صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

پامنبری‌های موسوی خویینی ها، هاشمی رفسنجانی را ترور کردند؟ ماجرای ترور آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در روز جمعه ۴ خرداد ۱۳۵۸ با گذشت نزدیک به ۴ دهه همچنان زوایای قابل تاملی دارد که درباره آن‌ها به طور مشخص شفاف سازی نشده است. به گزارش انتخاب، ترور ناموفق مذکور از سوی سه تن از اعضای گروهک فرقان انجام شد. تروریست‌ها با یک خودرو بی.

تشکیلات مردمی جنوب تهران چه می‌کنند؟/ از آقاسی تا سعید حجاریان و ضرغامی رسانه‌های اصولگرا همچنان از فتنه ۹۸ می‌نویسند. روز گذشته یکی از رسانه‌های اصولگرا جلسات علی ربیعی و حاج علی صنیع خانی در جنوب تهران و ارتباط این حلقه با سعید حجاریان را به فتنه ۹۸ نسبت داده است. به گزارش رویداد۲۴، فتنه ۹۸، این روز‌ها تبدیل به کلیدواژه رسانه‌های اصولگرا شده است.

اسماعیل بخشی شکنجه شد یا نشد؟ حجت‌الاسلام «محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور دیروز در مصاحبه‌ای که خبرگزاری ایسنا روی خروجی خود کار کرده بود، ادعای «اسماعیل بخشی» در خصوص شکنجه‌اش در دوران بازداشت را کذب خواند و با این گفته که بخشی به «بعضی جاها» وصل است، موضوع نماینده کارگران هفت‌تپه را «سیاسی» عنوان کرد.

استقبال سایت‌ها‌ی اصولگرا از صحبت‌های موسوی خوئینی‌ها گفت‌وگوی روز گذشته آیت‌الله موسوی‌خوئینی‌ها با ایرنا، بسیار حائز اهمیت است.

اخبار جديدی درباره تغيير وضعيت محصوران به گوش می رسد سال‌هاست كه واژه‌اي در ميان افكار عمومي بيش از پيش نمود پيدا كرده است؛ واژه‌اي كه هرچند در گذشته و در ادبيات سياسي و ميان طبقه حاكم وجود داشت ولي مردم چندان با آن آشنايي نداشتند.

واکنش‌ها و حواشی خلع لباس سید حسن آقامیری سيد حسن‌آقاميري روز شنبه در صفحه شخصي خود در اينستاگرام خبري را انتشارداد كه توجه بسياري از حاميان او را به خود جلب كرد.

بازی نخ‌نمای قتل خاوری محمود خاوری نامی آشنا برای جامعه ایران است؛ همان مدیرعامل سابق بانک ملی ایران و از مجرمان محکوم شده به دلیل مشارکت در اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی است. محمودرضا خاوری در مهر ۱۳۹۰ به بهانه «مشکلات عصبی حادث‌شده و بیماری مزمن» از مقام خود استعفا داد و به کشور کانادا که تابعیت آن را دارا بود گریخت.

جزییات جلسه اعضای فراکسیون امید با کارگر بازداشت شده هفت‌تپه در حالی که اسماعیل بخشی می‌گوید با هیچ کمیته تحقیقی دیدار نداشته، جلال میرزایی رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید جزئیات این ملاقات را تشریح کرده است.

زنگ خطر برای ركن دموكراسی چندي پيش محمد دادکان، رییس پيشين فدراسیون فوتبال، در یک برنامه تلویزیونی مردم را قسم داد که در انتخابات پیش روی به اصولگرایان و اصلاح‌طلبان راي ندهند.

دلایل ایجاد حلقه بسته در کابینه روحانی حلقه‌ای که اطراف دولت را گرفته است روزبه روز تنگ‌تر می‌شود و دامنه آن محدودتر. پیله‌ای دور کابینه حسن روحانی تنیده شده که گویا قرار نیست هیچ‏وقت پاره شود و اگر جریان و گروهی، انتقادی مطرح می‌کنند متهم به سهم‌خواهی می‌شوند.

از ادعای فتنه ۹۸ تا فتنه زرد فتنه ۹۸ کلیدواژه‌ای است که برخی چهره‌‌های سیاسی اصولگرا برای جلوگیری از رقابت سالم در انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ بر آن تاکید دارند.

همچنان برخی مسائل حاشيه‌ساز كه مسبب وقايع دی ۹۶ شد، به قوت خود باقی است! آیا اعتراض مردم نسبت به وضعیت جاری در یک جامعه و ادامه‌دار بودن این حرکت توسط شهروندان و به دنبال آن، به چالش کشیده شدن برخی قوانین موجود در بعضی از حوزه‌ها که سال ۹۶ در ایران شاهد آن بودیم و امروزه نیز در سپهر اجتماع تداوم دارد و نیز در حال پررنگ‌تر شدن است، معنای خاصي دارد؟

فتنه ۹۸ از کجا کلید خورد؟ سه ماه تا پایان سال ۹۷ بحث فتنه ۹۸ به جدیدترین موضوع فضای سیاسی ایران تبدیل شده. بحثی که عده‌ای می‌گویند قطعی است و خیانت برخی دیگر از سیاسیون در آن روشن خواهد شد و عده دیگری معتقدند تنها بهانه‌ای برای انتقام‌گیری سیاسی تازه‌تر.

مجمعِ صادق، مجلسِ علنی و تائید «پالرمو» نظام جمهوری اسلامی ایران چند سالی است که با چند کنوانسیون بین‌المللی در چالش قرار گرفته است. نخست کنوانسیون «پالرمو» که عنوان مقابله با جرایم سازمان‌یافته فراملی است.

اقدام فوری برای تبيين يك ادعا/ به راه افتادن جنبشی برای یافتن سرنخ شكنجه اين روزها حواشي‌ای درباره ادعاي يكي از معترضان حول شكنجه و شنود مكالمات او در زمان بازداشت به وجود آمده كه سبب بروز انتقاداتي شده است. در احكام شرعي واسلامي براي هرجرمي كه اتفاق مي‌افتد مجازات مشخصي وضع شده است.

دست بسته اصلاح‌طلبان در دولت/ هیچ وزیر اصلاح‌طلبی حضور ندارد اگر نگاهی به کابینه دوازدهم دولت حسن روحانی بیاندازیم متوجه می‌شویم که وزرای اصلاح‌طلب و با گرایش اصلاح‌طلبی نسبت به دولت یازدهم خیلی کم شده است و جریان اصلاح‌طلب نقشی بسیار کمرنگ در دولت دوازدهم دارد. جای خالی حامیان دیروز روحانی در کابینه امروز او کاملا مشهود است.

استیضاح ترامپ کلید خورد  از روز پنجشنبه گذشته که نانسی پلوسی دموکرات در مجلس نمایندگان امریکا به عنوان رئیس جدید این مجلس سوگند یاد کرده، بسیاری از ناظران و تحلیلگران بین‌المللی این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا این زن ۷۸ ساله سیاستمدار می‌تواند با استفاده از جایگاه کنونی‌اش به عنوان سومین فرد قدرتمند در امریکا، دونالد ترام

پاستور در تصرف «اعتدال و توسعه » حسن روحانی طی یک سال گذشته بیش از هر زمان دیگری مشی محافظه‌کارانه در دولت تدبیر و امیدش پیش گرفته و یک گروه در تنظیم کابینه نقش مهمی ایفا می‌کند. این گروه درواقع حلقه نزدیکان و مشاوران حسن روحانی هستند.

حواشی ریاست دوره‌ای رومانی بر اتحادیه اروپا اتحادیه متشکل از ۲۷ کشور مستقل است که سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان به عنوان قدرت‌های کلاسیک، نقش قابل توجهی را در روندهای آن ایفا می‌کنند.

هشدار؛ فاصله بين مطالبات مردم با نهادهاي ديني جامعه مانند یک سیستم است و بخش‌های مختلف آن به صورت در هم تنیده عمل می‌کنند. در چنین شرایطی اگر یکی از بخش‌های جامعه به خوبی عمل نکند یا عملکرد ناقصی داشته باشد به سایر بخش‌های جامعه نیز آسیب می‌زند.

۱۲۳۴۵آرشیو
اکبر هاشمی رفسنجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جلسات جنوب تهران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمدجعفر منتظری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سید محمد موسوی خوئینی‌ها,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مهدی کروبی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سید حسن آقامیری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمود خاوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
پرونده اسماعیل بخشی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اصول گرایی و اصلاح طلبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سید رحیم ابوالحسنی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
محمود صادقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
وقايع دی ۹۶,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حیدر مصلحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مجمع تشخیص مصلحت نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ممنوعیت شکنجه‏,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اصلاحات,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
نانسی پلوسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
شخصیت‌های پرنفوذ کابینه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
اتحادیه اروپا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی یزدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
کره جنوبی برد و به صدر جدول رسید/ چین حریف تایلند شد
دستگیری سارقان ۱۰ میلیاردی شهرهای ایران
آریاسب باوند به ۲۲ سال حبس محکوم شد
آغاز ثبت‌نام آزمون‌های EPT و فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد
صعود نادال و کربر به دور سوم تنیس اپن استرالیا
واژگونی سرویس مدرسه در کرمان/ یک دانش‌آموز جان باخت
ظریف: دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا سیاسی و غیرقابل قبول است
فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند
شکست خاتم مقابل پیکان مدعی در هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال
بازپخش آخرین حضور محب‌اهری در تلویزیون
شکست عالمیان در تور جهانی تنیس روی میز مجارستان
اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی خارج از کشور مراوده داشته است
مخالفت محسن هاشمی با زیست شبانه در تهران
فرانسه پرتاب ماهواره از سوی ایران را محکوم کرد/ ایران واکنش نشان داد
«دلبند» ایرانی مسافر برلین شد