پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۰۲

۱۰ اشتباه که در انتخاب وکیل کرمانشاه نباید انجام دهید! ✅

چکیده : به هر میزان که اطلاعات شما در خصوص یک وکیل کامل و جامع باشد، باز هم نیازمند این هستید که با وکیل مورد نظر از نزدیک ارتباط گرفته و میزان توانایی و مهارت های او را مورد سنجش قرار دهید تا به این شکل برای شما مشخص شود که آیا این وکیل همان گزینه ای است که توقع داشتید وکالت پرونده خود را به او بسپارید یا خیر؟ دقت داشته باشید که تحقیق از طریق سرچ در فضای مجازی نمی تواند در این مسیر راهگشا باشد و اصلی ترین راه برای کسب اطلاع در خصوص وکیل، ملاقات حضوری با او است.

راهنمای انتخاب وکیل خوب در کرمانشاه

میزان توانایی و مهارت های وکیلی که به خدمت می گیرید می تواند تفاوت ها را رقم بزند و کلید پیروزی یا شکست شما در پرونده های مختلف شود؛ بنابراین لازم است پیش از هر گونه تصمیم برای استخدام وکیل خود را به متر و معیارهای مشخصی مجهز کرده و از اشتباهات مهلک در این مسیر خودداری نمایید. برای دسترسی به نتایج مطلوب و درخشان به بهترین وکیل کرمانشاه نیاز دارید و در صورتی می توانید اشتباهات خود را به حداقل برسانید که دانش حقوقی خود را در زمینه انتخاب وکیل افزایش دهید. از این رو، در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ اشتباه که در انتخاب بهترین وکیل کرمانشاه نباید انجام دهید آشنا کنیم.

۱۰ اشتباه که در انتخاب وکیل کرمانشاه نباید انجام دهید!

انتخاب وکیل بدون تحقیق و بررسی: لازم است پیش از هر گونه اقدام برای استخدام وکیل متخصص در زمینه های حقوقی و کیفری تمامی سوابق او را مورد بررسی قرار دهید تا به این شکل برای شما محرز شود که آیا وکیل دادگستری صلاحیت لازم برای اعطای وکالت در پرونده های شما را دارد یا خیر. در صورتی که بدون تحقیق وکیل انتخاب کنید، این ریسک وجود دارد که حقوقدان مد نظرتان نتواند آن طور که باید شما را به موفقیت نزدیک کند و در واقع کاری از دست او برای شما بر نیاید.

به خدمت گرفتن وکلای تازه کار: یکی دیگر از اشتباه مهلک در انتخاب وکیل این است که کار رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری خود را به آن دسته از وکلایی بسپارید که تجربه لازم در زمینه وکالت را در اختیار داشته باشند. دقت داشته باشید که هرگز نباید اجازه دهید پرونده شما تبدیل به سکویی برای پرتاب وکلای دیگر شود. پرونده شما به هیچ عنوان محل آزمون و خطا و کسب تجربیات وکلای تازه کار نیست. در عوض باید به سراغ وکلایی بروید که کهنه کار و برجسته باشند.

عدم توجه به سوابق وکیل: زمانی که به سوابق یک وکیل نگاه می کنید در واقع در حال ورق زدن تجربیات او در طی سال های طولانی هستید. لازم است به سراغ گروهی از وکلا بروید که در زمینه دعاوی مطرح شده دارای سوابق درخشانی هستند. چرا که تنها این وکلا هستند که می توانند تجربیات خود از پرونده های سابق را به کار بگیرند و راهکار موثری را برای عبور از مشکلات در اختیار شما قرار دهند. پر واضح است که وکلای فاقد سابقه قابل اتکا، کمک چندانی به شما نخواهند کرد.

استخدام وکیل تنها با در نظر گرفتن حق الوکاله: دقت داشته باشید که میزان حق الوکاله ای که یک وکیل برای عهده دار شدن پرونده های حقوقی و کیفری دریافت می کند از اهمیت بالایی برخوردار است. به هر حال بخشی از مراحل استخدام وکیل مربوط به قیمت وی و شرایط اقتصادی می شود؛ اما منظور ما این است که هرگز نباید تنها به قیمت وکیل توجه داشته باشید و چشمانتان را روی سایر توانایی و مهارت های وکیل مورد نظرتان ببنیدید. طبیعی است که وکیل ملکی در کرمانشاه دستمزد متفاوتی را برای پرونده های پیچیده و ساده تعیین کند.

انتخاب یک وکیل صرفا به دلیل جنسیت وی: این درست است که در سال های اخیر وکلای خانم توانسته اند قله های رشد و ترقی را در رشته حقوق طی نمایند، اما این دلیل نمی شود که یک وکیل را تنها به دلیل جنسیت وی انتخاب کنید. اینکه قصد داشته باشید وکالت پرونده های حقوقی و کیفری را به یک وکیل خانم یا آقا بسپارید به هیچ عنوان ایرادی ندارد. مشکل آن جایی است که در این انتخاب صرفا به جنسیت وی توجه داشته باشید و دیگر توجهی به مهارت ها و توانایی های او نداشته باشید.

انصراف از استخدام وکیل به دلیل بالا بودن حق الوکاله: در نظر داشته باشید که برای بسیاری از افراد میزان حق الوکاله ای که وکیل برای در اختیار گرفتن پرنده های حقوقی و کیفری دریافت می کند بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. کار به جایی می رسد که برخی از افراد گمان می کنند که تمامی وکلای مشغول به کار در سطح کشور دستمزدهای هنگفتی را دریافت می کنند و به همین جهت قید استخدام وکیل را می زنند. دقت داشته باشید که تبعات شکست در یک پرونده به مراتب بالاتر از قیمت وکیل است.

اشتباه گرفتن سن و سال وکیل با میزان سابقه وی: اشاره داشتیم که میزان سابقه وکیل کرمانشاه می تواند پلی برای رسیدن به تجربیات او در طی سال های متمادی باشد. از این رو، پیش از انتخاب باید به دقت میزان سابقه وکیل را ارزیابی کرده و سپس تصمیم بگیرید؛ اما اشتباه مهلک در انتخاب وکیل آن جایی رخ می دهد که برخی از افراد به غلط تصور می کنند که هر چه سن و سال وکیلی بالاتر باشد پس وکیل مورد نظر سابقه بالاتری نیز دارد. ممکن است یک وکیل دیر وارد عرصه وکالت شده باشد و سابقه او پایین باشد.

اعتماد کورکورانه به تعریف و تمجدید نزدیکان از وکیل: در صورتی که با یک دعوای کیفری یا حقوقی رو به رو شده باشید، اولین قدم شما معمولا این است که از بین دوستان، آشنایان و اقوام خود در خصوص وکلای خبره و مجرب اطلاع کسب می کنید. گاهی این افراد با مشکلاتی شبیه به شما دست به گریبان هستند و اینجاست که گزینه هایی را به شما معرفی می کنند و بسیار نیز تاکید دارند که این وکیل می تواند کلید حل مشکلات باشد. در این شرایط نیز لازم است کورکورانه وکیل انتخاب نکنید و در گام نخست تحقیقات خود را در خصوص وکیل مورد نظر کامل کنید.

عدم پیروی از توصیه های وکیل: در نظر داشته باشید که وکیل به واسطه تحصیلات و تجربه ای که در زمینه حقوق دارد می تواند راهکارهای عاقلانه ای را برای عبور از مشکلات در اختیار شما قرار دهد. با این حال، هستند افرادی که تصمیم می گیرند در خصوص پرونده های حقوقی و کیفری خودسرانه عمل کنند و توصیه های وکیل را نادیده بگیرند. دقت داشته باشید که تبعات اینگونه تصمیمات در پایان به خود موکل وارد می شود و او است که با شکست در پرونده در اثر همین اقدامات غلط رو به رو می شود.

انتخاب وکیل بدون در نظر گرفتن تخصص: در نظر داشته باشید که هر وکیلی نمی تواند پاسخگوی نیازهای شما برای اعطای وکالت در پرونده های مختلف باشد. چرا که علم حقوق بسیار گسترده است و هر وکیلی نیز نمی تواند در تمامی بخش های آن به تخصص لازم دست پیدا کند. در واقع تحصیلات وکیل و نیز پرونده هایی که در تمام سال ها بر عهده می گیرد، زمینه ساز شکل گیری تخصص او است. برای مثال اگر به دنبال حل و فصل دعاوی خانوادگی مانند تقسیم ارث هستید باید به سراغ وکیل خانواده در کرمانشاه بروید.

بهترین وکیل ملکی در کرمانشاه

ضرورت ملاقات حضوری با وکیل کرمانشاه در پرونده های مختلف

به هر میزان که اطلاعات شما در خصوص یک وکیل کامل و جامع باشد، باز هم نیازمند این هستید که با وکیل مورد نظر از نزدیک ارتباط گرفته و میزان توانایی و مهارت های او را مورد سنجش قرار دهید تا به این شکل برای شما مشخص شود که آیا این وکیل همان گزینه ای است که توقع داشتید وکالت پرونده خود را به او بسپارید یا خیر؟ دقت داشته باشید که تحقیق از طریق سرچ در فضای مجازی نمی تواند در این مسیر راهگشا باشد و اصلی ترین راه برای کسب اطلاع در خصوص وکیل، ملاقات حضوری با او است.

در جلسات ملاقات حضوری این امکان برای شما فراهم است تا از نزدیک با گزینه مد نظرتان در ارتباط بوده و با او سوالات خود را در خصوص پرونده مطرح کنید. در خلال پاسخ های بهترین وکیل کرمانشاه است که می توانید میزان تسلط او بر روی مسائل مختلف حقوقی را محک بزنید. دقت داشته باشید که در استخدام وکیل تنها توجه به میزان دانش حقوقی او کفایت نمی کند و شما همواره باید خلقیات و ویژگی های رفتاری او را نیز مد نظر قرار دهید تا در نهایت بتوانید با شناخت کامل از حقوقدان مورد نظر تصمیم بگیرید.

در صورتی که جلسه ای را برای ملاقات حضوری با وکیل مورد نظرتان تدارک دیده اید، جا دارد تا اطلاعات او در خصوص پرونده را افزایش دهید. لازم است تمامی مدارک و مستندات مربوط به پرونده را با خود به همراه ببرید تا او با مطالعه آن ها بتواند در حد کافی برای جلسه اول در خصوص دعاوی مطرح شده اطلاعات کسب نماید. در نظر داشته باشید که دعاوی مطرح شده در بسیاری از موارد بسیار پیچیده هستند و هرگز نباید از بیان رازها و حقایق مهم در خصوص پرونده خودداری نمایید.

در این جلسات لازم است این موضوع را مد نظر قرار دهید که آیا تمایل به ادامه همکاری با وکیل متخصص در کرمانشاه را دارید یا خیر. در صورتی که عزم شما برای استخدام وکیل جدی است لازم می باشد تا این موضوع را به وکیل اطلاع داده و از او در خصوص میزان حق الوکاله ای که حاضر است در ازای آن وکالت پرونده را دریافت کند، صحبت نمایید. در بسیاری از موارد وکیل ترجیح می دهد تا میزان دستمزدش را بر اساس توافق با موکل تعیین کند و قانون نیز این اختیار را به او داده است. در پایان لازم است قراردادی بین دو طرف امضا شود.

کرمانشاه چه ویژگی هایی دارد؟

تصورات غلط درباره دستمزد بهترین وکیل کرمانشاه

وکلا دستمزدهای ثابتی را دریافت می کنند: آیین نامه های وکالت در تلاش هستند تا برای ایجاد وحدت رویه، وکلا را متقاعد سازند تا در دعاوی حقوقی و کیفری از نوعی فرمول خاص برای محاسبه حق الوکاله استفاده کنند. این در حالی است که وکالت شغل آزاد است و هیچ قانونی نمی تواند وکیل را ملزم به این موضوع نماید. در واقع وکلا در بسیاری از موارد ترجیح می دهند که با موکل تبادل نظر کرده و میزان حق الوکاله را به صورت توافقی تعیین کرده و در قرارداد ثبت نمایند.

امکان قسطی پرداخت کردن حق الوکاله وجود ندارد: هرگز نباید به غلط تصور کنید که شما به عنوان موکل ملزم هستید تمام حق الوکاله را به صورت یکجا در اختیار وکیل قرار دهید. این موضوع برای آن دسته از افرادی که تمکن مالی مناسبی در اختیار ندارند تبدیل به یک دغدغه شده است. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که علاوه بر میزان حق الوکاله، همواره شما می توانید نحوه پرداخت حق الوکاله را با وکیل هماهنگ کنید. برای مثال می توانید دستمزد وکیل را در دو یا سه قسط در اختیار او قرار دهید.

نمی توان بر روی میزان حق الوکاله چانه زنی کرد: یکی از تصورات غلطی که در خصوص هزینه وکیل مطرح است این می باشد که وکیل هر میزانی را که به عنوان حق الوکاله اعلام دارد، موکل ملزم به تبعیت از آن است و باید آن را بدون چون و چرا بپذیرد. اشاره داشتیم که میزان حق الوکاله به مانند نحوه پرداخت آن به صورت توافقی تعیین می شود. معنای این جمله چنین است که شما نیز در تعیین میزان حق الوکاله نقش دارید و می توانید در خصوص آن چانه زنی کرده و مبلغ را کاهش دهید.

ویژگی های بهترین وکیل کرمانشاه

نتیجه گیری

از اینکه تا پایان مقاله در کنار ما بودید از شما تشکر می کنیم. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با ۱۰ اشتباه که در انتخاب بهترین وکیل کرمانشاه نباید انجام دهید! آشنا کنیم تا با مطالعه هر یک از آن ها بتوانید تصمیمات عاقلانه تری را در خصوص انتخاب وکیل اتخاذ کرده و راه را برای کسب موفقیت های احتمالی هموار نمایید. در ادامه نیز ضرورت ملاقات حضوری با وکیل را گوشزد نمودیم و در پایان نیز به سه تصور غلط در خصوص دستمزد وکلا اشاره داشتیم و آن را تشریح نمودیم.

  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش