صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

دلایل کم کاری بعضی از بخش‌های دولت نسبت به حل مسائل کشور اگر تا دیروز فقط یک جریان از دولت انتقاد می‌کرد امروز شاهد انتقاداتی از سوی دیگر جریانات و در کل بدنه اجتماعی هستیم که از دولت روحانی تمام قد حمایت کرد.

بی معرفتی های سياسی اوج گرفت هركشور و جامعه‌اي دشمنان و دوستاني دارد كه به نظر مي‌رسد در ايران برخي دوست و دشمن را از هم تشخيص نمي‌دهند و در همين حال عده‌اي گاهي به آغوش غرب رفته و برخي ديگر در پناه شرق موضع مي‌گيرند.

اروپایی‌ها برای حمایت از ایران برابر تحریم‌ها چه می‌کنند؟ اقدامات اروپا می‌تواند منجر به خروج برجام از آی سی یو شود؟ این سئوالی است که بسیاری از تحلیلگران مطرح می‌کنند. بسیاری از تحلیلگران بین‌المللی تلاش اروپا برای حراست از توافق هسته‌ای ایران را نشانه تعمیق شکاف میان غرب یا به عبارت دیگر قدرت‌های اقتصادی دانست.

سعودی ها احساس می کنند ترامپ به آنها خیانت کرده است روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: دولت آمریکا محمدبن سلمان ولیعهد سعودی را وادار به افزایش تولید نفت کرد اما معافیت هایی که واشنگتن برای خریداران نفت ایران صادر کرد باعث شده تا سعودی ها احساس کنند که به آنها خیانت شده است.

کاسه خالی اصولگرایان پشت در بهشت! دو شهردار منتخب شورای شهر پنجم هر کدام به دلایلی نتوانستند مدت زیادی در بهشت باقی بمانند و نجفی و افشانی خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد با شهرداری خداحافظی کردند.

آدرس ظريف چرا جریان خاص در کشور را برآشفت؟ مسئولان ايراني به حدي درگير حاشيه و مجادلات روزمره هستند كه اگر هر روز ۴۸ ساعت نيز بود بازهم وقتي براي رسيدگي به مشكلات مردم براي آن‌ها باقي نمي‌ماند. در تازه‌ترين حاشيه‌سازي كه ايجاد شده است، برخي از مدعيان دلواپسي براي كشور نسبت به سخنان محمدجوادظريف اعتراض كرده‌اند و وي را زير سوال برده‌اند.

آثار مُسکن‌های پوپولیستی بر سیاست،‌ اقتصاد و جامعه وضعیت اقتصادی کشور در یک دهه گذشته با شیب تندی سیر قهقرایی داشته و تا حد زیادی تخریب شده است. تلاش‌های دولت روحانی تنها توانسته است در برخی زمینه‌ها این شتاب را کم کند.

پیشنهاد کناره گیری اصلاح طلبان از انتخابات آتی! حمایت از روحانی بیش از آنکه برای اصلاح‌طلبان و بدنه این جریان منفعتی در بر داشته باشد برای اصلاحات و حامیانشان به ویژه در یکسال گذشته هزینه ساز بوده است و آسیب‌های بسیار جدی به اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعی این جریان زده است.

مسئولیت آقازاده نوظهور با کیست‌؟ جناح‌های سیاسی کشور به ویژه در یک سال اخیر نشان داده‌اند که اگر مسئولیت تمام عملکرد منفی احتمالی خود را بر عهده گیرند ، حاضر نیستند که مسئولیت "آقازاده "‌های تولیدی خود را بر عهده گیرند.

چرخش استراتژیک اصولگرایان و روحانی نسبت به یکدیگر تا دیروز منتقد سرسخت روحانی بودند اما امروز حامی و پشتیبان دولت شده‌اند. چرخش ۱۸۰ درجه‌ای اصولگرایان نسبت به دولت قابل تامل است.

تاجرنیا: عقلای سياسی بايد از گفت‌وگوی ملی حمايت كنند گفت‌وگو هميشه به عنوان راهكاري براي حل بحران‌هاي بين المللي و عظيم در دستور كار رهبران جهان بوده و گاهي به رفع معضلاتي منتهي شده است كه سال‌ها ميان كشورها به عاملي براي جنگ و خونريزي مبدل مي‌شد.

از فاشیسم تا سوسیالیسم ‪‬ به جز رای اولی‌های آمریکایی، دیگران احتمالاً این جمله را در دعوت به انتخابات مکرر شنیده اند و امسال هم، با تاکید بیشتر می‌شنوند.

کدهای آشنا از پرونده قتل‌های زنجیره ای چند روز مانده به بیستمین سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای، مکاتبه توئیتری داماد وزیر وقت اطلاعات با روزنامه‌نگار خارج از کشور، اطلاعات جدیدی از جعبه سیاه قتل روشنفکران در نیمه دوم دهه ۷۰ آشکار کرد.

لیست مشکوک استانداران درآستانه استیضاح داستان دنباله‌دار استیضاح رحمانی فضلی به یک قسمت هیجان‌انگیز دیگر رسید و قرار است در کمیسیون شوراها و امور داخلی موضوع مطرح شود. اما یک اتفاق این قسمت از داستان را جلایی دیگر داد.

مهلت شورای نگهبان تمام شده است/ CFT قابل اجراست براساس اصل ۹۴ قانون اساسی، شورای نگهبان تنها بیست روز برای اعلام نظر درباره مصوبات مجلس فرصت دارد، اما حالا ۲۵ روز از تاریخ اعلام وصول CFT در شورای نگهبان می‎گذرد، اما این شورا همچنان در این باره نظری نداده است.

همه حرف و حدیث‌های لایحه CFT یکی از جنجالی‌ترین لوایح دولت در مجلس بررسی و تصویب لوایح ۴ گانه گروه اقدامات ویژه مالی یا همان FATF و به ویژه لایحه CFTT یا لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم است.

جنگ سردی دیگر در پیش است؟ اواخر ماه قبل بود که ترامپ از این گفت که روسیه «پیمان حذف موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و کوتاه‌برد» INF را «نقض» کرده است و «در صورتی که روسیه و چین با یک پیمان جدید موافقت نکنند، آمریکا به زودی از آن خارج خواهد شد.» در آن زمان وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا با این تصمیم، «رویای ج

آیا تخریب محمدعلی نجفی یک پروژه است؟ جنجال‌ها و شایعه‌ها درباره‌ی استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری و دلایل احتمالی آن می‌رفت به فراموشی سپرده شود که در آستانه‌ی انتخاب شهردار جدید، با مطرح کردن دوباره و شدیدتر شائبه‌ها افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار داد.

دیپلماسی فعال برای مبارزه با تروریسم در حالی که با نزدیک شدن به زمان اجرای تحریم های آمریکا چند روزی بیشتر وقت باقی نمانده است، دستگاه دیپلماسی کشورمان بیش از هر زمان دیگری فعال شده و امور مربوط به مبارزه با تروریسم و اتهامات تروریستی را پیش می برد.

تغییرات در کابینه به معنی تغییر در سیاست اقتصاد دولت است؟ بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت روز شنبه از ساعت ۱۳ آغاز شد و نمایندگان بدون وقفه به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت پرداختند.

۱۲۳۴۵آرشیو
عبدالله ناصری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
خرید هواپیماهای روسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
تحریم علیه ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
سعودی ها,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
اصولگرایان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
FATF,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
آثار پوپولیستی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
زهرا تخشید,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اصولگرایان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی تاجرنيا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
انتخابات کنگره آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
پرونده قتل‌های زنجیره‌ای,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شورای نگهبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
CFT,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
آمریکا و روسیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
شایعه‌ استعفای محمدعلی نجفی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد جواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
وزرای پیشنهادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
شاید از دست داده باشید
گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شدند
اعلام رسمی سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹
حدود ۱۶درصد ایرانی های بالای ۱۵ سال کمر درد دارند
۵ کشته و ۲ مجروح در سانحه رانندگی محور خمین-الیگودرز
کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت به‌ نام برای خرید ارز الزامی شد
ما را احمق فرض کرده‌اند/ پول‌های جام جهانی کجاست؟
متفاوت ترین کارت دعوت به عروسی (+عکس)
درمان سندرم حاد تنفسی با کشف یک مهار‌کننده جدید
جراحی، درمانِ مناسب برای آپاندیسیت است
طراحی و مشخصات هواوی پی اسمارت ۲۰۱۹ از طریق FCC لو رفت
علی ضیا: من مجری هستم نه صدا خفه‌کن
قتل نیروی گارد ملی روسیه توسط قهرمان جهان
حناچی سرپرست شهرداری تهران شد
پیروزی ذوب آهن در دیدار معوقه لیگ برتر والیبال بانوان
قطعه‌سازان به رییس‌جمهوری نامه نوشتند