صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

هشدار نسبت به مهندسی انتخابات؛ مجلسی اصولگرا و یک رئیس‌جمهور مثل احمدی‌نژاد روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشته است: واژه «مهندسی انتخابات» در سال ۸۴ و انتخابات ریاست جمهوری نهم از زبان چند نفر از چهره‌های شاخص اصول‌گرا برای نخستین‌بار مطرح شد.

مردم با نمایندگان مجلس دهم تسویه حساب خواهند کرد به باور بسیاری از ناظران، مجلس دهم در تصمیمات مهم و سرنوشت ساز کشور حضور جدی ندارد و روز به روز از جایگاهی که قانون اساسی برای پارلمان تعریف کرده، پایین تر آمده است. این وضعیت، آسیبی جبران ناپذیر به روند مردمسالاری در ایران است و عقب گردی تاریخی به دوران پیشامشروطه.

شوک«شاک» به روحانی! دفتر معاون وزیر کشور حرف های منتشر شده آقای معاون را مخدوش اعلام کرد . دایره انتقادات به بی‌اطلاعی حسن روحانی رئیس جمهوری، از نحوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با اظهار نظر جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در این باره، ابعاد جدیدی به خود گرفت.

عراق پس از استعفای المهدی ساکنان میدان تحریر در بغداد اندکی پس از استعفای عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق به پایکوبی پرداخته و استعفای نخست‌وزیر را نتیجه اصرار چندهفته‌ای خود بر تظاهرات ضد‌حکومتی دانسته و آن را اولین گام در پیروزی خود می‌دانند.

وعده‌های ناتمام روسای جمهور! چهل سال از انقلاب اسلامي مي‌گذرد و در اين مدت دولت‌هاي مختلفي بر سر کارآمده‌اند، اما روساي دولت‌ها در پايان دوره خود با مساله‌اي مشترک به نام حاشيه‌روي مواجه شدند. اينکه چرا روساي دولت‌ها در پايان دوره به حاشيه رفته و مورد عتاب قرار مي‌گيرند، پرسشي است که براي همه روساي جمهور مطرح شده است.

آقای‌رئیس جمهور! واقعـا ؟ سخنان رئيس‌جمهور درباره زمان اجراي طرح افزايش قيمت بنزين انتقادات بسياري را برانگيخت. حسن‌‌روحاني ديروز در جلسه شوراي اداري آذربايجان شرقي گفت که «خودم هم جمعه فهميدم بنزين سهميه‌بندي شده. موضوع بنزين را به وزير کشور و شوراي امنيت کشور واگذار کرده بودم.

یک آمار عجیب؛ ۳۳۱ راهپيمايی در ۳۶۵ روز؟! در روزهاي گذشته و به بهانه اعتراضات به افزايش قيمت بنزين شاهد اظهارنظرهاي بسياري درخصوص ضرورت ايجاد سازوكاري براي اعتراض شهروندان بوديم.

نظر نامزدهای مطرح دموکرات درباره اعتراضات اخیر در ایران نگاهی به مواضع اخیر نامزدهای مطرح حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نشان می‌دهد آنها و دونالد ترامپ در حمایت از اتفاقات اخیر ایران هم‌نظر هستند.

دادستان مشهد، دو ادعای علم‌الهدی را رد کرد از همان روز دستگیری مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» در بیست و دوم مهر ماه، گروهی گمانه‌ و اتهام‌زنی درباره مرتبطان با «روح‌الله زم» را آغاز کردند.

بنی‌صدر سازی روحانی از سوی دلواپسان اخيرا محمود صادقي در يک گفت‌وگو، جايي که درباره تضعيف مجلس سخن به ميان کشيده مي‌شود، به سخن دبير شوراي نگهبان اشاره مي‌کند که در جايي اظهار کرده بود «برخي نمايندگان مجلس فرق شخص حقيقي و شخص حقوقي را نمي‌دانند». در سمت ديگر غلامعلي جعفرزاده ايمن‌آبادي با قيد قسم حضرت عباس گفته است که وقتي روح‌ا...

چه کسانی قصد برهم زدن سخنرانی روحانی را داشتند؟ دو نفر از شاهدان عینی در مراسم سخنرانی امروز رئیس‌جمهوری درباره هویت معترضان می‌گوید: آنها احتمالاً گروهی دانش‌آموز دبیرستانی یا از اعضای یک تشکل دانشجویی بودند که در جلسه شب گذشته با رئیس دفتر رئیس‌جمهوری هم تحرکاتی داشتند و مقابل استانداری تجمع کردند.

اعتمادی که مجلس می‌شکند !! تبانی بابت خرید ۶هزار خودرو از شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو و چند صد کیلو طلا به صورت رانتی، از طرف دو نماینده مجلس، موجب التهاب و مسمومیت در فضای عمومی جامعه شده است.

توییت پسر فتاح کار دست خانواده حداد عادل داد آنگونه که فرزند فتاح گفته حداد عادل سال‌هاست بابت اجاره ملک مدرسه فرهنگ هزینه‌ای به بنیاد مستضعفان نداده است. اگر بنا بود این هزینه‌ پرداخت می‌شد، رقم آن چقدر بود؟

سرنوشت استیضاح ترامپ مجلس نمایندگان فرآیند رسمی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرد. اما فرایند تحقیقات به چه شکل طی می‌شود؟ در مرحله اول، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان جلسات علنی برای استماع شهادت شاهدان برگزار می‌کند. این کمیته می‌تواند شهادت‌نامه‌هایی را که قبلا خصوصی جمع‌آوری شده، علنی کند.

علی مطهری:مردم می‌گویند ما در برابر فشارهای خارجی مقاومت می‌کنیم اما تا کی؟ این روزها خیلی از ناظران سیاسی معتقدند که نهاد مجلس در ایران قدم به قدم در حال ضعیف‌تر شدن است. علی مطهری هم با این نظر موافق است و می‌گوید هر چه تا الان پیش آمده‌ایم با مجالس ضعیف‌تری مواجه بوده‌ایم. او اما  توضیح می‌دهد که این فقط مسأله مجلس نیست و بقیه نهادهای انتخابی را هم شامل می‌شود.

بازداشت علینقی خاموشی صحت دارد؟ در ادامه‌ی سریال برخورد با مفاسد اقتصادی و پرونده‌هایی که هرروز دادگاه یکی از آنها منتشر می‌شود، خبر پرونده‌ی پتروشیمی و نامه‌ی جنجالی علیرضا زاکانی به رییس قوه قضاییه که از علینقی خاموشی نیز به عنوان یکی از موثران این پرونده نام برده بود، جنجالی جدید آفرید.

صندلی مجلس به فروش می‌رسد چگونگی تامین هزینه‌های انتخاباتی و منابع مالی داوطلبان و نحوه هزینه‌کرد آن همیشه برای مردم جای بسی سوال است؛ اینکه فردی تا دیروز در فلان اداره مشغول کار بوده و حقوق معمولی در حد یک کارمند داشته اما یک‌دفعه دیده می‌شود که برای انتخابات، میلیونی و بلکه میلیاردی خرج می‌کند.

اصرار دولت، انکار مجمع با تعلیق موقتی اقدامات تقابلی علیه ایران، توسط گروه ویژه اقدام مالی، این نهاد بین المللی برای بار ششم، و البته برای آخرین بار مهلت دیگری به ایران داد تا وضعیت خود را در قبال دو لایحه باقیمانده از چهار لایحه مبتنی بر توصیه‌‌‌های گروه ویژه اقدام مالی برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی مشخص ک

عقب نشینی در برابر انقلاب واتس آپی لبنان چهار روز متوالی صحنه خشم مردم بود. خشمی که از مالیات بر تماس‌های واتس آپی شروع شد و به همین خاطر انقلاب واتس آپی نام گرفت. اما دامنه اعتراضات فراتر از این اپلیکیشن رفت و شامل همه مسائل اقتصادی کشور شد.

شیرین نجفی ادمین آمد نیوز کیست؟/ نیروی نفوذی اطلاعات سپاه یا همکار روح الله زم شیرین نجفی ادمین آمد نیوز یکی از چهره‌هایی است که پس از دستگیری روح الله زم زیاد از او صحبت می‌شود. برخی گفته‌اند او عامل نفوذی سپاه برای کشاندن زم به عراق بوده و برخی معتقدند او ربطی به این ماجرا نداشته است. شیرین نجفی با نام مستعار سودابه خرسند نیز فعالیت می‌کرده است.

۱۲۳۴۵آرشیو
روزنامه جمهوری اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نمایندگان مجلس دهم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
عادل عبدالمهدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
روسای جمهور ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
اعتراضات به افزايش قيمت بنزين,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نامزدهای مطرح دموکرات,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
احمد علم‌الهدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
سخنرانی روحانی در یزد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مجلس شورای اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
اجاره ملک مدرسه فرهنگ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
علی مطهری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
علینقی خاموشی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
چگونگی تامین هزینه‌های انتخاباتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
لوایح FATF,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعد حریری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
شیرین نجفی و روح الله زم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
شاید از دست داده باشید
هازارد ال‌کلاسیکو را از دست داد
قاچاق فیلم‌ها چقدر به صاحبان فیلم خسارت می‌زند؟
فرانسه بار دیگر علیه برنامه موشکی ایران موضع گرفت
لیگ برتر والیبال بانوان| ثبت دومین پیروزی در کارنامه سایپا و ذوب‌آهن
قلعه نویی: برای استقلال عالم و آدم جو را بهم ریختند/ گلی که خوردیم خیلی خنده دار و آفساید بود
دنیزلی: شاهین برای فوتبال بازی کردن نیامده بود/ کریستیچوویچ: کیفیت ما مانند تراکتور بالا نیست
آمریکا چندین فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد
سهمیه بنزین قایق‌های صیادی تعیین شد
لیگ برتر فوتسال| شکست عجیب حفاری و پیروزی اهورا
واعظی: بودجه سال ۹۹ وضعیت بهتری از امسال ندارد
واکنش بازیکن استقلال به شباهتش به مسی
تساوی تراکتور برابر شاهین/ دنیزلی همچنان امتیاز از دست می‌دهد
خودکشی دو دختر در ایستگاه متروی شهرری
نگران وضعیت آبی اصفهان هستیم/ فرونشست در اطراف فرودگاه اصفهان
ماجرای پخش نشدن فیلم بهمن کیارستمی چیست؟