صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

از کلینتون تا ترامپ/ حمله‌های نظامی که دقیقه ۹۰ لغو شدند دونالد ترامپ مدعی شده فرمان حمله نظامی آمریکا به ایران را در دقیقه نود لغو کرده تا جنگ ایران و آمریکا رخ ندهد. فارغ از اینکه این موضوع یک بلوف بوده، این اقدام یکبار دیگر در آمریکا سابقه داشته است.

نماینده مجلس با دعوت چه کسی به دیدار زنجانی رفت بعد از بحث‌های مفصل چند روز اخیر، در اینکه حداقل یک بار یکی از نمایندگان کمیسیون حقوقی مجلس در زندان اوین با بابک زنجانی دیدار کرده، هیچ شکی باقی نمانده است. وکیل زنجانی خود در تأیید این موضوع تاریخ دیدار یاد شده را دهم دیماه سال قبل عنوان کرده است.

سالروز انتخاب رئیس جمهوری که کارش به تنش زایی و دروغگویی کشید دوره دوم نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در چنین روزی برگزار شد و محمود احمدی‌نژاد توانست در مقابل اکبر هاشمی‌رفسنجانی اکثریت آرا را از آن خود کند و پیروز انتخابات شود.

احمدی‌نژاد زنده است، تا عوام‌فریبی زنده است مناظره سه شنبه آقایان زاکانی و تاجزاده یادآور مناظره آقایان موسوی و احمدی نژاد در سال ۸۸ بود.‌ آقای زاکانی دقیقا همان الفاظ احمدی نژاد را به کار می برد با همان لحن، ادبیات و روش.

کمیسیون‌های مجلس به تسخیر اصول‌گرایان درآمد در انتخابات امسال اعضای هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی سهم اصول‌گرایان نسبت به سه سال گذشته، افزایش چشمگیری یافت. به گزارش تابناک، در ترکیب هیأت رئیسه امسال، علی مطهری از لیست امید ـ که سه سال نایب رئیس مجلس بود ـ جای خود را به مصری از فراکسیون ولایی داد.

فعالان سیاسی نگران وضعیت زندانیان سیاسی/ کهریزک تکرار شده است؟ علیرضا شیر محمدعلی زندانی سیاسی که به جرم اهانت مقامات جمهوری اسلامی در فضای مجازی به حبس محکوم شده بود، در روز‌های گذشته به ضرب ۳۰ چاقو در سلولش به قتل رسید.

مصوبه مجلس بساط اسیدپاشی راجمع نمی‌کند! اسیدپاشی یکی از شدیدترین نوع خشونت است که علیه افراد غالبا در پی خصومت شخصی اعمال می‌شود و نه‌تنها بخشی از جسم فرد بلکه روح وی و حتی جامعه را نیز دچار آسیب شدید و غیرقابل جبرانی می‌کند، ضمن اینکه در مواردی که اسید غلیظ بوده و یا به مقدار زیاد پاشیده شود، ممکن است باعث مرگ قربانی هم شود.

پایان باز برای پرونده مداحان معروف در سال‌های اخیر اتهاماتی متوجه برخی مداحان معروف شد، کار برخی به بازداشت و انزوا کشید و جنجال‌هایی هم به راه افتاد، اما آیا کسی از نتیجه و حکم این پرونده‌ها اطلاعی دارد؟

هتل ترامپ؛ اتاق فکر جدید علیه ایران/ لابی پرهزینه شیخ عراقی برای حمله آمریکا به ایران+جوابیه نهرو کسنزانی رسانه‌های آمریکایی از هزینه‌های گزاف یک شیخ عراقی برای ترغیب دولت ترامپ به تغییر نظام و حمله به ایران خبر داده اند. این شیخ عراقی چند ده هزار دلار هزینه کرده تا یک ماه در هتل ترامپ اقامت کند و از این طریق با مقامات دولتی آمریکا ارتباط برقرار کرده است.

همزمانی سفر آبه و تخت‌روانچی به تهران چه معنایی دارد؟/ آیا میانجی‌گری ژاپن میان ایران و آمریکا کارساز است؟ شینزو آبه قرار است هفته آینده به تهران سفر کند. همزمان با اعلام خبر این سفر، تخت روانچی سفیر ایران در سازمان ملل نیز به تهران سفر کرده؛ این همزمانی حاکی از اهمیت این سفر است. آبه قرار است با رهبر انقلاب دیدار داشته و احتمالا پیام ترامپ را مستقیما به رهبری ابلاغ کند.

آیا ایران و آمریکا خواستار جنگ هستند؟ هفته گذشته اعلام آمادگی ایران برای جنگ احتمالی با آمریکا بر اعلام آمادگی برای مذاکره و حل و فصل معضلات پیشی گرفته است. برخی رسانه‌های غربی اینگونه گفته‌اند که ایران خواستار مخابره این پیام است که ترسی از جنگ ندارد. نیرو‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا نیز این موضوع را تحلیل کرده‌اند.

شلیک به قلب شرافت رسانه و عقده بیست ساله « بارها از شما شنیده‌ام از کسی که دست به خطایی می‌زند، چنان سخن می‌گویید که گویی یکی از شما نیست، ناشناسی‌ست در میانِ شما که ناخوانده به جهان شما پا نهاده است.

الاخبار: نخست‌وزیر ژاپن می‌تواند یک میانجی موفق بین ایران و آمریکا باشد الاخبار چاپ لبنان نوشت: از زمان ورود ناو آبراهام لینکلن به منطقه، و همزمان، آمادگی ایران برای دفاع، میزان آشفتگی در دولت ترامپ افزایش یافت. به نظر می‌رسد هیچ کس تاکید آمریکا بر نبود نیتی برای حمله نظامی به ایران را باور نمی‌کند.

چگونه میانه‌رو‌ها مطهری را فدای لاریجانی کردند؟/ آیا لیست امید شکست خورد؟ فراکسیون امید آگاهانه و با علم به اینکه شاید کرسی‌های خود را هم از دست دهد وارد انتخابات سال چهارم هیات رییسه مجلس شد. تعداد واقعی اعضای فراکسیون امید همین ۱۰۵ رایی است که عارف کسب کرد، این موضوع یک بار دیگر بر همگان روشن شد.

آیا ژاپن میانجی جدید روابط ایران و آمریکا خواهد بود؟ رییس جمهور آمریکا در حالی در توکیو مشغول بازی گلف با نخست وزیر ژاپن است که برخی منابع به مذاکرات دو طرف بر سر موضوع ایران اشاره میکنند. نهم ماه می (۱۹ اردیبهشت) ژاپن تایمز به نقل از چند منبع آگاه خبری دال بر پیشنهاد ژاپن برای میانجیگری میان ایران و آمریکا منتشر کرد.

علی ربیعی؛ مرد همیشه در سایه/ از قتل‌های زنجیره‌ای تا ستاد میرحسین موسوی علی ربیعی در حالی به عنوان سخنگوی دولت انتخاب شده که به خاطر سابقه حضورش در نهادهای امنیتی، او را به عنوان چهره‌ای پشت پرده می‌شناسند؛ چهره‌ای که از طریق مناسبات خانه کارگر و حزب اسلامی کار بر روند تصمیمات دولت اثر می‌گذارد.

آیا ایران به لیست سیاه FATF باز‌می‌گردد؟ جنیدی درباره این خبر که «یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته CFT و پالرمو از دستور کار مجمع خارج شده است»، تصریح کرد: اولا این گفته تلویحی است و صریح نیست. ثانیا اصلا عملی نیست.

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی! روزنامه سازندگی نوشت: هنوز یک سال از اعدام باقری درمنی بدهکار بانکی، شش ماه از دستگیری قربانعلی فرخ زادرین، خریدار ماشین‌سازی تبریز و متهم دریافت یک میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی، چند هفته از برگزاری دادگاه هدایتی، چند روز از برگزاری جلسات دادگاه متهمان بانک سرمایه نگذشته که بازهم پای یک پرونده بانک

نمایندگانی که با «شأنِ مجلس» بازی می‌کنند/مقصر شورای‌نگهبان است یا احزاب؟ «چرا در رأس امور بودن مجلس از سوی خود نمایندگان جدی گرفته نمی‌شود؟» سوالی که شاید این روزها بیشتر در ذهن تداعی می‌شود، خصوصا آنجا که پای حاشیه سازی‌ها و جنجال‌سازی‌های اهالی بهارستان به میان می‌آید.

آیا اولین جنگ نفتی در آب‌های خلیج فارس به وقوع خواهد پیوست؟ استراتژی آمریکا در زمان اوباما متکی بر سرمایه گذاری در میادین گازی ایران بود، تا جایگزینی برای گاز روسیه ایجاد شود و آمریکا بتواند از نفوذ روسیه کاسته و همچنین، از تاثیرگذاری آن بر سیاست اروپا بکاهد.

۱۲۳۴۵آرشیو
کلینتون و ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دیدار نماینده مجلس و بابک زنجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمود احمدی نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
زاکانی و احمدی نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مجلس شورای اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
زندانی های سیاسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اسیدپاشی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
احد قدمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شیخ عراقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شینزو آبه و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
نیروهای سپاه پاسداران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
مصاحبه عجیب نجفی از صدا و سیم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دونالد ترامپ و نخست‌وزیر ژاپن,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
انتخابات مجلس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
ترامپ در ژاپن,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
علی ربیعی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ایران در لیست سیاه FATF,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اختلاس پول,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مجلس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نقش روسیه در اختلافات ایران و آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شاید از دست داده باشید
توضیحات جدید ارشاد در خصوص توزیع کاغذ
پرسپولیس جریمه شد/ حکم محرومیت برای مربی ماشین‌سازی
کنایه هواداران الهلال عربستان به برانکو با یادآوری بازی پرسپولیس
مورینیو: من اهل پروژه نیوکاسل نیستم
زنگنه: در مقابل حاشیه‌سازی‌ها جا نمی زنم
راز جنایت در پارک تهرانپارس فاش شد
سخنگوی سپاه شایعه به کما رفتن سردار فضلی را تکذیب کرد
جنتی: تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان عالی نظام، تبلیغاتی است
برانکو: فیفا هست؛ مطالباتم را از پرسپولیس می‌گیرم
حق امتیاز اپل برای دوربینی روی بند اپل واچ
پلیس بین الملل کلاهبردار ۶۰ میلیاردی را دستگیر کرد
بند عجیب در قرارداد مدافع پرسپولیس
باشگاه سایپا رسما از دشتی شکایت کرد
جزئیات برنامه اقدام ملی تولید مسکن/احتمال پیش‌فروش ۲۰۰ هزار واحد
کشف ۲۵ کیلو گرم حشیش در سفر خانوادگی