صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش سیاسی

گزارش سیاسی

سرپوش - گزارش سیاسی

سکوت مداحان نشانه اصلاح است یا گوشه‌گیری؟ ماه‌هاست که صدایی خاص از تریبون یک قشر جامعه شنیده نمی‌شود؛ قشری که هویت آنها در تریبونی است که در اختیار دارند و آنچه می‌گویند معیار سنجش حرکت آنها در مسیر وظیفه اصلی است که برایشان تعریف شده یا خیر.

ائتلاف دو شهردار غير پاسخگو برای انتخابات ۱۴۰۰ محمدباقر قالیباف چند ویژگی مشترک با محمود احمدی‌نژاد دارد که شامل «تلاش برای رسیدن به قدرت در عین القای تمایل به خدمت در خارج قدرت»، «سر دادن شعار وحدت و دوستی در عین تخریب دولت مستقر»، «دور شدن ناگهانی از تریبون‌ها برای ترغیب جامعه به گمانه‌زنی درباره سکوتشان»، «ظاهر شدن پس از غیبت طولانی در انظار

حلب میدان درگیری نیروهای ایرانی و روسی خواهد شد؟ منابع محلی گزارش داده اند که این درگیری میان گروه های مسلح «دفاع ملی» و «گردان چهارم» و «گردان باقر» از یک سو و «تیپ قدس» وابسته به روسیه از سوی دیگر رخ داد و علت درگیری آن بود که گروهی از تیپ باقر مانع از تردد گروهی مسلح از لشکر قدس شدند.

بازگشت به بهشت با حذف اصلاح‌طلبان! «تبدیل شهرداری به باتلاق اصلاح‌طلبان»؛ این جمله از زمان پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران بارها شنیده شد.

اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری،چقدر در تهران خرج کردند؟ ژاله فرامرزیان، مسئول دبیرخانه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و حسن رباطی، مسئول ستاد انتخاباتی شهر تهران در زمان انتخابات ۹۶، در گفت‌وگو با «شرق» در باره هزینه انتخاباتی اصلاح طلبان در تهران پاسخ دادند.

توئیت‌های حاشیه‌ساز در فرانسه!/ مذاکرات هسته‌ای چگونه یک‌شبه متوقف شد؟ سفیر فرانسه در آمریکا در مصاحبه‌ای از جریان مذاکره با آمریکا بر سر برنامه موشکی و اقدامات منطقه‌ای ایران خبر داده و گفته این مذاکرات بدون مشورت با اروپایی‌ها ناگهان با تصمیم ترامپ از بین رفت.

عکس‌العمل چین در برابر تحریم‌ها علیه ایران چه بود؟ احتمالا ما تنها کشوری در دنیا هستیم که اعتقاد داریم «تحریم برکت است». احتمالا یکی از علت‌هایش بی‌توجهی به «تبعات خُرد تحریم» در جامعه است.

مجوز حضور حشد الشعبی در ایران را چه نهادی صادر کرده است؟/ حضور نیروی نظامی خارجی چه تبعاتی برای کشور دارد؟ حضور نیروهای شبه نظامی حشد الشعبی به موضوع اختلاف میان کارشناسان تبدیل شده است؛ عده‌ای معتقدند موضوع بزرگ شده و اتفاق مهمی نیفتاده است. عده‌ای نیز معتقدند در شرایط کنونی دولت نباید تضعیف می‌شد.

اتهام‌زنندگان به اصلاح طلبان مشغول کارند! مشارکت مشروط ایده‌ای بود که سعید حجاریان مطرح کرد اما مخالفان اصلاحات و دلواپسانی که درصدد حذف اصلاح‌طلبان از کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم هستند هر روز یک بهانه برای تخریب دارند که جدیدترین آن متهم کردن اصلاح‌طلبان برای ایجاد فتنه اقتصادی است.

حشد الشعبی در ایران چه می‌کند؟/ ورود نیروهای نظامی خارجی به کشور؛ آری یا خیر؟ منتقدان حضور حشد الشعبی و جنبش النجبا عراق در ایران به دعوت سپاه پاسداران و برای کمک به سیل زدگان ایران، طیف گسترده‌ای را تشکیل داده‌اند که در میان این طیف‌ها، انتقادات یکی از گروه‌ها جای تامل بیشتری دارد.

چه کسی «خاتمی» جریان اصولگرایی خواهد شد؟ «خاتمی اصولگرایان چه کسی خواهد بود؟» شاید این سوال جدی‌ترین پرسش در مورد جریان اصولگرایی باشد که از علی اکبر ناطق‌نوری معتدل همراه روحانی تا آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی را شامل می‌شود. طیفی گسترده، آنطور که گاهی نشستن بر سر یک سفره یا قرار گرفتن زیر خیمه اعضای این طیف حتی ناممکن به نظر می‌رسد.

دیپلماسی اقتصادی حلقه گمشده سیاست خارجی نخستین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال ۹۸ روز گذشته با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد.

چالش انگلیسی احمدی‌نژادی‌های دیروز و امروز   «چرا باید اعتراض یک ایرانی به دخالت‌های انگلیس در امور ایران، به طور خشن و مخفیانه، آن هم در تهران مورد برخورد و محاکمه قرار گیرد؟» این متن قسمتی از بیانیه دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در سیزدهم فروردین ۱۳۹۷ در واکنش به روند رسیدگی به پرونده اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی، رئیس

ترامپ چگونه راه را بر مذاکره بین دولت های آینده ایران و آمریکا بست؟ شرلی تی در سی ان بی سی نوشت: ترامپ با تروریستی اعلام کردن سپاه، به تنش ها میان ایران و آمریکا دامن زد. به گفته امیلی هاتورن از مرکز استراتفور، این اقدام لایه دیگری بر موانع تقنینی می‌افزاید که دو کشور را مجبور خواهد کرد سال‌ها زمان صرف زدودن آنها کنند.

کیشِ ترامپ به امید حرکتی منجر به مات می‌توان به این باور رسید که سطح مناقشات و درگیری‌های دیرین بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا به‌ویژه با دولت فعلی و مستقر آن، با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی، به اوج خود رسیده و از بین سطور پیام آمریکایی‌ها با توجه به اقدام‌های اخیرشان، می‌توان ا

سنتکام چیست؟/ چرا ایران سنتکام را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد؟ روز گذشته ایالات متحده آمریکا سپاه را گروه تروریستی خواند که بالافاصله با پاسخ ایران مواجه شد. وزیر خارجه ایران در بیانیه‌ای مقر مرکزی نیرو‌های نظامی آمریکا را گروه تروریستی اعلام کرد.

تاثیر نارضایتی‌ها بر صندوق‌های رای زمزمه تکاپوی احزاب و سیاسیون برای آماده شدن به جهت ورود به انتخابات مجلس یازدهم به گوش می‌رسید، اما با آغاز سال جدید این زمزمه‌ها هر روز بیشتر و بیشتر شد.

صاحبان ثروت نباید ترکیب مجلس را رقم بزنند حدود یک سال است کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند.

پایان معافیت تحریم نفتی نزدیک است/ برنامه ترامپ برای تشدید فشار علیه ایران چیست؟ با نزدیک شدن پایان دوران معافیت نفتی هشت کشور وارد کننده نفت ایران، ترامپ در دوراهی افزایش قیمت حامل‌های انرژی در داخل و تمایلش به تشدید فشار‌ها علیه ایران یکی را انتخاب کند؛ ملاحظات داخلی احتمالا پیروز این رقابت خواهد بود.

آقای وزيركشور! استاندار را قربانی ميز خود نكنيد سیلی که در روزهای آخر سال ۹۷و ابتدای سال ۹۸ در چند استان کشور جریان یافت، نه تنها سنگ‌ها و جاده‌ها را جابه‌جا کرد، بلکه ضعف‌های بزرگ مدیریتی در وزارت کشور را که در این زمینه مسئولیت مستقیم دارد، به مقابل دیدگان همه مردم کشاند.

۱۲۳۴۵آرشیو
مداحان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
انتخابات ۱۴۰۰ ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نیروهای روس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
دونالد ترامپ - مکرون - مرکل,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
تحریم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حشد الشعبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حشد الشعبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اصولگرایان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمدجواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمود احمدی‌نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مذاکره ایران و آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
سنتکام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
نارضایتی مردم بر صندوق های رای,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی صوفی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
استفاده از VAR در فینال لیگ قهرمانان آسیا
پاراوزنه‌بردار جوان ایران ۴ سال محروم شد
سازوکار اینستکس پیشرفت خوبی دارد/ به توافق هسته‌ای پایبندیم
آخرین خبرها از سریال رمضانی «برادر جان» با بازی علی نصیریان
بازیگران نمایش «شاه ماهی» تکمیل شدند
صدرنشینی نمایندگان ژاپن و کره جنوبی/ قوچان نژاد ۸۰ دقیقه بازی کرد
۲ مدرس فینال «عصر جدید» معرفی شدند
شاهین شهرداری بوشهر و گل‌گهر سرجان لیگ برتری شدند/ شهرداری ماهشهر سقوط کرد
انتظار سفر به مریخ طولانی‌تر شد!
نتانیاهو: روستایی در جولان را به نام ترامپ نامگذاری می‌کنم
دانشگر بازی با الدحیل را از دست داد
خسارت ۷۰ میلیاردی سیل به پایگاه‌های میراث ملی و جهانی/ تَرَک عمیق در بند میزان
چرا سه برنامه حسن‌ روحانی پیاپی برهم خورد؟
احتمال حمله سایبری ایران به تاسیسات نفتی عربستان، امارات و آمریکا
پیروزی نیما عالیمان در تنیس روی میز قهرمانی جهان / نوشاد و شهسواری حذف شدند