یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۸۹

آشنایی با انواع انیمه و دلایلی برای تماشای آن

انیمه,سریال انیمه,بهترین انیمهسبک مشخصه هنر انیمه در دهه ۱۹۶۰ با آثار اوسامو تسکوکا پدید آمد
انیمه را میتوان عضو جدیدی از سینما دانست که در همان قدم های اولش قدرت و گیرایی خود را نشان داد. انیمه نشان می دهد سادگی یک اثر مانع آن نمی شود که بخواهد محتوایی عمیق و فراتر از خیال ارائه دهد، بلکه این سادگی هم میتواند دروازه ای برای ارائه یک اثر بی نظیر تر و جامع تر باشد که با استفاده از الگویی مناسب، ادامه می یابد.

انیمه چیست؟

اَنیمه به ژاپنی یک سبک از طراحی با دست و پویانمایی رایانه ای است که خاستگاه آن ژاپن بوده است و معمولاً بر مبنای مانگا ساخته می شود (که در این صورت انیمانگا نامیده میشوند). انیمه ها دارای خصوصیاتی مانند نقاشی های رنگارنگ، شخصیت های پرجنب و جوش، داستانی همراه با پیکار و نبرد و اکثراً با موضوعاتی خیالی که در آینده رخ میدهند، همراه است. انیمه در واقع کوتاه شدهٔ واژهٔ انگلیسی انیمیشن «animation» (پویانمایی) است. انیمه ها نسبت به کارتون ها کیفیت بیشتری دارند و برای افراد با رده سنی مناسب خود ساخته میشوند.

تاریخچه انیمه

تاریخ انیمه از ابتدای سدهٔ ۲۰ شروع می شود که فیلم سازان ژاپنی با واژه انیمیشن که در آن هنگام در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، ایالات متحده و روسیه استفاده می شد آشنا شدند. کاتسودو شاشین، قدیمی ترین انیمه ی ۳ ثانیه ای از یک ملوان در سال ۱۹۰۷ است برخلاف ایالات متحده آمریکا، فیلمسازی ژاپن به صورت سازمانی کوچک بود که با مشکلاتی مانند کمبود بودجه، مکان و محدودیت دست به گریبان بود. با مطرح شدن انیمیشن، هنرمندان قادر به ساخت هر نوع کاراکتر و صحنه ای شدند.

در طی دهه ۷۰، درصد محبوبیت مانگا بسیار بالا رفته بود که بعداً انیمیشنی طبق آنان نیز ساخته می شد. از کارهای اوسامو تزوکا که بعداً مشهور به «افسانه» و «خدای مانگا» شد، میتوان در این زمینه نام برد. به علت چنین فعالیت هایی، انیمه امروز بعنوان یک هنر شناخته می شود.

انیمه های رباتیک مانند گاندام و دژ فضایی در دهه ۸۰ بعنوان کلاسیک های این نوع نام گرفتند و این نوع انیمه هنوز هم یکی از مطرح ترین انواع انیمه است. در دهه ۸۰، انیمه در رسانه های ژاپن قبول و سریع به یک رشته تولید موفق تبدیل شد. از بعضی از محبوبترین انیمه ها در ایران میتوان به دراگون بال، ناروتو، بلیچ، وان پیس، گینتاما و فری تیل اشاره کرد.

پیشرفت انیمه در طول تاریخ

نخستین انیمیشن تجاری ژاپنی مربوط به سال ۱۹۱۷ است و بعد از آن، تولید انیمه ژاپنی بطور مداوم در حال فزونی است. سبک مشخصه هنر انیمه در دهه ۱۹۶۰ با آثار اوسامو تسکوکا پدید آمد و در اواخر قرن بیستم در سطح بین المللی گسترش یافت و به این ترتیب مخاطبان بزرگ داخلی و بین المللی را توسعه داد. اکنون انیمه ها به زبان های مختلفی ترجمه شده است و میلیون ها هوادار را بخود جلب نموده است و معمولاً به صورت سریالی ارائه می شوند.

ویژگی های انیمه

انیمه از نظر سبک های هنری، روش های پویانمایی، تولید و روند کار گوناگون با دیگر انواع انیمیشن تفاوت های متعددی دارد. از نظر بصری، انیمه یک شکل هنری متنوع است که سبک های هنری مختلفی را شامل می شود که بین هر خالق، هنرمند و استودیو تفاوت دارد. با این که هیچ سبک هنری انیمه بر دیگری غالب نیست، ولی برخی ویژگی های مشابه در تکنیک های پویانمایی و طراحی شخصیت بین آنها دیده می شود.

دلایلی برای تماشای انیمه

- متنوع بودن ژانرها:

این چنین تنوع بزرگی در ژانر و ژانربندی و نیز ترکیب آنها با یک دیگر اغلب در انیمه ممکن است و آن هم به علت انعطاف پذیری داستان و چند لایه بودن آن است. در واقع یکی از دلایلی که قصد ذکر آنها برای جذب شما به انیمه را داشتیم، همین تنوع ژانرها است.

- محتوایی فراتر از درجه بندی سنی:

انیمه بر خلاف انیمیشن های غربی، سعی در ارائه واقعیت ها و دردهای جامعه دارد و بدون توجه به درجه سنی آنرا عرضه می کند. امکان دارد یک انیمه که مناسب درجه سنی کودومو است دارای محتوایی بسیار عمیق تر از آن درجه سنی ارائه دهد.

- فصل ها و قسمت های کوتاه:

انیمه بر خلاف سریال ها که قسمت های زیاد و البته فصل های دور و درازی هم دارد، بسیار کم و کوتاه است.

- آشنایی با فرهنگ ژاپن:

با مشاهده انیمه ، میتوان فرهنگ ژاپن، روش زندگی مردم و نظرات آنها در مورد بعضی حقایق را به خوبی مشاهده و درک کرد.

- بهبود و گسترش قوه تخیل شما:

انیمه اغلب با ارائه دنیاهایی علمی- تخیلی و جذاب که ذهن خلاق نویسنده آنرا ساخته است شناخته می شود. حتی شخصیت ها، قدرت ها و امکانات درون انیمه نیز ساخته ذهن نویسنده است که در اغلب مواقع میتواند سبب تقویت قوه تخیل شما شده و تصورات جدیدی را برای تان بسازد.

انیمه چیست,انیمه,انیمه های برتر برترین سریال انیمهانیمه نسبت به کارتون کیفیت بیشتری دارد

آیا تماشای انیمه برای کودکان مناسب است؟

انیمه میتواند طیف گسترده ای از مباحث را شامل شود، از محتوای خشونت آمیز گرفته تا صحنه های غیر اخلاقی. به همین جهت والدین می بایست هشیار باشند و در انتخاب انیمه برای کودکان خود نهایت دقت را به خرج بدهند. پس پیش از انتخاب انیمه برای کودک، حتماً به ژانر و محتوای آن توجه کنید. 

ژانر و ساب ژانر در انیمه

ژانر دسته بندی مختلف یک اثر، طبق موضوع و نحوه ارائه آن است. این به ما کمک می کند تا اساس و زمینه طرحِ داستان و کاراکترهای که دنبال می کند را درک کنیم. ژانر همچنین سبک های تیپیکی از گفتار و واژگان را در هر گروه ارائه می کند. ژانر در انیمه نیز به همین گونه عمل می کند. هر ژانر خصوصیت های خاص خود را دارد که آنرا منحصر به فرد می کند. انیمه ها نیز مانند فیلم ها و سریال ها دارای ژانرهای مختلفی هستند. انیمه ها معمولاً با یک ژانر مشخص گروه بندی نمی شوند، بلکه هر انیمه از ترکیب چند ژانر گوناگون ساخته می شود.

>> رمانس (romance) یا عاشقانه:

گاهی وقت ها انیمه عاشقانه با ژانرهای دیگر انیمه مثل Mecha ،Shounen ،Shoujo، جادو، ماجراجویی و … نیز آمیخته می شود. از این جهت این ژانر هیچوقت از بین نمی رود و هم چنان به محبوبیت خویش ادامه خواهد داد.

>> اکشن (action):

مرسوم ترین ژانر موجود، اسم آن را به خوبی محتوا توضیح می دهد، انیمه که محدود به همین تک ژانر شود دارای کمبود در محتوا و ضعف در شخصیت پردازی میشود به همین علت این ژانر معمولاً با ژانرهایی چون کمدی، ماجراجویی و یا فانتزی ترکیب می شود.

>> کمدی (comady):

اکثرا انیمه در نقاطی از داستان دارای محتوای کمدی است. ترکیب های رایج آن اکشن/کمدی و رمانتیک/کمدی است.

>> کودکانه (kids):

این ژانر یکی از برترین انیمه سبک کودکانه همسایه ام توتورو (my neighbor totoro) است.

>> تاریخی (historical):

این ژانر طبق افسانه های واقعی امکان دارد ساخته شود و یا جریان انیمه در گذشته رخ می دهد.

>> ورزشی (sports):

ژانر ورزشی که همه با آن آشنایی دارند ورزش های گوناگون از جمله بوکس، تنیس، بازی بسکتبال و … دیده می شود و داستان آن حول شخصیتی ورزش‌کار و یا مسابقات یک تیم ورزشی می چرخد.

معرفی سبک های انیمه,تماشای انیمه برای کودکان,انیمهپیش از انتخاب انیمه برای کودک، حتماً به ژانر و محتوای آن توجه کنید

>> موسیقی (music):

ویژگی انیمه این سبک این است که شخصیت اصلی یا یک آهنگساز و خواننده است و یا با ابزار موسیقی مثل گیتار، پیانو و ویولون کار می کند.

>> ابر قدرت (super power):

انیمه این ژانر به اینصورت است که شخصیت اصلی دارای قدرت های فراطبیعی است و میتواند کارهای عجیبی انجام دهد. قدرت های آنها در اکثر مواقع مثل جادو هستند ولی جادو محسوب نمی شوند.

>> مدرسه ای (school):

انیمه این ژانر اغلب در مدرسه و محیط های مدرسه مانند جریان دارد. این ژانر با اکثر ژانرها به آسانی ترکیب می شود و عنصرهای آن تقریباً در هر ژانری (به جز Dementia) دیده می شود.

>> جرم و جنایت (crime):

در این انیمه جنایت ها و کشتار های متعددی انجام میشود که تقریباً سبک معمایی دارد.

>> هیولاها (demons):

انیمه این ژانر بیشتر مثل اکشن است و امکان دارد خط داستانی قوی و عمیقی را دنبال نکند و بیشتر به تمرکز بر روی مبارزات بپردازد.

>> فانتزی (fantasy):

فانتزی، ژانری است که انیمه با طراحی و رنگ پردازی زیبا و البته داستان هایی جالب و درگیر کننده را در خود دارد.

>> هنر های رزمی (martial arts):

در این ژانر، انیمه تمرکز ویژه ای بر روی مبارزات تن به تن و استفاده از مشت دارد و گاهاً از سلاح هایی مثل نانچیکو نیز استفاده می شود.

>> فضایی (space):

این ژانر، مخصوص افرادی است که به فضا، سفینه ها و فضاپیماها علاقه دارند. اماکن این انیمه نه در سیاره دوری جریان دارد و نه در کهکشانی دیگر.

>> بازی (game):

به نحوی شامل انیمه می شود که بدون خونریزی و خشونت است و بیشتر شخصیت ها به انجام بازی هایی مانند شطرنج، کارت بازی و یا بازی های ویدئویی می پردازند.

>> ترسناک (horror):

انیمه وحشتناک برای ایجاد ترس و وحشت در دل بینندگان ساخته شده است. داستان های اصلی انیمیشن های خوفناک اکثراً شامل نیروهای ماوراء طبیعی با شخصیت هایی شرور می باشد. شخصیت های محبوب فیلم ترسناک معمولاً شامل هیولا هستند. 

>> برشی از زندگی (slice of life):

این انیمه که حاوی معما است، ولی معمولاً در مورد کارهایی است که مردم طی روز انجام می دهند مثل مدرسه رفتن، ورزش کردن و یا رفتن به جشنواره های فرهنگی. هم ذات پنداری با مردم را میتوان بعنوان یکی از مهم ترین علل محبوبیت این ژانر انیمه در نظر گرفت.

انیمه,پیشرفت انیمه در طول تاریخ,انیمه استودیوّانیمه یک شکل هنری متنوع است که سبک های هنری مختلفی را شامل می شود

>> شوجو (shoujo):

در این انیمه مخاطبِ هدف آن دختران جوان بین ۷ تا ۱۸ سال است، به شدت بصری و داستان پردازانه است و تمرکز قوی بر تم عاشقانه/ رمانتیک دارد. 

>> جوسی (josei):

یک ژانر خیلی کم یاب، مخاطبِ هدف زنان بالغ بین ۱۸ تا ۴۰ هستند. تم آن زندگی نرمال یک زن است. سبک متحرک سازی آن پخته و واقع بینانه است. این انیمه به شکل واقع گرانه ای به زندگی عاشقانه و احساسی و روابط کاراترهایش می پردازد. 

>> شونن (shunen):

انیمه این ژانر کاملاً برای پسران طراحی شده که اکثرا اکشن است و دیالوگ های کمتری دارد و برای یادگیری زبان ژاپنی بهتر است.

>> بیشونن (bishounen):

این ژانر در غرب خیلی کمیاب است ولی در ژاپن کاملاً موفق و محبوب است، در انیمه این ژانر، داستان حول محور یک پسر زیبا می چرخد و معمولا مخاطب های هدف، آن دخترهای جوان است.

>> سینن (seinen):

مخاطبِ هدف آن غالباً پسران و مردان بالغ بین ۱۸ تا ۴۰ سال است. تم های اصلی این انیمه روانشناسانه، خشن و سِکشوال است و به روابط و توسعه شخصیت کاراکتر می پردازد.

>> بیشوجو (bishoujo):

در انیمه این ژانر، داستان حول محور دختران زیبا می چرخد.

>> شوجوآی (shoujo ai):

انیمه این ژانر، روابط ملایم بین دو همجنس که دختر هستند را نشان میدهد.

>> شونن آی (shounen ai):

انیمه این ژانر، روابط ملایم بین دو همجنس است که پسر هستند.

>> یوری (yuri):

در انیمه این ژانر، رابطه بین دو همجنس دختر که اصلاً هم ملایم نیست را نشان میدهد.

>> یائویی (yaoi):

انیمه این ژانر، رابطه بین دو همجنس پسر است که اصلاً هم ملایم نیست.

>> ایچی (ecchi):

به طورکلی انیمه این ژانر روابط جنسی یا اعضای جنسی بدن را نشان نمی دهند ولی سبب برانگیخته شدن افکار شهوانی می شوند. معمولاً با ژانرهای کمدی، هارم، شونِن و سِینِن ترکیب می شود.

>> هنتای (hentai):

انیمه این ژانر، پایان انحرافات است و هر چیزی که فکرش را کنید در آن هست. این انیمه بعضی وقت ها شطرنجی است. 

>> اینسست (hncest):

این ژانر بسیار نادر است و بعنوان منفورترین ژانر برگزیده شده است. روابط عاشقانه بین دو همخون این ژانر را شامل می شود.

انیمه استودیو,انیمه,انیمه بزرگسالانیمه‌ ژاپنی طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد

گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آنگلا مرکل,زندگینامه آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل زندگینامه آنگلا مرکل (+ تصاویر)

زاده:۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴

زادگاه:هامبورگ، آلمان غربی

شغل:صدراعظم آلمان 

اقامتگاه:برلین،  آلمان

محل تحصیل:دانشگاه لایپزیگ ( لیسانس علوم)

ادامه
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
انواع دیالوگ های بهروز وثوقی,بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی,دیالوگ های بهروز وثوقی

دیالوگ های بهروز وثوقی بهروز وثوقی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ در شهرستان خوی و از ستاره های سینما و تئاتر اهل ایران است. وثوقی پیش از بازیگری در سینما، کارمند اداره دارایی و بعد دوبلور و گوینده رادیو تلویزیون بود. بهروز وثوقی محبوبیتی افسانه ای بین مردم و سینما دوستان دارد و یکی از محبوب ترین چهره های سینمای ایران بوده است. دیالوگ های بهروز وثوقی بهروز وثوقی را باید ستاره سینمای متفاوت ایران دانست. موج نو سینمای ایران با فیلم قیصر شروع شد و بهروز وثوقی قیصر بود. نقش های متفاوتی که او بازی کرد احتمالا در تاریخ سینمای ایران بی سابقه باشد از قیصر گرفته تا رضا موتوری، سوته دلان، گوزن ها، همسفر، کندو، تنگسیر و بسیاری دیگر....بهروز وثوقی نماد و سمبل خشم و عشق و تنهایی های یک نسل بود، در قیصر و گوزن ها برای نشان دادن اعتراض پاشنه ور کشید و پای حرفش ایستاد، در سوته دلان و داش آکل عاشق شد و انسان هایی دل سوخته را بازی کرد که هر روز کم تر می شدند. بهروز وثوقی همچنان قهرمان خیلی از فیلمسازها، بازیگران و عوامل سینمای گذشته و امروز ایران است. >> دیالوگ های بهروز وثوقی در فیلم داش آکل: کمر مرد رو هیچی تا نمی کنه، جز زن! من بودم و یه طوطی… حالا هم باز منم و یه طوطی، ولی دیگه نه اون طوطیِ و نه من داش آکل …. >> دیالوگ های بهروز وثوقی در فیلم قیصر: این نظام روزگاره… یعنی این روزگاره دایی. نزنی میزننت >> دیالوگ های بهروز وثوقی: اگه قرار باشه من اونی بشم که تو میگی، دیگه من، من نیستم! من همینی ام که میبینی! مغازه که نیست دکور بچینم برات! من نه" آرزوی" کسی هستم و نه" آویزون" - ما اگه ظاهرمون به قشنگی خیلیا نیست، پیش خودمون خوشحالیم که باطنمون از خیلیا قشنگتره... - صادقانه" بد" باش! ولی با دروغ و ظاهر ادای آدم خوبا رو در نیار! >> دیالوگ های بهروز وثوقی در فیلم سوته دلان: ساعت زنگ زده ِ دیگه زنگ نمیزنه، چونکه زنگهاشو زده >> انواع دیالوگ های بهروز وثوقی: نـنـه ..! هــر چی بدبختی کشیدیــم گفتی" حکمت خداست" بــیـبــین ننــه ... نیشونـــی این حکمتو بده برم در خــونش بگم دٍ لامصـــب،،، مشکلت با مـــن چیـــه آخه..! ؟ انواع دیالوگ های بهروز وثوقی >> بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی: میگن رفیق بازی نكن خراب میشی.... ولی كسی نمیدونه ما خرابه رفیقیم ... خوب نیستم ولی واسه رفیقام جلوی خوبا وایمیسم... >> دیالوگ های بهروز وثوقی: دایی اینو بهت بگم آدم، آدم ول معطله، من، من اینو می خوام، اونو می خوام نداره، ، باهاس دید که ، باهاس دید که اون صاحب مُرده چی می خواد این، این درست نیست دایی، درست نیست، کار از یه جا خرابه حالا از کجا خرابه، باهاس باهاس، وقت گرفت از اوستا کریم پرسید >> زیباترین دیالوگ های بهروز وثوقی: وقتی تــاس آدم بـــد نِشـــست، بد نِشـست. اما من فرار نمـی کنم. فرار آدمـو کوچــیک می کنه. ولـــــــی من تا آخرشـــو مـی رم... >> گزیده ای از دیالوگ های بهروز وثوقی: هی نیگاه کن خشگل بی معرفت اولا که سلام دویما:امیدوارم که گل غنچه همیشه رو لبات شکفته باشه سوما:اون وقتی با کامیون عشقت از سر بالایی پیچ دل ما بالا می رفتی می دونستم چیزی جز گرد و غبارت واسه ما جا نمی مونه چهارمندش:اگه از روی کرمت احوال دل ما رو بپرسی اینقده هستیم که پس نیفتیم پنجمندش:به اندازه یه کاسه ماست خوری سر سفره دوستت دارم >> دیالوگ های بهروز وثوقی در فیلم مجید: هه هه هه هه پنزر خنزر توپ داغونم نمیکنه، چش شیطون کر توپ توپم! این مال و منال مفتی همچی هلو برو تو گلو گیر نیومد حاصل یه عمر جوبگردیه! آقامون ظروفچی بود خودمون شدیم جوبچی, جوبچی! آقا مجید ظروفچیه جوبچی! هه هه هه هه میخ زنگ زده, زنجیر زنگ زده, تارزان زنگ زده, ساعت زنگ زده! حواستو ضرب کن جمع کن ضرب کن جمع کن! ساعت زنگ زده دیگه زنگ نمیزنه چون زنگاشو زده >> گلچینی از بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی: بیکارم، چون پــول ندارم، چون پــارتی ندارم، چون قوم خویــش کله گنده ندارم، چون زن ندارم، ممممصبتو شکر، اصلا تو خیال میکنی من کیـــم؟ مهندس میکانیک از یو اس آ؟ صاحاب چهارتا پمپ بنزین؟ هـــه هـــه هـــه هـه، رفیق، به امام رضا من هیــــچی نیستم... >> دیالوگ های بهروز وثوقی: وقتی آدم تنـــــها میشه به خیلی چیـــــزا دل می بنده >> دیالوگ های بهروز وثوقی در فیلم قیصر: خدایا اگه روزی روزگاری قرار بشه هر کی پیر شد دلشم کوچیکشه خدایا مارو هرگز پیر نکن که هیچ حوصلشو نداریم... >> دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی: حبیب:چرا نیومدی در دكون مجید:امروز جمعه است، تعطیلیه حبیب:امروز دوشنبه است، خیلی داریم تا جمعه مجید:نخیییر، تو اون تقویمه كه آقام اون سال خودش با دست خودش بهم عیدی داد امروز جمعه است حبیب: (با پوزخند) اون تقویم باطله است مجید:واسه من جمعه جمعه آقامه، شنبه شنبه آقامه، خواه مرده، خواه زنده، جخ تقلید مرده جائزه، آقا میگه پا منبر، زكی اینوووو.. .. >> دیالوگ های بهروز وثوقی: ما داداشیم... از یه خمیریم... اما تنورمون علی حده است... تنور شما عقدی بود؛ مال ما تیغه ای صیغه ای، کله شماها شد عینهو نون تافتون، گرد و تلمبه قلمبه، کله ما شد عینهو نون سنگک. هه هه هه هه... شكر بربری نشدیم ...( سوته دلان) بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی >> بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی: خان دایی، این پیرهن خونی رو بده به ننم، بگو خوب بوش كنه تا داغ دلش آروم بگیره، بگو قیصر گفت دو تا دیگه هم برات میارم >> دیالوگ های بهروز وثوقی: من دیگه تو این دنیا کاری ندارم، الا یه کار یعنی ۳کار، اونم این که یکی یکیشونو بفرستم اون دنیا تا کامروا بشن و ملائکها بادشون بزنن گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش