چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۱۱۶

انواع گیتار و کاربرد آنها چیست؟ (+ تاریخچه)

گیتار,عکس گیتار,گیتار برقیاز نظر نحوه تقویت صدا، گیتار به دو دسته بزرگ گیتار آکوستیک و گیتار برقی تقسیم میشود
گیتار، به طور معمول، شش سیم دارد. این ساز با دو دست نواخته می شود. یک دست با مضراب یا با نوک انگشتان به سیم ها ضربه می زند تا سیم ها مرتعش شوند و هم زمان، انگشتان دست دیگر با قرار گرفتن پشت باره ها و ایجاد تغییر در طول سیم ها، کوک سیم ها را تغییر داده و در نتیجه، نت های موسیقایی تولید می شود.

گیتار

ساز گیتار یک ساز زهی است که آن را هم با انگشت (فینگراستایل) و هم با زخمه یا پیک (پیک استایل) می نوازند و از این رو که سیم های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می کنند، به سازهای گروه کوردوفون تعلق دارد. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از نظر ساختار آن و چه از نظر تکنیک های نوازندگی) توانسته است همگام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد. در نتیجه گونه های متفاوتی از آن به وجود آمده و هم اینک جایگاه ویژه ای در موسیقی جهان دارد.

تاریخچه گیتار

روایت های مختلفی در خصوص تاریخچه گیتار وجود دارد عده ای بر این عقیده اند که گیتار از مصر سرچشمه گرفته است و تعدادی هم بر این نظرند که گیتار از سیتارای یونانی- آشوری (Greek Assyrian Cithara) که به وسیله رومی ها به اسپانیا آورده شده، گرفته شده است. گیتار نتیجه تحول لوت در اروپا است. لوت نیز خود تحول یافته عود (به عربی العود= چوب) و بربط است. گفته می شود زریاب نامی عود را به اندلس آورد و از آن پس این ساز در اسپانیا و دیگر مناطق اروپا مرسوم شد. در زمان حکومت اسلام در اروپا، ساز گیتار به وسیله زریاب داراب گردی و چند تن از شاگردانش به آندلس برده شد. در آن زمان به گیتار، کیتارا یا قیتارا می گفتند و نام کنونی گیتار برگرفته از همین نام است. در واقع وجود پسوند تار در نام گیتار میتواند موید این باشد که گیتار سازی ایرانی است.

بهترین گیتار برای شروع

بهترین گیتار برای یک شخص، امکان دارد برای نوازنده ای دیگر آزار دهنده و خسته کننده باشد. ویژگیهای بدنی و سلیقه ی موسیقایی هر نوازنده تأثير زیادی در انتخاب گیتار او دارد.

اجزای ساز گیتار

گونه های متنوع ساز گیتار امکان دارد شامل اجزای مختلفی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آنها با هم تفاوت داشته باشند ولی نهایتاً اجزای موجود در همهٔ انواع آن ها عبارتند از: سردسته، خرک، هد، فرت، (Fret Truss Rod) پیچی که برای تنظیم انحنای دسته بکار میرود، Inlay زییناتی که نقش راهنما را دارند و معمولاً پشت فرت های ۳ ۵ ۷ ۹ ۱۲ ۱۵ ۱۷ ۱۹ ۲۱ ۲۴ قرار می گیرند، دسته، (پاشنه) اتصال بدنه با دسته، بدنه، پیکاپ ها (pickups)، قسمت های مربوط به مدار الکتریکی تنظیمات ولوم، خرک پایینی (Bridge)، صفحه پیک گارد (گاهی برای مخفی کردن مدارها و گاهی صرفاً برای جلوگیری از خش دار شدن رنگ بدنه در اثر برخورد پیک به مرور زمان)، صفحهٔ پشتی، صفحهٔ جلویی، قسمت های جانبی، دریچه خروج صدا (معمولاً دارای تزییناتی به نام rosset)، سیم ها، saddle تنظیم کننده ارتفاع هر سیم، فرت بورد (چوبی که فرت ها روی آن کوبیده شده اند).

گیتار زدن,گیتار,گیتار کلاسیکگیتار نتیجه تحول لوت در اروپا است

انواع گیتار و کاربرد آنها

در ادامه مختصری از هر کدام از سبکهای گیتار برای شما توضیح خواهیم داد:

۱. گیتار آکوستیک:

گیتارهای با سیم فلزی، که به آن ها گیتار آکوستیک نیز می گویند. این گیتارها در خارج از ایران متداول تر هستند و در سبک هایی از جمله راک، بلوز و کانتری استفاده می شوند. گیتار آکوستیک از سیم های فلزی استفاده می کند و با لمس سیم ها میتوانید فلزی بودن آنها را تشخیص دهید. سیم های گیتار آکوستیک به داخل بدنه میروند و با یک میخ کوچک محکم می شوند.

۲. گیتار کلاسیک:

اصولاً باید گفت گیتار کلاسیک نوعی گیتار آکوستیک است زیرا صدای آن بدون واسطه شنیده می شود ولی این نوع ساز کمی با گیتارهایی که با عنوان گیتار آکوستیک شناخته میشوند تفاوت دارد. بدنه آن اندکی کوچکتر بوده و در آن به جای سیم های فلزی از سه سیم نایلونی و سه سیم فلز تنیده شده به دور ابریشم استفاده می شود، که به آن صدای نرم و آرامی می دهد. گیتار کلاسیک صدایی لطیف تر نسبت به گیتار فلامنکو دارد که البته باز هم انتخاب ساز به سلیقه آن نوازنده بر می گردد.

۳. گیتار الکتروآکوستیک:

از نظر شکل نمی توان تفاوت چندانی بین یک ساز الکترو آکوستیک با یک ساز آکوستیک پیدا کرد ولی از نظر صوتی گیتار الکتروآکوستیک روند الکتریکی را پیش می گیرد، به این صورت که صدا توسط پیکاپ به شکل سیگنال الکتریکی درآمده، که پس از طی کردن مسیرها و بعضی ادوات الکتریکی، به وسیله آمپلی فایر تقویت می شود و عاقبت از طریق اسپیکرهای آمپلی فایر به گوش می رسد. در صورتیکه تنظیمات خیلی خاصی برای آمپلی فایر (و افکت یا افکت ها) نداشته باشیم، صدای این نوع با گیتار آکوستیک تفاوتی نخواهد داشت، با این تفاوت که اکنون صدا تا حدود زیادی تحت کنترل می باشد. نوازنده بدون آنکه ناچار به تعویض ساز برای پیدا کردن صدای مورد نظرش باشد میتواند از طریق تنظیم اکولایزری که روی آن قرار دارد حالت صدا را تغییر دهد و با صدایی که مورد نظرش است نوازندگی کند.

گیتار الکتریک,نت گیتار,گیتارگونه‌های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند

۴. گیتار پاپ:

گیتار پاپ همانطور که از نامش پیداست مربوط به موسیقی پاپ است. بر خلاف تصور، این سبک گیتار نه تنها ساده نیست بلکه پیچیدگیهای بسیار زیادی هم دارد و صرفا به آکورد و ریتم منتهی نمی شود. این سبک گیتار را در ایران با همان گیتارهای کلاسیک و فلامنکو می نوازند و ساز گیتاری به نام گیتار پاپ وجود ندارد. بسته به سلیقه نوازده و جنس صدا و زیر دست و … که مد نظر است ساز مورد نظر انتخاب می گردد. عده ای این سبک را با پیک و عده ای هم با انگشت می نوازند. در صورتی که شما علاقه مند هستید این سبک را با انگشت بنوازید باید از تکنیکهای فلامنکو و کلاسیک برای نواختن استفاده کنید و بعد از یادگیری تکنیک های مورد نظر قطعات پاپ را با آن تکنیکها بنوازید.

۵. گیتار باس:

گیتاری با ظاهری شبیه به گیتار الکتریک، دارای انواع ۴ سیم، ۵ سیم، ۶ سیم، ۷ سیم، ۱۲ سیم و فرت لس (بدون فرت) است. سیم ها بسیار قطور تر از گیتار الکتریک و صدایی بسیار بم دارد و معمولاً بعنوان سولو (تک نوازی) در قطعه استفاده نمی شود و بیشتر نقش هم نواز و همراهی کننده موزیک را دارد. تقریباً در تمام مکتب های موسیقی از این گیتار استفاده میشود مثل پاپ، راک، متال، بلوز، کانتری و … گیتار باس هم با پیک و هم با انگشت نواخته می شود. این ساز هم مانند گیتار الکتریک از خود صدایی ندارد و صدای آن توسط میکروفونهای گیتار (pick up) گرفته شده و از طریق کابل به افکت و بعد از آن به آمپلی فایر منتقل می شود.

۶. گیتار فلامنکو (اسپانیش):

این سبک با سازی همنام خودش (گیتار اسپانیش) نواخته می شود. این گیتار دارای ۳ سیم فلزی و ۳ سیم نایلونی است و بدنه اش از چوب ساخته می شود. این مکیب گیتار همان طور که از نامش مشخص است از کشور اسپانیا آمده است. توجه داشته باشید که نام صحیح این مکتب نوازندگی گیتار فلامنکو (flamenco) می باشد که به اشتباه به آن فلامینگو می گویند. همان طور که خودتان می دانید این کلمه نام گونه ای پرنده است و نه یک مکتب موسیقی. فلامنکو با انگشت نواخته می شود.

موسیقی فلامنکو مانند موسیقی ایرانی یک نوع موسیقی دستگاهی به شمار می آید. در واقع سیستم نت نویسی برای گیتار فلامنکو صرفا از این جهت اختراع شده تا بتوان آثار فلامنکو را مکتوب کرد و گرنه از قوانین ضربی عمومی موسیقی پیروی نکرده و قوانین ریتمیک مخصوص بخود را دارد. از نوازندگان بزرگ فلامنکو میتوان به پاکو دلوچیا، خوان مارتین، پاکو پنیا و … اشاره نمود که با شنیدن قطعات این اساتید فلامنکو شما میتوانید دید نسبتا خوبی به سبک فلامنکو پیدا کنید. اصولا” شناخت و انتخاب یک مکتب موسیقی برای هر سازی صرفا از طریق شنیدن امکان پذیر است و توضیحی نیست.

۷. گیتار الکتریک:

گیتار الکتریک یا گیتار برقی نوعی گیتار است که صدای آن توسط تقویت کننده ای الکتریکی تشدید یا تغییر می یابد. استفاده این ساز در موسیقی از دهه ۱۹۳۰ آغاز شد. گیتار الکتریک در سبک های مختلفی از جمله راک، متال، بلوز، پاپ، جاز و هیپ هاپ استفاده می شود؛ ولی در سبک راک، متال و بلوز به عنوان ساز اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. 

گیتار,عکس از گیتار,اکورد گیتارگیتار یکی از سازهای زهی است که با مضراب یا انگشت نواخته می‌شود

اکشن گیتار چییست؟

اکشن گیتار، به معنای فاصله ی سیم های گیتار از صفحه ی انگشت گذاری است. این فاصله امکان دارد سادگی کار با گیتار و تجربه ی نوازنده را تحت ‌تأثیر قرار دهد. به همین علت اغلب نوازندگان میزان اکشن محبوبی دارند که با اکشن موردعلاقه ی دیگر افراد متفاوت است. اکشن گیتار را در حالت عادی در فرت دوازده ام اندازه گیری می کنند. در نتیجه عددی استاندارد (بر اساس سانتی متر ) بدست می آید که با تجربه ی سایر نوازندگان قابل مقایسه است.

حتما شنیده اید که بسیاری از گیتاریست ها از «اکشن بالا» در گیتار شکایت می کنند. اکشن بالا به معنای فاصله ی زیاد سیم ها با فرت برد است. به همین ترتیب اکشن پایین به معنی فاصله ی کم سیم ها و صفحه ی انگشت گذاری است. اکشن احیانا مهم ترین بخش از ست آپ (رگولاژ) گیتار است. اکشن مناسب نه تنها نوازندگی گیتار را ساده تر می کند، بلکه سبب می شود گیتار کوک خود را در طول دسته و در زمان اجرا حفظ کند.

پیک گیتار چیست؟

پیک گیتار نوعی زخمه است که برای نوازندگی گیتار طراحی شده است. پیک گیتار تأثير فراوانی در صدا و تکنیک نوازندگی شما خواهد داشت و در پیشرفت شما در سبک مورد نظرتان بسیار مؤثر است.

در طول زمان، پیک گیتار از جنس های مختلفی مانند پلاستیک، رزین، فلز، شیشه، پولک لاک لاک پشت، چوب، نمد و یا سنگ تهیه شده است. پیک ها اکثرا در قالب همسان به شکل یک مثلث متساوی الساقین کشیده که دو وجه بالای آن شبیه به هم و وجه دیگر اندکی تیزتر و با زاویه کمتری هست شاخته می شوند.

اکورد گیتار,گیتار,کاربرد انواع گیتار بهترین گیتار، گیتاری است که نوازندگی را ساده‌تر کند

گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره

Parse error: syntax error, unexpected '<'‎ in ‎/home/sarpoosh/public_html/modules/php/php.module(80)‎ : eval()‎'d code on line ۴۵
لبرون جیمز,عکسهای لبرون جیمز,قد لبرون جیمز بیوگرافی لبرون جیمز، بسکتبالیست مشهور و با استعداد (+تصاویر)

لقب: کینگ جیمز

متولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۸۴

محل تولد: آکرون اوهایو

قد: ۲۰۳ سانتیمتر

وضعیت تأهل: متأهل

ادامه
احمد جنتی,سن احمد جنتی,احمد جنتی بیوگرافی زندگینامه احمد جنتی و فعالیت های او (+ تصاویر)

زاده: ۳ اسفند ماه ۱۳۰۵  

زادگاه: لادان، اصفهان

شروع به کار : ۲۷ اسفند ماه ۱۳۷۵

سمت: پنجمین رئیس مجلس خبرگان رهبری

تحصیلات: اجتهاد

گمارنده: سید علی خامنه ای

ادامه
امام حسین (ع),درباره امام حسین (ع),تصاویر امام حسین (ع) زندگینامه امام حسین (ع) از امامت تا شهادتش

زادگاه: مدینه، حجاز

کنیه: اَباعَبْدِاللّه، ابوعلی

زادروز: ۳ شعبان ۴ ه‍.ق

نقش: سومین امام شیعیان

فوت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل دفن: حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
دیالوگ های عاشقانه,انواع دیالوگ های عاشقانه,دیالوگ های عاشقانه سینمای ایران

بهترین دیالوگ های عاشقانه با دیالوگ های عاشقانه به آسانی میتوانید حرف دل تان را مخاطب تان برسانید. بعلاوه این دیالوگ های عاشقانه میتوانند به شما کمک کنند که احساسات خویش را در شبکه های اجتماعی و... بیان کنید. یکی از پایه های ماندگاری فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی را باید در دیالوگ هایی جست و جو کرد که در حافظه تاریخی مخاطبانشان نقش بسته اند. دیالوگ های عاشقانه  برخی از دیالوگ ها در فیلم ها و سریال ها به قدری زیبا و تاثیر گذار هستند که پس از دیدن فیلم و سریال در ذهن ما نقش می بندند. خیلی از ما برای بیان احساسات، ابراز علاقه یا رساندن حرف دل خود به مخاطب به سراغ دیالوگ های ماندگار عاشقانه می رویم. در این مطلب بعضی از این دیالوگ های عاشقانه از فیلم های ایرانی و خارجی گردآوری شده اند. دیالوگ های عاشقانه فیلم های ایرانی ۱. دیالوگ های عاشقانه سریال شهرزاد قباد: موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه وجودم دوست دارم. عاشقتم شهرزاد: خواهش می کنم آن قدر تجاوز نکن به حریم این کلمه مظلوم بی پناه. تو عاشقی؟ تو عاشقی واقعا؟ عاشق چیزی رو با چیزی تاخت نمی زنه … عاشق انقدر ترسو نمیشه که هنوز هایی به هویی نرسیده اینجوری آدمو تنها ول کنه بره. ۲. دیالوگ های عاشقانه مجموعه تلویزیونی شهرزاد قباد: سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد: دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی و‌اگر نه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زائل می کنه آقای قباد دیوان سالار. ۳. دیالوگ های عاشقانه و زیبای سریال شهرزاد هاشم: فرهاد پسرم … همیشه یه چیزی از وجود معشوق تو قلب عاشق ته نشین میشه... برای همیشه حتی اگه همدیگه رو ترک کنن..! اما این فقط یه طرف سکه است پسرم... این که اگه دنیات اندازه یه نفر کوچیک بشه… یا اون یه نفر اندازه خدا برات بزرگ بشه ..! اگه یه روزی ترکت کنه و بره اون وقت دین و دنیاتو با هم می بازی...! ۴. دیالوگ های عاشقانه فیلم شب های روشن رویا: می دونی همه فکر می کنن اگه حس واقعیشون رو نشون بدن همه چی به هم میریزه. هیچ کس حرف دلش رو راحت نمی زنه خوب اگه نمی خواد می تونه همون شب اول، همون لحظه اول بیاد و بگه... استاد: فکر نمی کنی آدما واسه مخفی کردن احساسشون دلیل دارن؟ رویا: دلیلشون از هم دورشون می کنه، چه دلیلی از عشق مهم تره! دیالوگ های عاشقانه سینمای ایران ۵. دیالوگ های عاشقانه فیلم پل چوبی امیر( بهرام رادان): وقتی که فکر کردی یکی را از ته دل دوست داری ولش نکن... ممکنه دوباره تکرار نشه... آدم وقتی تو سن و سال توئه فکر می کنه همیشه براش پیش می یاد... باید ده پونزده سال بگذره که بفهمی همون یه بار بوده... که حالت با چیز دیگه ای خوب نمیشه... عشق یعنی حالت خوب باشه. ۶. دیالوگ عاشقانه فیلم ستاره بود خسرو شکیبایی: مردم منو می دیدن میگفتن مخش تکون خورده. ولی من به مامانم می گفتم من دلم تکون خورده نه مخم. مادرم می گفت:گور بابا مخ، تو دلت قد صدتا مخ می ارزه، به خدا گفت، به همین زمین قسم گفت. اندیشه فولادوند: مادرت نپرسید عاشق کی شدی؟ نپرسید اسمش چیه؟ خسرو شکیبایی: مادرا که از آدم چیزی نمی پرسن. همه چیو خودشون می دونن. ۷. دیالوگ های عاشقانه فیلم قندون جهیزیه عطا:دیدی این" ماشین مسابقه ای ها" رو که با سرعت میرن، یهو ترمز میکنن دور خودشون میگردن ؟! ... معصومه:آره... عطا:اونجوری دورت بگردم! ... ۸. دیالوگ های عاشقانه سریال ارمغان تاریکی سارا( لیلا زارع): من هیچ وقت هم چین عکس بزرگی نگرفته بودم، دستت درد نکنه.. تو کارت خیلی خوبه مجید( آرش مجیدی):سوژه م خوب بود - مجید ؟ - بله ؟ - تو عاشق من شدی مگه نه ؟! - آره... - باورم نمیشه تو مال منی - من مال خودمم نیستم چه برسه به تو - مال خودت شاید نباشی! اما مال منی... - چی گفتی؟! سارا عکسش را بالا و جلوی صورتش میگیرد و آرام میخندد (جلیل سامان) ۹. دیالوگ های عاشقانه فیلم هامون حمید هامون( زنده یاد خسرو شکیبایی) آقای رئیس، این خانوم، این آقا و فک و فامیلاشون دست بدست هم دادن که منو نابود کنن. پاسبان گذاشته سر محل که منو دستگیر کنه… انگار من جنایت کردم. حالا هم باید نفقشو بدم … هم خونه رو بدم، هم مهریه رو بدم … هم بچه مو بدم، هم شرفمو بدم. چرا؟ چرا؟ من نمی تونم طلاق بدم؟ من نمی تونم. این زن، این زن سهم منه، حق منه، عشق منه … من طلاق نمی دم… ۱۰. دیالوگ های عاشقانه نمایش سه جلسه تراپی و مهمانی خواهرم میگه:عشق هست! من میگم نیست! عشق بالا و پایین شدنِ هورموناست. حتی دانشمندام بهش رسیدن… ۱۱. دیالوگ های عاشقانه سریال سیب ممنوعه این چـه شهریه کـه عاشقش منه سفید مو ام… دیالوگ های عاشقانه غمگین دیالوگ های عاشقانه فیلم های خارجی ۱. دیالوگ های عاشقانه فیلم حقیقت زشت مایک: تو یه روانی هستی و من عاشقتم … اَبی: من روانی نیستم مایک: من الان بهت گفتم عاشقتم، ولی تو فقط کلمه روانیُ شنیدی. این نشونه آدمای روانیه! ۲. دیالوگ های عاشقانه سریال خانه پوشالی هیچگاه از ازدواجت پشیمون شدی؟ نه، نه، من عاشق فرانسیس هستم. الان بیش از قبل من پشیمون شدم، پیش از این که بدونم خودم کی هستم یه یک نفر متعهد شدم!   ۳. دیالوگ های عاشقانه the little prince 2015 اگه آدم گذاشت اهلیش کنن، خودش رو به این خطر انداخته که کارش به گریه کردن بکشه ... ۴. دیالوگ های عاشقانه فیلم کازابلانکا ریک:برای من سواله که واقعا ارزشش را داده که بخاطر اون می جنگید؟ ویکتور لیزلو( پل هنرید):مثله اینه که تو از من بپرسی که چرا نفس می کشیم. خب اگه ما نفس نکشیم می میریم، اگر ما با دشمنان خود نجنگیم جهان میمیره! ریک:خب، چه طور میشه؟ از اینهمه بدبختی نجات پیدا می کنیم. ویکتور لیزلو:میدونی صدات چه طور بنظر میرسه آقای بلین؟ مثل مردی که سعی می کنه خودش را پشت چیزی که بهش اعتقاد نداره مخفی کنه. ۵. دیالوگ های عاشقانه فیلم کازابلانکا – ایلسا لاند( اینگرید برگمن):من مطمئن نیستم که تو مثل گذشته باشی. بزار ببینم آخرین باری که ما همدیگه را ملاقات کردیم … ریک بلین( همفری بوگارت):لا بیلا آرورا بود. ایلسا:چه خوب یادته، ولی در واقع اون روزی بود که آلمانی ها پاریس را اشغال کردن. ریک:نمی تونی اون روز را فراموش کنی؟ ایلسا:نه ریک:منم همه جزئیات اون روز را خوب یادمه، آلمانی ها لباس خاکستری رنگ پوشیده بودن و تو لباس آبی. ۶. دیالوگ های عاشقانه فیلم تایتانیک جک: رز، تو پیک نیک نیومدی! می فهمی. تو مثل یه دختر بچه بداخلاق و لوسی، ولی در عین حال حیرت انگیزترین و فوق العاده ترین زنی هستی که من توی عمرم دیدم. ۷. دیالوگ های عاشقانه فیلم لافت کسائی که دوسشون داری … اونا تنها کسایی هستند که میتونن بهت آسیب بزنن زیباترین دیالوگ های عاشقانه ۸. دیالوگ های عاشقانه فیلم یک نفس تمام شب خیلی بده که بفهمی دیگه هیچوقت نمیتونی زنی که عاشقش هستی را خوشحال کنی. ۹. دیالوگ های عاشقانه (The Truman Show (1998 کریستوف:« من تو رو بهتر از خودت می‏شناسم.» ترومن:« تو هرگز یه دوربین توی سر من نداشتی.» گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش