صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو اجتماعی

گفتگو اجتماعی

سرپوش - گفتگو اجتماعی

نفوذ فساد به بخش‌های نظارتی مبارزه با فساد کلیدواژه‌ای است که از زمان روی کارآمدن رئیس جدید قوه قضائیه مرتب تکرار می‌شود و عزم این قوه نیز بر همین امر است که به‌طور جدی با مفاسد اقتصادی برخورد کند.

قوه قضائیه: افشای دارایی مسئولان جرم است داود کریمی‌ مرید، سخنگو و دبیر کمیته دائمی شورای اطلاع ‏رسانی «مافا» (مرکز آمار و فناوری اطلاعات) قوه قضائیه در گفت ‏وگو با روزنامه«شرق» از جزئیات «سامانه ثبت دارایی مسئولان» سخن گفته است. بخشی از این مصاحبه را می خوانید: ‌هدف از ایجاد سامانه ثبت دارایی مسئولان چه بود؟

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران با ادعای علیزاده طباطبایی مبنی بر حضور فردی مجهول‌الهویه در صحنه قتل قبل از حضور دختر و راننده محمدعلی نجفی در محل حادثه و همچنین خرید مواد روانگردان وارد ابعاد جدیدی شده است.

طرح انتقال آب خزر به سمنان ضدمحیط‌زیست نیست؟ منتقدان از جنگل‌تراشی می‌هراسند، از تهدید خزر که وضع شکننده‌ای دارد و از همه تبعات محیط‌زیستی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسیِ احتمالی که با انتقال آب بین‌حوزه‌ای آشکار می‌شود. با همه مناقشات برای انتقال آب دریای خزر به سمنان اما این طرح، درحال به سرانجام رسیدن است.

هزینه دریاچه‌ای را می‌دهیم که مسئولیتش با ما نیست ای که قرار بود به مرکز ملی گردشگردی ایران تبدیل شود، حالا مجموعه‌ای نامنظم از برج‌های سربه‌فلک‌کشیده‌ و مجتمع‌های خرید متنوع، البته با تخلف‌های چندده‌هزارمتری است.

هنوز سرنوشت مسببان حوادث دی ۹۶ مشهد مبهم است چند سالی است که مشهد، مرکز استان خراسان رضوی دیگر فقط یک شهر مذهبی و زیارتی نیست بلکه به قطب فعالیت‌های سیاسی جریان منتقد دولت تبدیل شده است.

عضو شورای شهر تهران: سگ‌کُشی در شهرداری همچنان ادامه دارد یک عضو شورای شهر تهران می گوید به شواهدی دست پیدا کرده است که کشتن سگهای بدون صاحب در شهرداری و توسط پیمانکاران همچنان ادامه دارد.

کارت قرمز دادگاه به منتخب شورای شهر اصفهان مهدی مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان، از حضور در شورای این شهر منع شد. او با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی»، به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.

عبور از خونخواهی؛ وکیل نجفی از چند و چون رضایت خانواده استاد گفت یک وکیل دادگستری: قانونگذار در جنبه‏ی عمومی جرم از کلمه «می‏تواند» استفاده کرده؛ بنابراین حبس نجفی قطعی نیست! هشتاد روز از آن صبحی که محمدعلی نجفی دست به اسلحه شد می‏گذرد. هشتاد روز از وقتی میترا استاد به ضرب گلوله او کشته شد. هشتاد روز از وقتی که نجفی با اتوبوس به قم رفت و برگشت.

سالار آقاخانی ممنوع الخروج نبود؛ اگر بود به من می گفتند وکیل تسخیری سالار آقاخانی، متهم ردیف اول بانک مرکزی که به فساد فی الارض از طریق بر هم زدن نظم اقتصادی متهم است و در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی محاکمه شده است، می گوید این متهم منعی برای خروج از کشور نداشته است.

مسعود استاد: اگر نجفی را ببخشیم، تنها دلیلش شادی روح خواهرم است/مانده‌ایم بر سر دوراهی ۷۳روز پس از قتل میترا استاد، همسردوم محمدعلی نجفی، شهردار پیشین پایتخت، برادر او، مسعود استاد، روز گذشته قدم در محل جنایت گذاشت تا وسایل خواهرش را جمع کند و به خانه خودش ببرد.

۳۰ درصد زوجین توان پرداخت اقساط وام ازدواج را ندارند! در چند سال اخیر ازدواج جوانان با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شده است و همین مسأله باعث شده جوانان کمتر رغبتی به تشکیل خانواده از خود نشان دهند تا جایی که برخی از آنها به‌دلیل نداشتن شغل مناسب و مسکن، عطای ازدواج را به لقایش می‌بخشند.

واکاوی ادعای جدید در قتل میترا استاد پرسروصداترین پرونده جنایی چندسال اخیر ایران با اظهارات وکیل محمدعلی نجفی مبنی بر پیداشدن چند دکمه مردانه در محوطه قتل و همچنین شائبه در تعداد گلوله‌های شلیک‌شده وارد فاز جدید و پیچیده‌ای شده است.

چه مسائلی ممکن است اقرار آقای نجفی به قتل را تحت‌الشعاع قرار بدهد؟ با برگزاری نخسین دادگاه محمدعلی نجفی ـ شهردار سابق تهران ـ پرونده قتل میترا استاد شکل پیچیده‌تری به خود گرفته است.

احیای جنگل‌های زاگرس ۱۰۰ سال طول می‌کشد/ یوزپلنگ قربانی خشکسالی است نه تصادفات جاده‌ای به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست احیای جنگل‌های زاگرس بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد و با اجرای طرح‌های ۵ ساله و ۱۰ ساله احیای آن امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری (رییس سازمان حفاظت محیط زیست) معتقد است؛ تخریب محیط‌زیست یک‌شبه انجام می‌شود، اما احیای آن گاهی صدها سال زمان نیاز دارد.

شهردار نباید جنتلمن باشد جوانی ٣٨ساله در قامت شهردار یکی از سیاسی‌ترین شهرهای ایران؛ «محمدرضا کلایی» در همان روزهای ابتدایی پس از انتخابات شورا و پیروزی قاطع فهرست امید در کلانشهرهای ایران، به‌عنوان گزینه شهرداری مشهد مطرح شد و تا چندقدمی آن هم پیش رفت، اما با یک استعفا، میدان را به فردی باتجربه سپرد.

محمد قانبیلی؛ ماجرای چک ۶.۵ میلیاردی و هزینه ایاب و ذهاب ۱۸ میلیون تومانی محمد قانبیلی نماینده تهران در شورای عالی استان ها درباره ماجرای چک ۶.۵ میلیارد تومانی که تصویر آن را در حاشیه برگزاری این شورا به خبرنگاران نشان داده، گفت: این بحث زندگی شخص من است، اما بنده به غیر عضویت در شورای شهر که شغل محسوب نمی‌شود، کسب و کار خود را دارم.

خردمندانه رفتار نکردیم بیژن فرهنگ دره‌شوری فعال محیط زیست می گوید: مهم‌ترین عارضه محیط زیست ایران این است که نزدیک به شش دهه است دولت‌های به ظاهر مدرن ما به خوبی با ثروت‌های این کشور آشنا نیستند و بهتر است بگویم بی‌خبرند.

در دوره احمدی نژاد و قاليباف نفس تهران را گرفته‌اند بعضي از مناطق تهران سرگذشت عجيبي دارند. برخي از آنها يادآور قدمت و تاريخ پايتخت هستند و برخي ديگر برعكس، براي تامين نيازهاي تهران جديد به وجود آمده‌اند. منطقه ۲۲ يكي از همين مناطق است.

عناصر اصلی بانک سرمایه هنوز محاکمه نشدند/ شناسایی ماموران مقصر در حادثه قتل زندان فشافویه سخنگوی قوه قضاییه گفت: خیلی از بخش های پرونده بانک سرمایه در دادسرا است و هنوز عناصر اصلی این پرونده محاکمه نشده اند.

۱۲۳۴۵آرشیو
نعمت احمدی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
قوه قضاییه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمود علیزاده طباطبایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
طرح انتقال آب خزر به سمنان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
علی نوذرپور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمدرضا حیدری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
حسن خلیل آبادی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مهدی مقدری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی و مسعود استاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سالار آقاخانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مسعود استاد و محمد علی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدمهدی تندگویان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
عیسی کلانتری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
شهردار مشهد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمد قانبیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
بیژن فرهنگ,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
علی نوذرپور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
غلامحسین اسماعیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
شاید از دست داده باشید
بازی محبوب جی‌تی‌ای ۶ زودتر از موعد عرضه می‌شود
عجیب ترین دسته گل عروس سال ۲۰۱۹ ساخته شد / استفاده از ناگت مرغ به جای گل
فیلم‌هایی که احتمال دارد رکورد «انتقام‌جویان: پایان‌بازی» را بشکنند
آپنه خواب در افراد دیابتی می تواند منجر به نابینایی شود
تاثیر 'هنردرمانی' بر مبتلایان به اسکیزوفرنی
ایران برای اولین بار در جمع ۲۵۰دانشگاه برتر دنیا در علوم کامپیوتر
گوشی‌های تاشو به درد نمی‌خورند!
تویوتا از کوپن GR اسپرت رونمایی کرد
آئودی TT RS با تیونینگ ABT و قدرت ۴۵۳ اسب‌بخار معرفی شد
جنایت برای سوار شدن به اسکیت هوایی!
پنتاگون: نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه به عراق می‌روند/هیاتی از کنگره آمریکا با پادشاه اردن درباره سوریه دیدار کرد
داد والدین از کتاب‌های کمک آموزشی
محاکمه غیابی رئیس یک باند گروگان گیری
مهمانی مرگ!
معرفی زیباترین زن جهان اساس معیارهای علمی/ عکس