صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو اجتماعی

گفتگو اجتماعی

سرپوش - گفتگو اجتماعی

کارت قرمز دادگاه به منتخب شورای شهر اصفهان مهدی مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان، از حضور در شورای این شهر منع شد. او با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی»، به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.

عبور از خونخواهی؛ وکیل نجفی از چند و چون رضایت خانواده استاد گفت یک وکیل دادگستری: قانونگذار در جنبه‏ی عمومی جرم از کلمه «می‏تواند» استفاده کرده؛ بنابراین حبس نجفی قطعی نیست! هشتاد روز از آن صبحی که محمدعلی نجفی دست به اسلحه شد می‏گذرد. هشتاد روز از وقتی میترا استاد به ضرب گلوله او کشته شد. هشتاد روز از وقتی که نجفی با اتوبوس به قم رفت و برگشت.

سالار آقاخانی ممنوع الخروج نبود؛ اگر بود به من می گفتند وکیل تسخیری سالار آقاخانی، متهم ردیف اول بانک مرکزی که به فساد فی الارض از طریق بر هم زدن نظم اقتصادی متهم است و در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی محاکمه شده است، می گوید این متهم منعی برای خروج از کشور نداشته است.

مسعود استاد: اگر نجفی را ببخشیم، تنها دلیلش شادی روح خواهرم است/مانده‌ایم بر سر دوراهی ۷۳روز پس از قتل میترا استاد، همسردوم محمدعلی نجفی، شهردار پیشین پایتخت، برادر او، مسعود استاد، روز گذشته قدم در محل جنایت گذاشت تا وسایل خواهرش را جمع کند و به خانه خودش ببرد.

۳۰ درصد زوجین توان پرداخت اقساط وام ازدواج را ندارند! در چند سال اخیر ازدواج جوانان با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شده است و همین مسأله باعث شده جوانان کمتر رغبتی به تشکیل خانواده از خود نشان دهند تا جایی که برخی از آنها به‌دلیل نداشتن شغل مناسب و مسکن، عطای ازدواج را به لقایش می‌بخشند.

واکاوی ادعای جدید در قتل میترا استاد پرسروصداترین پرونده جنایی چندسال اخیر ایران با اظهارات وکیل محمدعلی نجفی مبنی بر پیداشدن چند دکمه مردانه در محوطه قتل و همچنین شائبه در تعداد گلوله‌های شلیک‌شده وارد فاز جدید و پیچیده‌ای شده است.

چه مسائلی ممکن است اقرار آقای نجفی به قتل را تحت‌الشعاع قرار بدهد؟ با برگزاری نخسین دادگاه محمدعلی نجفی ـ شهردار سابق تهران ـ پرونده قتل میترا استاد شکل پیچیده‌تری به خود گرفته است.

احیای جنگل‌های زاگرس ۱۰۰ سال طول می‌کشد/ یوزپلنگ قربانی خشکسالی است نه تصادفات جاده‌ای به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست احیای جنگل‌های زاگرس بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد و با اجرای طرح‌های ۵ ساله و ۱۰ ساله احیای آن امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری (رییس سازمان حفاظت محیط زیست) معتقد است؛ تخریب محیط‌زیست یک‌شبه انجام می‌شود، اما احیای آن گاهی صدها سال زمان نیاز دارد.

شهردار نباید جنتلمن باشد جوانی ٣٨ساله در قامت شهردار یکی از سیاسی‌ترین شهرهای ایران؛ «محمدرضا کلایی» در همان روزهای ابتدایی پس از انتخابات شورا و پیروزی قاطع فهرست امید در کلانشهرهای ایران، به‌عنوان گزینه شهرداری مشهد مطرح شد و تا چندقدمی آن هم پیش رفت، اما با یک استعفا، میدان را به فردی باتجربه سپرد.

محمد قانبیلی؛ ماجرای چک ۶.۵ میلیاردی و هزینه ایاب و ذهاب ۱۸ میلیون تومانی محمد قانبیلی نماینده تهران در شورای عالی استان ها درباره ماجرای چک ۶.۵ میلیارد تومانی که تصویر آن را در حاشیه برگزاری این شورا به خبرنگاران نشان داده، گفت: این بحث زندگی شخص من است، اما بنده به غیر عضویت در شورای شهر که شغل محسوب نمی‌شود، کسب و کار خود را دارم.

خردمندانه رفتار نکردیم بیژن فرهنگ دره‌شوری فعال محیط زیست می گوید: مهم‌ترین عارضه محیط زیست ایران این است که نزدیک به شش دهه است دولت‌های به ظاهر مدرن ما به خوبی با ثروت‌های این کشور آشنا نیستند و بهتر است بگویم بی‌خبرند.

در دوره احمدی نژاد و قاليباف نفس تهران را گرفته‌اند بعضي از مناطق تهران سرگذشت عجيبي دارند. برخي از آنها يادآور قدمت و تاريخ پايتخت هستند و برخي ديگر برعكس، براي تامين نيازهاي تهران جديد به وجود آمده‌اند. منطقه ۲۲ يكي از همين مناطق است.

عناصر اصلی بانک سرمایه هنوز محاکمه نشدند/ شناسایی ماموران مقصر در حادثه قتل زندان فشافویه سخنگوی قوه قضاییه گفت: خیلی از بخش های پرونده بانک سرمایه در دادسرا است و هنوز عناصر اصلی این پرونده محاکمه نشده اند.

رئیسی: کم‌کاری مسئولی درباره حادثه فشافویه ثابت شود، قطعا برکنار می‌شود/حساب‌های قوه‌قضاییه در اختیار رییس آن بوده! رئیس قوه‌قضاییه گفت: اگر کم‌‌کاری مسئولی در وقوع حادثه زندان فشافویه اثبات شود، به توبیخ اکتفا نمی‌کنیم و قطعا مسئول خاطی برکنار می‌شود.

سلحشوری: قانون حجاب باید تغییر کند/ سیاوشی: گزارش بدحجابی از سوی مردم خطرناک است پروانه سلحشوری، طیبه سیاوشی و لاله افتخاری در حالی روبه‌روی یکدیگر نشستند که شاید به خاطر تفاوت‌های جناحی-سیاسیشان در بسیاری از موضوعات طرح شده در جلسه با یکدیگر موافق نبودند، از موضوع کودک‌همسری بگیرید که سیاوشی و سلحشوری به شدت با آن مخالف هستند و افتخاری نه، تا موضوع حجاب که یکی از موضوعات چالشی

از اختلافات نجفی و دخترم خبر نداشتم بعدازظهر پنجشنبه جسد میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی در حالی در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد که پدر و مادرش هنوز برای طرح شکایت به دادسرای جنایی تهران نرفته‌اند.

اولویت‌های جامعه توسط مردان انتخاب شده است/ مباحث مربوط به زنان را سیاسی نکنید شهیندخت مولاوردی دبیر کل جمعیت دفاع از حقوق بشر زنان با اشاره به مخالفت مجلس با برخی قوانین مربوط به زنان می‌گوید: افرادی که اولویت را انتخاب می‌کنند همه آقایان هستند. شهیندخت مولاوردی مدتی است از بازنشسته شده و بیشتر وقت خود را معطوف به فعالیت‌های حزبی کرده است.

صورت‌های سوخته، امیدهای تازه/ گفت‌وگو با ۲ قربانی اسیدپاشی قربانیان اسیدپاشی بیشتر زن هستند و روند درمانشان عموما آنقدر طولانی است که خیلی‌هایشان عطای خوب شدن را به لقایش می‌بخشند و عادت می‌کنند به زندگی‌ای که دیگر دوستش ندارند.

تباهی زندگی به خاطر لـجبازی زن جوان که از سر لجبازی با پسرخاله‌اش به عقد مردی معتاد درآمده بود نمی‌دانست این تصمیم اشتباه چه فرجام شومی خواهد داشت.   «لاله» زنی لاغراندام و خوش سیما بود که با چشمانی اشک بار قدم به اتاق مشاوره پلیس گذاشت. روی صندلی نشست و سرش را پایین انداخت.

آرزویم داشتن کارت ملی و شناسنامه است خانواده طاهری یکی از پانصد خانواده اتباع افغانستانی هستند که در محله افغان‌آباد گنبدکاووس زندگی می‌کنند. افغان‌آباد محله‌ای است که ساکنان آن با آن‌که مهاجران افغانستانی هستند، اما بیشتر آنان در ایران متولد شده‌اند و خود را ایرانی می‌دانند.

۱۲۳۴۵آرشیو
مهدی مقدری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی و مسعود استاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سالار آقاخانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مسعود استاد و محمد علی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدمهدی تندگویان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
عیسی کلانتری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
شهردار مشهد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمد قانبیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
بیژن فرهنگ,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
علی نوذرپور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
غلامحسین اسماعیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
ابراهیم رئیسی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
لاله افتخاری و طیبه سیاوشی و پروانه سلحشوری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
مرگ میترا استاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
شهیندخت مولاوردی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
قربانیان اسیدپاشی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
تباهی زندگی به خاطر لـجبازی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
خانواده طاهری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
شاید از دست داده باشید
سودان رسما تشکیل شورای حاکمیتی را اعلام کرد
تلف شدن ۵۰۰ میلیون زنبور در برزیل/ علت چه بود؟
موافقت ترامپ با دعوت روسیه به نشست ۲۰۲۰ گروه ۷
عنوان فیلم جدید «جیمز باند» مشخص شد
عضو مجلس خبرگان:دعوای یزدی و آملی دعوای روحانیت نیست/ آقای یزدی افراط و تفریطی حرف می‌زند
آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست/ گفتمان اصلاحات ظرفیت جبران اشتباه را دارد
فرمانده انتظامی تهران: منتشرکننده فیلم آزار سگها به‌زودی بازداشت می‌شود
استعفای لاریجانی صحت ندارد
پایان رویای حذف یارانه سه دهک
ناگفته‌های بازیگری زیر سایه اعدام
۲ کشته در نخستین درگیری کشمیر پس از لغو وضعیت ویژه
رونالدو: می‌توانم در پایان این فصل از فوتبال خداحافظی کنم
حناچی: نگاه جنسیتی به استفاده از دوچرخه نداریم
کاظم جلالی: خبر درگیری ام با ظریف و رفتنم به بیمارستان کذب است
بازیکن سابق استقلال به ملوان پیوست/ فسخ قرارداد دو بازیکن با ماشین سازی