صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

بررسی جایگاه زنان در تعریف رجل سیاسی رجل سیاسی عبارتی است که بارها و بارها آن را شنیده ایم، تکرار شنیدن این عبارت در ایام انتخابات بیشتر هم می‌شود چراکه تایید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابت ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان در تعریف این عبارت نهفته است.

جمنا برای آينده ايران تبيين راهبرد می كند كشور تا انتخابات‌هاي مختلف فاصله فراواني دارد ولي به نظر برخي جريان‌ها فعاليت‌هايي را براي آماده شدن براي كارزارهاي ۹۸ و ۱۴۰۰ در دستور كار دارند.

جهانگیری؛ برگ برنده اصلاح طلبان برای صندلی ریاست شهرداری تهران؟ شهرداری تهران روزهای پر تنشی را سپری می کند و در شرایطی وارد سال جدید می شود که همه چیز بلاتکلیفی است. به گزارش نامه نیوز، شهرداری تهران در حالی وارد سال نو می شود که ماجرا استعفای محمد علی نجفی هنوز بلاتکلیف است.

زوال اجتماعی؛ به كجا می‌رويم؟ جامعه ايران در برابر دو سرنوشت متفاوت قرار دارد. از يك سو، روندها و پديده‌هاي گسيخته‌ساز، حيات كلي آن را تهديد مي‌كنند و از سوي ديگر، اشكالي از همبستگي‌هاي جديد در ميان اقشار مختلف و لايه‌هاي گوناگون جامعه در حال گسترش است.

نجفی، خودسر نمی تواند عمل كند استعفای آقای شهردار تهران هنوز در صدر رسانه‌ها قرار دارد، استعفایی که با واکنش اعضای شورای شهر روبه‌رو شد و با وجود اینکه محمدعلی نجفی به دلایل مختلف و از جمله بیماری، بر استعفا تاکید دارد، اعضای شورای شهر از بررسی آن بعد از تعطیلات خبر دادند.

معیارهای کنترل دارایی‌های مسئولان سال‌ها است که مجلس شورای اسلامی در دوره‌های مختلف درگیر طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با نام‌های گوناگون است که به تازگی این مسئله در مجلس دهم نیز مطرح شده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

چگونه رئیس جمهور ابدی روسیه کشورش را تغییر داد؟ روس‌ها روز هجدهم مارس به‌پای صندوق‌های رأی می‌روند، اما کاملاً مشخص است چه کسی پیروز می‌شود. نزدیک به بیست سال است که 'ولادیمیر پوتین' سکان قدرت را در دست دارد و در این مدت هم تغییرات عمده‌ای در کشورش ایجاد کرده و هم آن را سرکوب کرده است.

همه چالش‌های سیاست داخلی در سال ۹۷ هر چه به پایان سال ۹۶ نزدیک می‌شویم گمانه زنی‌ها در خصوص سالی که پیش رو داریم نیز افزایش پیدا می‌کند. سال ۹۶ از بسیاری جهات سالی پر چالش محسوب می‌شود.

بست نشینی حمید بقایی در اوین! روزگاری محمود احمدی‌نژاد و یارانش به‌عرصه آمدند تا به‎زعم خود پرده‌های ظلم را پس بزنند و عدالت راستین و حقیقی را در ایران و جهان اجرا کنند.

یک جاسوس به جای یک تاجر سرانجام شایعات به واقعیت پیوست و رکس تیلرسون، وزیر خاجه آمریکا، با تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور، جای خود را به مایک پمپئو، رئیس سازمان سیا، داد. ترامپ روز گذشته در توییتی از پایان کار تیلرسون در وزارت خارجه خبر داد و از او به خاطر خدماتش تشکر کرد.

تغییر محور حساسیت‌های اجتماعی از مسائل سیاسی و ایدئولوژیک به مسائل اقتصادی به روزهای پایانی سال ۹۶ نزدیک می‌شویم و اگر مروری بر وقایعی که در این سال پشت سر گذاشته‌ایم، داشته باشیم، متوجه می‌شویم که سال جاری از جنبه‌های بسیاری شگفتی ساز بود. مهمترین آنها شاید تغییر مطالبات و اعتراض‌های مردم و توجه به حوزه‌های غیر سیاسی باشد.

تهدید دولت به راه‌اندازی اعتراضات خيابانی! «اگر دولت تا پايان سال قانون انتشار علني حقوق و مزاياي مسوولان را اجرا نكند، مردم را به تجمع قانوني و اعتراض خياباني عليه دولت دعوت مي‌كنيم».

اعتراف شوکه‌کننده ولادیمیر پوتین در نخستین مستند انتخاباتی انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه به روزهای حساس خود نزدیک می‌شود؛ هرچند به نظر نمی‌رسد که در غیاب رقبایی جدی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور مشکل خاصی برای تمدید حضور خود در کاخ کرملین داشته باشد. البته همین مسجل‌بودن پیروزی پوتین در انتخابات پیش‌رو به پاشنه‌آشیل کرملین نیز بدل شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه اعتراض کرد، گلایه شنید یک منبع عالی رتبه فرانسوی به روزنامه الحیات گفته است که سفر هفته گذشته ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه به تهران با این هدف انجام شد که پیام روشنی را به رهبران ایران بدهد که درباره مواضع فرانسه و اروپا و امریکا و کشورهای عربی و اسرائیل محاسبات اشتباهی نکنند، به ویژه با نزدیک شدن به موعد تصمی

غيبت دنباله دار سران قوا در جلسات مجمع تشخيص مصلحت احمدي‌نژاد و حضور او در عالم سياست ايران تاثيراتي مختص به بازه‌اي خاص نداشت و غرامت كشاندن او به اين عرصه را طرفداران او بايد همواره پرداخت كنند. البته اين هزينه‌ها تنها بر گردن ياران وي سنگيني نمي‌كند بلكه مخالفان و رقباي او مانند ديگران از تركش‌هاي اقدامات او در امان نخواهند ماند.

عوامل کاهش محسوس امیدواری در جامعه شمارش معکوس برای برای پایان یافتن سال ۹۶ آغاز شده است، همه برای آغاز سال جدید لحظه شماری می‌کنند تا سال ۹۶ را که پر از حوادث تلخ و ناگوار بود، پشت سر بگذارند.

عربستان، در جست‌وجوی ائتلاف فرامرزی ساختمان شماره ۱۰ داونینگ استریت در روزهای اخیر میزبان هیئتی از عربستان سعودی بود. محمد بن سلمان، ولیعهد جوان این کشور، تور اروپایی خود را از بریتانیا آغاز کرد. بن سلمان روز جمعه با ترزا می، ‌نخست‌وزیر بریتانیا دیدار کرد.

جمعه‌ها بدون جنتی سال ۹۰ بود که اولین بار خبر درخواست احمد جنتی برای بازنشستگی از امامت جمعه موقت تهران اعلام شد. اما این درخواست به دلایل مختلف به تعویق افتاد و سال ۹۳ نیز دوباره در نامه‌ای دیگر از جانب او به رهبر انقلاب این در خواست تکرار شد. اما گویا اجابت نشد.

گِرايی از قم به انگليس! برخي اعضاي كميسيون امنيت ملي وسياست‌خارجي مي‌گويند   سرويس‌هاي امنيتي انگليس با اعضاي منتسب به سيدصادق شيرازي   برای حمله به خاک ایران در لندن هماهنگ بودند   مدتي بود كه طرفداران يكي از روحانيون شيعه به نام سيدصادق‌شيرازي به دستگير شدن فرزند اين فرد به نام سيد حسين شيرازي انتقاد داشتند و اعتراض مي‌

عباسی‌فرد: ما از نظر سیاسی جزء فوتی‌ها هستیم! مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است شورای نگهبان سال ٨٨ سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کند؛ اما معتقد بودند محمد خاتمی صلاحیت ریاست‌جمهوری در دور دوم را نداشته است.

۱۲۳۴۵آرشیو
بررسی جایگاه زنان در تعریف رجل سیاسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جمنا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شهرداری تهران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
گسيختگی اجتماعی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد علی نجفی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
کنترل دارایی‌های مسئولاk,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
رئیس جمهور روسیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
غلامرضا ظریفیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حمید بقایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
رکس تیلرسون,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
اعتراضات,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
راحمد توكلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ولادیمیرپوتین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
لودریان و شمخانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مجمع تشخيص مصلحت نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جامعه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
بن سلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
کناره‌گیری احمد جنتی از امامت نماز جمعه تهران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سيدصادق شيرازی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمدرضا عباسی‌فرد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
دختــری که ۳۲ سـال قبل ربوده شد
هفت پرده از نمایش احمدی‌نژاد و یارانش در سال ۹۶
اگر اتفاقی برای محصورین بیفتد برای همیشه داغی بر پیشانی جمهوری اسلامی است
واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد (+عکس)
پیروزی پرگل رئال مادرید در برنابئو/ آتش بازی کهکشانی ها با درخشش رونالدو
کره شمالی بمب های اتمی‌ خود را نابود می‌کند
زلزله ۵ ریشتری گناوه را لرزاند
کلاهبرداری دختر دانشجو با روبات«صیغه یاب»
حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی سه کشته و دو مصدوم برجا گذاشت
قیمت خانه در شرق تهران+جدول
مذاکره‌ام با استقلال زوری بود/ شاید آخر فصل همه چیز «اوکی» شود!
چشم انداز بازار خودرو در سال ۹۷
«اسمولدارف» نخستین قربانی «علی اکبری» در سال جدید
سلام بر ماه رجب
اختلاف نظرهای سه‌جانبه در جلسات تعيين حداقل دستمزد به حداقل رسید