صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

سایه بحران دیپلماتیک بر تهران- اسلام آباد تهران- اسلام آباد روابط پاکستان با همسایگان خود همواره معطوف به تنش و بی ثباتی بوده است. مجموعه عواملی نظیر تهديدهاي دولت محور از ناحيه ISI، شيعه ستيزي در قالب مسائل ايدئولوژيک، ناامني مرزها، حمايت از طالبان در افغانستان و حمايت افراطي پاکستان از عربستان سعودي در ایجاد بحران دیپلماتیک پاکستان با همسایگان نقش دارند.

فقر ریشه بحران‌های سیستان چهارشنبه پیش یک اتوبوس نیروهای مرزبانی سپاه در جاده خاش-زاهدان هدف حمله تروریستی قرار گرفت و در آن ۲۷ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند. این حمله ناجوانمردانه واکنش‌های بسیاری را در بین اقشار مختلف جامعه ایران برانگیخت.

چرا روحانی روی جلد نیوزویک رفت؟/ یک اتفاق ساده به جنگ ایران و آمریکا ختم می‌شود نیوزویک به نقل از فریمن که در دوران کلینتون به عنوان دستیار وزیر خارجه در امور امنیت بین المللی فعالیت می‌کرده، نوشته از آنجایی که آمریکا‌ها تقریبا در همه موارد خرابکاری در برنامه موشکی کره شمالی دست داشتند، می‌توان حدس زد که همین روش را در قبال ایران در دوران روحانی پیاده کنند.

غيبت حسن‌روحانی و علی لاريجانی سبب به‌تعويق افتادن جلسه بررسی پالرمو شد چند روزي بود كه شخصيت‌هاي سياسي با ذوق و شوق خاصي از بررسي لايحه پالرمو يكي از لوايح مربوط به FATF خبر مي‌دادند. لايحه‌اي كه با كشيده شدن پاي آن به زندگي مردم عادي اين روزها لزوم بررسي و تاييد آن در كوچه و خيابان نيز بحث‌هايي را به خود اختصاص داده‌است.

ماجرای چرخش‌های عجیب احمد توکلی احمد توکلی از آن دست اصولگرایانی است که معمولا تلاش می‌کند در میانه اصولگرایی بایستد و مرز‌بندی مشخصی با مخالفان سرسخت دولت داشته باشد، اما آخرین موضع او درباره لوایح مرتبط با fatf حکایت از چرخش وی دارد.

انشعاب در احزاب ایران؛ از جامعه روحانیت مبارز تا اعتماد ملی تشکیل حزب از طرف حزب شکست خورده در انتخابات درونی تشکل‌های مدنی، رویه‌ای بوده که در سال‌های گذشته در بسیاری از تشکل‌های سیاسی به خصوص بین اصلاح‌طلبان انجام شده است. رسول منتجب‌نیا و یارانش تصمیم گرفتند حزبی جدید تاسیس کنند. تقریبا از یک سال قبل بود که زمزمه بازگشایی حزب اعتماد ملی شنیده می شد.

تهران، رویا یا کابوس برای ترامپ گویا موج سینوسی اظهارنظرهای دانلد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آن‌هم با تناوب‌های بسیار تمامی ندارد. ترامپ گاهی از گفت‌وگوی مستقیم با جمهوری اسلامی سخن به میان می‌آورد و گاه با تغییر موضع از سخت‌گیری‌های قاطعانه علیه تهران می‌گوید.

انتصابی برای مقابله با ایران/ سفیر جدید آمریکا در عراق کیست؟ رامی السکنی، نماینده پارلمان وابسته به ائتلاف سائرون، گفت: «تغییر سفیر به این معنی است که استراتژی آمریکایی جدیدی وجود دارد.» دوگلاس سیلیمان، سفیر آمریکا در عراق، پس از دو سال و نیم خدمت در بغداد، با انتشار پیامی از پایان ماموریت خود به عنوان سفیر خبر داد.

امکان مداخله اتحادیه اروپا برای تعیین شرط برای ایران در اینستکس با گذشت چهار ماه از زمان اعلام مقابله با تحریم‌های آمریکایی توسط اروپا و ایجاد سیستم و سازوکار ویژه مالی برای ادامه تجارت با ایران، اخیرا کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا که در «برجام» طرف حساب ایران بودند، از آغاز به کار رسمی «ساز‌و‌کار حمایت از مبادلات تجاری با ایران» یا «اینستکس» خبر داد

شاه رفت ولی زندگی شاهانه ادامه دارد اشرافي‌گري و مستضعفان، كاخ‌نشيان و كوخ نشينانان، بالاي شهر و پايين‌شهر و ...

روحانی برای ختم بخیر شدن لوایح پالرمو و CFT در مجمع حاضر می‌شود؟ چندین ماه از آخرین حضور رییس قوه‌مجریه در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گذرد و حالا در بحبوحه بررسی لوایح پالرمو و CFT، با وجود تلاش‌هایی که شنیده می‌شود مخالفان این لوایح برای جلوگیری از تصویب آن‌ها آغاز کرده‌اند، سوال این است که آیا رییس‌جمهوری برای ختم بخیر شدن لوایح پالرمو و CFT در مجمع حاضر م

سهم نارسایی‌‌ها و ناکامی‌‌ها در آستانه ۴۰سالگی انقلاب  درست در آستانه ۴۰سالگی انقلاب نیاز به بازخوانی وبررسی مسیر ۴۰ ساله‌ای داریم که پای درآن گذاشتیم وآمدیم وآمدیم تا به جایی که اکنون ایستاده ایم رسیدیم.

افزایش سهمیه حزب الله در دولت لبنان به گزارش دنیای اقتصاد، روز پنج‌شنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۷ روز مهمی در تقویم تاریخ لبنان بود. در این روز پس از ۹ ماه کش و قوس سرانجام بر سر تشکیل کابینه جدید دولت توافق صورت گرفت. این دومین دولت سعد حریری در دوره ریاست‌جمهوری میشل عون و در مجموع، سومین دولت حریری است.

اعتراض زنان سیاسی به رد لایحه منع خشونت علیه زنان  پس از پیروزی انقلاب، زنان به جامعه سیاست وارد شده و برای احقاق حقوق خود دست به تلاش زدند. بیش از دو تا سه دهه است که زنان با حضور در دولت، مجلس، شورای شهر و روستا، احزاب، گروه‌های اجتماعی، سیاسی و...

ضرورت توجیه تعدد احزاب در جایی که اعتقادی به حزب نیست همه متفکران حوزه سیاسی متفق‌القولند که مشارکت سیاسی چه اهمیتی حیاتی برای بقا و پایداری سیستم‎های سیاسی دارد.

نفوذ اطلاعاتی موساد در اروپا/ چرا اتحادیه اروپا از اسرائیل حمایت می‌کند؟ صدراعظم آلمان در اظهاراتی حملات اسرائیل به مواضع ایرانی در سوریه را حق این رژیم خواند و گفت: آلمان برای دور نگه داشتن ایران از مرز‌های اسرائیل تلاش می‌کند.

آیا اصولگرایان دوباره به جامعتین بازگشت می کنند؟ چند دوره اخیر انتخابات نشان داده است وحدت حلقه گمشده‌ای در جریان اصولگرایی است به طوری‌که آغازش پر شور و پایانش به اختلاف کشیده می شود.

سردرگمی در مسير اصلاحات بي‌شك کشور در شرایط بسیار حساسی قرار دارد؛ بنابراین با توجه به جمیع شرایط، فعالیت سیاسی در قالب اصولگرایی، اصلاح‌طلبی، دموکراسی خواهی، اعتدالگرایی و...حاکی از تشخیص و تحلیل غیر کاربردی شرایط داخلی و عرصه های منطقه ای و جهانی است.

تکثر عددی احزاب ایران در آستانه انتخابات‌ها مجوز ۴۰ حزب جدید در دولت تدبیر و امید صادر شد؛ این خبری بود که روز گذشته سخنگوی وزارت کشور داد.

تاکتیک مادورو برای مدیریت بحران به گزارش دنیای اقتصاد، مادورو برای مدیریت بحران داخلی تصمیم گرفته است به آمریکا سیگنال مذاکراتی ارسال کند. در همین چارچوب وزیر خارجه ونزوئلا از آمادگی کاراکاس برای مذاکره با دولت آمریکا خبر داد. او تاکید کرد که دولت کاراکاس برای مذاکره با دولت دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا آماده بوده و هست.

۱۲۳۴۵آرشیو
روابط ایران و پاکستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حادثه تروریستی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
حسن روحانی روی جلد مجله نیوزویک,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
پالرمو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
احمد توکلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
انشعاب در احزاب ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
قاسم محبعلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ماتیو تولر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اروپا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
تجمل گرایی مسئولان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جلسات مجمع تشخیص مصلحت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دولت جدید لبنان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
خشونت علیه زنان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
احمد شیرزاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
نتانیاهو و مرکل,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
جامعه روحانیت مبارز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
احزاب در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
نیکولاس مادورو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
شاید از دست داده باشید
نروژ ۱۲۰ کارمند نفت دارد ما ۲۷۰هزارنفر
رمان «بهروز بوچانی» در ایران
چین در حال ساخت یک نیروگاه خورشیدی در فضا است
خبرهای جدید از جشنواره جام‌جم
قیمت سوخت تحویلی به پتروشیمی‌ها دو برابر می‌شود
هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو با نمایشگر FullHD و اندروید ۹ پای معرفی می‌شوند
چشمی: مسئولان اگر نمی‌توانند کاری کنند بروند/ مگر می‌شود استقلال قبل از بازی با تراکتورسازی ۳ جلسه تمرین نکند؟
اکران «پسران سندباد» در هنر و تجربه
هفت مدال برنز کاراته کاران در لیگ جهانی امارات
اعلام نتایج دوره‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد/ آغاز ثبت نام از ۳۰ بهمن
تداوم پیروزی‌های شاگردان افشین قطبی/ فولاد با فتح دربی خوزستان به رده ششم جدول رسید
درخواست عجیب ترامپ از نماینده جمهوری‎‌خواه سنا
مردم را شرمنده‌تر نکنیم، عزت و احترام پیشکش
جذاب‌ترین محصولاتی که با چاپگر سه‌بعدی ساخته شدند
معرفی بهترین اپلیکیشن‌های محاسبه کالری و ورزش در خانه