صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو اجتماعی

گفتگو اجتماعی

سرپوش - گفتگو اجتماعی

چند همسری ازدواج سفيد را شایع‌تر می كند با طرح موضوع چندهمسری و برگزاری برخی کارگاه‌ها برای رواج چندهمسری موجی از واکنش‌های اجتماعی و سیاسی نسبت به این مساله در جامعه به وجود آمده است. واکنش‌هایی که اغلب نشان‌دهنده زنگ خطر برای جامعه ایران و تشدید مشکلات خانواده در ایران است.

کامبیز نوروزی: خانه پدری توقیف شد اما همان موقع در صداوسیما قتل یک دختر به وسیله پدرش را پخش کرد نوروزی با اشاره به تعدد مراکز قدرت در سازمان های فرهنگی که بیرون از دولت قرار می گیرند افزود: خیلی از این مراکز بسیار پولدار هستند. بعضی از آن ها هم قدرت سیاسی دارند.

ابراهیم فیاض: افزایش فحشا در قم به خاطر صیغه‌کردن‌های آقایان است ابراهیم فیاض، جامعه شناس اصولگرا از تبلیغ چندهمسری در جامعه انتقاد کرد. وی در گفت‌وگویی با «آزادی» ضمن تاکید بر اینکه «اسلام با چند همسری موافق نیست» گفت: «قرآن می‌گوید یک قلب است و محبت هم به یک نفر تعلق می‌گیرد. انسان دو قلب ندارد که به دو نفر بدهد. یعنی می گوید یک عشق، یک عاطفه و یک همسر است.

قبح‌زدایی از چندهمسری مشکوک است/:به جای تبلیغ چندهمسری چرا شرایط ازدواج مجردها را فراهم نمی‌کنید؟ یک عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه «قبح زدایی و ترویج چندهمسری کاری مشکوک است» گفت ترویج چند همسری مستقیما کانون خانواده را نشانه گرفته است.

روایت علیزاده طباطبایی از خون‌های کف اتاق خواب و اسلحه‌ی بدون خشاب نجفی قتل میترا استاد و ابهاماتش از آن اتفاقاتی است که احتمالا تا سال‌ها بعد هم با علامت سوالی بزرگ برای پیگیران همراه خواهد بود.

وکیل سلطان سکه: پلیس گفت۲ تن سکه از وحید مظلومین کشف شده؛ما حتی یک سکه ندیدیم/ دادستان گفت املاک زیادی در کیش دارد؛ فقط یک خانه بود رئیس پلیس تهران اعلام کرده که دو تن سکه از وحید مظلومین کشف کرده بودند اما تاکنون یک سکه هم ارائه نکرده‌اند.

نفوذ فساد به بخش‌های نظارتی مبارزه با فساد کلیدواژه‌ای است که از زمان روی کارآمدن رئیس جدید قوه قضائیه مرتب تکرار می‌شود و عزم این قوه نیز بر همین امر است که به‌طور جدی با مفاسد اقتصادی برخورد کند.

قوه قضائیه: افشای دارایی مسئولان جرم است داود کریمی‌ مرید، سخنگو و دبیر کمیته دائمی شورای اطلاع ‏رسانی «مافا» (مرکز آمار و فناوری اطلاعات) قوه قضائیه در گفت ‏وگو با روزنامه«شرق» از جزئیات «سامانه ثبت دارایی مسئولان» سخن گفته است. بخشی از این مصاحبه را می خوانید: ‌هدف از ایجاد سامانه ثبت دارایی مسئولان چه بود؟

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران با ادعای علیزاده طباطبایی مبنی بر حضور فردی مجهول‌الهویه در صحنه قتل قبل از حضور دختر و راننده محمدعلی نجفی در محل حادثه و همچنین خرید مواد روانگردان وارد ابعاد جدیدی شده است.

طرح انتقال آب خزر به سمنان ضدمحیط‌زیست نیست؟ منتقدان از جنگل‌تراشی می‌هراسند، از تهدید خزر که وضع شکننده‌ای دارد و از همه تبعات محیط‌زیستی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسیِ احتمالی که با انتقال آب بین‌حوزه‌ای آشکار می‌شود. با همه مناقشات برای انتقال آب دریای خزر به سمنان اما این طرح، درحال به سرانجام رسیدن است.

هزینه دریاچه‌ای را می‌دهیم که مسئولیتش با ما نیست ای که قرار بود به مرکز ملی گردشگردی ایران تبدیل شود، حالا مجموعه‌ای نامنظم از برج‌های سربه‌فلک‌کشیده‌ و مجتمع‌های خرید متنوع، البته با تخلف‌های چندده‌هزارمتری است.

هنوز سرنوشت مسببان حوادث دی ۹۶ مشهد مبهم است چند سالی است که مشهد، مرکز استان خراسان رضوی دیگر فقط یک شهر مذهبی و زیارتی نیست بلکه به قطب فعالیت‌های سیاسی جریان منتقد دولت تبدیل شده است.

عضو شورای شهر تهران: سگ‌کُشی در شهرداری همچنان ادامه دارد یک عضو شورای شهر تهران می گوید به شواهدی دست پیدا کرده است که کشتن سگهای بدون صاحب در شهرداری و توسط پیمانکاران همچنان ادامه دارد.

کارت قرمز دادگاه به منتخب شورای شهر اصفهان مهدی مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان، از حضور در شورای این شهر منع شد. او با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی»، به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.

عبور از خونخواهی؛ وکیل نجفی از چند و چون رضایت خانواده استاد گفت یک وکیل دادگستری: قانونگذار در جنبه‏ی عمومی جرم از کلمه «می‏تواند» استفاده کرده؛ بنابراین حبس نجفی قطعی نیست! هشتاد روز از آن صبحی که محمدعلی نجفی دست به اسلحه شد می‏گذرد. هشتاد روز از وقتی میترا استاد به ضرب گلوله او کشته شد. هشتاد روز از وقتی که نجفی با اتوبوس به قم رفت و برگشت.

سالار آقاخانی ممنوع الخروج نبود؛ اگر بود به من می گفتند وکیل تسخیری سالار آقاخانی، متهم ردیف اول بانک مرکزی که به فساد فی الارض از طریق بر هم زدن نظم اقتصادی متهم است و در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی محاکمه شده است، می گوید این متهم منعی برای خروج از کشور نداشته است.

مسعود استاد: اگر نجفی را ببخشیم، تنها دلیلش شادی روح خواهرم است/مانده‌ایم بر سر دوراهی ۷۳روز پس از قتل میترا استاد، همسردوم محمدعلی نجفی، شهردار پیشین پایتخت، برادر او، مسعود استاد، روز گذشته قدم در محل جنایت گذاشت تا وسایل خواهرش را جمع کند و به خانه خودش ببرد.

۳۰ درصد زوجین توان پرداخت اقساط وام ازدواج را ندارند! در چند سال اخیر ازدواج جوانان با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شده است و همین مسأله باعث شده جوانان کمتر رغبتی به تشکیل خانواده از خود نشان دهند تا جایی که برخی از آنها به‌دلیل نداشتن شغل مناسب و مسکن، عطای ازدواج را به لقایش می‌بخشند.

واکاوی ادعای جدید در قتل میترا استاد پرسروصداترین پرونده جنایی چندسال اخیر ایران با اظهارات وکیل محمدعلی نجفی مبنی بر پیداشدن چند دکمه مردانه در محوطه قتل و همچنین شائبه در تعداد گلوله‌های شلیک‌شده وارد فاز جدید و پیچیده‌ای شده است.

چه مسائلی ممکن است اقرار آقای نجفی به قتل را تحت‌الشعاع قرار بدهد؟ با برگزاری نخسین دادگاه محمدعلی نجفی ـ شهردار سابق تهران ـ پرونده قتل میترا استاد شکل پیچیده‌تری به خود گرفته است.

۱۲۳۴۵آرشیو
چندهمسری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
کامبیز نوروزی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
فاطمه سعیدی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
محمود علیزاده طباطبایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
وحید مظلومین,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
نعمت احمدی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
قوه قضاییه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمود علیزاده طباطبایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
طرح انتقال آب خزر به سمنان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
علی نوذرپور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمدرضا حیدری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
حسن خلیل آبادی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مهدی مقدری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی و مسعود استاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سالار آقاخانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مسعود استاد و محمد علی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدمهدی تندگویان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
شاید از دست داده باشید
پشت‌پرده‌ غول‌های کنکور که دود از سرتان بلند می‌کند / پشت کنکوری‌های ۵۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی
لیونبرگ: دوست دارم سرمربی دائمی آرسنال شوم اما  نظر من زیاد مهم نیست!/ عصای جادویی ندارم
شایعه درباره وضعیت سلامت «مقتدی صدر» تکذیب شد
عباس عبدی خطاب به اصولگرایان تندرو: پیشنهاد استعفا و کناررفتن رئیس جمهور را که خودتان دادید/ حالا که من تکرارش کردم با آن مخالفید؟!
پای جانسون در جای پای ترامپ!
سوء مدیریت، باعث جدایی استراماچونی
حمایت خاتمی از روحانی از روی ناچاری بود/ شورای شهر به قالیباف پاس گل می‌دهد
شغل وسوسه‌انگیز در کاخ ملکه الیزابت
الناز رکابی: فدراسیون کوهنوردی برای حضورم در انتخابی المپیک بودجه‌ای نداشت
پیروزی اتلتیکومادرید پس از ۳ هفته ناکامی/ ناپولی با «گتوزو» هم باخت
ترین های هفته پانزدهم لیگ برتر| استقلال،قائدی و کالدرون در جمع برترین ها/ادامه ناکامی سرمربی سایپا
روزهای پایانی سریال «پس از آزادی» در تهران
انتقاد مرجانه گلچین از وضعیت بازیگرها/ به درد ما رسیدگی کنید
مخالفت یک شعبه دیوان عدالت با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان
نمایش غیرواقعی «بازگشت استرا»/ حرفه‌ای نیستید، حداقل صادق باشید!