سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۲:۵۹ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۱۰
چهره ها در سینما و تلویزیون

دوستان مشهور دنیای سینما که در واقعیت از یکدیگر متنفر هستند

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

فیلم ها و سریال ها مملوء از دوستی هایی هستند که گاهی آنچنان باورپذیرند که حتی ممکن است به آن ها غبطه بخوریم. اما در بسیاری از موارد، در پشت صحنه به جای آن دوستی های حسرت برانگیز، اختلاف و حتی تنفر وجود دارد.

فلورنس پیو و اولیویا وایلد

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

شایعه ی درگیری فلورنس پیو و اولیویا وایلد در زمان ساخت فیلم «نگران نباش عزیزم» (Don’t Worry Darling) در سال ۲۰۲۲ نقل همه ی محافل شده بود.

اما آنچه از این ماجرا می دانیم این است: پیو که معمولاً درباره ی همه ی فیلم هایی که در آن ها بازی می کند در صفحات مجازی خود صحبت می کند، به طور قابل توجهی از صحبت درباره ی فیلم «نگران نباش عزیزم» خودداری می کرد، فیلمی که وایلد هم یکی از بازیگرانش بود و هم کارگردان آن. پیو در نشست خبری فیلم در جشنواره فیلم ونیز هم شرکت نکرد و هیچ تصویری از خود در کنار وایلد منتشر نکرد. او همچنین از تمرکز بیش از اندازه ی فیلم بر روی سکانس های جنسی انتقاد کرد، تمرکزی که به خواست وایلد هنگام ساخت فیلم صورت گرفته بود.

در این فیلم آلیس (با بازی پیو) از همسایه و دوست صمیمی خود، بانی (با بازی وایلد) راهنمایی می گیرد. بنابراین به نظر می رسد رابطه ی آن ها در واقعیت عکس این بوده است.

وین دیزل و دواین جانسون

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

فیلم های «سریع و خشن» (Fast and Furious) شاید تماماً درباره ی خانواده باشند اما رابطه ی دواین جانسون و وین دیزل در پشت صحنه ی آن اصلاً برادرانه نبود.

وقتی در سال ۲۰۱۱ رسماً اعلام شد که جانسون عضو جدید خانواده ی «سریع و خشن» خواهد بود و در پنجمین قسمت آن حضور خواهد داشت، انتخاب بسیار مهیجی به نظر می آمد، چرا که طرفداران این مجموعه فیلم بالاخره می توانستند مبارزه ی شخصیت دومنیک با بازی دیزل را در برابر کسی ببینند که قدرت شکست دادنش را داشت.

دومنیک و شخصیت لوک هابز با بازی دواین جانسون طی روند داستان رفته رفته رابطه ی دوستانه ای با یکدیگر پیدا کردند و این رابطه تا جایی ادامه یافت که دومنیک هابز را برادر خود خطاب می کرد.

در زندگی واقعی اما میان آن ها خبری از رابطه ی برادرانه نبود. در آخرین هفته ی فیلمبرداری قسمت هفتم «سریع و خشن»، جانسون در پستی اینستاگرامی از همبازی های زن خود تقدیر کرد اما برخی از همبازی های مرد خود را «نازک نارنجی و بی ارزش» خواند.

اینطور که گفته می شود اختلاف میان جانسون و دیزل به حدی بود که آن ها در قسمت هشتم «سریع و خشن» هیچ سکانسی را به همراه یکدیگر بازی نکردند.

جانسون بعداً در مصاحبه ای گفت که در زمان بازی در فیلم های «سریع و خشن» او و دیزل چند باری با یکدیگر بحث داشتند که علت آن وجود تفاوت های اساسی در طرز نگاه آن ها به مقوله های فیلمسازی و همکاری بود.

نینا دوبرو و پل وسلی

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

نینا دوبرو با اذعان به تنفر او و پل وسلی از یکدیگر در زمان بازی در سریال «خاطرات خون آشام» (The Vampire Diaries) طرفداران این مجموعه تلویزیونی را شوکه کرد.

خوشبختانه آن ها حالا رابطه ی دوستانه ای دارند، اما به گفته ی دوبرو، او و وسلی در چند ماه ابتدایی فیلمبرداری سریال نمی توانستند با یکدیگر کنار بیایند.

دوبرو در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای گفت: «من به پل احترام می گذاشتم ولی از او خوشم نمی آمد.»

او در ادامه گفت: «حالا ولی احتمالاً از همه ی بازیگران سریال بیشتر پل را می بینیم. احتمالاً از همه بیشتر به هم نزدیک هستیم. خیلی با هم وقت می گذرانیم. واقعاً رابطه دوستی خوبی باهم داریم. همسرش را خیلی دوست دارم. خیلی جالب است که زمان چطور همه چیز را تغییر می دهد، چون هیچوقت فکر نمی کردم پل یک روز یکی از بهترین دوستانم شود.»

شخصیت های آن ها، النا (با بازی دوبرو) و استفان (با بازی وسلی) در سریال هم رابطه ی پرفراز و نشیبی داشتند. النا و استفان ابتدا طی ۳ فصل و نیم از سریال با یکدیگر رابطه عاشقانه داشتند و سپس در فصل چهارم برای همیشه به رابطه خود پایان دادند. بعد از آن تا پایان سریال، با یکدیگر دوست معمولی باقی ماندند.

سارا جسیکا پارکر و کیم کاترال

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

اختلاف سارا جسیکا پارکر و کیم کاترال، بازیگران سریال S.e.x and the City در سال ۲۰۱۸ به اوج خود رسید.

کاترال و پارکر اختلافی دیرینه با یکدیگر دارند که در سال ۲۰۱۷ نمایان شد، زمانی که کاترال مقصر ساخته نشدن قست سوم فیلم S.e.x and the City عنوان شد. او در واکنش به این خبر در توییتی نوشت: «تنها خواسته ی من این بود که دلم نمی خواست در فیلم سوم باشم.»

همه چیز زمانی بدتر شد که پس از مرگ برادر کاترال در سال ۲۰۱۸، پارکر در صفحه ی مجازی خود همدردی خود را نسبت به این اتفاق ابراز کرد. کاترال اما در پست مجازی تند و تیزی در پاسخ به پارکر نوشت: «بگذار این موضوع را روشن کنم. تو نه عضو خانواده ی من هستی، نه دوستم. این را برای آخرین بار می نویسم تا دیگر برای خوب نشان دادن خودت، از حادثه تلخی که برای ما اتفاق افتاده سوء استفاده نکنی.»

برخلاف آنچه در واقعیت وجود دارد، شخصیت های سامانتا (با بازی کاترال) و کری (با بازی پارکر) در سریال هنوز با یکدیگر دوست هستند.

بلیک لایولی و لایتون میستر

دوستان مشهور دنیای سینما,افراد متنفر از یکدیگر در هالیوود

بلیک لایولی و لایتون میستر، بازیگران سریال «دختر سخن چین» (Gossip Girl) در زندگی واقعی رابطه دوستانه ای ندارند.

رابطه ی شخصیت های سرنا (با بازی لایولی) و بلر (با بازی میستر) در طول ۶ فصل سریال فراز و نشیب زیادی را تجربه می کرد اما آن ها در نهایت دوست یکدیگر باقی می مانند. این امر اما در مورد خود لایولی و میستر صدق نمی کند.

وقتی شایعاتی مطرح شد درباره ی اینکه آن ها در زمان ساخت سریال نمی توانستند با یکدیگر کنار بیایند، سخنگوی لایولی در سال ۲۰۱۰ در بیانیه ای گفت: «بلیک و لایتون هرگز با یکدیگر دوست صمیمی نبوده اند و هرگز هم چنین ادعایی نکردند. بلیک سر کار می رود و در آنجا کارش را انجام می دهد و به خانه برمی گردد.»

تهیه کننده ی سریال «دختر سخن چین» هم در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای گفت: «بلیک و لایتون با یکدیگر دوست نبود. رابطه ی آن ها دوستانه بود اما مثل شخصیت های سرنا و بلر باهم دوست نبودند.»

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش