صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

روسيه در ايران سرمايه‌گذاری می کند يا در برابر نفت کالا خواهيم گرفت؟ در ميان همه حواشي سفر علي‌اکبر ولايتي، مشاور مقام معظم رهبري در امور بين‌الملل، به روسيه و ديدار دوساعته‌اش با ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهور روسيه، خبر سرمايه‌گذاري ۵۰ميليارد دلاري روسيه در ايران بيش از همه خبرساز شد.

رقابت رئيسی با لاريجانی برای مجلس يازدهم  در‌حالي‌كه اخبار حاكي از اين است كه ابراهيم رئيسي فرمان انتخابات مجلس آينده را در اردوگاه اصولگرايي به دست گرفته، امیر واعظ‌آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا هم گفته است: «برداشتم این است که اگر آقای رئیسی در انتخابات شرکت کنند و اگر اصولگرایان وی را به عنوان لیدر انتخاب کنند و با این عنوان هم در انتخاب

چرا احمد توکلی به برخی از پرونده‌های فساد ورود نمی‌کند؟ چندی پیش احمد توکلی در یک مصاحبه و در پاسخ به این سوال که مهمترین کاری که «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» درطول تاسیس خود انجام داده چه کاری بوده است، گفته بود: « قصد داشتیم دیده‌بان شفافیت و عدالت در مسئله مبارزه با فساد به شکل فعال عمل کند.

واقعه کوی دانشگاه از دل گزارش رسمی شورای عالی امنیت‌ملی ۱۸ تیر و حمله به کوی دانشگاه؛ حادثه‌ای که ۱۹سال قبل در فضای سیاسی ایران تبدیل به یکی از مهم‌ترین وقایع عصر اصلاحات شد. تا سال‌ها پس از این حادثه، همچنان این روز و حواشی آن یکی از مجادله‌برانگیزترين مسائل میان جناح‌های سیاسی در ایران بوده است.

فتاح برای ریاست جمهوری آماده می‌شود؟  همگان بر این موضوع اذعان دارند که وظایف و تعهدات شهردار پایتخت اگر بیش از یک وزیر نباشد، کمتر از آن نیست. ارتقای سطح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی شهروندان و تعاملات با گروه‌های سیاسی جزئی از وظایف شهرداران است که این موضوع در کلانشهر تهران از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا پیشانی شهرهای کشور است.

شايعه ردصلاحيت روحانی در انتخابات  طرحشان مبني بر رأي به عدم كفايت سياسي روحاني به درِ بسته خورد، حالا سراغ خاطرات گذشته رفته‌اند و شائبه عدم تأييد صلاحيت روحاني در سال ۹۶ را پيش كشيده‌اند.

حفظ برجام در غیاب آمریکا و پیشنهادی که دقیق نبود! اجماع میان اروپا و شرکای آسیایی، برای حفظ برجام منجر به ادامه حیات برجام البته در سایه تهدیدهای آمریکا باشد، حیاتی که می‌تواند کانال‌های مورد نظر ایران برای زنده نگاه داشتن اقتصاد این کشور را در اختیار داشته باشد.

امیر محبیان: بپذيريم كه مردم ازجناح‌ها عبوركرده‌اند در حالی که دولت حسن روحانی و حامیان اصلاح‌طلبش با چالش‌های بزرگ اقتصادی مواجه شده‌اند به نظر می‌رسد برخی از تندروها به دنبال ماهی گرفتن از این آب گل آلود به سود آینده سیاسی خود هستند.

ابهام در بسته نجات برجام روز جمعه، روزي تمام ایرانی در اتحادیه بود. تیم ایرانی مذاکرات هسته ای درست مثل تیر ۹۵ در مقابل تیم اروپایی، چینی و روسی قرار گرفته بود تا این بار نه برای یک توافق جدید که برای نجات توافق دو سال پیش، تلاش کنند. غایب دیروز مذاکرات، همان کشوری بود که وضعیت امروز را ساخته است.

فتوای حرام بودن پذیرش FATF بر چه اساسی صادر شده و چه آثاری دارد ؟ مسئله مرجعیت و نسبت آن با سیاست در ایران پیشینیه‌ای طولانی دارد.

ماجرای پرابهام سرقت خودروهای نمايندگان مجلس چیست؟ به گزارش آرمان، سرقت ۲۰ خودروی نمایندگان مجلس در هاله‌ای از ابهام است. ۱۱ تیرماه بود که برخی سایت‌ها خبر دادند: «طی یکسال گذشته حدود ۲۰ دستگاه خودرو متعلق به نمایندگان خانه ملت با برچسب مجلس شورای اسلامی به سرقت رفته است.

ضرورت‌ها و بایسته‌های دستیابی به وحدت عملی در عرصه سیاسی کشور از زمانی که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی «وحدت کلمه» را به عنوان رمز پیروزی مطرح کرد و «حفظ» آن را یک ضرورت دانست، نزدیک به چهار دهه می‌گذرد. حالا و پس از چهل سال، بار دیگر اهالی سیاست در جمهوری اسلامی از لزوم حفظ «وحدت» و اجتناب از «چند دستگی» در بدنه قدرت سخن می‌گویند.

موضوع شادی برخی جريان ها از وضعیت کنونی دولت چیست؟ شايد بتوان دولت دوم روحاني را يكي از دوست‌نداشتني‌ترين دولت‌هاي تاريخ ايران خواند؛ دولتي كه هيچ‌ كدام از جريان‌هاي حال و حاضر ايران ديگر اقبالي نسبت به آن ندارد و اعتراض‌ها نسبت به آن افزايش چشمگيري يافته است.اما نكته‌اي كه در اين بين بيش از ناكارآمدي دولت سبب تامل شده، موضوع شادي برخي جريان‌ها و ا

مؤتلفه آماده جانشينی دولت! در‌حالي‌كه بخشي از جريان اصولگرايي رؤیای بركناري دولت را در سر دارند، بخشي ديگر در حال آماده‌كردن خود براي جانشيني دوران پساروحاني هستند.

روزگار سخت عارف؛ چرا کارگزاران نبرد با عارف را کلید زد؟ عارف تنها یک وسیله بود، برای انتقال یک پیام مهم از اصلاح طلبان به اعتدال گرایان. پنداشت عارف لابد این بود که شاید یک پروژه آغاز شده برای گذار از عصر روحانی و ورود به دوران عارف اما او اشتباه فکر می کرد. به گزارش نامه نیوز، رویای خوش محمدرضا عارف دوام چندانی نداشت.

اظهارات مبهم نمايندگان درباره كنوانسيون های بين‌المللی بعد از بيانات رهبر انقلاب بعد از رهنمودهاي رهبري درباره برخي مسائل روز، عده‌اي از محافظه‌كاران شروع به هياهو كردند كه ديگر رسيدگي به موضوع FATF به پايان رسيده است و اين پرونده به پستو خواهد رفت ولي علی لاریجانی در حاشیه ششمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به سوال ایسنا درباره این‌که با توجه به صحبت‌های اخیر مقام معظم ره

انتشار کتاب علیه روحانی در فضای مجازی محتویات کتاب جدیدی که علیه حسن روحانی در فضای مجازی منتشر شده، آنقدر بی پایه و اساس هست که به تعبیر عباس سلیمی نمین از چهره‌های اصولگرا از کنار آن باید گذشت، اما اگر  روند مخالف‌خوانی‌ها و طرح و برنامه‌های مختلف علیه دولت یازدهم و دوازدهم را کنار هم قرار دهیم، چه بسا به گمانه‌هایی مشکوکی می‌رسیم که

مثلث دلواپسی در مشهد! به گزارش آرمان،  زمانی که سخن از دلواپسان به میان می‌آید اذهان به سمت و سوی چند چهره شناخته شده و یک شهر مشخص می‌رود. بله، مشهد چندی است پرچمدار دلواپسی در کشور شده و از امام‌جمعه تا نمایندگان مشهد از هیچ‌کوششی برای تخریب و مقابله با دولت فروگذار نمی‌کنند.

واكنش‌های تند به نويسندگان و امضاكنندگان مذاكره با آمريكا ادامه دارد پیروز مجتهدزاده: پیشنهاد آقایان، عزت و شرف ملی ایران را تأمین نمی‌کند، ما نمی‌دانیم این افراد به چه مناسبت‌هایی این توصیه‌ها را می‌کنند.

عبدا... نوری؛ هماهنگ‌کننده جریان اصلاحات! اصلاح طلبان لیست امید بستند؛ فراکسیون امید تشکیل شد اما محصولی که به جامعه عرضه شد امید مورد انتظار نبود و در بسیاری مواقع ناامیدی بر این امید غلبه داشت و دارد.

۱۲۳۴۵آرشیو
روسيه و ايران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
رئيسی و لاريجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
احمد توکلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حمله به کوی دانشگاه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
پرویز فتاح,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
برجام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
امیر محبیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۴,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
فتوای حرام بودن FAFT توسط مکارم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سرقت خودروهای نمايندگان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
وحدت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حزب مؤتلفه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نوری وعارف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
کنوانسیون FATF,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دلواپسان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
مذاکره با ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
عبدالله نوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شاید از دست داده باشید
پدر داماد حسن روحانی: پسرم و دختر ایشان ۲۵ سال است ساکن اتریش هستند
عمل جراحی «جمشید مشایخی» موفقیت‌آمیز بود
علیرضا بیرانوند در پرسپولیس ماندنی شد
جدول قطعی برق تبریز در تابستان ۱۳۹۷ (دوشنبه ۲۵ تیرماه ۹۷)
کاپیتان تیم ملی کبدی بانوان: تنها برای قهرمانی در جاکارتا حضور پیدا می‌کنیم
سیاره‌ فراخورشیدی با امکان حیات کشف شد
واکنش نماینده مردم زابل در مجلس به انتشار عکس‌های منتسب به خانواده‌اش
۱۷ کاهش وزن حیرت‌آور و داستان‌های آن‌ها
بازداشت «حسین هدایتی» به دلیل عجز از تودیع وثیقه
جدول قطعی برق تهران در تابستان ۱۳۹۷ (سه شنبه ۲۶ تیرماه ۹۷)
آلمان: دیگر نمی‌توانیم به آمریکا تکیه کنیم
لودریان: می‌خواهیم از فروش نفت ایران اطمینان یابیم
موگرینی: باید از ترامپ پرسید از نظرش چه کسی 'دوست' است
اسامی بانوان تکواندوکار ایران در تورنمنت «ججو» کره‌جنوبی
رئیس جمهور روسیه وارد «هلسینکی» شد/ آغاز نشست تاریخی روسای جمهور روسیه و آمریکا (+تصاویر)