‌دارد که به‌دنبال چالش‌ها و اختلافات فی مابین، به طلاق به‌عنوان راه‌حلی برای رهایی از این موقعیت تنش‌زا فکر کنند.

وجود بیش از ۲ میلیون مشمول غایب در کشور/ غایبین حتما خود را معرفی کنند جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تمهیدات در نظر گرفته شده برای مشمولان غایب را تشریح کرد.

حاشیه نشینی محصول مهاجرت بی برنامه است بیشترین مهاجران به تهران چه کسانی هستند؟ این سؤالی است که البته از دید مردم عادی با جمعیت شناسان کمی متفاوت است. خیلی‌ها فکر می‌کنند استان های محروم و کم برخوردار در رأس این جابه جایی قرار دارند، اما برعکس تصورات ما، استان البرز با۵۱ هزار نفر بیشترین حد مهاجر فِرِستی را به خود اختصاص داده است.

روایت نرگس کلباسی از یک سال‌ونیم زندگی در کانکس و وقف زندگی‌ش برای زلزله‌زدگان نرگس کلباسی که از چهار سالگی ایران نبوده و حتی از زبان فارسی هم چیزی نمی‌دانست، پس از آنکه از تجربه تلخ و ترسناکش در هند - اتهام قتل یک کودک - تبرئه شد و به ایران آمد به قول خودش فکرش را هم نمی‌کرد آمده باشد که بماند؛ بس که تصویر ایران در ذهنش تیره و تار بود.

تنهایی زنان سالمند ۴ برابر مردان است رشد فزاینده جمعیت سالمند و پیامدهای آن باعث شده در اکثر جوامع، سالمندی به‌عنوان چالش اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.

ابراهیم فیاض: دیگر رک بودن بی‌فایده است باید رکیک بود شاید اولین موضوعی که با آوردن نام ابراهیم فیاض به ذهن مخاطب می‌رسد ورود بی‌تعارف و بی‌واسطه به مسائل و مشکلات جنسی ایرانی‌ها است.   فیاض معتقد است که درمورد مسائل جنسی در ایران به بحران رسیده‌ایم و دیگر حتی رک بودن هم کافی نیست و همه باید در این حوزه وارد شوند.

مصطفی اقلیما: خشونت معلولی از علت‌هاست خشونت در مدارس مساله‌ای است که روز به روز متنوع‌تر می‌شود و از شکل روانی گذشته و وارد فاز جسمی شده است. کودکانی که برای پرورش به مدارس سپرده می‌شوند، از نظر جسمی و روانی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که شاید تا پایان عمر همراه آنها بماند.

اولویت‌های رئیسی چه خواهد بود؟ نامه آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی، رئیس قوه‌قضائیه به رهبر معظم انقلاب در مورد تغییر جایگاه یا صندلی ریاست این قوه، بدون تردید فرآیند این تحویل و تحول را تسریع می‌بخشد.

یک بار دیگر ما را به تلویزیون دعوت کنید تجربه نداشتیم، نباید بچه‌ها را می‌بردیم ولی به آنها می‌‏گوییم چیزی برای خجالت وجود ندارد رفته بودیم به مردم بگوییم از راه درست مشکلاتتان را حل کنید، ولی وقت نشد!

این رسم آسیب شناسی نیست «امیر» و «مریم» زوج جالب و تاحدی عجیب هستند که در طول ۲۵ سال زندگی مشترک، ۲۷ بار درخواست طلاق داده اند و بعدش بدون حل زیربنایی مشکلات آشتی کرده اند و جالب تر این که  یک بار هم طلاق گرفته اند اما دوری هم را تاب نمی آورند و بعد از گذشت دو ماه مجدد با هم ازدواج می کنند!

اصغر مهاجری: در استفاده از تکنولوژی دچار تأخر فرهنگی هستیم اگر یک روز گوشی شما در دست‌تان نباشد، چه می‌شود؟ با نگاهی به تکنولوژی عصر حاضر در قلمرو زندگی فردی و تعمق در اثرات مثبت و منفی تکنولوژی در این زمینه، می‌توان روند تغییرات رو به رشد نحوه زندگی انسان را احساس کرد.

با «پوریا مظفریان» و شیوه خاص تدریس ریاضی فضای مجازی فرصتی فراهم کرده تا با کمی خلاقیت به اندازه یک ستاره سینما دیده شویم. یک نفر با لهجه‌اش ‏مخاطب جذب می‌کند و یک نفر با چهره‌اش. بعضی وقت‌ها هم اینها با یک هنر و حرفه دیگر تلفیق می‌شوند و یک فرصت ‏جدید برای شهرت خلق می‌کنند.

یک فعال حقوق کودک: کودکان معتاد نیاز به حمایت دارند کودکان گروه آسیب‌پذیر جامعه هستند که معمولا برای حمایت از آنها قوانین و مقررات مختلفی در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که در جامعه ما در زمینه اعتیاد کودکان اقدامات لازم صورت نگرفته است و اخبار افزایش آمار کودکان و دانش‌آموزان معتاد هر سال افزایش می‌یابد.

طلاق صوری برای دریافت مستمری؟ شهیندخت مولاوردی به آرمان می‌گوید: نوعی از طلاق که توافقی است در خانواده‌های ایرانی تحت عنوان طلاق تأمین اجتماعی رایج شده است با هدف بهره‌مندی زوجه از امتیاز مستمری تأمین اجتماعی والدین درگذشته خود که عملا زندگی زوجین در قالب رجوع شرعی غیر رسمی استمرار می‌یابد.

بررسی ریشه‌های خشونت در فضای مجازی/ «بن بست گفت وگو»جامعه را منفجر مي‌كند خشونت در فضای مجازی انواع مختلفی دارد وطبیعتا اثرگذاری‌های متفاوتی هم به بار می‌آورد. دکتر امید مسعودی مدرس ارتباطات در گفت‌وگو با «آرمان»،خشونت در فضای مجازی را ناشی از عدم توانایی برقراری تعامل و گفت‌وگو، عدم سواد رسانه‌ای یا حتی آژیر خطر در یک جامعه می‌داند.

طلاق ازدواج را می‌بلعد اگر در گذشته طلاق عملی مذموم و برای خانواده‌ها فرایندی پیچیده بود، امروزه اما تا حدود زیادی شرایط دگرگون شده است، به نحوی که بر اساس آمارها با موج طلاق نوجوانان زیر ۲۰ سال مواجهیم.

طلسم شدگان گنج‌های ایرانی سال‌ها جست‌وجو، از کوه و بیابان گرفته تا جنگل و دریا، همه به دنبالش  هستند، پول و ‏ثروت بی‌حساب، مثل یک رویا. یعنی اولش رویاست اما کم‌کم خوره می‌شود به جانشان می‌افتد. ‏خوره  گنج. خوره‌ای که خیلی‌ها را از پا درآورده. اما جذابیتش چشم‌ها را کور می‌کند. وقتی به ‏خودشان می‌آیند که کار از کارگذشته است.

۱۲۳۴۵آرشیو
شهیندخت مولاوردی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
گیتی موسوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
سنگین وزن ترین نوزاد ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
طلاق,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
سربازی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
شهلا کاظمی‌پور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
نرگس کرباسی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
زنان سالمند,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ابراهیم فیاض,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
مصطفی اقلیما,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
نظرات حقوقدانان در مورد ابراهیم رئیسی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
برنامه فرمول یک,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اختلاف زن و شوهر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
اصغر مهاجری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
پوریا مظفریان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
society
طلاق صوری برای دریافت مستمری؟,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
دکتر امیدمسعودی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
طلاق,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
گنج,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
شاید از دست داده باشید
باز هم سوءاستفاده از کودکان این بار آتلیه‌ها!
تمام حاشیه‌ها و جنجال‌های جشنواره جهانی فیلم فجر
ثروتمندان ۷ برابر فقرا یارانه می‌گیرند
بازی تاج و تخت به روایت بله قربان‌گوها!
نتایج مسابقات فوتبال در حضور لژیونرهای ایرانی (۹۸/۲/۰۲)
اجرای علیرضا افتخاری به نفع سیل زدگان در حوزه هنری
تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟
فرماندار پل‌دختر: مدیریت بحران فقط نظاره‎گر حوادث است
نگرانی از ویرانی پس از سیل
کاسبی در مال‌های تهران مالی نیست!
مدل جدید فورد موستانگ تلفیقی بی‌نظیر از برترین خودروهای فورد/ تصاویر
حراج یکی از خاص‌ترین نسخه‌های بی‌ام‌و سری ۵/ تصاویر
۱۰ فیلم عاشقانه برتر تاریخ سینما (+تصاویر)
داستان مَرد جیگردار
انتشار تصاویر پارسا پیروزفر و واکنش‌هایی در سطح ملی!؛ پیر نشولعنتی پیر نشو!